Hesapkurdu.com Hakkında

Hesapkurdu.com Nedir?

Hesapkurdu.com kredi, sigorta veya mevduat hesabı gibi banka ve sigorta ürünlerini araştırıp karşılaştırma yapabilmenizi, böylece size en uygun finansal ürüne en düşük maliyet ile ulaşmanızı sağlayan platformdur.

Hesapkurdu.com ile Akıllı Finansal Kararlar

Hesapkurdu.com nasıl çalışır?

 • Piyasayı sizin için araştırarak en uygun teklifleri ortaya çıkarır.
 • İhtiyacınıza cevap verecek ürünleri size özel en güncel fiyatlarıyla ve tüm detaylarıyla karşılaştırır.
 • Banka ve sigorta şirketlerinden hızlı dönüş alabilmeniz, en avantajlı fiyata en kolay şekilde ulaşmanız için yakın takip eder ve sistemlerini geliştirir.
 • Hesapkurdu.com’dan faydalanmak tüm tüketiciler için her aşamada ücretsizdir; gelirini banka ve sigorta şirketlerinden elde eder.

Güvenliğiniz Bizim İçin Önemli

BDDK tarafından denetlenen kurum
256 bit SSL ile şifreleme

*Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışır ve sunulan destek hizmeti, BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenir.

Güvenlik ve çerez politikalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfamızı ziyaret edin.

Ödüller ve Başarılar

2017 Deloitte Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 50 Teknoloji Şirketi

2017 Deloitte Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 50 Teknoloji Şirketi

Türkiyenin En Hızlı Büyüyen Şirketleri

Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 7. Şirketi

Endeavor Girisimi Odul

Endeavor Girişimi

Borsa Istanbul En Hızlı Büyüyen 2. Yeni Girişim Şirketi

En Hızlı Büyüyen 2. Yeni Girişim Şirketi

International Hackathon 2016

BNP Paribas Uluslararası Hackathon Kazananı

Kuruluş Hikayesi ve Ortaklık Yapısı

Kurucu ortaklarımız Ömer Paksoy ile Onur Tekinturhan, tüketicilerin banka ve sigorta ürünleri hakkında şeffaf bilgi edinebilmesi ve bilinçlendirilmesi amacıyla 2010 yılında Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş.’yi kurdular. Başlangıçta Konutkredisi.com.tr ve Ihtiyackredisi.com.tr gibi ayrı ayrı web siteleri ile kredi karşılaştırma hizmeti sunarken, daha sonra tüm finansal ürünler için araştırma ve karşılaştırma hizmetlerini Hesapkurdu.com platformunda bir araya getirdiler.

Öncesinde finans ve sigorta sektörlerinde uzun yıllar çalışan Paksoy ve Tekinturhan, kurumlarla tüketici arasındaki bilgi ve iletişim denksizliğinin tüketiciye zarar verdiğini gözlemleyerek bir çözüm olarak Hesapkurdu.com’u hayata geçirdiler.

 • İtalya’da finansal ürün karşılaştırma konusunda pazar lideri olan Gruppo MutuiOnline (BIT: MOL) kurucu ve hakim ortaklarından yatırım alarak bu deneyimi Türkiye’ye taşıdılar.
 • 2017 yılı sonunda 18 ülkede 11.500 çalışanı ile faaliyet gösteren Amsterdam merkezli sigorta şirketi NN Group (AMS: NN) Hesapkurdu.com’a yatırım yaparak büyümemizi hızlandırdı.
 • 2019 yılında ise 8 ülkede 11 milyon poliçe sahibine hizmet veren BHL Group’un yatırımı sonrasında Hesapkurdu.com ve sigorta brokerlik şirketi Koalay.com güçlerini birleştirdi.
 • Güney Afrikalı BHL Group dünyanın en büyük sigorta ve kredi karşılaştırma sitelerinden biri olan İngiliz Comparethemarket.com da dâhil olmak üzere 13 sigorta şirketi ve 5 karşılaştırma platformunun sahibi. BHL Group’un İngiltere haricinde sigorta ve finansal karşılaştırma hizmeti sunan bazı şirketleri: Hippo.co.za (Güney Afrika), LesFurets.com (Fransa) ve Easycompare.co.th (Tayland), Autogeneral.com.sg (Asya).

