Kredi Kartı Başvurusu

En avantajlı kredi kartları arasında sana uygun olanı seç ve hemen başvur!

Cep Telefonu
E-Posta Adresi

En İyi Kredi Kartları

Kategorilere Göre Kredi Kartları

En İyi Kredi Kartı Kampanyaları

Kredi Kartı Faiz ve Ücretleri

BankaYıllık ÜcretGecikme FaiziNakit Avans Ücreti
Akbank Kredi Kartı
383 TL% 3,96% 1
Yapı Kredi Kredi Kartı
605 TL% 3,96% 1,05
DenizBank Kredi Kartı
255 TL% 3,96% 1
QNB Finansbank Kredi Kartı
Yok% 3,96% 1
İş Bankası Kredi Kartı
365 TL% 3,96% 1
Garanti BBVA Kredi Kartı
1100 TL% 3,96% 1
Bankaların en popüler kredi kartları dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Kredi Kartı Rehberi

Kredi Kartı Borçlarınızı Tek Bir Yerde ToplayınDoğru Kredi Kartı KullanımıKredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı HesaplamaKredi Kartı Borcu TaksitlendirmeKredi Kartı AidatıTüm Kredi Kartı Rehberi

Kredi Kartı Hesaplama Araçları

Kredi Kartı Akdi ve Gecikme Faizi Hesaplama 2024Taksitli Nakit Avans HesaplamaKredi Kartı Taksit Hesaplama 2024Kredi Kartı Limit HesaplamaTüm Kredi Kartı Hesaplama Araçları

Konut Kredisi Kullanıcı Soruları

Kredi Kartı Nedir?

Kredi kartı, nakit paraya alternatif bir elektronik ödeme aracıdır. Bankalar kredi kartlarını tüketicilere belli limitler dâhilinde verir. Kredi kartı banka POS cihazlarının bulunduğu alışveriş noktalarında ödeme yapmak veya bankalardan nakit avans çekmek için kullanılır.

Bireysel Kredi Kartı Nedir?

Bireysel kredi kartı, bireylerin kişisel ihtiyaçları için kullandığı gelir ve kredi notu gibi etkenlere göre limiti belirlenen kart türüdür.

Ticari Kredi Kartı Nedir?

Ticari kredi kartı, şirket harcamaları için kullanılan ve kişisel harcamaları şirket harcamalarından ayırmaya yarayan bir kredi kartı türüdür.

Ticari kredi kartı başvurusu yapabilmek için öncelikle bağlı bulunulan banka şubesi nezdinde bir ticari hesabın olması gerekir. Ticari kredi kartı hakkında daha detaylı bilgi için ticari kredi kartı nedir yazımızı ziyaret edin.

Aidatsız Kredi Kartı Nedir?

Aidatsız kredi kartı, banka tarafından karşılanan çeşitli operasyonel maliyetlerin müşteriye yansıtıldığı bir üyelik bedelinin alınmamasıdır.

Tüketici Yasası’nda yapılan son değişiklikle birlikte tüm bankalara aidatsız bir kredi kartı çıkarma zorunluluğu getirildi. Ayrıca mevcut kredi kartınızın da aidatsız kartla değiştirmesini yasal olarak bankanızdan talep edebilirsiniz. Aidatsız kartların listesine ulaşmak için aidatsız kredi kartları sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Kredi kartını aşağıdaki yöntemler ile alabilirsiniz:

 • Hesapkurdu.com kredi kartı sayfasından
 • banka şubelerinden
 • bankaların mobil ve internet bankacılığı sistemlerinden

Hesapkurdu.com kredi kartı sayfamızdan tüm bankaların kartlarını tek bir ekranda karşılaştırabilir, size en uygun kredi kartı için başvuru yapabilirsiniz.

Garanti Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Garanti BBVA Kredi Kartı Başvurusu sayfamızdan tüm özelliklerine göre Garanti Bankası kredi kartlarını karşılaştırabilir ve kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu sayfamızdan tüm Ziraat Bankası kredi kartlarını inceleyebilir ve size en uygun karta başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu sayfamızdan Vakıfbank kredi kartlarını inceleyebilir ve size en uygun kredi kartına başvurabilirsiniz.

Kredi Kartı Almak İçin Neler Gereklidir?

