Kolay Kredi Veren Bankalar

Güncelleme: 09.09.2019

10.000 TL 60 Ay Vade İçin En Uygun Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Toplam Maliyet15.236 TL
Faiz Oranı%1,25
Aylık Taksit254 TL
Toplam Maliyet15.477 TL
Faiz Oranı%1,29
Aylık Taksit257 TL
Toplam Maliyet16.386 TL
Faiz Oranı%1,49
Aylık Taksit273 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için ihtiyaç kredisi sayfamızı ziyaret edin.

Hangi Bankalar Kolay Kredi Veriyor?

Online işlemlerin gelişmesi ile birlikte kredi sürecinin tamamında şubesiz, belgesiz ve kefilsiz olarak kredi kullandıran bankaların sayısı arttı. Ayrıca bu rekabetin artması, nispeten belirli segmentlerde yer alan kişilerin bankalardan kredi kullanmasını da kolaylaştırdı.

Biz de sizden gelen talepler doğrultusunda tüm bankaların kredi süreçlerini detaylı olarak araştırdık. Araştırma sonuçlarımız ise şu şekilde:

Şubeye Gitmeden Kolay Kredi Veren Bankalar

ING Bank E-Kredi
Değerlendirme sonucu istenebiliyorKefil istenmiyorING İhtiyaç Kredisi »
CEPTETEB
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyorCepteteb İhtiyaç Kredisi »
Enpara.com
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor
Enpara İhtiyaç Kredisi »
N Kolay Kredi (Aktif Bank)
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyorN Kolay İhtiyaç Kredisi »

Not: İstisna bir durumda olmakla birlikte, kredi başvurusu sonucunda gelir tespiti yapılamayan kişilerden banka tahsis birimleri sadece "gelir belgesi" talep edilebiliyor.  

İster müşterisi olun, ister olmayın tamamen şubesiz olarak kredi kullandıran tüm bankalar yukarıdaki tabloda mevcut. Bu tabloda yer almayan bankaların da şubesiz kredi başvuruları olmakla birlikte, sadece kendi müşterilerine özel olarak sundukları bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor. Şubesiz kredi kullandıran Aktif Bank N Kolay Kredi için ilgili sayfayı ziyaret edin.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları (15.000 TL 12 ay vadeli nakit avans kullanma fırsatı ile)

QNB Finansbank CardFinans
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret117 TL
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret109 TL
Garanti BBVA Bonus Card
Ödül Para/Puan 55 TL
Yıllık Ücret124 TL

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

Şubesiz Olarak Online Ne Kadar Kredi Çekebilirim, Ne Kadar Masraf Öderim?

Banka
En Yüksek Kredi Tutarı
Tahsis Ücreti*
Sigorta
Şubeye Gitmeden Kredi
ING
50.000 TL
Binde 5
VarHerkes
Odeabank
35.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi
Aktif Bank
30.000 TL
Binde 5
Yok
Herkes
CEPTETEB
30.000 TL
Yok
Var
Herkes
Enpara
30.000 TL
Yok
VarHerkes
QNB Finanbank
30.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi
VakıfBank 
30.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi
Garanti Bankası
25.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi
Türkiye İş Bankası
25.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi
Yapı Kredi
25.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi
Akbank
20.000 TL
Binde 5
Var
Sadece kendi müşterisi

*Kredi tahsis ücreti çekilen kredi tutarı üzerinden binde 5 olarak alınmaktadır. Örneğin, 10 bin TL kredi için 50 TL kredi tahsis ücreti alınabiliyor. Daha detaylı bilgi için Kredi Dosya Masrafı sayfamızı inceleyin. Ayrıca masrafsız krediler hakkında daha detaylı bilgi için Masrafsız Kredi sayfamızı ziyaret edin. 

