Bloke Teminatlı Kredi Kartı

Güncelleme: 30.04.2019

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir?

Bloke teminatlı kredi kartı, kart almadan önce bankaya bir mevduat blokesi güvencesi vererek yani bir mevduat hesabı açtırarak alabildiğiniz kredi kartı türüdür. Başvuru aşaması her ne kadar farklı olsa da kullanım açısından diğer kredi kartlarından bir farkı yoktur. Tüm kredi kartlarında olduğu gibi blokeli kredi kartınızla da taksitli alışveriş yapabilir, puan kazanabilirsiniz.

Teminatlı Kredi Kartına Neden İhtiyaç Duyulur?

Daha önce kredi ve kredi kartı sorunları nedeniyle idari veya kanuni takip yaşamış, ancak sonrasında borçlarınızı kapatmanıza rağmen yeni kredi kartı başvurunuz onaylanmıyorsa bloke teminatlı kredi kartına başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız en etkili yöntem aktif ve düzenli olarak bir kredi kartı kullanmaktır. Ancak sizin mevcutta bir kredi kartınız yoksa ve şu an için adınıza kredi kartı onaylanmıyorsa blokeli bir kredi kartı sizin iyi bir alternatif olabilir. 

Öte yandan alternatif bankaları değerlendirmeden doğrudan bloke teminatlı kredi kartlarına yönelmek de tam anlamı ile doğru değil. Bunun için verilerimize göre nispeten diğer kredi kartlarına kıyasla daha kolay onaylanan kredi kartlarını aşağıda listeledik:

Kolay Onaylanan Kredi Kartları (15.000 TL 12 ay vadeli nakit avans kullanma fırsatı ile)

QNB Finansbank CardFinans
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret117 TL
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret109 TL
Yapı Kredi Worldcard
Ödül Para/Puan 250 TL
Yıllık Ücret104 TL

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartları sayfamızı ziyaret edin. Tablo ise internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Bloke teminatlı kredi kartlarının kullanımı çok yaygın olmadığından internetten veya cep telefonu ile başvurmak mümkün değildir. Başvuru yapmak için bankaya gittiğinizde de ne istediğinizi doğru anlatmanız bu nedenle önem taşıyor. Ayrıca nakit blokajlı kredi kartı için verebileceğiniz bloke tutarı minimumda kart limitinizin üzerinde olmalıdır. 

Başvuru süreci ise şu şekilde işler:

 1. Bloke verilecek tutarının yatırılacağı mevduat hesabı açılır.(Dilerseniz vadeli mevduat hesabı açtırarak faiz getirisi de elde edebilirsiniz.)
 2. Açtırmış olduğunuz hesaba istinaden banka personeli kredi kartı başvurunuzu alır.
 3. Banka mevcutta bir yasal takibiniz olup olmadığını kontrol eder.
 4. Banka teminatınıza bloke uygular.
 5. Eğer mevcutta bir takibiniz yoksa bloke olarak vermiş olduğunuz tutarın yaklaşık %80'i civarında kredi kartı limiti tanımlanır. Örneğin bloke olması için hesabınıza 1.000 TL yatırdıysanız 800 TL'ye yakın bir limitli kredi kartı alırsınız. 

Ayrıca genel olarak kredi kartı dönem borucunun tamamını ödemeniz istenir. Yani genel olarak asgari ödeme uygulaması bloke teminatlı kredi kartlarında mevcut değildir. 


Gelirinize göre alabileceğiniz kredi kartı limitini kredi kartı limit hesaplama sayfamızdan, kredi kartı üzerinden nakit çekmeniz durumunda ödeyeceğiniz faizi ise Taksitli Nakit Avans sayfamızdan öğrenebilirsiniz. 


Bloke Teminatlı Kredi Kartı Aldıktan Ne Kadar Süre Sonra Kredi Kullanılabilir?

Bloke teminatlı kredi kartını düzenli ve aktif olarak kullanılmaya başlandıktan sonra kredi notu yükselmeye başlar. Ne kadar süre sonra kredi kullanılabileceği ise geçmiş çalışma düzenine ve mevcut kredi notuna göre değişkenlik gösterir. Ancak bir genelleme olarak geçmişte kredi veya kredi kartınız takibe düştü veya iki dönemden fazla gecikmeleriniz oldu ise kredi notunuzun sorunsuz bir şekilde kredi kullanılacak 1.500 seviyelerine gelmesi 1 veya 1,5 yıl sürebilir. 

En Riskli Orta Riskli Az Riskli İyi Çok İyi
1-699 700-1099 1100-1499 1500-1699 1700-1900

Bu konuda daha detaylı bilgi için Kredi Notum Kaç Olmalı yazımızı inceleyin. 

