HAKKIMIZDA

Hesapkurdu ne yapar?

Hesapkurdu, bireysel finans ürünleri karşılaştırma sitesidir. Onlarca farklı şirketin kredi, mevduat, kredi kartı ve sigorta ücretleriyle ADSL ve elektrik tarifelerini karşılaştırır.

Sunduğumuz hizmetler ücretli mi?

Hesapkurdu, hizmetleri tamamen ücretsizdir; gelirimizi ürünlerini tanıttığımız kurumların reklam ve tanıtım bütçelerinden sağlıyoruz. Müşterilerimize karşı dürüstlük, güvenilirlik ve bağımsızlık ilkeleriyle hareket ediyoruz.

Vizyonumuz

Türk tüketicisinin kredi, sigorta, vb. gibi tüm finansal ihtiyaçları için ilk başvurduğu adres ve en güvendiği marka haline gelmek.

Misyonumuz

Bireysel finans ürünleri konusunda tüketiciyi bilinçlendirerek akıllı finansal kararlar vermelerini sağlamak ve finansal ürünlerle ilgili karşılaştırma kültürünü yaygınlaştırmak.

Hakkımızda, kısa kısa
  • 2010 yılında faaliyetlerine başlayan genç, dinamik ve hızla büyüyen bir şirketiz.
  • TOBB ve TEPAV tarafından 2011-2013 yılları arasında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 7. şirketi seçildik.
  • 2013 yılında hızlı büyüyen ve topluma fayda sağlayan girişimcileri tespit eden Endeavor Derneği tarafından Endeavor Girişimi seçildik.
  • Borsa İstanbul tarafından 2014 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 2. yeni girişim şirketi seçildik.
  • Deloitte tarafından 2013-2016 yılları arasında Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilk 50 şirketi arasında Ortadoğu bölgesinin en hızlı büyüyen ilk 500 şirketi arasında gösterildik.
  • Ekibimizin ortalama yaşı 30 - ve bu ortalamaya kurucu ortaklarımız da dâhil.

Ortaklık yapımız

Kurucu ortaklarımız Ömer ile Onur, Türkiye’de finansal kurumlarla tüketiciler arasındaki bilgi dengesizliğini gidermek ve finansal okuryazarlığın gelişmesine katkıda bulunmak için 2010 yılında kurumsal hayattaki işlerinden ayrılarak girişimci olmaya karar verdiler.

Gelişmiş ekonomilerde bu işi yapan birçok şirketle görüştükten sonra İtalya’da finansal ürün karşılaştırma konusunda pazar lideri olan Gruppo MutuiOnline (BIT: MOL)’un kurucularıyla anlaşarak ortaklık kurdular. Ortaklarımızdan Marco ve Alex’in kurduğu MOL, binlerce çalışanı ve senelik 2 milyar Avro’nun üzerinde aracılık hacmiyle Avrupa’daki en güçlü karşılaştırma platformlarından biri.

Şirket büyüdükçe ve operasyonlarımız genişledikçe ortaklarımız ve mentorlarımız arasına Türkiye bankacılık sektöründe ciddi deneyimleri olan güçlü isimleri de dâhil etme şansına kavuştuk.

2017 yılı sonunda ise 18 ülkede faaliyet gösteren, 11.500 çalışanı ile sayısı 15 milyonu aşan müşterisi olan Amsterdam merkezli bir sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olan NN Group (AMS: NN), şirketimize yatırım yaparak ortağımız haline geldi.


Tabi olduğumuz mevzuat ve denetleyici kurum

Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş tarafından bankalara sunulan pazarlama hizmetleri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından 05.11.2011 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren “Bankaların Destek Hizmetleri Almalarına İlişkin Yönetmelik” kapsamına girmektedir.

Destek hizmeti sunmakta olduğumuz bankalar ve BDDK’nın Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş. tarafından yürütülen çalışmaları denetleme yetkileri bulunmaktadır.


Yönetim Kurulumuz

Ömer Paksoy

Arthur Andersen ve Ernst & Young’da bağımsız muhasebe denetimi (audit) yaparak başladığı çalışma hayatına PricewaterhouseCoopers’da kurumsal finansman ve danışmanlık bölümünde uzman olarak devam etmiştir. Daha sonra başarılı ve hızlı büyüyen şirketlere yatırım yapan girişim sermayesi şirketi Turkven Private Equity’de yatırım uzmanı olarak çalışmıştır. Ömer Paksoy, Syracuse Universitesi Makine Mühendisliği bölümünü mezunudur.

