Kredi Notu

İhtiyaç Kredisi ve Borç Transferi

Kredi ve kart borçlarını tek yerde birleştir, uzun vadeye yay, nakit ihtiyaçlarını karşıla

Konut Kredisi

Bankaların tekliflerini karşılaştır, ne kadar kredi alabileceğini öğren

Kredi Notu Nedir?

Tüm finansal geçmişinizin ve bankalarla olan ilişkilerinizin ortak bir kuruluş tarafından (Kredi Kayıt Bürosu) toplanarak analiz edilmesi sonucunda oluşan kişiye özel puana “kredi notu” denir. Elde edilen kredi notu finansal kurumlar tarafından yeni kredi başvurularının ve diğer finansal taleplerin değerlendirilmesinde en önemli ölçüt olarak kullanılmaktadır.

Kredi Notu Rehberi’nden ilginizi çekebilecek yazılar:

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır? »

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? »

Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Nasıl Kredi Çekebilir? »

Kredi Kayıt Bürosu (KKB)

Türkiye’nin ilk ve tek kredi bürosu olma özelliği taşıyan ve sektörün önde gelen 9 bankasının ortaklığı ile 11 Nisan 1995’te hayata geçen kurumdur. Türkiye Bankalar Birliği nezdinde kurulan Risk Merkezi’nin de tek hizmet sağlayıcısı olarak görev yapmaktadır. 2014 yılında İstanbul Anadolu Yakası’nda Findeks’i kurarak, kurumsal müşterilerinin yanında bireysel kullanıcılara da hizmet vermeye başlamıştır.

Kredi Kayıt Bürosu’nu kuran bankalar: Akbank, Denizbank, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Şekerbank, Vakıfbank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası.

Kredi Skorumu Nasıl Yüksek Tutarım?
Kredi Skoru Nedir?

Findeks Kimdir?

Findeks, reel sektör ve bireysel müşterilere hizmet vermek amaçlı Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından İstanbul’da kurulan ve web üzerinden hizmet veren bir finansal hizmet platformudur.

Kredi notunun paylaşımı haricinden son kullanıcının finansal hayatını düzenlemesinde danışmanlık ve reel sektörde daha güvenli işlem yapılmasına yönelik ürünleri de bulunmaktadır.

Adres:Barbaros Mahallesi, Ardıç Sokak, Varyap Meridian F Blok Ataşehir/İstanbul

Findeks Risk Raporu Nedir?

Findeks Risk Raporu, tüm finansal geçmişinizin (kredi, kredi kartı vb.) Kredi Kayıt Bürosu’nun (KKB’nin) verileri çekilerek, düzenlenmesi sonucunda oluşan bir kredi notu rapordur. Bu rapor sayesinde bankalar ve finansal kuruluşların görmüş olduğu finansal geçmişinizi ve kredi notunuzu sizde görebilir ve buna göre kendi finansal durumunuzu değerlendirerek analiz edebilirsiniz.

Findeks Örnek Risk Raporunu İncelemek için Tıkla »

Ödemelerinizi Aksatarak Kredi Notunuzu Bozmayın!

Kredi ve kredi kartı ödemelerinizde güçlük çekiyorsanız, kredi notunuzu bozmadan önce finansal gücünüze göre ödemelerinizi birleştirerek yapılandırmalısınız. Eğer, ödemeleriniz gecikmeye başladıktan sonra yapılandırma talebinde bulunursanız, kredi notunuz düşük olmasından dolayı finansal kurumlardan onay alamayabilirsiniz. Bu durumla karşılaşmamak için borç birleştirme kredisinin şartlarını incelemenizde fayda var.

Borç Birleştirme Kredisi Şartlarını İncelemek ve Başvuruda Bulunmak için Tıkla »

Kredi Notunu İyi Tutmanızın Sağlayacağı Faydalar

Kredi notunu oluşturan verilerin her geçen gün gelişmesi, kredi notu puanlaması ve analizlerinin daha gerçekçi ve doğru bir hal almasına sebep oldu. Bundan dolayı kredi veren kurumlar kredi notuna, kredi değerlendirme ölçütleri arasında daha fazla pay vermeye başladı. Bu sebepten dolayı kredi notu iyi olan kişilerin finansal kurumlarda çeşitli ayrıcalıkları oldu.

Kredi notu iyi olan kişilerin finansal kurumlardaki ayrıcalıkları:

  • Düşük faiz ve uzun vade ile borçlanma ayrıcalığı,
  • Ticari ilişkideki güven duygusunun hızlı ve kolay oluşması,
  • Tercih edilen müşteri konumuna gelinmesi,
  • İşbirliği şartlarının daha kolay esnetilebilme avantajı,
  • Kişiselleştirilmiş ürün teklifleri,
  • Hizmet kalitesinde farklılaşma,

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada

Kredi Tutarı

Vade

Ev Arama Durumu

Kredi Tutarı

Vade

İhtiyaç Sebebi

Kredi Tutarı

Vade

Kredi Tipi

Kredi Notu Rehberi