Faizsiz Kredi

Faizsiz İhtiyaç Kredisi

İhtiyaçlarınız için faizsiz finansman kampanyaları

Faizsiz Konut Kredisi

Katılım bankalarının sunduğu en avantajlı konut finansman teklifleri

Faizsiz Kredi Kartları

Faizsiz kredi kartı seçenekleri

Faizsiz İhtiyaç Kredisi Hızlı Hesaplama ve Başvuru | 10.000 TL 48 ay vade

Banka Kredileri Kredi Adı Aylık Taksit Faiz Oranı Toplam Maliyet
Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi 301 TL %1,34 14.477 TL Başvur »
Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi 301 TL %1,34 14.477 TL Başvur »
Albaraka Türk İhtiyaç Kredisi 294 TL %1,25 14.150 TL Başvur »
Türkiye Finans Katılım Bankası İhtiyaç Kredisi 309 TL %1,45 14.883 TL Başvur »
Ziraat Katılım İhtiyaç Kredisi 286 TL %1,15 13.791 TL Başvur »

Faizsiz Konut Kredisi Hızlı Hesaplama ve Başvuru | 100.000 TL 120 ay vade

Banka
Kredileri
Kredi Adı Aylık Taksit Faiz Oranı Toplam Maliyet
Kuveyt Türk Konut Kredisi 1.456 TL %1,03 175.947 TL Başvur »
Albaraka Türk Konut Kredisi 1.470 TL %1,05 177.653 TL Başvur »

Faizsiz Kredi Kartlarını Karşılaştırın

Happy Card

Türkiye Finans

Acil durumlarda Happy Asist hizmeti ve ekstre tutarınızın 20%'si kadar Happy Avans hakkı

Aidat 38,50 TL Puan/Mil Bonus Puan Başvur »
Albaraka World

Albaraka World

Tüm alışverişlerinizden Worldpuan kazanabilir, puanlarınızı “para” yerine kullanabilirsiniz

Aidat 70 TL Puan/Mil Worldpuan Başvur »

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Dünyada adı İslâm bankaları veya faizsiz bankalar olarak geçen finans kuruluşları Türkiye'de katılım bankası adı altında hizmet vermektedir. Bu bankalar, “katılım” kelimesini yaptıkları bankacılık türünün kar ve zarara katılma prensibine dayalı bir bankacılık olduğunu ifade etmek için kullanmaktalar.

Türkiye’de faizsiz bankacılık prensibiyle çalışan kurumlar ve bu kurumlarda faydalanabileceğiniz hizmetler şunlardır:

Ziraat Katılım Bankası: Konut, taşıt ve ihtiyaç finansmanı ürünleri, mevduatınızı değerlendirebileceğiniz katılma hesabı ve altın hesabı ürünleri ayrıca kredi kartı ve banka kartı ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası: Vakıf Katılım ile cari hesap, katılma hesabı, konut, taşıt, arsa, işyeri ve tüketici finansmanı ürünlerinden faydalanıp VKart ile para çekip para yatırabilir, para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilir, fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk: Kuveyt Türk tüm finansman ürünlerinin yanı sıra katılma hesaplarıyla da müşterilerine hizmet veriyor. Ayrıca, Altın Kart, Sale Plus, İhtiyaç Kart ve Seyyah Kart ile ihtiyacınıza yönelik bankacılık işlemlerinden yararlanabilirsiniz.

Türkiye Finans: Türkiye Finans ile bireysel konut, taşıt ihtiyaç finansmanı ürünlerinden faydalanabilir, TL ve döviz üzerinden hesap açarak kar payından faydalanabilirsiniz. Ayrıca KOBİ’lere ve ticari müşterilere yönelik de pek çok ürün mevcuttur.

Albaraka Türk: Albaraka mobil şubeden bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Ayrıca, bireysel konut, taşıt ihtiyaç finansmanı ürünlerinden faydalanabilir, 7/24 Albaraka banka kartı, Hicaz Kart gibi kendi bünyesindeki banka kartları ve World ile anlaşmalı olan platinum, gold ve klasik kredi kartlarını kullanabilirsiniz.

