TÜM KREDİ KARTLARINI KARŞILAŞTIR

Kredi kartı tekliflerine göz atmak ister misiniz?

Ek Kart Nedir?

Güncelleme: 10.10.2018

Ek kart, bir kredi kartına bağlı olarak çıkarılan ancak kart numaraları farklı olduğu için ayrı bir kredi kartı olarak kullanılan finansal bir kart üründür. Ek kart sahibi olmak için 18 yaşından büyük olmak gerekir. Ama bazı durumlarda 16 ila 18 yaş arasındaki bireyler de ailelerinin yazılı izniyle ek kart sahibi olabilir.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları (20.000 TL 12 ay vadeli nakit avans kullanma fırsatı ile)

Anında Kredi Kartı Başvurusu Yıllık Ücret Ödül Para/Puan
QNB Finansbank CardFinans 103 TL 50 TL
Yapı Kredi Worldcard 104 TL 250 TL
Akbank Axess 109 TL 50 TL
Tüm Kredi Kartları

* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

Ek Kart Limiti

Asıl kredi kartı ile ona bağlı olarak çıkarılan ek kartın limiti ortaktır. Yani asıl kredi kartının kalan limiti kadar ek kartında kullanım için limiti vardır. Öte yandan ek kartın limitini kısıtlama, düşürme şansı da mevcut. Kredi kartı limitleri hakkında detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için ise limit hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

Ek Kart Başvurusu

Günümüzde hayatımıza hız kazandıran internet sayesinde ek kart başvurusu yapmak artık çok daha kolay. Asıl kart sahibinin internet bankacılığına izni var ise başvuru yaparken bankaya ait kişisel bilgilerini tekrar girmesine gerek olmadan ek kart için başvuruda bulunabilir. Diğer başvuru yöntemlerinden birisi de telefon bankacılığıdır. Kartın gerçek sahibi, bankanın müşteri hizmetlerini arayarak kolayca kart başvurusunda bulunabilir. Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra değerlendirme bankanın sistemine göre 1-2 dakika ile 1-2 gün sürebilir. Değerlendirmenin olumlu olması durumunda ek kart 3 ila 7 iş günü arasında gönderilir.

Her Kart için Ek Kart Çıkarılabilir mi?

Bankaların birçoğu kredi kartı sahibi olan kişiler için tekrar bir ek kart çıkarılabilmektedir. Aldığınız ek kartın limitini de esas kartınızdan farklı olarak tanımlayabilirsiniz. Eski yönetmeliğe göre; ek kartınızın limiti, esas kredi kartınızın limitinin belirli bir oranı kadar olabiliyordu ancak yeni yönetmelikle beraber bu sınır ortadan kaldırıldı.

Ek Kart Aidatı

Ek kartınızın aidatı, asıl kart aidatının en fazla yarısı veya daha azı da olabilir. Bununla beraber bazı bankalar aidat ücreti almamaktadır. Ek kartlardan alınan aidatlar yeni yönetmelikte şu şekilde yer alıyor: “…Asıl karta bağlı olarak sunulan her bir ek kredi kartının yıllık üyelik ücreti, asıl kartın yıllık üyelik ücretinin yüzde ellisini geçemez.” 

Ayrıca kredi kartı aidatları hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Kredi Kartı Aidatı yazımıza bakabilirsiniz.

Ek Kart Nedir?

Ek Kartlarda Puan ve Mil Kazanımı

Genelde bankalar tüketicilerin ek kartlara olan taleplerini arttırmak amacıyla bu kartlara asıl kredi kartlarına sağladıkları avantajlar dışında ek puanlar, mil kazanımları, nakit puanlar, tatil puanları, özel hizmetler ve ek indirimler sunar. Bu avantajlardan esas kart sahipleri de faydalanabilir.

Ek Kart Ödeme

İsteğinize göre ek kartınızın hesap kesim tarihi asıl kartınız ile aynı güne ayarlarsanız, ödemelerinizi esas kartınızla birlikte yapabilirsiniz. Herhangi bir ödeme yapılmaması durumunda; esas kart ile birlikte ek kartınız da kullanıma kapatılır. Ama ek kartınızın esas karttan bağımsız kart numarası veya CVV koduna sahip olduğu için ödemesi de bağımsız olacaktır.

10.000 TL 36 ay vade için en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları:

Banka Kredileri Faiz Oranı Aylık Taksit
ING Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu %2,39 449 TL
İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu %2,60 466 TL
Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu %2,76 480 TL
10.000 TL Kredi İçin Tüm Bankaları Listele

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

4,0 Puan