Kredi Kartı Başvurusu

En avantajlı kredi kartları arasında sana uygun olanı seç ve hemen başvur!

Cep Telefonu
E-Posta Adresi

En İyi Kredi Kartları

Bankaların Kredi Kartı Sayfaları

Akbank Kredi KartıAlternatif Bank Kredi KartıDenizBank Kredi KartıGaranti BBVA Kredi KartıHalkbank Kredi KartıING Kredi Kartıİş Bankası Kredi KartıQNB Finansbank Kredi KartıVakıfbank Kredi KartıYapı Kredi Kredi KartıZiraat Bankası Kredi Kartı

Kredi Kartı Rehberi

Kredi Kartı Borçlarınızı Tek Bir Yerde ToplayınDoğru Kredi Kartı KullanımıKredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı HesaplamaKredi Kartı Borcu TaksitlendirmeKredi Kartı AidatıTüm Kredi Kartı Rehberi

Kredi Kartı Hesaplama Araçları

Kredi Kartı Taksit Hesaplama Kredi Kartı Gecikme Faizi ve Akdi Faiz HesaplamaTaksitli Nakit Avans HesaplamaKredi Kartı Limit HesaplamaTüm Kredi Kartı Hesaplama Araçları

Kredi Kartı Kullanıcı Soruları

Kredi Kartı Nedir?

Kredi kartı, nakit paraya alternatif bir elektronik ödeme aracıdır. Bankalar kredi kartlarını tüketicilere belirli limitler dâhilinde verir. Kredi kartı banka POS cihazlarının bulunduğu alışveriş noktalarında ödeme yapmak veya bankalardan nakit avans çekmek için kullanılır.

Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Kredi kartı; bankaların internet siteleri, uygulamaları, çağrı merkezleri veya Hesapkurdu.com üzerinden başvurularak alınabilir. Başvuru aşamasında istenilen bilgileri eksiksiz doldurup, yönlendirme adımlarına uymak başvurmak için yeterlidir.

Kredi Kartı Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kredi kartı başvurularında genel olarak herhangi bir belge istenmez. Ancak başvuruda bulunan kişinin sistemsel olarak geliri tespit edilemezse, gelirin resmî belge ile beyanı bankalar tarafından istenebilir. Gelir beyanı olarak e-Devlet üzerinden erişilebilen SGK dökümü, vergi levhası veya emekli maaşını gösterir belgenin iletilmesi genel olarak yeterli olur.

Kredi Kartı Alma Şartları Nelerdir?

Kredi kartı almak için gerekli şartlar 18 yaşını doldurmak, belgeli gelire sahip olmak ve kredi notunun riskli seviyede yer almaması şeklinde sıralanabilir. Özellikle kredi notu değerlendirmesi dönemsel ve bankadan bankaya değişkenlik gösterebilir.

Detaylı bilgi almak için kredi kartı almak için gerekli şartlar yazımızı inceleyin.

Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notum Kaç Olmalı?

Kredi kartı almak için kredi notunuzun riskli seviyede yer almaması gereklidir. Risk algısı bankadan bankaya değişmekle birlikte 1.100 üzerinde Findeks kredi notu olanların kredi kartı alma ihtimalleri daha yüksektir. Ayrıca kredi kartı değerlendirmesinde kredi notu kadar gelir durumu da bankalar tarafından dikkate alınır.

Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Kartı Alabilir?

Kredi notu düşük veya diğer bir ifadeyle riskli seviyede yer alan kişilerin kredi notlarını yükseltmeden kredi kartı almaları zordur. Ancak aktifte gecikmiş bir borcu olmayan ve düzenli bir gelire sahip olan kişilerin özellikle aktif çalışmaları olan bankalardan düşük limitli dahi olsa kredi kartı edinme şansları mevcuttur.

Aktif çalışılan bankalardan dahi kredi kartı için olumlu dönüş olmuyorsa bloke teminatlı kredi kartı başvurusu değerlendirilebilir.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Hesaplanır?

Kredi kartı limiti, Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik ile belirleniyor. İlgili yönetmelikte ilk defa kredi kartı sahibi olacak kişiler için kullanılmaya başlanılan ilk yıl kredi kartları toplam limiti aylık net belgeli gelirin en fazla 2 katı, takip eden yıllarda ise aylık net belgeli gelirlerinin en fazla 4 katı olabiliyor.

Kredi kartı limitinizi hesaplamak ve detaylı bilgi almak için kredi kartı limit hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

Banka Şubesine Gitmeden Kredi Kartı Alabilir miyim?

Evet, banka şubesine gitmeden kredi kartı alınabilir. Kredi kartı almak için ilgili bankada bir hesabın olması gereklidir. Eğer başvurulan bankada kişinin bir hesabı yoksa uzaktan görüntülü görüşme ile şubeye gitmeden bankanın müşterisi olunarak kredi kartı alınabilir.

Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.