Faizsiz Kredi Seçeneklerini İncele, Hemen Başvur

  • Katılım bankalarının en avantajlı faizsiz finansman kampanyaları!
  • En uygun banka seçeneklerini gör
  • Finansal ihtiyaçlarınız için faizsiz çözümler

Faizsiz İhtiyaç Kredisi Hızlı Hesaplama ve Başvuru
10.000 TL 36 ay vade

Banka KredileriAylık TaksitKar Payı Oranı
Kuveyt Türk Bütçenize uygun kâr payı oranlarıyla, 60 aya varan vade imkânı bulunan İhtiyaç Finansmanı Kuveyt Türk'te.Kuveyt Türk İhtiyaç Finansmanı399 TL%1,75
Albaraka Türk Ödemelerinizi 60 aya kadar vadelendirebilir, geri ödemelerinizi aylık eşit taksitler hâlinde yapabilirsiniz.Albaraka Türk İhtiyaç Finansmanı402 TL%1,80
Türkiye Finans Katılım Bankası Katılım Bankacılığı esaslarına uygun olarak bireysel ihtiyaçlarınız için gereken finansman desteği
Türkiye Finans Katılım Bankası İhtiyaç Finansmanı402 TL%1,80
Ziraat Katılım Bütçenize uygun kar payı oranlarıyla, 60 aya varan vade imkanı.Ziraat Katılım İhtiyaç Finansmanı387 TL%1,59

Faizsiz Konut Kredisi Hızlı Hesaplama ve Başvuru
100.000 TL 120 ay vade

Banka KredileriAylık TaksitKar Payı Oranı
Kuveyt Türk Kuveyt Türk'ten faizsiz konut finansmanıKuveyt Türk Konut Finansmanı1.779 TL%1,47
Albaraka Türk Albaraka Türk'ten faizsiz konut finansmanı, katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak en iyi kar payı oranlarıyla finansman fırsatıAlbaraka Türk Konut Finansmanı1.911 TL%1,64
Türkiye Finans Katılım Bankası En uygun kar payı oranlarıyla konut finansmanıTürkiye Finans Katılım Bankası Konut Finansmanı1.880 TL%1,60
Ziraat Katılım Kamu Katılım Bankası Ziraat Katılım'dan Konut FinansmanıZiraat Katılım Konut Finansmanı1.428 TL%0,99
Senin Bankan Konut FinansmanıSenin Bankan Konut Finansmanı1.779 TL%1,47

Faizsiz Kredi Kartlarını Karşılaştırın

Happy CardTürkiye FinansAidat 38,50 TLPuan/Mil Bonus Puan
Albaraka WorldAlbaraka WorldAidat 70 TLPuan/Mil Worldpuan

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Dünyada adı İslâm bankaları veya faizsiz bankalar olarak geçen finans kuruluşları Türkiye'de katılım bankası adı altında hizmet vermektedir. Bu bankalar, “katılım” kelimesini yaptıkları bankacılık türünün kar ve zarara katılma prensibine dayalı bir bankacılık olduğunu ifade etmek için kullanmaktalar.
Türkiye’de faizsiz bankacılık prensibiyle çalışan kurumlar ve bu kurumlarda faydalanabileceğiniz hizmetler şunlardır:
Ziraat Katılım Bankası: Konut, taşıt ve ihtiyaç finansmanı ürünleri, mevduatınızı değerlendirebileceğiniz katılma hesabı ve altın hesabı ürünleri ayrıca kredi kartı ve banka kartı ürünlerinden faydalanabilirsiniz.
Vakıf Katılım Bankası: Vakıf Katılım ile cari hesap, katılma hesabı, konut, taşıt, arsa, işyeri ve tüketici finansmanı ürünlerinden faydalanıp VKart ile para çekip para yatırabilir, para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilir, fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz.
Kuveyt Türk: Kuveyt Türk tüm finansman ürünlerinin yanı sıra katılma hesaplarıyla da müşterilerine hizmet veriyor. Ayrıca, Altın Kart, Sale Plus, İhtiyaç Kart ve Seyyah Kart ile ihtiyacınıza yönelik bankacılık işlemlerinden yararlanabilirsiniz.
Türkiye Finans: Türkiye Finans ile bireysel konut, taşıt ihtiyaç finansmanı ürünlerinden faydalanabilir, TL ve döviz üzerinden hesap açarak kar payından faydalanabilirsiniz. Ayrıca KOBİ’lere ve ticari müşterilere yönelik de pek çok ürün mevcuttur.
Albaraka Türk: Albaraka mobil şubeden bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Ayrıca, bireysel konut, taşıt ihtiyaç finansmanı ürünlerinden faydalanabilir, 7/24 Albaraka banka kartı, Hicaz Kart gibi kendi bünyesindeki banka kartları ve World ile anlaşmalı olan platinum, gold ve klasik kredi kartlarını kullanabilirsiniz.
Bank Asya: Bank Asya’da tüm finansman ürünlerden, katılma ve altın hesaplarından, kredi kartı ve bireysel emeklilik ürünlerinden faydalanmanız mümkün.
Emin Evim: Banka veya finansman kurumu olmamasına rağmen tüketicilerin bir kısmının tercih ettiği, kooperatif metoduyla çalışan bir finansman mekanizması sunar.

