Gelir Belgesiz Kredi

Güncelleme: 10.11.2023
Yayımlama: 20.07.2017
Paylaş
İçindekiler

En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

Konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi hesaplaması yaparak ödeme planı oluşturmak için kredi hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Banka Kredi Limiti Vade
N Kolay Kredi
40.000 TL
 36 Ay
N Kolay Kredi 
Enpara.com
60.000 TL
 36 Ay Enpara İhtiyaç Kredisi
CEPTETEB
40.000 TL
 36 Ay CEPTETEB İhtiyaç Kredisi
Akbank 40.000 TL
 36 Ay
Akbank İhtiyaç Kredisi 

Tablomuzda belirtmiş olduğumuz bankaların kredi detaylarının incelemesi aşağıda mevcut. Ayrıca şubesiz olarak anında kredi kullandıran bankalar hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız kolay kredi veren bankalar yazımızı, kefil istemeyen bankalarla ilgili bilgi için kefilsiz kredi yazımızı inceleyin. 

Tabloda belirtmiş olduğumuz bankalar kredi tahsis ücreti talep edebilir. Kredi tahsis ücreti ise en fazla kullanılan kredinin en fazla binde 5 olabilir. Örneğin 10 bin TL kredi kullandıysa en fazla 50 TL tahsis ücreti alınabilir. Detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için dosya masrafı sayfamızı inceleyin.

Gelir belgesi hakkında detaylı bilgi almak için gelir belgesi nedir sayfamızı ziyaret edin. 

Gelir Belgesiz Kredi Kullanma Şartları ve Bankaların Değerlendirme Kriterleri

1- Kredi notunuz detaylı olarak inceleniyor

Gelir belgesiz olarak kredi verilebilmesi, kredi notu raporunun risk analizinin gelişmesi ve verilerinin kapsamının artmasıyla aslında başladı. Kredi notu raporunuzda yer alan finansal geçmişiniz, bugün itibarıyla finansal durumunuz ise bankaların kredi tahsis birimleri için en önemli kredi başvurusu değerlendirme ölçütleri oluyor. Sonuç olarak kredi notu raporunuz bankalar tarafında detaylı olarak inceleniyor. 

Kredi notu raporunu öğrenmek için kredi notu öğrenme sayfamızı ziyaret edin. 

2- E- Devlet üzerinden sigorta (SGK) verilerinize ulaşılmaya çalışılıyor

Kredi başvurusu yapılması durumunda tam olarak bir yasal zemine oturmasa da e-Devlet üzerinden sigorta hizmet dökümünüz veya vergi levhanıza ulaşılmaya çalışılıyor. Bu verilere ulaşılması durumunda ise aslında sizden gelir belgesi talep edilmese de resmi gelir durumunuz incelenmiş oluyor.

Gelir Belgesi İstemeyen Bankaların Detayları

1- Enpara Gelir Belgesiz Kredi

30 bin TL krediyi dosya ve sigorta masrafı olmadan 36 ay vade ile tamamen gelir belgesiz olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca Enpara üzerinden açılmış olan bir hesabınız yoksa size bir çalışan yönlendirilerek bulunduğunuz yerde herhangi şubeye gitmeden hesap açılışınız da yapılıyor.

Enpara faiz oranlarını inceleyip başvuru yapmak için Enpara kredi faiz oranları sayfamızı ziyaret edin. 

2- N Kolay Gelir Belgesiz Kredi

Aktif Bank'ın bir ürünü olan N Kolay Kredi ile 30 bin TL krediyi binde 5 tahsis ücreti ile sigortasız olarak 36 ay vade ile kullanabilirsiniz.  Ayrıca herhangi bir evrak istenmiyor ve hesap açılışı için size bir kurye yönlendiriliyor.

Kredi faiz oranlarını öğrenip başvuru yapmak için kredi faiz oranları sayfamızı ziyarete din. 

3- CEPTETEB Gelir Belgesiz Kredi

TEB Bankası’nın online kredi hizmetleri için oluşturduğu CEPTETEB ile 30 bin TL krediyi sigorta masrafları hariç, dosya masrafı olmadan tamamen belgesiz olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca TEB Bankası ya da CEPTETEB müşterisi değilseniz, hesap açılış işlemleri için çalışanlar bulunduğunuz yerde imzalarınızı alıyor.