Kredi kartı başvurularında genel olarak herhangi bir evrak istenmez. Ancak başvuruda bulunan kişinin sistemsel olarak geliri tespit edilemezse, bazı bankalar aşağıdaki belgeleri isteyebilir:

 • ücretli çalışan için maaş bordrosu veya e-Devlet SGK dökümü
 • serbest meslek sahipleri için gelir vergisi levhası
 • emekliler için emekli maaşını gösterir belge

Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi kartı almak için Findeks kredi puanı genellikle 700 üstünde olmalıdır. Ancak 700 üstünde kredi puanına sahip kişiler çalışma durumlarına ve gelir beyanlarına göre kredi kartı sahibi olabilirler. 700’den düşük kredi puanına sahip kişilerin kredi kartı alması çok zor olduğu için bloke teminatlı kredi kartına başvuru yapabilirler.

Teminatlı kredi kartları hakkında daha detaylı bilgi için bloke teminatlı kredi kartı sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Kartı Almak İçin Sigortalı Olmak Şart mıdır?

Hayır, sigortası olmayan kişiler de ilgili mevzuat kapsamında banka onayladığı sürece düşük limitli dâhi olsa kredi kartı sahibi olabilir. Çalışmayan kişi ne kadar kredi kartı alabilir öğrenmek için sigortam yok kredi kartı alabilir miyim yazımızı ziyaret edin.

Kimler Kredi Kartı Alabilir?

Kredi kartı almak için aşağıdaki şartlar sağlanmalıdır:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • kredi notunun riskli seviyede olmaması
 • kredi kartı limitinin belgelendirilen aylık gelirin 4 katını geçmemesi
 • T.C. vatandaşı olmak veya güvence vermek (kefil, teminat vb.)

Çalışmayan Kişiler Kredi Kartı Alabilir mi?

Evet, çalışmayan kişiler de kredi kartı alabilir. Sigortalı bir işte çalışmayan veya yan gelir sahibi olmayan kişilerin alabileceği kredi kartı limiti ilgili mevzuata göre en fazla 2.000 TL’dir. 2.000 TL limiti ev hanımı, öğrenci gibi tüm gelirleri tespit edilemeyen veya olmayan gruplar için de geçerlidir.

Kaç Yaşından İtibaren Kredi Kartı Alınabilir?

Kredi kartı çıkartabilmek için alt yaş sınırı yasal olarak reşit olma yaşı olan 18’dir. Ayrıca aile bireylerinin çıkaracakları ek kartlarda yaş sınırı bankalarda değişmekle birlikte genel olarak 12’dir. Kredi kartı kullanımı kaç yaşından başlar detaylı öğrenmek için kredi kartı kullanımı yaş sınırı yazımızı ziyaret edin.

Bir Kişi Kaç Tane Kredi Kartı Alabilir?

Bir kişi birden çok sayıda kredi kartı sahibi olabilir. Kredi kartı sayısından ziyade kredi kartı limitleri toplamı önemlidir. Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik'e göre bütün kredi kartlarının limit toplamı aşağıdaki şekilde belirlenir:

 • İlk defa kredi kartı sahibi olacaklar için aylık gelirin ilk yıl en fazla 2 katı.
 • Takip eden yıllarda ise 4 katını geçmemesi şeklinde sınırlandırılmıştır.

Örneğin, aylık 10.000 TL geliri olan ve ilk defa kredi kartı sahibi olacak bir kişi ilk yıl en fazla 20.000 TL limitli kart alabilir. Takip eden yıllarda ise en fazla 40.000 TL toplam kredi kartı limitine sahip olabilir.

En Çok Tercih Edilen Kredi Kartı Hangisi?

 • Yıllık üyelik ücretine göre en iyi kredi kartları: Enpara Kredi Kartı, Ziraat Bankası Kredi Kartları
 • Kampanya sıklığına göre en iyi kredi kartları: Garanti Bankası (Bonus), Akbank (Axess), Vakıfbank (World)
 • Üye iş yerine göre en iyi kredi kartları: Net bir veri yok. Kişinin alışveriş tercihlerine göre değişebilir.
 • Faiz oranlarına göre en iyi kredi kartları: Neredeyse her bankanın kredi kartı faizleri aynı. Temelde bir kıyaslama ölçütü değil.
 • Kredi kartı limitlerine göre en iyi kredi kartları: Kredi kartı limiti aylık gelirin 4 katı olabilir. Yüksek limit ihtiyacı varsa sağlayan banka ile devam edilmeli.

Yıllık Üyelik Ücretine (Aidata) Göre Öne Çıkan Kredi Kartları

Yıllık üyelik ve transfer işlemlerinden ücret almamasından dolayı Enpara.com Kredi Kartı üyelik ücreti bakımından en öne çıkan kredi kartı olduğu söylenebilir. Kuveyt Türk Kredi Kartı ve Albaraka Kredi Kartı da üyelik ücreti almıyor.

Ayrıca tüm bankalar içerisinde en uygun yıllık üyelik ücretine sahip Ziraat Bankası Kredi Kartları da bu kategoride öne çıkıyor.

Kampanyalarına Göre Öne Çıkan Kredi Kartları

2019 yılından bu yana Hesapkurdu.com verileri incelendiğinde düzenlediği kampanya sıklığına göre sırasıyla öne çıkan banka ve kredi kart programları:

Ayrıca, Enpara kredi kartı da diğer bankalardan farklı olarak düzenlediği uzun vadeli kampanyalarıyla öne çıkan bankalar arasında yer alıyor.

Kredi Kartlarını Faiz Oranlarına Göre Değerlendirme

Taksitli nakit avans/alışveriş faizi ve gecikme faiz olarak aslında kredi kartının temel iki faizi bulunur. Bu faizler akdi ve gecikme faizi olarak adlandırılır.

Kredi kartı faiz oranları Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) tarafından aylık olarak açıklanır. TCMB’nin açıkladığı bu faiz oranlarının üzerinden olmamak şartıyla kredi kartı için bankalar faiz oranı belirleyebilse de neredeyse tüm bankalar TCMB’nin açıkladığı oranları aynı şekilde uygular. Bu nedenle kredi kartı faiz oranı kıyaslamasında bankalar arasında bir fark bulunmadığı genel olarak ifade edilebilir.

Kredi kartı faiz oranlarını görmek için TCMB’nin kredi kartı işlemlerin uygulanacak azami faiz oranları sayfasını ziyaret edin.

Öğrenciler İçin En İyi Kredi Kartı Hangisi?

Öğrencilere geliri olmadığı için ilgili mevzuat gereğince banka inisiyatifinde en fazla 2.000 TL limit kredi kartı verilebilir. Öğrencilere verilen kredi kartları aidatsızdır, bu yüzden öğrenci kredi kartlarında en iyi kredi kartı bankanın yaptığı kampanyalara göre değişir. Başlıca öğrenci kredi kartı sunan bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Ziraat Bankası - Genç Bankkart
 • VakıfBank - Like Card
 • Garanti - Bonus Genç
 • Yapı Kredi - Play
 • İş Bankası - İş’te Üniversiteli
 • TEB - ÜniversiTEB

Öğrenciler hangi kredi kartını kullanmalı detaylı öğrenmek için öğrenciler için en avantajlı kredi kartları yazımızı ziyaret edin.

En Kolay Kredi Kartı Veren Banka Hangisidir?

En kolay kredi kartı veren bankaları aşağıdaki gibi listeleyebiliriz:

 • Enpara.com
 • Akbank
 • DenizBank

En kolay kredi kartı veren bankaları detaylı incelemek için kolay kredi kartı veren bankalar yazımızı ziyaret edin.

Aynı Banka 2 Kredi Kartı Verir mi?

Evet, aynı banka 2 kredi kartı verebilir. 2. kredi kartını aynı bankadan alabilmek tamamen bankanın inisifiyatindedir. Kredi notu ve ödeme alışkanlıklarınıza göre değerlendirilir.

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Yasal olarak kredi kartı çıkaran her banka aidatsız bir kredi kartı da çıkarmak zorundadır. Başlıca aidatsız kredi kartları şunlardır:

 • Enpara.com kredi kartı
 • QNB Finansbank - CardFinans GO
 • Ziraat Bankası - Bankkart

Aidatsız kredi kartı avantajlarını öğrenmek için boşuna kredi kartı aidatı ödemeyin yazımızı ziyaret edin.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusunu Hesapkurdu.com kredi kartı sayfamızdan yapabilirsiniz. Ayrıca bankalara giderek ya da bankaların internet sitelerinden, ATM’lerinden ve mobil bankacılığından da başvuru yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Teslim Edilir?

Kredi kartı talebi onaylandıktan sonra kartın basım süreci başlar. İkamet edilen il ve ilçeye göre kredi kartının ulaşma süresi değişkenlik göstermekle birlikte yaklaşık 3 ila 10 gün arasında kredi kartı sahibine ulaşır. Kredi kartı kaç günde gelir detaylı öğrenmek için kredi kartı kaç günde onaylanır ve gelir yazımızı ziyaret edin.

Adrese Teslim Edilmeyen Kredi Kartı Nereden Alınır?

Adrese teslim edilmeyen kredi kartları şubeden alınır. İsim yazdırma talebiniz yoksa aynı gün teslim edilen kredi kartlarından yararlanabilirsiniz. Hızlı teslim edilen kredi kartı hakkında detaylı bilgi için aynı gün kredi kartı veren bankalar yazımızı inceleyein.