Yönetim Ekibi

Bradley Du Chenne

Bradley Du Chenne (Başkan)
Kariyerine 1992 yılında Güney Afrika’da Telesure Investment Holdings’te stajyer müdür olarak başlayan Bradley, zaman içinde Kurumsal Sigortalar ve Yeni İş Geliştirme İşletme Müdürlüğü görevine getirildi. Bu süreçte; strateji, ürün geliştirme, satış, poliçe yönetimi, hasar, fiyatlandırma, risk ve bilişim teknolojileri alanlarına yayılan rol ve sorumlulukları üstlendi. Bradley, Witswarersrand Üniversitesi’nden yüksek takdir ile İşletme Ekonomisi ve Pazarlama lisans derecelerine sahip.

Ömer Paksoy

Ömer Paksoy (Başkan Yardımcısı ve CEO)
Arthur Andersen ve Ernst and Young’da bağımsız muhasebe denetimi (audit) ile başladığı çalışma hayatına PricewaterhouseCoopers’da kurumsal finansman ve danışmanlık bölümünde üstlendiği uzmanlık görevi ile devam etti. Daha sonra girişim sermayesi şirketi Turkven Private Equity’de yatırım uzmanı olarak çalıştı. Ömer Paksoy, Syracuse University Makine Mühendisliği bölümünü mezunudur.

Onur Tekinturhan

Onur Tekinturhan
ABD’de Capital One Bankası’nda çeşitli görevlerde deneyim kazandıktan sonra Türk Ekonomi Bankası’na (TEB) katılarak bireysel bankacılık ve tüketici kredileri alanlarında iş geliştirme faaliyetlerini yönetti. Daha sonra girişim sermayesi şirketi Turkven Private Equity’de yatırım uzmanı olarak çalıştı. Onur Tekinturhan, Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun ve University of Maryland’den MBA derecesi aldı.

Şahin Utar

Şahin Utar
Profesyonel hayatına 1994 yılında Acıbadem Sigorta’nın kuruluş sürecinde yazılım mühendisi olarak başlayan Utar, 1997-2003 yılları arasında ABD’de aralarında Intel Corporation’ın da bulunduğu çeşitli teknoloji şirketlerinde yazılım mimarı ve yazılım geliştirici olarak çalıştı. 2012 yılında Sigortayeri’nin kurucu CTO’su olarak göreve başladı, 2016 yılında ise Koalay’ın CTO’luğu görevini üstlendi. Şahin Utar, Bilkent Üniversitesi Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği Bölümü mezunu.

Mete Evrenol

Mete Evrenol
Mete, çalışma hayatına ABD'de ürün yöneticisi olarak başladı. Seattle'da Microsoft bünyesinde 5 yıl kadar çalıştıktan sonra Türkiye'ye dönerek ÇözenAdam'ı kurdu. Bir online eğitim platformu olan ÇözenAdam'da 4 yıl boyunca kurucu ortak ve CEO olarak çalıştıktan sonra 2016 yılında Hesapkurdu'na CTO olarak atandı. Mete Evrenol, İstanbul Teknik Üniversitesi ve State Univeristy of New York at Binghamton üniversitlerinin çift diploma programından Information Systems Engineer olarak mezun olmuştur.

<<<<<<< HEAD

Hesapkurdu.com Hakkında Merak Ettikleriniz

Hangi Bankalar ile Çalışıyorsunuz?

Hesapkurdu.com piyasada faaliyet gösteren çoğu banka ile çalışıyor. Dijital süreçlerine ve altyapılarına yatırım yapan bankalarla doğrudan entegrasyon yoluyla destek hizmet kuruluşu olarak çalışırken diğer bankalarla da reklam benzeri modellerle çalışmalar sürdürmektedir. Tüm ürünler için çalıştığımız bankalar aşağıdaki gibidir:

Hesapkurdu.com (Konut Kredisi Com Tr DanışmanlıkA.Ş.) aşağıdaki bankalara destek hizmet kuruluşu olarak hizmet sunmaktadır:

 • İş Bankası
 • AKBank
 • ING
 • Garanti BBVA
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Yapı Kredi
 • ICBC

Hangi Sigorta Şirketleri ile Çalışıyorsunuz?

