Sigorta Şirketi Nasıl Seçilmeli?

Güncelleme: 12.04.2023
Yayımlama: 23.10.2018
Paylaş
İçindekiler

Başınıza gelebilecek olumsuzluklar, kazalar, sağlık sorunları, doğal afet gibi pek çok tatsız durum için sigorta şirketinize başvurarak, tedbir alabilirsiniz. Sigorta şirketleri kasko sigortası, konut sigortası, trafik sigortası, bireysel sigorta hizmetleri sunarak sizlere hayat güvencesi sağlamayı amaçlar.

Sigortacı Nasıl Olmalı?

Sigorta şirketi seçerken hangi sigorta türüne ihtiyacınız varsa o sigorta türünde uzman sigortalara yönelmek her zaman daha doğru olacaktır. Trafik ve kasko sigortası için bir sigorta şirketi arıyorsanız trafik ve kasko sigortasında uzman, sağlık alanında uzman bir sigorta şirketi mi yoksa tamamen ticari sigorta satan bir sigorta firmasıyla mı çalışmak istiyorsanız buna karar vermelisiniz. En iyi sigorta şirketinin hangisi olduğu hakkında detaylı bilgi almak için en iyi sigorta şirketi hangisidir sayfamızı ziyaret edin.

Trafik Sigortası TeklifleriKasko Sigortası Teklifleri

Sigorta Acenteleri 

Sigorta acenteleri, sözleşme ile bağlı oldukları sigorta şirketinin temsilcisidir. Sigorta acenteleri, sigorta şirketlerinin ürünlerinin tanıtımını yapar ve bu ürünlerin pazarlamasını gerçekleştirir. Yani sigorta acenteleri, sigorta şirketlerinin adına yapılan sigorta sözleşmelerine aracılık ederler. Tüm sigorta şirketlerinin çağrı merkezlerine ulaşmak için sigorta şirketleri çağrı merkezleri sayfamızı ziyaret edin.

Acentenize Karar Vermeden Önce Mutlaka Araştırın!

 • Tercih edeceğiniz acenteye karar verirken kulaktan dolma edineceğiniz bilgiler sizi yanlış yönlendirebilir. Örneğin; sigorta acentesi ile herhangi bir sorun yaşamadığını söyleyen biri, belki de sigorta acentesine hiç gereksinim duyacak bir sorun yaşamamıştır. Bu durumda acente için iyi veya kötü yorum yapmak sizi gerçek sonuca ulaştırmayabilir.
 • Buna ek olarak acentesinden hiç memnun olmadığını, hasar ödemelerini zamanında ve istediği şekilde alamadığını söyleyen birisi de sizi yanlış yönlendirebilir. Çünkü kişinin talep ettiği tazminat hak ettiği tazminattan yüksek olabilir ve bu işlemi gerçekleştirmeyen acentenin kötü bir acente olduğunu söylemek yanlış olacaktır.
 • Bu nedenle, seçmek istediğiniz acentelerin kapasitesini, geçmişini, çalışma ortamını, personel kadrosunu ve acentenin müşterilerin yanında durma oranını öğrenmek sizi daha doğru bir sonuca ulaştıracaktır.
 • Ayrıca acentenin daha çok poliçe üreterek işlerini büyütmek istediğini bilmeniz de sizin için olumlu bir kriter olacaktır.

Aracınızın 10 yıllık otomobil maliyetini hesaplamak isterseniz, otomobil sahibi olmanın yıllık maliyeti hesaplama  ile hesaplayın. 

Sigorta Şirketi Nasıl Seçilmeli?

İnternet

 • İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalarda web sayfası doğru, reklamsız, abartısız ve güvenilir olan sigorta şirketlerini tercih etmeniz yararınıza olacaktır.
 • Web sayfaları üzerinde yapacağınız incelemeler sonrasında şirketi ve sunduğu hizmetleri öğrenebilirsiniz.
 • Unutmamalısınız ki sigortalatmak istediğiniz varlık için sigorta şirketinin biçeceği değer, varlığın gerçek değerine mümkün olduğunca yakın olmalıdır. Bu doğrultuda içinize sinen şirket ile yazışmalarınızı sürdürebilir veya şirkete giderek doğrudan bilgi alabilirsiniz.

İyi Bir Sigorta Şirketi Web Sayfası Nasıl Olmalıdır?

 • İyi bir sigorta şirketi, web sayfasında sık sorulabilecek sorular kısmında müşterilerin kolaylıkla dile getiremeyeceği beyin kurcalayıcı sorulara ve bu soruların cevaplarına da yer verilmeli,
 • Sunulan bilgiler doğru ve herkesin anlayabileceği açık bir dille ifade edilmeli,
 • Web sayfası bilgi güvenliği konusunda hassas yapılandırılmalı,
 • Web sayfasında hizmet sunulan büyük kurumların referans olarak gösterilmesi de sigorta şirketine duyulan güveni arttıracaktır.

İnternet siteleri de resmi olarak birer sigorta acentesidir. Bu nedenle internet sitelerini kullanarak sigorta acentesi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli husus internet sitesinin hangi sigorta acenteleri ile anlaşması olduğunu öğrenmektir. Hangi banka hangi sigorta şirketi ile çalışıyor öğrenmek için hangi banka hangi sigorta şirketiyle çalışıyor sayfamızı ziyaret edin.

Hesapkurdu.com ile tüm sigorta türlerine olan ihtiyaçlarınıza anında ulaşabilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu Yorumlar

Yorumlar (0)

Çıkış
Gönder
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.