HesapKurdu logo

Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Güncelleme: 05.04.2023
Yayımlama: 29.05.2018
Paylaş
İçindekiler

Kredi Kartı Almak İçin Düzenli Gelir Olması Gerekli mi?

Düzenli bir geliri olmayan veya tespit edilemeyen kişiler en fazla 1.000 TL limit kredi kartı alabilir. Geliri tespit edilemeyen kişiler arasında öğrenci, ev hanımı ve kayıtlı olarak çalışmayan çiftçiler sayılabilir. Geliri tespit edilmeyen kişilerin 1.000 TL üzerinde kredi kart almasının tek yolu ise düzenli olarak bir gelir beyan etmesidir.

Aynı gün içerisinde kredi kartı veren bankaları öğrenmek için aynı gün kredi kartı veren bankalar sayfamızı ve kesin onaylı kredi kartı nedir öğrenmek içinse kesin onaylı kredi kartı nasıl alınır sayfamızı ziyaret edin. 


Gelirinize göre kredi kartı limitinizi öğrenmek için kredi kartı limit hesaplama sayfamızı, kredi notunuzdan dolayı kredi kartı almıyorsanız bloke teminatlı kredi kartı yazımızı inceleyin.


Yıllık Ücret Ödenmeyen Aidatsız Kredi Kartları

Yasal olarak kredi kartı çıkaran her banka aidatsız bir kredi kartı da çıkarmak zorundadır. Ancak aidatsız kredi kartlarının puan kazandırması veya taksit yapması tamamen bankanın inisiyatifinde bir değerlendirmedir.

Bankaların aidatsız kredi kartı listesi ve özelliklerine ulaşmak için aidatsız kredi kartları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartları sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

Kredi Kartı Üzerinden Kredi Kullanılabilir mi?

Bankaların kampanya ve kredi kartı limitlerine göre değişmekle birlikte, 20 bin TL’ye kadar 12 ay taksit imkânı ile kredi kartı üzerinden taksitli nakit avans yani kredi kullanılabilir.

Detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için taksitli nakit avans hesaplama aracımızı ziyaret edin.

Kredi Notundan Dolayı Kredi Kartı Alınamaması Durumunda

Geçmiş kredi veya kredi kartı çalışmalarının düzenli olmamasından dolayı kredi kartı başvurusu onaylanmayan kişiler, bloke teminatlı kredi kartı edinebilir. Bloke teminatlı kredi kartı, genel olarak verilen kredi kartı limitinin %10 fazlasının nakit para olarak bankaya blokeli yatırılması sonucunda alınabilir. Bu kart tüm kredi kartı özelliklerini taşır, aktif ve düzenli kullanılması durumunda ise diğer kredi kartları gibi kredi notunun yükselmesini sağlar.

Blokeli kredi kartı konusunda detaylı bilgi için bloke teminatlı kredi kartı yazımızı inceleyin.  

Kredi Kartı Limit Hesaplaması

İlk defa kredi kartı sahibi olunması durumunda ilk yıl kredi kartlarının toplam limiti gelirin 2 katı, ilk yıldan sonraki yıllar is en fazla 4 katı olabilir. Kredi kartı limitinin nasıl belirlendiği konusunda detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için kredi kartı limiti sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Kartı Almak İçin Gerekli Kredi Notu

Kredi notu, kredi kartı başvurularının değerlendirilmesindeki en önemli ölçüttür. Ancak kredi başvurularında olduğu kadar yüksek olması da talep edilmez. Bankadan bankaya değişmekle birlikte kredi kartı başvurularında yaklaşık olarak aşağıdaki tabloda olduğu gibi değerlendirme yapılır.

Kredi Notu Aralığı
Kredi Kartı Alma İhtimali 
1-900
Çok Düşük
901-1200
Gelire Bağlı
1201-1499
Var
1500-1900
Yüksek

Kredi notu "çok düşük" aralığında olanlar teminatlı kredi kartı kullanabilir. Teminatlı kredi kartları hakkında detaylı bilgi almak için ise bloke teminatlı kredi kartı  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kredi Notu Nedir, Nasıl Yükseltilir?
Kredi Notu Nedir, Nasıl Yükseltilir?

Kredi Kartı Kullanmak Kredi Notunu Yükseltir mi?

Kredi notunu yükseltmenin en hızlı yolu bankalar ile düzenli ve aktif olarak çalışılmasıdır. Bunun için en etkili yol ise düşük limitli dahi olsa bir kredi kartı edinerek düzenli olarak kullanmaktır. Öte yandan kredi kartı ödemesinin bir gün dahi geciktirilmesinin kredi notuna geç ödeme olarak yansıyacağı göz önüne alınmalıdır.


En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. 

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

Kredi notu aşağıdaki tabloda yer alan faktörlere göre hesaplanır. Tabloda görüldüğü üzere kredi notunun %70'ini kredi ödeme düzeni ve mevcut kredi, kredi kartı borç durumu oluşturur.

Kredi Notunu Oluşturan Faktörler Etki Oranları
Mevcut Kredi, Kredi Kartı Borç Durumu
%35
Kredi Ödeme Düzeni
%35
Yeni Alınan Kredi
%11
Kredi Kullanma Yoğunluğu
%10
Diğer Faktörler
%9

Kredi notunun nasıl hesaplandığı ile ilgili daha detaylı bilgi için kredi notu nasıl hesaplanır yazımızı inceleyin.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.