10.000 TL 60 ay vade için en uygun güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları:

Toplam Maliyet16.438 TL
Faiz Oranı%1,49
Aylık Taksit273 TL
Toplam Maliyet17.681 TL
Faiz Oranı%1,75
Aylık Taksit295 TL
Toplam Maliyet17.885 TL
Faiz Oranı%1,79
Aylık Taksit298 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

*Faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için kredi faiz oranları sayfamızı, hesaplama yaparak ödeme planı oluşturmak için kredi hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bloke teminatlı kredi kartı yapısı gereği bankalar açısından en riskli grupta yer alan kişileri müşterileri yapmaları anlamına geliyor. Bunun için bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar, bu ürünlerine reklam yaparak çok ön plana çıkarmıyor veya dönemsel olarak durdurabiliyor. Bunun için bloke teminatlı kredi kartı edinmek istediğiniz dönemde bankaların çağrı merkezler veya şubeleri üzerinden bilgi almanız önemli. Öte yandan son dönemde bloke teminatlı kredi kartı ile en öne banka Kuveyt Türk'tür. Bunun yanında dönemsel olarak TEB ve Ziraat Bankası da bloke teminatlı kredi kartı ürününü aktif edebiliyor.


Ayrıca herhangi bir bankadan bloke teminatlı kredi kartı kullandınız veya ilerleyen dönemlerde kullanırsanız, aşağıdaki yorum kısmımıza hangi bankadan ve hangi şartlarda kullandığınızı yazarsanız ihtiyacı olan diğer kullanıcılarımız da bu konuda bilgilenmiş olur.

20.11.2017 tarihli kullanıcı yorumu:

"Merhaba, benim puanım 1.200 civarlarında Kuveyt Türk'ten 1.100 TL bloke ettirerek 1.000 TL limitli kredi kartını 1 yıldır kullanıyorum. Onaylanınca kartımı da hemen verdiler zaten. Ancak şubeye giderek başvuru yapabilirsiniz netten yok. Bilgilerinize." 

05.04.2019 tarihli kullanıcı yorumu:

"Ben de Kuveyt Türk vardı 1.250 TL yatırdım 1.000 TL limitli kart verdiler, ING Bank 800 TL ye 600 TL limitli kart verdi, en iyisi Albaraka Türk 750 TL yatırdım 750 TL limitli kart verdi hem kart Worldcard özellikli iyi oluyor, Fibabanka teminatlı verelim dedi ama 1.000 TL'ye 500 TL vereceklerdi kabul etmedim sadece 3 banka var şu anda bildiklerim bunlar"


Kredi Notuna Göre Kolay Kredi Veren Bankalar

N Kolay Kredi (Aktif Bank)
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor
CEPTETEB Kredi
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor
Enpara.com Kredi
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor
ING Bank E-Kredi
Değerlendirme sonucu istenebiliyorKefil istenmiyor

Tabloda belirtmiş olduğumuz bankalar, evrak ve kefil talep etmemelerinde ve süreçlerinin tamamen online olmasından dolayı diğer bankalara göre nispeten daha kolay kredi kullanıdırımı yapıyor. Ayrıca düşük kredi notu olan müşterilerimize kredi kullandırma oranları da verilerimize göre daha yüksek. Bu konuda daha detaylı bilgi için Kolay Kredi yazımızı inceleyin. 

Bloke Teminatlı Kredi Kartı

Teminatlı Kredi Kartı Avantajlar ve Dezavantajları Nelerdir?

Avantajları:

 • Düşük limitli de olsa bir kredi kartına sahip olursunuz.
 • Bu kart sayesinde düzenli ödemeler yaparak kredi notunuzu yükseltip banka çalışmalarınıza yeniden başlayabilirsiniz.
 • Vadeli mevduat hesabı açtırarak kartınızı aldıysanız aynı zamanda birikim de yapmış olursunuz.
 • Kredi kartınız ile acil ihtiyaçlarınızda taksit yaparak bütçenizi rahatlatabilirsiniz.

Dezavantajları:

 • Kredi kartı aidatı gibi konularda itiraz etme şansınız olmaz.
 • Kredi kartınızın limiti blokeli vadeli mevduat tutarına bağlı olduğu için uzun vadeli taksitli alışverişlerden kaçınmanız gerekebilir.
 • Kredi kartı borcunuzu kısa süreli geciktirmeniz durumunda bile banka blokeli hesabınızdan alacağını tahsil ederek kartı kapatma yoluna gidebilir. 
Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır