HesapKurdu logo

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Güncelleme: 03.02.2023
Yayımlama: 20.04.2021
Paylaş
İçindekiler

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir mi?

Evet, ev hanımları ilgili mevzuat kapsamında kredi kartı alabilir. İlgili mevzuat, ev hanımları veya geliri olmayan/tespit edilemeyen kişilerin kredi kartı başvurularını onaylama inisiyatifini belirli limitleri aşmamak şartıyla bankalara bırakıyor. 

Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı

Enpara.com

Kredi Kartı

Yıllık Ücret

Ücretsiz

4.6

Ömür boyu aidat almayan kredi kartı!

Ömür boyu aidat almayan kredi kartı! Dijital platformlarda yaptığınız harcamaların %50’si bizden!

Akbank Kredi Kartı

Akbank

Axess

Yıllık Ücret

Ücretsiz

4.5

İlk Yıl kart aidatı yok!

Axess’e ilk kez başvuranlara özel %0 faizli 10.000 TL Taksitli Avans imkanı!

QNB Finansbank Kredi Kartı

QNB Finansbank

CardFinans GO

Yıllık Ücret

Ücretsiz

4.6

Dijitalin Aidat Ödetmeyen Kartı CardFinans GO

Ömür boyu kredi kartı ücreti yok!

Ev Hanımları Ne Kadar Limit Kredi Kartı Alabilir?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Basın Açıklaması kapsamında, ev hanımlarına en fazla verilebilecek kredi kartı limiti 2.000 TL ile sınırlandırılmıştır. Bankalar gelir tespit edilmediği/olmadığı sürece bu tutarın üzerine çıkamaz.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Hesaplanır?
Kredi Kartı Limiti Nasıl Hesaplanır?

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankaların doğrudan ev hanımlarına özel kredi kartı ürünleri bulunmuyor. Yani standart kredi kartı başvurusundan sonra banka değerlendirme yaparak başvuruyu olumlu veya olumsuz sonuçlandırıyor. Öte yandan ev hanımlarına özel kredi kartları olmasa da bazı bankalar; internet aramaları, reklam, kampanya ve vb. kredi kartı ürünleriyle öne çıkıyor. Bunlar şu şekilde sırlanabilir:

  • Garanti Bankası 
  • Enpara
  • Akbank
  • Ziraat Bankası
  • İş Bankası
  • Halk Bankası

Ev Hanımlarından Kredi Notu İsteniyor mu?

Bankalar kredi kartı değerlendirmesini iki temel ölçüt doğrultusunda yapar. Birincisi kredi notu, ikincisi ise düzenli gelirdir. Bankalarla daha önce düzensiz çalışması olan kişinin kredi notu riskli seviyede yer alır. Riskli seviyede yer alan bir kişinin düzenli geliri de yoksa kredi kartı edinme ihtimali çok düşüktür. Ancak daha önce bankalarla çalışması olmamış veya düzenli çalışması olan kişilerin kredi kartı edinme ihtimalleri yüksektir.

Kredi Notu Nedir, Nasıl Yükseltilir?
Kredi Notu Nedir, Nasıl Yükseltilir?

SGK Dışındaki Gelirlerde Kabul Ediliyor mu?

SGK dışında elde edilen gelirler kayıtlandırabildiği sürece kredi kartı limit değerlendirmesinde kabul ediliyor. Örneğin SGK’sı olmayan bir ev hanımının, varsa mevduat hesabı getirisi, şirket hisse veya kira getirisi gibi gelirleri banka hesaplarına yattığı sürece kayıtlı gelir olarak kabul ediliyor. 

Engelli maaşı alan biri kredi kartı alır mı detaylı öğrenmek için engellilere kredi kartı veren bankalar yazımızı ziyaret edin.

Ev Hanımları Kendi Adlarına Ek Kredi Kartı Çıkartabilir

Ev hanımları kendi adına kredi kartı alamıyor veya almak istemiyorsa, bir kredi kartına bağlı olarak kendi adlarına ek kredi kartı da çıkartabilir. Örneğin, eş, çocuk veya bir yakının kredi kartı varsa bu kredi kartına bağlı olarak ek kredi kartı, kart sahibi talebiyle çıkartabilir. Ek kartın limiti de asıl kart sahibi tarafında kredi kartı limitiyle sınır olarak belirlenir. Ek kartın yıllık üyelik ücreti ise asıl kredi kartının yarısı kadar olur. Detaylı bilgi için ek kart sayfamız ziyaret edin.

Kaynaklar:

09/07/2020 Tarihli Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Basın Açıklaması

8.10.2013 Tarihli 28789 Sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik Değişikliği

Hesapkurdu.com Ek Kart Nedir

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor

Adres: İçerenköy Mah., Değirmen Yolu Cad. Nuh Plaza 37/2 34752 Ataşehir/İstanbul
MERSİS Numarası: 0577050290800014
Tel: 0(216) 570-0707 E-posta: bilgi@hesapkurdu.com

Hesapkurdu logo

Copyright © 2021 - Konut Kredisi Com Tr Dan. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.