100.000 TL 120 ay vade için en uygun konut kredisi faiz oranları:

Toplam Maliyet172.237 TL
Faiz Oranı%0,99
Aylık Taksit1.428 TL
Toplam Maliyet172.290 TL
Faiz Oranı%0,99
Aylık Taksit1.428 TL
Toplam Maliyet195.425 TL
Faiz Oranı%1,26
Aylık Taksit1.621 TL

Tüm Konut Kredisi Faizlerini Listele

Kredi Faiz Oranlarını Nasıl Öğrenebilirim?

20 bankanın güncel ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi faiz oranlarını kredi faiz oranı sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca bankaların kredi tekliflerini karşılaştırarak kredi başvurunuzu ihtiyaç kredisi sayfamız üzerinden anında yapabilirsiniz. 

Tatil Günleri ve Hafta Sonu Online Olarak Kredi Kullanılabiliyor mu?

Online bankacılık üzerinden kredi kullanmanız durumunda hafta sonu, resmi tatiller ile bayramlarda anında kredi kullanabilir, ilgili bankaları ATM’leri üzerinden nakit olarak çekebilirsiniz. Öte yandan iş günleri dışında farklı bankalara para transferi olan EFT’nin de yapılamayacağını göz önünde bulundurmalısınız. Öte yandan bankaların kredi kullandırma süreleri ile alakalı detaylı bilgiye Anında Kredi yazımızdan ulaşın.

Kolay Kredi Alabilmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalı?

Kredi Notu Aralığı
Risk Grubu
Kredi Kullanma İhtimali
1-699
En Riskli
Çok Düşük
700-1099
Orta Riskli
Düşük
1100-1499
Az Riskli
Gelire Bağlı
1500-1699
İyi
Yüksek
1700-1900
Çok İyi
Çok Yüksek

Bankaların kredi notu değerlendirmeleri değişkenlik göstermekle birlikte, temel olarak yukarıdaki tabloya benzer bir şekilde yapılıyor. Özellikle 1.500 altında, yani kredi notu riskli gruplar içerisinde yer alan kişilerin kredi kullanmaları gelir ve kefil durumlarına göre değişkenlik gösterir. Bu konuda daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız Kredi Notum Kaç Olmalı yazımızı inceleyin.

Online Kredi Başvurusunda Dikkat Etmem Gerekenler Nelerdir?

İnternet siteleri veya uygulamaları üzerinden şubesiz kredilere başvurmanız durumunda, arada bir insan olmaması sebebiyle tüm süreçlere dikkat etmeniz gerekli. En önemli iki husus ise çekilecek kredi tutarı ve vadesidir. Vade ve çekilecek kredi tutarına göre oluşacak olan ödeme planınızı ise ayrıca acele etmeden incelemeniz de büyük fayda var. Öte yandan başvuru yapmadan önce ödeme planı oluşturmak istiyorsanız, Kredi Ödeme Planı aracımızı kullanın.   

Kredi Notu Düşük Olanlar Online Olarak Daha Kolay Kredi Alabiliyor mu?

Online kredi değerlendirilmesi insan faktörü olmadan, tamamen kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notu ve gelirine göre yapılıyor. Bunun için ufak limitler de olmadığı sürece, online kredi başvurularınızda kredi notunuzun yeterli seviyede olması önemlidir. Öte yandan bu durumda doğrudan banka şubesi üzerinden başvurmak kredi kullanma ihtimalinizi arttırabilir.

Kefil veya İpotek Vermem Daha Kolay Kredi Çıkmasını Sağlar mı?

Kefil veya ipotek verilmesi bankalar açısından ek teminat olması sebebi ile kredinin onaylanma ihtimalini arttırır. Ancak açıkta veya son bir yıl içerisinde idari/yasal takip yaşadıysanız, aktif olarak SGK kaydınız yoksa kefil veya ipotekle bile olsa neredeyse kredi kullanma ihtimaliniz yok denecek kadar azdır. Eğer bu durumdaysanız Kredi Notu Nasıl Yükselir yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Öte yandan kredi başvurusunda kefil veya ipotek verme gibi bir durumunuzda varsa, doğrudan bankaların şubeleri üzerinden başvurmanız kredinin onaylanması açısından daha iyi olabilir. 

