HAKKIMIZDA

Hesapkurdu ne yapar?Hesapkurdu, Türkiye’nin lider bireysel finans ürünleri karşılaştırma sitesidir. Onlarca banka, sigorta, telekom ve elektrik şirketinin kredi, mevduat, kart ve sigorta ücretleriyle ADSL ve elektrik tarifelerini karşılaştırır.


Sunduğumuz hizmetler ücretli mi?

Hesapkurdu, hizmetleri tamamen ücretsizdir; gelirimizi ürünlerini tanıttığımız finansal kurumların reklam-tanıtım bütçelerinden sağlıyoruz. Müşterilerimize karşı dürüstlük, güvenilirlik ve bağımsızlık ilkeleriyle hareket ediyoruz.


Vizyonumuz

Türk tüketicisinin kredi, sigorta, vb. gibi tüm finansal ihtiyaçları için ilk başvurduğu adres ve en güvendiği marka haline gelmek


Misyonumuz

Bireysel finans ürünleri konusunda tüketiciyi bilinçlendirmek, akıllı finansal kararlar vermelerini sağlamak ve finansal ürünlerle ilgili karşılaştırma kültürünü yaygınlaştırmak


Hakkımızda, kısa kısa
  • 2010 yılında faaliyetlerine başlayan genç, dinamik ve hızla büyüyen bir şirketiz
  • 2013 yılında Endeavor Girişimi seçildik; hızlı büyüdüğümüz ve topluma fayda sağlama potansiyelimiz olduğu tescillendi
  • 2015 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 7. şirketi seçildik
  • Ekibimizin ortalama yaşı 29. Evet, bu ortalamaya kurucu ortaklarımız da dâhil
  • Şirketimizin yasal unvanı Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş.

Ortaklık yapımız

Kurucu ortaklarımız Ömer ile Onur, Türkiye’de finansal kurumlarla tüketiciler arasındaki bilgi dengesizliğini gidermek ve finansal okuryazarlığın gelişmesine katkıda bulunmak için 2010 yılında kurumsal hayattaki işlerinden ayrılarak girişimciliğe soyundular.

Gelişmiş ekonomilerde bu işi yapan birçok şirketle görüştükten sonra İtalya’da finansal ürün karşılaştırma konusunda pazar lideri olan Gruppo MutuiOnline (MOL)’un kurucularıyla anlaşarak ortaklık kurdular. Ortaklarımızdan Marco ve Alex’in kurduğu MOL, kuruluşundan sonra hızla büyüyerek bugün İtalyan borsasında halka açık ve senelik 2 milyar Avro’nun üzerinde aracılık hacmiyle Avrupa’daki en güçlü karşılaştırma platformlarından biri durumuna geldi.

Şirket büyüdükçe ve operasyonlarımız genişledikçe ortaklarımız ve mentorlarımız arasına Türkiye bankacılık sektöründe ciddi deneyimleri olan güçlü isimleri de dâhil etme şansına kavuştuk.


Tabi olduğumuz mevzuat ve denetleyici kurum

Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş tarafından bankalara sunulan hizmetler Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından 05.11.2011 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren “Bankaların Destek Hizmetleri Almalarına İlişkin Yönetmelik” kapsamına girmektedir.

Destek hizmeti sunmakta olduğumuz bankalar ve BDDK’nın Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş. tarafından yürütülen çalışmaları denetleme yetkileri bulunmaktadır.

Yönetim Kurulumuz

Ömer Paksoy

Arthur Andersen ve Ernst & Young’da bağımsız muhasebe denetimi (audit) yaparak başladığı çalışma hayatına PricewaterhouseCoopers’da kurumsal finansman ve danışmanlık bölümünde uzman olarak devam etmiştir. Daha sonra başarılı ve hızlı büyüyen şirketlere yatırım yapan girişim sermayesi şirketi Turkven Private Equity’de yatırım uzmanı olarak çalışmıştır. Ömer Paksoy, Syracuse Universitesi Makine Mühendisliği bölümünü mezunudur.

Onur Tekinturhan

ABD’de Capital One Bankası’nda çeşitli görevlerde deneyim kazandıktan sonra Türk Ekonomi Bankası’na (TEB) katılarak bireysel bankacılık ve tüketici kredileri alanlarında iş geliştirme faaliyetlerini yönetmiştir. Daha sonra başarılı ve hızlı büyüyen şirketlere yatırım yapan girişim sermayesi şirketi Turkven Private Equity’de yatırım uzmanı olarak çalışmıştır. Onur Tekinturhan, Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve University of Maryland’den MBA derecesini almıştır.

Marco Pescarmona

Morgan Stanley’de yatırım analistliği görevinden sonra McKinsey & Company’de çeşitli büyüklükteki şirketlere yönetim danışmanlığı yapmıştır. Daha sonra İtalya’da konut kredisi konusunda müşterilere hizmet veren öncü şirket olan MutuiOnline’ı kurmuş ve halen yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Marco Pescarmona, Turin Polytechnic Institute Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve Massachusetts Institute of Technology (MIT)’den MBA derecesini almıştır.

Alessandro Fracassi

Booz, Allen & Hamilton’da çeşitli büyüklükteki şirketlere yönetim danışmanlığı yapmıştır. Daha sonra İtalya’da konut kredisi konusunda müşterilere hizmet veren öncü şirket olan MutuiOnline’ı kurmuş ve halen CEO’luğunu yapmaktadır. Alessandro Fracassi, Milan Polytechnic Institute Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve Massachusetts Institute of Technology (MIT)’den MBA derecesini almıştır.

Danışma Kurulumuz

Burhan Karaçam

1972 yılında Arthur Andersen'ın Londra ofisinde profesyonel yaşantısına başlayan Burhan Karaçam, 1981 yılında bankacılık sektörüne geçti. Pamukbank'ta Genel Müdür Yardımcılığı ve Egebank'ta Genel Müdürlük yapan Burhan Karaçam, 1987 yılında Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğüne getirildi. Burhan Karaçam'ın Yapı Kredi Bankası'ndaki (YKB) 12 yıllık Genel Müdürlüğü süresince YKB Türkiye'nin en aktif, en yenilikçi ve en fazla gelir üreten bankası konumuna geldi ve çeşitli finansal kriterler açısından da sektörde 1 numaraya yükseldi. 2003 yılından bu yana, finans sektörünün yanı sıra çeşitli sektörlerdeki projelerin stratejik tasarım ve uygulama faaliyetlerine devam eden Karaçam, Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümü'nden mezundur.

Birol Yücel

Birol Yücel yaklaşık 20 yıllık tecrübesi sırasında Arthur Andersen’de denetçi ve danışman, Yapı ve Kredi Bankası’nda genel müdür yardımcılığı, Turkven Private Equity bünyesinde iş ortağı ve Gayrimenkul Fonu yöneticisi olarak çeşitli görevler yürüttü. Aynı zamanda toplam hacmi 10 milyar USD’yi aşkın kurumsal finansman projelerinde danışmanlık yaptı. Finans, Telekom, Gayrımenkul, Turizm ve Sağlık sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerin yönetim kurullarında bulundu. Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezundur.

Can Yücaoğlu

Can Yücaoğlu finansal piyasalarda 11 yıldan fazla deneyime sahiptir. McKinsey & Company’nin Berlin ve Istanbul ofislerinde iş geliştirme, satış gücü verimliliği, değer bazlı yönetim ve durum tespiti alanlarında kıdemli uzman olarak görev almıştır. Can, Northwestern Üniversitesi Elektrik Mühendisliği’nde lisans ve Harvard’da ise lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

Borsa İstanbul Özel Pazar