Öğrenci Kredi Kartları

Sıralama
Kart Tipi
Maximum Genç Kart
İş Bankası
Yıllık Ücret
Maximum Genç Kart
Ücretsiz
  • Market alışverişlerinde %50 MaxiPuan!
Başvur
Axess Öğrenci Kartı
Akbank
Yıllık Ücret
Axess Öğrenci Kartı
144 TL
  • Axess öğrenci kartına başvuranlara, toplamda 400 TL chip-para!
Başvur
Play Öğrenci Kart
Yapı Kredi
Yıllık Ücret
Play Öğrenci Kart
Ücretsiz
  • Mobilden müşterimiz ol, Play kredi kartına başvurarak 2.000 TL'ye varan taksitli nakit avanstan yararlan!
Başvur
Genç Bankkart
Ziraat Bankası
Yıllık Ücret
Genç Bankkart
Ücretsiz
  • Öğrencinin Dostu Bankkart Genç Şimdi Hem Banka Hem Kredi Kartı
Başvur

Kullanıcı Soruları

Öğrenci Kredi Kartı Nedir?

Öğrenci kredi kartı, belirli yaş aralığındaki öğrenci olan gençlerin faydalanması için hazırlanan kredi kartıdır. Genellikle 18-25 yaş arasındaki öğrenci olan gençleri kapsar. Düşük limitli dâhi olsa günümüzde birçok banka öğrencilere yönelik kredi kartı sunuyor.

Öğrenci Kredi Kartı Avantajları Nelerdir?

Öğrenci kredi kartı düşük limitli olmasına rağmen öğrencilerin ihtiyaçlarını büyük oranda karşılar. Öğrenci kredi kartı avantajları aşağıdaki gibidir:

  • Öğrencilere özel eğitim, seyahat ve alışveriş konularında birçok kampanya sağlar.
  • Kredi kartı aidatı yoktur ya da çok düşük ücret alınır.
  • Nakit avans ve taksitlendirme imkânı sağlar.

Öğrenci Kredi Kartında Aidat Ödenir mi?

Hayır, öğrenci kredi kartında kredi kartı aidatı ödenmez. Ancak bazı bankalar çok düşük kart aidatı alabiliyor.

Öğrenci Kredi Kartı İle Nakit Avans Kullanılır mı?

Evet, çoğu kredi kartı nakit avans sunar. Hatta dönemsel kampanya olarak uzaktan müşteri olan öğrenciler %0 faiz’li nakit avans kampanyalarından yararlanabilir. Kredi kartı nakit avans hesaplamak için taksitli nakit avans hesaplama aracımızı ziyaret edin.

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrenci kredi kartı başvurusu Hesapkurdu.com Öğrenci Kredi Kartları sayfasından kart seçimi sonrası yapılabilir. Ayrıca, bankaların şubelerinden, mobil ve internet bankacılığından da kart başvurusu yapılır.

Öğrenci Kart Başvurusu Şartları Nelerdir?

Öğrenci kredi kartı başvurusu şartları şunlardır:

  • 18 - 25 yaş arasında olmak (25 yaş üst sınırını bazı bankalar 1-2 yaş esnetebilir.)
  • Türk vatandaşı olmak
  • Öğrenci belgesine sahip olmak (Açıköğretimde okuyan öğrencilerin başvuruları çoğu banka tarafından kabul edilmemektedir.)

Öğrenci Kredi Kartı Kaç Yaşında Alınır?

Kredi kartı çıkartabilmek için alt yaş sınırı yasal olarak reşit olma yaşı olan 18’dir. Ayrıca, aile bireylerinin çıkaracakları ek kartlarda yaş sınırı bankalarda değişmekle birlikte genel olarak 12’dir.

Öğrenci En Fazla Ne Kadar Limitli Kart Alabilir?

Sigortalı bir işte çalışmayan veya yan gelir sahibi olmayan kişilerin alabileceği kredi kartı limiti ilgili mevzuata göre en fazla 2.000 TL’dir.

En İyi Öğrenci Kredi Kartları Hangileridir?

En avantajlı öğrenci kredi kartı, öğrencinin kendi alışveriş alışkanlıklarına göre değişir. Başlıca öğrenci kredi kartlarını özelliklerini inceleyelim:

Akbank – Axess Öğrenci

Akbank tarafından sunulan, Axess özelliği gösteren öğrenci kartında ilk yıl kart ücreti alınmaz. Ancak daha sonra yıllık kart aidatı 87,50 TL olarak ücretlendirilir.

Aileler hesaba havale yaparken masraf ödemez. Axess öğrenci kartı sahiplerinin aileleri daha uygun koşullarda eğitim kredisi alabilirler.

İş Bankası – Maximum Genç

Öğrencilerin en çok kullandığı kartlardan biri olan İş’te Üniversiteli kartı, Maximum özelliği göstermekte ve kart aidatı alınmamaktadır. Maksimum limit ilk aşamada 2.000 TL kadar verilebilir. Ödemelerin her ay düzenli olarak yapılması durumunda limit artırmak mümkün olabilir.

TEB – ÜniversiTEB

Bonus özellikli bir kredi kartı olduğu için, Bonus üyesi iş yerlerinin avantajlarından faydalanılabilir. Aynı zamanda hafta içi 50 liralık bir harcama yapıldığında hafta sonu sinema ve tiyatro biletlerinde %50 indirim kazanılır. Bu avantaja ek olarak havale işlemleri ücretsiz yapılabilir.

Yapı Kredi - Play

Öğrenci belgenizi ibraz ettiğiniz takdirde, yıllık kart ücret bedeli alınmamaktadır. Tüm World üye iş yerlerinde paun kazanımı sağlanabilir.

Garanti - Bonus Genç

Bonus özelliği gösteren Bonus Genç kart ile yıllık kart üyelik ücreti alınmaz. Gençlere yönelik kampanyalar açısından oldukça zengin bir kredi kartıdır. Yaygın ATM ağı sayesinde nakit ihtiyacı istendiği zaman giderilebilir.

VakıfBank - Like Card

World özelliği gösteren Like Card ile World üyesi olan iş yerlerinde geçerli bütün kampanyalardan yararlanılabilir. Like Card ücreti yıllık 16 TL‘dir. Ancak ekstrelerin posta yoluyla değil de elektronik posta ile almak tercih edenlerden bu ücret alınmaz. Kartın son ödeme tarihi her ayın 3, 5, 10, 15, 20, 22, 23 ya da 25. günü olarak tercih edilebilir.

Ziraat Bankası – Genç Bankkart

Maximum kart özelliği çıkaran kredi kartıdır. Banka, öğrencilerden 5 yıl boyunca yıllık kart ücreti almamaktadır. Kart limiti başvuru sonucuna göre belirlenecektir.

Öğrenci Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Öğrenci kredi kartı borcu ödenmezse gecikme faizi uygulanır. Eğer asgari ödeme tutarının da altında bir ödeme yapılır ya da hiç ödeme yapılmazsa, banka tarafından en kısa sürede ödeme yapılması gerektiğine dair bir uyarı gönderilir. Uyarı sonrası hala ödeme yapılmazsa, karta ait hesap özeti borcuna günlük gecikme faizi uygulanmaya başlar.

Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.