Onur Tekinturhan

ABD’de Capital One Bankası’nda çeşitli görevlerde deneyim kazandıktan sonra Türk Ekonomi Bankası’na (TEB) katılarak bireysel bankacılık ve tüketici kredileri alanlarında iş geliştirme faaliyetlerini yönetmiştir. Daha sonra başarılı ve hızlı büyüyen şirketlere yatırım yapan girişim sermayesi şirketi Turkven Private Equity’de yatırım uzmanı olarak çalışmıştır. Onur Tekinturhan, Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve University of Maryland’den MBA derecesini almıştır.

Marco Pescarmona

Morgan Stanley’de yatırım analistliği görevinden sonra McKinsey & Company’de çeşitli büyüklükteki şirketlere yönetim danışmanlığı yapmıştır. Daha sonra İtalya’da konut kredisi konusunda müşterilere hizmet veren öncü şirket olan MutuiOnline’ı kurmuş ve halen yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Marco Pescarmona, Turin Polytechnic Institute Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve Massachusetts Institute of Technology (MIT)’den MBA derecesini almıştır.

Alessandro Fracassi

Booz, Allen & Hamilton’da çeşitli büyüklükteki şirketlere yönetim danışmanlığı yapmıştır. Daha sonra İtalya’da konut kredisi konusunda müşterilere hizmet veren öncü şirket olan MutuiOnline’ı kurmuş ve halen CEO’luğunu yapmaktadır. Alessandro Fracassi, Milan Polytechnic Institute Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve Massachusetts Institute of Technology (MIT)’den MBA derecesini almıştır.

Marius Popescu

NN Türkiye genel müdürü olan Marius, General Motors Kanada’da yatırım uzmanı olarak 3 yıl görev yapmış, sonrasındaysa NN Romanya’da 12 yıl boyunca çalışıp NN Investment Partners ve NN Emeklilik Romanya’nın genel müdürü olarak görev yapmıştır. 2013 yılında NN Romanya’nın tüm faaliyetlerinden sorumlu genel müdürü olarak atanan Marius, 2013-2016 yılları arasında NN’in Romanya pazarındaki tüm işkollarında liderliğini pekiştirmiştir. Marius, Academia de Studii Economice din Bucureşti’den Ekonomi derecesiyle mezun olmuş, daha sonra Saint Mary’s University’den MBA derecesini almıştır.


Danışma Kurulumuz

Burhan Karaçam

1972 yılında Arthur Andersen'ın Londra ofisinde profesyonel yaşantısına başlayan Burhan Karaçam, 1981 yılında bankacılık sektörüne geçti. Pamukbank'ta Genel Müdür Yardımcılığı ve Egebank'ta Genel Müdürlük yapan Burhan Karaçam, 1987 yılında Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğüne getirildi. Burhan Karaçam'ın Yapı Kredi Bankası'ndaki (YKB) 12 yıllık Genel Müdürlüğü süresince YKB Türkiye'nin en aktif, en yenilikçi ve en fazla gelir üreten bankası konumuna geldi ve çeşitli finansal kriterler açısından da sektörde 1 numaraya yükseldi. 2003 yılından bu yana, finans sektörünün yanı sıra çeşitli sektörlerdeki projelerin stratejik tasarım ve uygulama faaliyetlerine devam eden Karaçam, Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümü'nden mezundur.

Birol Yücel

Birol Yücel yaklaşık 20 yıllık tecrübesi sırasında Arthur Andersen’de denetçi ve danışman, Yapı ve Kredi Bankası’nda genel müdür yardımcılığı, Turkven Private Equity bünyesinde iş ortağı ve Gayrimenkul Fonu yöneticisi olarak çeşitli görevler yürüttü. Aynı zamanda toplam hacmi 10 milyar USD’yi aşkın kurumsal finansman projelerinde danışmanlık yaptı. Finans, Telekom, Gayrımenkul, Turizm ve Sağlık sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerin yönetim kurullarında bulundu. Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezundur.

Can Yücaoğlu

Can Yücaoğlu finansal piyasalarda 11 yıldan fazla deneyime sahiptir. McKinsey & Company’nin Berlin ve Istanbul ofislerinde iş geliştirme, satış gücü verimliliği, değer bazlı yönetim ve durum tespiti alanlarında kıdemli uzman olarak görev almıştır. Can, Northwestern Üniversitesi Elektrik Mühendisliği’nde lisans ve Harvard’da ise lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

Borsa İstanbul Özel Pazar