Bank Asya: Bank Asya’da tüm finansman ürünlerden, katılma ve altın hesaplarından, kredi kartı ve bireysel emeklilik ürünlerinden faydalanmanız mümkün.

Emin Evim: Banka veya finansman kurumu olmamasına rağmen tüketicilerin bir kısmının tercih ettiği, kooperatif metoduyla çalışan bir finansman mekanizması sunar.

Faizsiz kredi hesaplama

Kar ve zarara katılma prensibi ile çalışan faizsiz bankacılık; sistem olarak müşterilerden fon toplayıp reel sektöre kredi olarak kullandırarak elde edilen karın yine müşterilere dağıtılmasını esas alır. Katılım bankalarının kredi kullandırırken dikkat ettikleri en önemli faktör; finansmanın şirkete değil, değerlendirilen projeye yapılmasıdır. Geleneksel bankalarda ise, kredinin açılmasında bankaya karşı verilen teminat ön plandadır.

Katılım bankaları da diğer bankalar gibi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) bağlıdır. Denetimleri de banka denetim müfettişleri tarafından yapılmaktadır. İslami kurallar doğrultusunda faizsiz bankacılık anlayışını benimseyen bu kurumlarda verilen hizmetler, oluşturulan İslami kurullar tarafından belirlenip bu doğrultuda karar alınmaktadır. Her katılım bankasının bünyesinde onay alınan İslami bir karar kurulu bulunur ve bu kurul piyasaya yeni sürülecek ürünler için uygunluk verir.

Faizsiz kredi, sadece İslami düşünceye sahip olan kesim tarafından değil, sebepsiz yere borçlanmadan, ekonomik ve ticari faaliyete katılarak parasını değerlendirmek isteyen kesim tarafından da tercih edilmektedir. Bu tercihte katılım bankalarından alınacak kredinin varlığı kesin olarak ortaya çıkmış ve miktarı tam olarak bilinen bir gelir olması da etkilidir.

Faizsiz kredi hizmeti sunan katılım banklarında; konut finansmanı, ihtiyaç finansmanı ve taşıt finansmanı ürünleri, katılma hesapları, altın hesabı, banka kartı ve kredi kartı gibi standart banka anlayışında olan bireysel ve kurumsal birçok üründen faydalanmanız mümkündür.

İhtiyacınıza yönelik kredi hesaplamanızı yapmak için sayfamızı ziyaret edin »

Faizsiz kredi başvurusu

Faizsiz kredi hesaplamanızı Hesapkurdu ile yaparak hangi bankanın ihtiyacınıza en uygun kampanyayı düzenlediğini öğrenebilirsiniz. Örnek kredi hesaplama tablolarını inceleyebilir, tüm banka kampanyalarını oturduğunuz yerden karşılaştırdıktan sonra kredi başvurunuzu hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Bankaların çoğu web üzerinde yapılan bir başvuruya anında kredi onayı verebilmekte, böylece kredi kullandırımı da çok hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Esnafa faizsiz kredi

Devlet esnafı desteklemek içim Türkiye Halk Bankası aracılığı ile esnafa 30.000 TL, genç girişimcilere ise 100.000 TL’ye kadar faizsiz kadar kredi vermekte. Esnafa faizsiz kredi avantajından yararlanmak için gereken şartlar:

  • Mutlaka Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı olmak,
  • Verilen kredi ile makine, ekipman ve demirbaş alımı yapmak ya da işyeri modernizasyonu veya hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarını karşılamak,
  • Kredi başvuru tarihi itibari ile en az 3 yıl ustalık belgesine sahip olup son 1 yıl içinde ilgili iş kolunda kendi adına işletme kurduğunu belgelemek,
  • Kredi kullanım amacını yazılı olarak belgelemek gerekiyor.

Genç girişimcilere verilen esnaf ve sanatkâr faizsiz kredisinden yararkanmak için gereken şartlar ise:

  • 30 yaşını doldurmamış olmak,
  • KOSGEB tarafından onaylanmış bir iş planı projesini bankaya sunmak gerekiyor.