Online Kredi Başvuru Şartları

  • Online Kredi Başvurusunda Yaş Kısıtlaması

Yasal olarak imza yetkisinin kazanıldığı 18 yaşını doldurmak online kredi kullanmak için yeterli. Ancak bankaların çoğunluğu kredi kullanabilmek için 20 yaş alt sınırını uyguluyor. Üst sınır ise bankalar tarafından sigorta şirketlerinin hayat sigortası yaş sınırı olarak kabul ediliyor. Bu da sigorta şirketine göre değişmekle birlikte ortalama 70 yaş olarak uygulanıyor.

  • Bankalar ile Hiç Çalışması Olmayanların Online Kredi Başvurusu

Bankalar ile hiç çalışmanız olmadı veya 5 yıldan uzun süredir ki aktif değilse, kredi notunuz oluşmaz. Kredi notunuzun oluşmaması durumunda ise geçmiş çalışma düzeniniz görülemediği için kredi başvurunuz “riskli” olarak değerlendirilir. Bunun için kredi notunuz oluşmamış ise şubesiz kredi başvurusu yerine, öncelikle banka şubeleri ve kredi karşılaştırma siteleri üzerinden başvurmanız daha doğru bir yol olur. Bu konuda daha kapsamlı bilgi almak için Kredi Notum Sıfır yazımızı inceleyin.

  • Online Kredi Başvurularında Gelir Kriteri 

Gelir kriteri başvurulan bankaya, başvuran kişinin kredi notuna göre değişmekle birlikte, genel olarak aylık gelirin yarısının aylık kredi taksit tutarını geçmemesi şeklinde hesaplanır. Yani aylık geliriniz 3.000 TL ise en fazla aylık kredi taksitleri toplamı 1.500 TL geçemez şeklinde bir hesaplama bankalar tarafından yapılır. Ayrıca bu hesaplamayı güncel faiz oranlarıyla Ne Kadar Alabilirim hesaplama aracımızdan anında yapabilirsiniz.

  • Online Kredi Başvurularında Maksimum ve Minimum Vade  

Online olarak yapılan ihtiyaç ve taşıt kredisi başvurularında neredeyse tüm bankalarda 60 ay vade seçeneği mevcut. 60 ay üstü vade seçeneği ise bireysel kredilerde konut kredisi hariç yasal olarak bulunmuyor.

Bankaların Online Kredi Akışlarını Sizin İçin Karşılaştırdık

1- Enpara.com Anında Kredi

Dosya masrafı olmadan, 30 bin TL 60 ay vade ile online olarak anında kredi kullanabiliyorsunuz. Eğer Enpara müşterisi değilseniz, banka çalışanı randevulu olarak bizzat bulunduğunuz yere geliyor ve gerekli imzalarınızı alıyor.

Ayrıca bu süreçte herhangi bir evrak da talep edilmiyor. Değerlendirme ise kredi notu risk raporunuz ve e- Devlet üzerinden çekilen sigorta (SGK) dökümünüz sayesinde yapılıyor. Daha detaylı bilgi için almak için tıklayın »

Enpara.com'un faiz oranlarına ulaşmak ve başvuru yapmak için tıklayın »

2- Aktif Bank N Kolay Kredi 

Aktif Bank'ın online bankacılık hizmetleri için kurduğu N Kolay Kredi ile 30 bin TL krediye 60 ay vade ile kullanılan kredinin binde 5'i oranında tahsis ücreti ve hiçbir sigorta masrafı olmadan anında şubesiz olarak kredi kullanabiliyorsunuz. Eğer Aktif Bank müşterisi değilseniz, banka tarafından size bir kurye gönderilerek gerekli imzalar alınıyor ve kredi açılış işlemi yapılıyor.

