Kolay Kredi Veren Bankalar

Güncelleme: 21.11.2023
Yayımlama: 10.07.2017
Paylaş
İçindekiler

En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için ihtiyaç kredisi sayfamızı ziyaret edin.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

Hangi Bankalar Kolay Kredi Veriyor?

Online işlemlerin gelişmesi ile birlikte kredi sürecinin tamamında şubesiz, belgesiz ve kefilsiz olarak kredi kullandıran bankaların sayısı arttı. Ayrıca bu rekabetin artması, nispeten belirli segmentlerde yer alan kişilerin bankalardan kredi kullanmasını da kolaylaştırdı.

Biz de sizden gelen talepler doğrultusunda tüm bankaların kredi süreçlerini detaylı olarak araştırdık. Araştırma sonuçlarımız ise şu şekilde:

Şubeye Gitmeden Kolay Kredi Veren Bankalar

N Kolay Kredi (Aktif Bank)
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor N Kolay İhtiyaç Kredisi
ING Bank E-Kredi
Değerlendirme sonucu istenebiliyor Kefil istenmiyor ING İhtiyaç Kredisi
CEPTETEB
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor Cepteteb İhtiyaç Kredisi
Enpara.com
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor
Enpara İhtiyaç Kredisi

Not: İstisna bir durumda olmakla birlikte, kredi başvurusu sonucunda gelir tespiti yapılamayan kişilerden banka tahsis birimleri sadece "gelir belgesi" talep edilebiliyor.  

İster müşterisi olun, ister olmayın tamamen şubesiz olarak kredi kullandıran tüm bankalar yukarıdaki tabloda mevcut. Bu tabloda yer almayan bankaların da şubesiz kredi başvuruları olmakla birlikte, sadece kendi müşterilerine özel olarak sundukları bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor. Şubesiz kredi kullandıran Aktif Bank N Kolay Kredi için ilgili sayfayı ziyaret edin.

Şubesiz Olarak Online Ne Kadar Kredi Çekebilirim, Ne Kadar Masraf Öderim?

Banka
En Yüksek Kredi Tutarı
Tahsis Ücreti*
Sigorta
Şubeye Gitmeden Kredi
ING
50.000 TL
Binde 5
Var Herkes
Odeabank
35.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi
Aktif Bank
30.000 TL
Binde 5
Yok
Herkes
CEPTETEB
30.000 TL
Yok
Var
Herkes
Enpara
30.000 TL
Yok
Var Herkes
QNB Finanbank
30.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi
VakıfBank 
30.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi
Garanti Bankası
25.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi
Türkiye İş Bankası
25.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi
Yapı Kredi
25.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi
Akbank
20.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi

*Kredi tahsis ücreti çekilen kredi tutarı üzerinden binde 5 olarak alınmaktadır. Örneğin, 10 bin TL kredi için 50 TL kredi tahsis ücreti alınabiliyor. Daha detaylı bilgi için kredi dosya masrafı sayfamızı inceleyin. Ayrıca masrafsız krediler hakkında daha detaylı bilgi için masrafsız kredi sayfamızı ziyaret edin. 

En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranları:

Kredi Faiz Oranlarını Nasıl Öğrenebilirim?

20 bankanın güncel ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi faiz oranlarını kredi faiz oranı sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca bankaların kredi tekliflerini karşılaştırarak kredi başvurunuzu ihtiyaç kredisi sayfamız üzerinden anında yapabilirsiniz. 

Tatil Günleri ve Hafta Sonu Online Olarak Kredi Kullanılabiliyor mu?

Online bankacılık üzerinden kredi kullanmanız durumunda hafta sonu, resmi tatiller ile bayramlarda anında kredi kullanabilir, ilgili bankaları ATM’leri üzerinden nakit olarak çekebilirsiniz. Öte yandan iş günleri dışında farklı bankalara para transferi olan EFT’nin de yapılamayacağını göz önünde bulundurmalısınız.

Kolay Kredi Alabilmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalı?

Kredi Notu Aralığı
Risk Grubu
Kredi Kullanma İhtimali
1-699
En Riskli
Çok Düşük
700-1099
Orta Riskli
Düşük
1100-1499
Az Riskli
Gelire Bağlı
1500-1699
İyi
Yüksek
1700-1900
Çok İyi
Çok Yüksek

Bankaların kredi notu değerlendirmeleri değişkenlik göstermekle birlikte, temel olarak yukarıdaki tabloya benzer bir şekilde yapılıyor. Özellikle 1.500 altında, yani kredi notu riskli gruplar içerisinde yer alan kişilerin kredi kullanmaları gelir ve kefil durumlarına göre değişkenlik gösterir. Bu konuda daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız kredi notum kaç olmalı yazımızı inceleyin.

Online Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternet siteleri veya uygulamaları üzerinden şubesiz kredilere başvurmanız durumunda, arada bir insan olmaması sebebiyle tüm süreçlere dikkat etmeniz gerekli. En önemli iki husus ise çekilecek kredi tutarı ve vadesidir. Vade ve çekilecek kredi tutarına göre oluşacak olan ödeme planınızı ise ayrıca acele etmeden incelemeniz de büyük fayda var.