Hesapkurdu'nun iştiraki olan sigorta brokerlik şirketi Koalay Com Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. aşağıdaki sigorta şirketleriyle çalışmaktadır.

Neden Hesapkurdu.com Kullanmalıyım?

Her ay milyonlarca kişi finansal ihtiyaçları için Hesapkurdu.com’u kullanarak kazançlı çıkıyor:

 • Cebiniz yanmasın: Tüm piyasayı tek yerde karşılaştırın her zaman en ucuz ürüne ulaşın.
 • İşinizi hızlı halledin: Sigorta satın almak veya kredi kullanmak için en hızlı, en kolay yöntemi kullanın.
 • Soru ve endişeyle kalmayın: Finansal bilgilere tarafsız bir platformda şeffaf şekilde ulaşın, doğru ve kapsamlı bilgi alın.
 • Destek alın: Milyonlarca insanın kullandığı platformun gücünden faydalanın; banka ve sigorta şirketlerinden birlikte daha iyi hizmet alalım, sorunlarınızı, sürecinizi birlikte takip edelim.

Hesapkurdu.com Sadece Fiyat Karşılaştırması mı Yapar?

Hesapkurdu.com karşılaştırma hizmetinin yanı sıra, online olarak banka ürünlerine başvuru yapabilmenizi ve sigorta iştiraki Koalay.com sayesinde sigorta poliçesi satın alabilmenizi sağlar. Ayrıca;

 • Sigorta şirketlerinin satış süreçlerinin, bankaların kredi onay ve kullandırım süreçlerinin daha hızlı, daha kullanıcı dostu olması için çalışır.
 • Sigorta yenileme alarmı, kredi yapılandırma alarmı gibi zamanında uyarılar sayesinde tüketicilere destek olur, finansal hataya yer kalmaması için uğraşır.
 • Tüketicinin ihtiyaç duyduğu konuları tespit ederek uzmanlarla çalışır, finansal rehber yazıları ve hesap araçları oluşturur.
 • Hizmet verdiği banka ve sigorta müşterilerinin akıbetlerini takip eder, mağdur olmalarının önüne geçmeye çalışır.

Hesapkurdu.com Verilerine Neden Güvenmeliyim?

Hesapkurdu.com sigorta şirketleri ve bankaların sistemleri ile entegre şekilde çalışır. Sigorta şirketlerinden poliçe prim bedellerini, bankalardan ise kredi faiz oranları ile mevduat faiz oranlarını düzenli olarak alır.

Hesapkurdu.com rehber bilgileri sektör uzmanları ile hesaplama araçları ise finans alanında uzman ARGE ekibi ile oluşturulur.

Nasıl Para Kazanıyorsunuz?

Hesapkurdu.com tarafından sunulan tüm hizmetler tüketiciler için ücretsizdir. Hesapkurdu.com banka ve sigorta şirketleri başlıca olmak üzere finansal kurumlar ile yaptığı anlaşmalardan gelir elde eder.

Banka ve sigorta şirketlerinin Hesapkurdu.com’a ödedikleri ücretler kurumların hali hazırda var olan reklam/pazarlama bütçelerinden çıkar. Müşterilerinden tahsil ettikleri masrafların üstüne eklenmez.

Şirketlerle/Bankalarla Olan Anlaşmalarınız Karşılaştırma Sonuçlarını Etkiliyor mu?

Hesapkurdu.com, finansal anlaşmalarının büyüklüğüne göre hiçbir kurumu öne çıkarmaz. Kullanıcılarımızı bilinçlendirmek ve bilinçli kullanıcıların sürekli tercih ettiği karşılaştırma platformu olmak öncelikli hedeftir. Ancak süreçleri dijitale daha uygun olan, kullanıcıların ihtiyaçlarına daha yüksek oranda cevap veren finansal kurumlar Hesapkurdu.com’un çeşitli alanlarında öne çıkarılabilir.

