HesapKurdu logo

Kredi Kartı Kullanmak İçin Yaş Sınırı

Güncelleme: 08.02.2023
Yayımlama: 05.12.2017
Paylaş
İçindekiler

Kredi Kartı Kullanabilmek İçin Alt Yaş Sınırı

Kredi kartı çıkartabilmek için alt yaş sınırı yasal olarak reşit olma yaşı olan 18’dir. Öte yandan aile bireylerinin çıkaracakları ek kartlarda yaş sınırı bankalarda değişmekle birlikte genel olarak 12 yaşından itibaren başlar.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

18 Yaş Altına Kredi Kartı/Banka Kartı Veren Bankalar

BankaKart AdıKart ÖzelliğiYaş Aralığı
AkbankExi26Kredi Kartı16-26
İş Bankasıİlk İmzaBanka Kartı12-18
TEBMarifetli Global GençBanka Kartı12-25
VakıfbankGenç Bankomat KartBanka Kartı24 Yaş Altı
İninalİninal KartBanka Kartı13 Yaş Üstü

18 yaş altında olan bireylerin kredi kartı ya da banka kartı alabilmesi için velileri (bazı bankalar 1. derece akraba da kabul eder) ile bankaya başvuru yapması gerekir. Hesap açmadan, kredi kartı kullanmadan ödeme yapabilen İninal Kart hakkında detaylı bilgiyi sayfamızdan edinebilirsiniz.

Kredi Kartı Almak İçin SGK Gerekli mi?

Kredi kartı başvurularında bankalar temel olarak kredi notu ve çalışma geçmişini inceler. Ancak aktif olarak çalışılmasa da banka kendi inisiyatifinde kredi notuna göre kredi kartı verilebilir.

Sigortası olmayanlar için kredi kartı konusunda detaylı bilgi için sigortam yok kredi kartı alabilir miyim yazımızı inceleyin.

Kredi Kartı Üst Yaş Sınırı Var mı?

Kredi kartı kullanabilmek veya başvurabilmek için genel olarak bankalarda belirlenmiş bir üst yaş sınırı bulunmuyor. Bu sebepten bankalara 18 yaşını geçmiş tüm bireyler kredi kartı için başvuruda bulunabiliyor. Bunun yanında mevcutta kullanılan kredi kartlarının yaş sınırından dolayı  iptal edilmesi de genel olarak söz konusu olmuyor. Kredi kartı kullanmayan kişiler için çıkan Tosla Kart hakkında detaylı bilgiyi sayfamızdan edinin.

Öğrenci Kredi Kartlarının Üst Kullanım Yaş Sınırı Nedir?

Genel olarak öğrencilere özel olarak hazırlanan kredi kartlarını 18-25 yaş aralığındaki üniversite öğrencileri kullanabilmektedir. Ayrıca bankanın belirlediği yaş sınırı geçen öğrencilerin “öğrenci kredi kartları” iptal edilerek talepleri doğrultusunda yeni kredi kartları gönderilir.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak için öğrenci kredi kartı sayfamızı ziyaret edin.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor

Adres: İçerenköy Mah., Değirmen Yolu Cad. Nuh Plaza 37/2 34752 Ataşehir/İstanbul
MERSİS Numarası: 0577050290800014
Tel: 0(216) 570-0707 E-posta: bilgi@hesapkurdu.com

Hesapkurdu logo

Copyright © 2021 - Konut Kredisi Com Tr Dan. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.