Öte yandan başvuru yapmadan önce ödeme planı oluşturmak istiyorsanız, kredi ödeme planı aracımızı kullanın.   

Kredi Notu Düşük Olanlar Online Olarak Daha Kolay Kredi Alabiliyor mu?

Online kredi değerlendirilmesi insan faktörü olmadan, tamamen kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notu ve gelirine göre yapılıyor. Bunun için ufak limitler de olmadığı sürece, online kredi başvurularınızda kredi notunuzun yeterli seviyede olması önemlidir. Öte yandan bu durumda doğrudan banka şubesi üzerinden başvurmak kredi kullanma ihtimalinizi arttırabilir.

Kefil veya İpotek Vermek Daha Kolay Kredi Çıkmasını Sağlar mı?

Kefil veya ipotek verilmesi bankalar açısından ek teminat olması sebebi ile kredinin onaylanma ihtimalini arttırır. Ancak açıkta veya son bir yıl içerisinde idari/yasal takip yaşadıysanız, aktif olarak SGK kaydınız yoksa kefil veya ipotekle bile olsa neredeyse kredi kullanma ihtimaliniz yok denecek kadar azdır. Eğer bu durumdaysanız kredi notu nasıl yükselir yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Öte yandan kredi başvurusunda kefil veya ipotek verme gibi bir durumunuzda varsa, doğrudan bankaların şubeleri üzerinden başvurmanız kredinin onaylanması açısından daha iyi olabilir. 

Online Kredi Başvuru Şartları

  • Online Kredi Başvurusunda Yaş Kısıtlaması

Yasal olarak imza yetkisinin kazanıldığı 18 yaşını doldurmak online kredi kullanmak için yeterlidir. Ancak bankaların çoğunluğu kredi kullanabilmek için 20 yaş alt sınırını uygular. Üst sınır ise bankalar tarafından sigorta şirketlerinin hayat sigortası yaş sınırı olarak kabul edilir. Bu da sigorta şirketine göre değişmekle birlikte ortalama 70 yaş olarak uygulanır.

  • Bankalar ile Hiç Çalışması Olmayanların Online Kredi Başvurusu

Bankalar ile hiç çalışmanız olmadı veya 5 yıldan uzun süredir aktif değilse, kredi notu oluşmaz. Kredi notunun oluşmaması durumunda ise geçmiş çalışma düzeni görülemediği için kredi başvurusu “riskli” olarak değerlendirilir. Bunun için kredi notu oluşmamış ise şubesiz kredi başvurusu yerine, öncelikle banka şubeleri ve kredi karşılaştırma siteleri üzerinden başvurulması daha doğru bir yol olur.

Bu konuda daha kapsamlı bilgi almak için kredi notum sıfır yazımızı inceleyin.

  • Online Kredi Başvurularında Gelir Kriteri 

Gelir kriteri başvurulan bankaya, başvuran kişinin kredi notuna göre değişmekle birlikte, genel olarak aylık gelirin yarısının aylık kredi taksit tutarını geçmemesi şeklinde hesaplanır. Yani aylık geliriniz 3.000 TL ise en fazla aylık kredi taksitleri toplamı 1.500 TL geçemez şeklinde bir hesaplama bankalar tarafından yapılır.

  • Online Kredi Başvurularında Maksimum ve Minimum Vade  

Online olarak yapılan ihtiyaç kredisi başvurularında 36 ay, taşıt kredisi başvurularında ise 60 ay vade seçeneği neredeyse tüm bankalarda mevcut. 36 ay üstü vade seçeneği ise bireysel kredilerde konut kredisi hariç yasal olarak bulunmuyor.

Aynı anda birden fazla kredi başvurusu yapmak hakkında bilgi için kredi borcum varken yeni kredi alabilir miyim yazımızı ziyaret edin.

Bankaların Online Kredi Akışlarını Sizin İçin Karşılaştırdık

1- Enpara.com Anında Kredi

Dosya masrafı olmadan, 30 bin TL 36 ay vade ile online olarak anında kredi kullanabiliyorsunuz. Eğer Enpara müşterisi değilseniz, banka çalışanı randevulu olarak bizzat bulunduğunuz yere geliyor ve gerekli imzalarınızı alıyor.

Ayrıca bu süreçte herhangi bir evrak da talep edilmiyor. Değerlendirme ise kredi notu risk raporunuz ve e- Devlet üzerinden çekilen sigorta (SGK) dökümünüz sayesinde yapılıyor. Daha detaylı bilgi için almak için Enpara.com Başvuru Amacınız sayfasını ziyaret edin.

 Enpara.com'un faiz oranlarına ulaşmak ve başvuru yapmak için Enpara ihtiyaç kredisi faiz oranları sayfamızı ziyaret edin.

