Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Güncelleme: 12.01.2022 Yayımlama: 29.05.2018 | Okuma Süresi: 3 dk.

Kredi Kartı Almak İçin Düzenli Gelir Olması Gerekli mi?

Düzenli bir geliri olmayan veya tespit edilemeyen kişiler en fazla 1.000 TL limit kredi kartı alabilir. Geliri tespit edilemeyen kişiler arasında öğrenci, ev hanımı ve kayıtlı olarak çalışmayan çiftçiler sayılabilir. Geliri tespit edilmeyen kişilerin 1.000 TL üzerinde kredi kart almasının tek yolu ise düzenli olarak bir gelir beyan etmesidir.

Aynı gün içerisinde kredi kartı veren bankaları öğrenmek için aynı gün kredi kartı veren bankalar sayfamızı inceleyin.


Gelirinize göre kredi kartı limitinizi öğrenmek için kredi kartı limit hesaplama sayfamızı, kredi notunuzdan dolayı kredi kartı almıyorsanız bloke teminatlı kredi kartı yazımızı inceleyin.


Yıllık Ücret Ödenmeyen Aidatsız Kredi Kartları

Yasal olarak kredi kartı çıkaran her banka aidatsız bir kredi kartı da çıkarmak zorundadır. Ancak aidatsız kredi kartlarının puan kazandırması veya taksit yapması tamamen bankanın inisiyatifinde bir değerlendirmedir.

Bankaların aidatsız kredi kartı listesi ve özelliklerine ulaşmak için aidatsız kredi kartları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 21600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
QNB Finansbank CardFinans GO
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartları sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Kredi Kartı Üzerinden Kredi Kullanılabilir mi?

Bankaların kampanya ve kredi kartı limitlerine göre değişmekle birlikte, 20 bin TL’ye kadar 12 ay taksit imkânı ile kredi kartı üzerinden taksitli nakit avans yani kredi kullanılabilir.

Detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için taksitli nakit avans hesaplama aracımızı ziyaret edin.

Kredi Notundan Dolayı Kredi Kartı Alınamaması Durumunda

Geçmiş kredi veya kredi kartı çalışmalarının düzenli olmamasından dolayı kredi kartı başvurusu onaylanmayan kişiler, bloke teminatlı kredi kartı edinebilir. Bloke teminatlı kredi kartı, genel olarak verilen kredi kartı limitinin %10 fazlasının nakit para olarak bankaya blokeli yatırılması sonucunda alınabilir. Bu kart tüm kredi kartı özelliklerini taşır, aktif ve düzenli kullanılması durumunda ise diğer kredi kartları gibi kredi notunun yükselmesini sağlar.

Blokeli kredi kartı konusunda detaylı bilgi için bloke teminatlı kredi kartı yazımızı inceleyin.  

Kredi Kartı Limit Hesaplaması

İlk defa kredi kartı sahibi olunması durumunda ilk yıl kredi kartlarının toplam limiti gelirin 2 katı, ilk yıldan sonraki yıllar is en fazla 4 katı olabilir. Kredi kartı limitinin nasıl belirlendiği konusunda detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için kredi kartı limiti sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Kartı Almak İçin Gerekli Kredi Notu

Kredi notu, kredi kartı başvurularının değerlendirilmesindeki en önemli ölçüttür. Ancak kredi başvurularında olduğu kadar yüksek olması da talep edilmez. Bankadan bankaya değişmekle birlikte kredi kartı başvurularında yaklaşık olarak aşağıdaki tabloda olduğu gibi değerlendirme yapılır.

Kredi Notu Aralığı
Kredi Kartı Alma İhtimali 
1-900
Çok Düşük
901-1200
Gelire Bağlı
1201-1499
Var
1500-1900
Yüksek

Kredi notu "çok düşük" aralığında olanlar teminatlı kredi kartı kullanabilir. Teminatlı kredi kartları hakkında detaylı bilgi almak için ise bloke teminatlı kredi kartı  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kredi Notu Nedir, Nasıl Yükseltilir?
Kredi Notu Nedir, Nasıl Yükseltilir?

Kredi Kartı Kullanmak Kredi Notunu Yükseltir mi?

Kredi notunu yükseltmenin en hızlı yolu bankalar ile düzenli ve aktif olarak çalışılmasıdır. Bunun için en etkili yol ise düşük limitli dahi olsa bir kredi kartı edinerek düzenli olarak kullanmaktır. Öte yandan kredi kartı ödemesinin bir gün dahi geciktirilmesinin kredi notuna geç ödeme olarak yansıyacağı göz önüne alınmalıdır.


En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

20.000 TL 12 Ay Vade

Toplam Maliyet 22.633 TL
Faiz Oranı %1,63
Aylık Taksit 1.886 TL
Toplam Maliyet 22.921 TL
Faiz Oranı %1,74
Aylık Taksit 1.901 TL
Toplam Maliyet 22.750 TL
Faiz Oranı %1,64
Aylık Taksit 1.887 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. 

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

Kredi notu aşağıdaki tabloda yer alan faktörlere göre hesaplanır. Tabloda görüldüğü üzere kredi notunun %70'ini kredi ödeme düzeni ve mevcut kredi, kredi kartı borç durumu oluşturur.

Kredi Notunu Oluşturan FaktörlerEtki Oranları
Mevcut Kredi, Kredi Kartı Borç Durumu
%35
Kredi Ödeme Düzeni
%35
Yeni Alınan Kredi
%11
Kredi Kullanma Yoğunluğu
%10
Diğer Faktörler
%9

Kredi notunun nasıl hesaplandığı ile ilgili daha detaylı bilgi için kredi notu nasıl hesaplanır yazımızı inceleyin.


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et