Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Güncelleme: 04.10.2021 Yayımlama: 20.04.2021 | Okuma Süresi: 3 dk.

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir mi?

Evet, ev hanımları ilgili mevzuat kapsamında kredi kartı alabilir. İlgili mevzuat, ev hanımları veya geliri olmayan/tespit edilemeyen kişilerin kredi kartı başvurularını onaylama inisiyatifini belirli limitleri aşmamak şartıyla bankalara bırakıyor. 


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 21600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
QNB Finansbank CardFinans GO
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Ev Hanımları Ne Kadar Limit Kredi Kartı Alabilir?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Basın Açıklaması kapsamında, ev hanımlarına en fazla verilebilecek kredi kartı limiti 2.000 TL ile sınırlandırılmıştır. Bankalar gelir tespit edilmediği/olmadığı sürece bu tutarın üzerine çıkamaz.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Hesaplanır?
Kredi Kartı Limiti Nasıl Hesaplanır?

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankaların doğrudan ev hanımlarına özel kredi kartı ürünleri bulunmuyor. Yani standart kredi kartı başvurusundan sonra banka değerlendirme yaparak başvuruyu olumlu veya olumsuz sonuçlandırıyor. Öte yandan ev hanımlarına özel kredi kartları olmasa da bazı bankalar; internet aramaları, reklam, kampanya ve vb. kredi kartı ürünleriyle öne çıkıyor. Bunlar şu şekilde sırlanabilir:

  • Garanti Bankası 
  • Enpara
  • Akbank
  • Ziraat Bankası
  • İş Bankası
  • Halk Bankası

Ev Hanımlarından Kredi Notu İsteniyor mu?

Bankalar kredi kartı değerlendirmesini iki temel ölçüt doğrultusunda yapar. Birincisi kredi notu, ikincisi ise düzenli gelirdir. Bankalarla daha önce düzensiz çalışması olan kişinin kredi notu riskli seviyede yer alır. Riskli seviyede yer alan bir kişinin düzenli geliri de yoksa kredi kartı edinme ihtimali çok düşüktür. Ancak daha önce bankalarla çalışması olmamış veya düzenli çalışması olan kişilerin kredi kartı edinme ihtimalleri yüksektir.

Kredi Notu Nedir, Nasıl Yükseltilir?
Kredi Notu Nedir, Nasıl Yükseltilir?

SGK Dışındaki Gelirlerde Kabul Ediliyor mu?

SGK dışında elde edilen gelirler kayıtlandırabildiği sürece kredi kartı limit değerlendirmesinde kabul ediliyor. Örneğin SGK’sı olmayan bir ev hanımının, varsa mevduat hesabı getirisi, şirket hisse veya kira getirisi gibi gelirleri banka hesaplarına yattığı sürece kayıtlı gelir olarak kabul ediliyor. 

Engelli maaşı alan biri kredi kartı alır mı detaylı öğrenmek için engellilere kredi kartı veren bankalar yazımızı ziyaret edin.

Ev Hanımları Kendi Adlarına Ek Kredi Kartı Çıkartabilir

Ev hanımları kendi adına kredi kartı alamıyor veya almak istemiyorsa, bir kredi kartına bağlı olarak kendi adlarına ek kredi kartı da çıkartabilir. Örneğin, eş, çocuk veya bir yakının kredi kartı varsa bu kredi kartına bağlı olarak ek kredi kartı, kart sahibi talebiyle çıkartabilir. Ek kartın limiti de asıl kart sahibi tarafında kredi kartı limitiyle sınır olarak belirlenir. Ek kartın yıllık üyelik ücreti ise asıl kredi kartının yarısı kadar olur. Detaylı bilgi için ek kart sayfamız ziyaret edin.

Kaynaklar:

09/07/2020 Tarihli Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Basın Açıklaması

8.10.2013 Tarihli 28789 Sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik Değişikliği

Hesapkurdu.com Ek Kart Nedir


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et