Teslim Alınmayan Kredi Kartı İptal Olur mu?

Hayır, teslim alınmayan kredi kartı iptal olmaz. İptal edilmesini istiyorsanız, telefon bankacılığı ile arayarak iptal etmelisiniz.

Kredi Kartı Gelmeden Kullanılabilir mi?

Bazı bankalarda kredi kartı başvurunuz onaylandığı anda, kart gelmeden online alışveriş yapabilirsiniz ya da QR/mobil ödeme ile de kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bazı bankalarda kredi kartının aktif olması için ATM ve çağrı merkezi üzerinden şifre alınmasını isteyebilir.

Kredi Kartı Başvurusunun Olumsuz Olmasının Nedenleri Nelerdir?

Kredi kartı başvurusu düşük kredi notu ve ödemelerin düzenli olmamasından dolayı reddedilebilir.

Kredi Kartı Limiti Neye Göre Belirlenir?

Kredi kartı limiti, Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik ile belirleniyor. İlgili yönetmelikte, ilk defa kredi kartı sahibi olacak kişiler için kullanılmaya başlanılan ilk yıl kredi kartları toplam limiti aylık net belgeli gelirin en fazla 2 katı, takip eden yıllarda ve daha önce kredi kartı sahibi olan kişiler için ise aylık net belgeli gelirlerinin en fazla 4 katı olabiliyor. Kredi kartı limiti hesaplamak için kredi kartı limit hesaplama aracımızı ziyaret edin.

En Yüksek Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

En yüksek limitli kredi kartları limitsiz kartlardır. Limitsiz kredi kartlarını bankada belli bir miktar yatırımı olan kişiler ve yüksek gelirli kişiler alabilir.

Kredi Kartı Limiti En Az Ne Kadar Olabilir?

Kredi kartı limitinin alt seviyesi müşterinin talebine göre değişebilir.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Kredi kartı limiti internet bankacılığı, SMS ve telefon aracılığıyla arttırılır. Kredi kartı limiti yükseltme yollarını detaylı öğrenmek için kredi kartı limiti nasıl yükseltilir yazımızı ziyaret edin.

Kredi Kartı Limiti Neden Arttırılamaz?

Kredi kartı limit artış talebi gelire ve kredi notuna göre değerlendirilir. Kredi kartı limiti, ilk defa kredi kartı başvurusunda bulunanlar için ilk yıl maaşın en fazla iki katı olur. Sonraki yıllarda ise en fazla maaşın dört katına kadar çıkabilir. Ayrıca kredi notu, ödeme alışkanlıklarınıza göre artış talebi kabul edilmeyebilir.

Kredi Kartı Limiti Aşılırsa Ne Olur?

Kredi kartı limiti aşılması durumda ek faiz ile birlikte bakiye eksiye düşebilir. Kredi kartını yeniden kullanmak için ödeme yapılmalı veya kredi kartı limiti artırılmalıdır.

Limitsiz Kredi Kartı Var mı?

Evet, limitsiz kredi kartı var. Banka hesaplarını aktif kullanan iş yeri sahipleri, bankada belli miktar yatırımı olan kişiler limitsiz kart alabilir.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Kredi kartı borcunu ödemek için birçok yol vardır:

 • ATM’ler üzerinden
 • banka şubeleri yoluyla
 • ilgili kartın internet bankacılığı üzerinden
 • mobil bankacılık üzerinden
 • telefon bankacılığı yöntemiyle
 • otomatik ödeme talimatı vererek
 • PTT şubeleri üzerinden

Kredi kartı borcu ödeme yollarının detaylarını öğrenmek için kredi kartı borcu ödeme yolları sayfamızı ziyaret edin.

İptal Edilen Kart Tekrar Açılır mı?

Kredi kartını kullanıcı kendi isteğiyle kapatırsa kapatılan aynı kredi kartı yeniden tekrar açılamaz.

Garanti Bankası Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi 444 0 333'ü arayarak ya da şubeden kartınızı iptal edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartını 444 00 00 - 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezi'ni arayarak ya da şubeden iptal edebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi kartını 0850 222 0 724 numaralı VakıfBank Çağrı Merkezini arayarak veya en yakın VakıfBank şubesine giderek iptal edebilirsiniz.

Bankaların Kredi Kartı Sayfaları

Akbank Kredi KartıAlternatifbank Kredi KartıDenizBank Kredi KartıGaranti BBVA Kredi KartıHalkbank Kredi KartıING Kredi Kartıİş Bankası Kredi KartıQNB Finansbank Kredi KartıVakıfbank Kredi KartıYapı Kredi Kredi KartıZiraat Bankası Kredi Kartı
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.