CEPTETEB faiz oranlarına ulaşıp başvuru yapmak için CEPTETEB kredi faiz oranları sayfamızı ziyaret edin. 

Gerekli Görmesi Durumunda Gelir Belgesi İsteyen Bankaların Detayları

Odeabank ve ING Bankası’nın gelir belgesiz olarak kredi ürünleri mevcut olmak birlikte, kredi notunun düşük olması gibi durumlarda gelir belgesi isteyebiliyorlar.

1- Odeabank Nakit Hazır Gelir Belgesiz Kredi

Odeabank’ın nakit hazır kredi kampanyası ile 35 bin TL krediyi 36 vadeli olarak gerekli görülmediği sürece gelir belgesiz olarak kullanabiliyorsunuz. Odeabank’ın müşterisiyseniz krediniz onaylandığında hesabınıza geçiyor, ancak müşterisi değilseniz Odeabank veya PTT şubelerinden hesap açılış işlemleri için evrakı imzalamanız gerekiyor. 

Odeabank’ın faiz oranları görmek ve başvurmak için tıklayın »

2- ING Bankası Gelir Belgesiz E-Kredi

ING Bankası’nın e-Kredi kampanyası ile tamamen online olarak 50 bin TL’ye kadar krediyi binde 5 tahsis ücreti ve sigorta masraflarıyla 36 ay vadeli olarak kullanabiliyorsunuz. Eğer kredi notunuz ING Bankası’nın değerlendirmesine göre yeterliyse gelir belgesi istenmeden süreç tamamlanırken, yeterli olmadığı sonucuna varılırsa gelir belgesi talebinde bulunulabiliyor.

ING Bankası’nın faiz oranları görmek ve başvurmak için tıklayın/p>

Kredi İçin Maaş Dışında Kabul Edilen Gelirler

Kredi talebinde bulunan kişinin sosyal güvenceli (sigortalı) olarak çalışması gelir kriteri olarak bankaların kesinlikle öncelikli talebidir. Ancak bunun yanında bankaların resmi olarak kabul ettiği diğer gelirler ise şu şekildedir:

  • Tapusu kredi başvurusunda bulunanın adına kayıtlı olması koşuluyla kira gelirleri,
  • Emekli geliri ve emekli olarak çalışılması durumunda elde edilen gelirler,
  • Konut kredilerinde aynı ikamette bulunan diğer aile bireylerinin gelirleri,
  • Çiftçilikten dolayı elde edilen kayıtlı gelirler,
  • Şirket ortaklıklarında elde edilen gelirler,
  • Sezonsal olarak çalışanların elde ettiği kayıtlı gelirler,

Başlıca gelir türleri bunlar olmak birlikte, bir şekilde resmi olarak kayıtlandırılabilen tüm gelirler bankalar tarafından kabul edilebilir. 

Gelir Belgesiz Kredi için Gerekli SGK'lı Çalışma Süresi

Sigortalı olarak çalışma değerlendirmesi bankalara göre değişkenlik gösterir. Ancak bir genelleme olarak en azından son iş yerinizde 3 ay, toplamda ise 12 ay sigortalı olmanız istenir. Ancak bu durum çalıştığınız kurum, geliriniz ve kredi notunuza göre değişkenlik gösterir. Ayrıca genel olarak devlet memurlarında ise böyle bir süre mevcut değildir.

Ev Hanımlarına Özel Gelir Belgesiz Kredi

Çok istisna bir durumla karşılaşılmadığı sürece, ev hanımları sigortasız (SGK’sız) olduğu için kredi kullanmaları çok zordur. Bu istisna durumlar ise; yüksek tutarlı kira geliri, şirket kâr payı ortaklığı gibi belirli ve sabit olan gelirlere ev hanımının sahip olmasıdır. Bu sebeple bankalar ev hanımlarına özel bir kredi kampanyası düzenlemez. Ancak birkaç istisna banka, düşük limitli olarak ev hanımlarına özel kredi kartı kampanyasını da dönemsel olarak düzenleyebiliyor. Ayrıca bu konuda daha detaylı bilgi için ev hanımlarına kredi yazımızı inceleyin.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.