Faizsiz kredi hesaplama

Kar ve zarara katılma prensibi ile çalışan faizsiz bankacılık; sistem olarak müşterilerden fon toplayıp reel sektöre kredi olarak kullandırarak elde edilen karın yine müşterilere dağıtılmasını esas alır. Katılım bankalarının kredi kullandırırken dikkat ettikleri en önemli faktör; finansmanın şirkete değil, değerlendirilen projeye yapılmasıdır. Geleneksel bankalarda ise, kredinin açılmasında bankaya karşı verilen teminat ön plandadır.
Katılım bankaları da diğer bankalar gibi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) bağlıdır. Denetimleri de banka denetim müfettişleri tarafından yapılmaktadır. İslami kurallar doğrultusunda faizsiz bankacılık anlayışını benimseyen bu kurumlarda verilen hizmetler, oluşturulan İslami kurullar tarafından belirlenip bu doğrultuda karar alınmaktadır. Her katılım bankasının bünyesinde onay alınan İslami bir karar kurulu bulunur ve bu kurul piyasaya yeni sürülecek ürünler için uygunluk verir.
Faizsiz kredi, sadece İslami düşünceye sahip olan kesim tarafından değil, sebepsiz yere borçlanmadan, ekonomik ve ticari faaliyete katılarak parasını değerlendirmek isteyen kesim tarafından da tercih edilmektedir. Bu tercihte katılım bankalarından alınacak kredinin varlığı kesin olarak ortaya çıkmış ve miktarı tam olarak bilinen bir gelir olması da etkilidir.
Faizsiz kredi hizmeti sunan katılım banklarında; konut finansmanı, ihtiyaç finansmanı ve taşıt finansmanı ürünleri, katılma hesapları, altın hesabı, banka kartı ve kredi kartı gibi standart banka anlayışında olan bireysel ve kurumsal birçok üründen faydalanmanız mümkündür.
İhtiyacınıza yönelik kredi hesaplamanızı yapmak için sayfamızı ziyaret edin »

Faizsiz kredi başvurusu

Faizsiz kredi hesaplamanızı Hesapkurdu ile yaparak hangi bankanın ihtiyacınıza en uygun kampanyayı düzenlediğini öğrenebilirsiniz. Örnek kredi hesaplama tablolarını inceleyebilir, tüm banka kampanyalarını oturduğunuz yerden karşılaştırdıktan sonra kredi başvurunuzu hızlıca tamamlayabilirsiniz.
Bankaların çoğu web üzerinde yapılan bir başvuruya anında kredi onayı verebilmekte, böylece kredi kullandırımı da çok hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Esnafa faizsiz kredi

Devlet esnafı desteklemek içim Türkiye Halk Bankası aracılığı ile esnafa 30.000 TL, genç girişimcilere ise 100.000 TL’ye kadar faizsiz kadar kredi vermekte. Esnafa faizsiz kredi avantajından yararlanmak için gereken şartlar:
  • Mutlaka Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı olmak,
  • Verilen kredi ile makine, ekipman ve demirbaş alımı yapmak ya da işyeri modernizasyonu veya hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarını karşılamak,
  • Kredi başvuru tarihi itibari ile en az 3 yıl ustalık belgesine sahip olup son 1 yıl içinde ilgili iş kolunda kendi adına işletme kurduğunu belgelemek,
  • Kredi kullanım amacını yazılı olarak belgelemek gerekiyor.
Genç girişimcilere verilen esnaf ve sanatkâr faizsiz kredisinden yararkanmak için gereken şartlar ise:
  • 30 yaşını doldurmamış olmak,
  • KOSGEB tarafından onaylanmış bir iş planı projesini bankaya sunmak gerekiyor.

Sıfır (0) Faizli Kredi ile Faizsiz Kredi Aynı Şey mi?

Sıfır faizli kredi, kullanılan kredi miktarının üzerine herhangi bir şekilde ekleme yapılmadan sadece anaparanın geri ödendiği kredilerdir. Faizsiz kredi ise İslami kredi imkânı sunan katılım bankalarının faizsiz bankacılık esasına dayanarak verdikleri bir finansman ürünüdür. 0 faizli krediler genel olarak taşıt kredisi ürünlerinde kullanılmaktadır. Sıfır faizli kredi başvurusu yapmanız durumunda kredi finansman tutarını eşit vadelerde herhangi bir faiz eklemesi olmadan geri ödeyebilirsiniz. Sıfır faizli kredi hesaplaması yaparken dosya masraflarını ve sigorta masraflarını mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Taşıt kredilerinin dışında KOSGEB tarafından küçük ve orta ölçekli esnaflara da sıfır faizli kredi imkânı sunulmaktadır. Tabii bu krediden faydalanmak için çeşitli şartların karşılanması gerekmektedir. Bunların dışında konut, ihtiyaç gibi kredi türlerinde 0 faizli kredi kullanım imkânı pek fazla bulunmamaktadır.