Ayrıca bu süreçte sizden herhangi bir evrak talep edilmiyor. Kredi değerlendirmesi ise kredi notu risk raporunuz ve e- Devlet üzerinden çekilen sigorta dökümünüz sayesinde yapılıyor. Daha detaylı bilgi için tıklayın »

Güncel kredi faiz oranlarına ulaşmak için tıklayın »

3- CEPTETEB Online Kredi 

TEB Bankasının online kredi hizmetleri için oluşturduğu CEPTETEB ile 30 bin TL 60 ay vade ile anında dosya masrafsız olarak (sigorta masrafları hariç) şubeye gitmeden kredi kullanabiliyorsunuz. Eğer CEPTETEB veya TEB bankası müşterisi değilseniz, banka çalışanı randevulu olarak bizzat bulunduğunuz yere geliyor ve gerekli imzalarınızı alıyor.

Ayrıca bu süreçte sizden herhangi bir evrak talep edilmiyor. Kredi değerlendirme ise kredi notu risk raporunuz ve e- Devlet üzerinden çekilen sigorta dökümünüz sayesinde yapılıyor. 

CEPTETEB'in faiz oranları ulaşmak ve başvurmak için tıklayın »

4- ING Bank E-Kredi 

ING Bankası'nın e -Kredi uygulaması veya internet sitesi üzerinden 50 bin TL 60 ay vade ile sigorta ve kullanılan kredinin binde 5'i tahsis masrafıyla şubesiz olarak anında kredi kullanımı yapabiliyorsunuz. ING Bankası müşterisi değilseniz, kurye göndererek gerekli imzalarınız bulunduğunuz yerde alıyor.

Ayrıca e-Kredi üzerinden kredi işleminiz tamamlanması durumunda herhangi bir belge talep edilmezken, kendi değerlendirmelerine göre gelir veya kredi notunuzda yetersizlik olursa şube veya çağrı merkezi aracılığıyla belge talep edilebiliyor. Daha detaylı bilgi için tıklayın »

ING Bank'ın faiz oranları ulaşmak ve başvurmak için tıklayın »

5- Türkiye İş Bankası Anında Kredi

Türkiye İş Bankası müşterisiyseniz, anından mobil uygulaması olan İşCep veya internet sitesi üzerinden 25 bin TL 60 ay vadeyle kolay bir şekilde kredi kullanabiliyorsunuz. Ayrıca kullanılan kredinin binde 5'i oranında tahsis ücreti ile sigorta masrafları da mevcut. Eğer İş Bankası müşterisi değilseniz, ön onay işleminden sonra size en yakın şubeden kredi kullanımını istenen evrak ile birlikte yapabiliyorsunuz. Daha detaylı bilgi için tıklayın »

İş Bankası'nın faiz oranlarına ulaşmak ve başvuru yapmak için tıklayın »

6- Akbank Direkt Kolay Kredi

Eğer Akbank müşterisiyseniz, belgesiz ve kefilsiz olarak şubeye gitmeden 20 bin TL 60 ay ile anında kolay bir şekilde kredinizi kullanabiliyorsunuz. 20 bin TL üzerinden bir kredi talebiniz var veya Akbank müşterisi değilseniz, krediniz onaylansa da kredi kullanımı için gerekli görülen belgeleri ile size en yakın şubeye gitmeniz gerekiyor. 

Akbank'ın faiz oranlarına ulaşmak ve başvurmak için tıklayın »

7- Yapı Kredi Bankası Hızlı Kredi 

Yapı Kredi Bankası'nın müşterisiyseniz, online bankacılık hizmetleriyle şubeye gitmeden 25 bin TL krediyi 60 vade seçeneğiyle tamamen online olarak kullanılan kredinin binde 5'i oranında tahsis ücreti ve sigorta masraflarıyla kullanabiliyorsunuz. Eğer Yapı Kredi Bankası müşterisi değilseniz, ön onay SMS olarak veriliyor ve en yakın şubeye gerekli evrak ile giderek krediyi kullanabiliyorsunuz. Daha detaylı bilgi için tıklayın »

Yapı Kredi Bankası'nın faiz oranlarına ulaşmak ve başvuru yapmak için tıklayın »

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.