2- Aktif Bank N Kolay Kredi 

Aktif Bank'ın online bankacılık hizmetleri için kurduğu N Kolay Kredi ile 30 bin TL krediye 36 ay vade ile kullanılan kredinin binde 5'i oranında tahsis ücreti ve hiçbir sigorta masrafı olmadan anında şubesiz olarak kredi kullanabiliyorsunuz. Eğer Aktif Bank müşterisi değilseniz, banka tarafından size bir kurye gönderilerek gerekli imzalar alınıyor ve kredi açılış işlemi yapılıyor.

Ayrıca bu süreçte sizden herhangi bir evrak talep edilmiyor. Kredi değerlendirmesi ise kredi notu risk raporunuz ve e- Devlet üzerinden çekilen sigorta dökümünüz sayesinde yapılıyor. Daha detaylı bilgi için Akif Bank N Kolay Kredi Sayfasını ziyaret edin.

Güncel kredi faiz oranlarını öğrenmek için kredi faiz oranları sayfamızı ziyaret edin. 

3- CEPTETEB Online Kredi 

TEB Bankasının online kredi hizmetleri için oluşturduğu CEPTETEB ile 30 bin TL 36 ay vade ile anında dosya masrafsız olarak (sigorta masrafları hariç) şubeye gitmeden kredi kullanabiliyorsunuz. Eğer CEPTETEB veya TEB bankası müşterisi değilseniz, banka çalışanı randevulu olarak bizzat bulunduğunuz yere geliyor ve gerekli imzalarınızı alıyor.

Ayrıca bu süreçte sizden herhangi bir evrak talep edilmiyor. Kredi değerlendirme ise kredi notu risk raporunuz ve e- Devlet üzerinden çekilen sigorta dökümünüz sayesinde yapılıyor. 

CEPTETEB faiz oranlarına ulaşıp başvuru yapmak için CEPTETEB ihtitaç kredisi faiz oranları sayfamızı ziyaret edin. 

4- ING Bank E-Kredi 

ING Bankası'nın e -Kredi uygulaması veya internet sitesi üzerinden 50 bin TL 36 ay vade ile sigorta ve kullanılan kredinin binde 5'i tahsis masrafıyla şubesiz olarak anında kredi kullanımı yapabiliyorsunuz. ING Bankası müşterisi değilseniz, kurye göndererek gerekli imzalarınız bulunduğunuz yerde alıyor.

Ayrıca e-Kredi üzerinden kredi işleminiz tamamlanması durumunda herhangi bir belge talep edilmezken, kendi değerlendirmelerine göre gelir veya kredi notunuzda yetersizlik olursa şube veya çağrı merkezi aracılığıyla belge talep edilebiliyor. Daha detaylı bilgi için ING Bank Kredi Bilgilendirme Sayfasını ziyaret edin.

ING Bank faiz oranlarına ulaşmak için ING Bank kredi faiz oranları sayfamızı ziyaret edin. 

5- Türkiye İş Bankası Anında Kredi

Türkiye İş Bankası müşterisiyseniz, anından mobil uygulaması olan İşCep veya internet sitesi üzerinden 25 bin TL 36 ay vadeyle kolay bir şekilde kredi kullanabiliyorsunuz. Ayrıca kullanılan kredinin binde 5'i oranında tahsis ücreti ile sigorta masrafları da mevcut. Eğer İş Bankası müşterisi değilseniz, ön onay işleminden sonra size en yakın şubeden kredi kullanımını istenen evrak ile birlikte yapabiliyorsunuz. Daha detaylı bilgi için İş Bankası Anında Kredi Özellikleri sayfasını ziyaret edin.

İş Bankası faiz oranlarına ulaşıp başvuru yapmak için İş Bankası kredi faiz oranları sayfamızı ziyaret edin. 

6- Akbank Direkt Kolay Kredi

Eğer Akbank müşterisiyseniz, belgesiz ve kefilsiz olarak şubeye gitmeden 20 bin TL 36 ay vade ile anında kolay bir şekilde kredinizi kullanabiliyorsunuz. 20 bin TL üzerinden bir kredi talebiniz var veya Akbank müşterisi değilseniz, krediniz onaylansa da kredi kullanımı için gerekli görülen belgeleri ile size en yakın şubeye gitmeniz gerekiyor. 

Akbank faiz oranlarına ulaşıp başvuru yaomak için Akbank kredi faiz oranları sayfamızı ziyaret edin. 

7- Yapı Kredi Bankası Hızlı Kredi 

Yapı Kredi Bankası'nın müşterisiyseniz, online bankacılık hizmetleriyle şubeye gitmeden 25 bin TL krediyi 36 vade seçeneğiyle tamamen online olarak kullanılan kredinin binde 5'i oranında tahsis ücreti ve sigorta masraflarıyla kullanabiliyorsunuz. Eğer Yapı Kredi Bankası müşterisi değilseniz, ön onay SMS olarak veriliyor ve en yakın şubeye gerekli evrak ile giderek krediyi kullanabiliyorsunuz. Daha detaylı bilgi için Yapı Kredi Bireysel Kredi Bilgilendirme sayfasını ziyaret edin.

Yapı Kredi Bankasının faiz oranlarına ulaşıp başvuru yapmak için Yapı Kredi Bankası kredi faiz oranları sayfamızı ziyaret edin. 

Benzer Yazılar

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.