Eğer siz de Hesapkurdu.com’u faydalı buluyorsanız, online bankacılık ve sigortacılık ürünleri başvurularınızı sitemizden yaparak bu sisteme destek verin ve daha fazla insana katkı sağlamamıza yardımcı olun.

Verilerimi Nasıl Koruyorsunuz?

 • Hesapkurdu.com.com alan adının sahip olduğu SSL güvenlik sertifikası ile bilgilerinizin şifrelenmesi ve işlenmesi kapsamında güvenlik ve gizliliğinizi taahhüt eder.
 • Ad-soyad, adres, telefon numarası, e-posta adresi ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik hiçbir kişisel bilgi; Hesapkurdu.com işbu gizlilik politikası gereği tüketicinin başvurduğu kurumlar dışında üçüncü kişi ve kurumlar ile paylaşılmaz.

Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verileri Koruma Kanunu Hakkında Bilgilendirme sayfamızı ziyaret edin.

Benimle Nasıl İletişime Geçeceksiniz?

 • Verilen telefon numarası üzerinden
 • E-posta adresi üzerinden

Kullanıcıya ulaşır.
Tüm kişisel bilgiler gibi iletişim bilgilerinin gizliliği de Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında Hesapkurdu.com tarafından korunur.

Hesapkurdu.com ile Nasıl İletişime Geçebilirim?

Hesapkurdu.com Logosu

Hesapkurdu> Hesapkurdu
=======

Hesapkurdu.com Hakkında Merak Ettikleriniz

Hangi Bankalar ile Çalışıyorsunuz?

Hesapkurdu.com piyasada faaliyet gösteren çoğu banka ile çalışıyor. Dijital süreçlerine ve altyapılarına yatırım yapan bankalarla doğrudan entegrasyon yoluyla destek hizmet kuruluşu olarak çalışırken diğer bankalarla da reklam benzeri modellerle çalışmalar sürdürmektedir. Tüm ürünler için çalıştığımız bankalar aşağıdaki gibidir:

Hesapkurdu.com (Konut Kredisi Com Tr DanışmanlıkA.Ş.) aşağıdaki bankalara destek hizmet kuruluşu olarak hizmet sunmaktadır:

 • İş Bankası
 • AKBank
 • ING
 • Garanti BBVA
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Yapı Kredi
 • ICBC

Hangi Sigorta Şirketleri ile Çalışıyorsunuz?

Hesapkurdu'nun iştiraki olan sigorta brokerlik şirketi Koalay Com Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. aşağıdaki sigorta şirketleriyle çalışmaktadır.

Neden Hesapkurdu.com Kullanmalıyım?

Her ay milyonlarca kişi finansal ihtiyaçları için Hesapkurdu.com’u kullanarak kazançlı çıkıyor:

 • Cebiniz yanmasın: Tüm piyasayı tek yerde karşılaştırın her zaman en ucuz ürüne ulaşın.
 • İşinizi hızlı halledin: Sigorta satın almak veya kredi kullanmak için en hızlı, en kolay yöntemi kullanın.
 • Soru ve endişeyle kalmayın: Finansal bilgilere tarafsız bir platformda şeffaf şekilde ulaşın, doğru ve kapsamlı bilgi alın.
 • Destek alın: Milyonlarca insanın kullandığı platformun gücünden faydalanın; banka ve sigorta şirketlerinden birlikte daha iyi hizmet alalım, sorunlarınızı, sürecinizi birlikte takip edelim.

Hesapkurdu.com Sadece Fiyat Karşılaştırması mı Yapar?

Hesapkurdu.com karşılaştırma hizmetinin yanı sıra, online olarak banka ürünlerine başvuru yapabilmenizi ve sigorta iştiraki Koalay.com sayesinde sigorta poliçesi satın alabilmenizi sağlar. Ayrıca;

 • Sigorta şirketlerinin satış süreçlerinin, bankaların kredi onay ve kullandırım süreçlerinin daha hızlı, daha kullanıcı dostu olması için çalışır.
 • Sigorta yenileme alarmı, kredi yapılandırma alarmı gibi zamanında uyarılar sayesinde tüketicilere destek olur, finansal hataya yer kalmaması için uğraşır.
 • Tüketicinin ihtiyaç duyduğu konuları tespit ederek uzmanlarla çalışır, finansal rehber yazıları ve hesap araçları oluşturur.
 • Hizmet verdiği banka ve sigorta müşterilerinin akıbetlerini takip eder, mağdur olmalarının önüne geçmeye çalışır.

Hesapkurdu.com Verilerine Neden Güvenmeliyim?

Hesapkurdu.com sigorta şirketleri ve bankaların sistemleri ile entegre şekilde çalışır. Sigorta şirketlerinden poliçe prim bedellerini, bankalardan ise kredi faiz oranları ile mevduat faiz oranlarını düzenli olarak alır.

Hesapkurdu.com rehber bilgileri sektör uzmanları ile hesaplama araçları ise finans alanında uzman ARGE ekibi ile oluşturulur.

Nasıl Para Kazanıyorsunuz?

Hesapkurdu.com tarafından sunulan tüm hizmetler tüketiciler için ücretsizdir. Hesapkurdu.com banka ve sigorta şirketleri başlıca olmak üzere finansal kurumlar ile yaptığı anlaşmalardan gelir elde eder.

Banka ve sigorta şirketlerinin Hesapkurdu.com’a ödedikleri ücretler kurumların hali hazırda var olan reklam/pazarlama bütçelerinden çıkar. Müşterilerinden tahsil ettikleri masrafların üstüne eklenmez.

Şirketlerle/Bankalarla Olan Anlaşmalarınız Karşılaştırma Sonuçlarını Etkiliyor mu?

Hesapkurdu.com, finansal anlaşmalarının büyüklüğüne göre hiçbir kurumu öne çıkarmaz. Kullanıcılarımızı bilinçlendirmek ve bilinçli kullanıcıların sürekli tercih ettiği karşılaştırma platformu olmak öncelikli hedeftir. Ancak süreçleri dijitale daha uygun olan, kullanıcıların ihtiyaçlarına daha yüksek oranda cevap veren finansal kurumlar Hesapkurdu.com’un çeşitli alanlarında öne çıkarılabilir.

Eğer siz de Hesapkurdu.com’u faydalı buluyorsanız, online bankacılık ve sigortacılık ürünleri başvurularınızı sitemizden yaparak bu sisteme destek verin ve daha fazla insana katkı sağlamamıza yardımcı olun.

Verilerimi Nasıl Koruyorsunuz?

 • Hesapkurdu.com.com alan adının sahip olduğu SSL güvenlik sertifikası ile bilgilerinizin şifrelenmesi ve işlenmesi kapsamında güvenlik ve gizliliğinizi taahhüt eder.
 • Ad-soyad, adres, telefon numarası, e-posta adresi ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik hiçbir kişisel bilgi; Hesapkurdu.com işbu gizlilik politikası gereği tüketicinin başvurduğu kurumlar dışında üçüncü kişi ve kurumlar ile paylaşılmaz.

Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için Kişisel Verileri Koruma Kanunu Hakkında Bilgilendirme sayfamızı ziyaret edin.

Benimle Nasıl İletişime Geçeceksiniz?

 • Verilen telefon numarası üzerinden
 • E-posta adresi üzerinden

Kullanıcıya ulaşır.
Tüm kişisel bilgiler gibi iletişim bilgilerinin gizliliği de Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında Hesapkurdu.com tarafından korunur.

Hesapkurdu.com ile Nasıl İletişime Geçebilirim?

Hesapkurdu.com Logosu

Hesapkurdu

Hesapkurdu

>>>>>>> bdf96d6b588f41f26ed65193dc40f576e2b792b9
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et