Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Nasıl Kredi Çekebilir?

Güncelleme: 01.09.2022 Yayımlama: 04.11.2015 | Okuma Süresi: 5 dk.

Kredi notunuz düşük olduğu için kredi kullanamıyorsanız kredi kartı edinerek 12 ay vade ile nakit nakit avans kullanabilirsiniz. Ayrıca kredi notunu yükseltmenin en hızlı ve aktif yolu da düzenli kredi kartı kullanmaktır.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 21600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
QNB Finansbank CardFinans GO
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Kredi Notu Düşük Olan Nasıl Kredi Çekebilir?

Kredi notu düşük olan bir kişinin kredi kullanması belirli durumlarda mümkün olabilir. Daha açık olması için öncelikle, kredi notu düşük kişi tanımını net olarak yapalım.

En Riskli Orta Riskli Az Riskli İyi Çok İyi
0-699 700-1099 1100-1499 1500-1699 1700-1900

*Puan aralıkları genelleme olarak verilmiştir. Bazı bankaların puan aralığı değerlendirmesinde farklılıklar olabilir.

Örneğin, bu tablo üzerindeki aralıklardan “En Riskli” olarak belirtilen grupta yer alan kişiler kredi notlarını yükseltmedikleri sürece hangi şartları taşıyor olursa olsunlar, kredi kullanmaları çok zordur. Çünkü, bu kişilerin yüksek ihtimalle kredileri idari takipte ya da iki ay ve üzeri kredi gecikmeleri mevcuttur. Kredi notu nedir ve nasıl hesaplanır daha detaylı bilgiye kredi notu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

Konuyla ilgili sunacağımız yöntemler daha çok tabloda yer alan ,“Orta Riskli” ve “Az riskli” grupta olan kişilerin uygulayabilecekleri yöntemlerdir.

Not: Bankalar kredi notunuz düşük olduğu için kredi ve kredi kartı taleplerinizi onaylamıyorsa, uzaktan (internetten) banka müşterisi olma kampanyaları üzerinden başvuru yaparak kredi ürünü alma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Bankaların uzaktan müşteri olma kampanyalarını incelemek için internetten banka müşterisi ol sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kolay Kredi Veren Bankalar

N Kolay Kredi (Aktif Bank)
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor
CEPTETEB Kredi
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor
Enpara.com Kredi
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor
ING Bank E-Kredi
Değerlendirme sonucu istenebiliyorKefil istenmiyor

Tabloda belirtmiş olduğumuz bankalar, evrak ve kefil talep etmemelerinde ve süreçlerinin tamamen online olmasından dolayı diğer bankalara göre nispeten daha kolay kredi kullanıdırımı yapıyor. Ayrıca düşük kredi notu olan kişilere kredi kullandırma oranları da verilerimize göre daha yüksek.

Kolay kredi veren bankalar için kolay kredi yazımızı inceleyin. 

Kredi Notu Düşük Kişilerin Uygulayabileceği Yöntemler

 • Teminat gösterilebilir.
 • Kefil gösterebilir.
 • Gelirine göre düşük tutarlı kredi kullanılabilir.

1- Teminat Gösterilmesi

Kullanılacak kredi için teminat gösterilmesi, kredinin ödenmeme riskini azaltması veya ödenmediği zaman kredi tutarının geri alınabilmesi açısından başvurunun onaylanma ihtimalini yükseltir. Tabii bu durumda krediye teminat olarak verilmek istenen taşınır veya taşınmaz malların da krediye uygunluk şartlarını taşıması gerekir.

Taşınmaz malların krediye uygunluk şartlarını taşıyıp taşımadığını anlamak için bankalar tarafından gayrimenkul değerleme uzmanı (eksper) gönderilmektedir. Uzmanın vereceği krediye uygunluk raporu ve fiyat bilgilerine göre bankalar teminatın kabul edilip edilmeyeceğine karar verirler.


Gelirinize göre güncel faiz oranları üzerinden ne kadar kredi çekebileceğinizi ne kadar kredi çekebilirim hesaplama aracımızdan anında öğrenin. 


Teminat olarak gösterilecek taşınmazlarda bulunması gereken özellikler

 • Teminat konut ise tapuda niteliği “mesken” olarak geçmeli ve kat irtifakı veya mülkiyetine sahip olmalıdır.
 • Verilecek olan teminatın tapusu iş yeri ise kat irtifakı ve mülkiyetine sahip olmalıdır.
 • Teminat olarak gösterilecek olan tüm gayrimenkullerin, plan ve projeye aykırı ek yapıları ve tadilatları olmamalı veya sonradan yapılan işlemlerin konutun projesine işlenmesi gereklidir.(Bazı durumlarda istisnaları mevcuttur.)
 • Taşınmaz birden fazla kişinin üzerine kayıtlı ise tüm hak sahiplerinin ipotek işlemleri için tapuda imza atması veya vekâlet vermesi gereklidir.
 • Tüm hak sahipleri ve eşlerinin tapuya ipotek konulacağı için yasal olarak izinleri gereklidir. Aksi durumda ipotek işlemi yapılamaz.
 • İpotek verilmek istenen taşınmaz yapılmakta olan yeni bir yapı ise en az %80’i tamamlanmış olmalıdır.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

20.000 TL 12 Ay Vade

Toplam Maliyet 22.633 TL
Faiz Oranı %1,63
Aylık Taksit 1.886 TL
Toplam Maliyet 22.921 TL
Faiz Oranı %1,74
Aylık Taksit 1.901 TL
Toplam Maliyet 22.750 TL
Faiz Oranı %1,64
Aylık Taksit 1.887 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için kredi hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

2- Kefil Gösterilmesi

Kefil olarak gösterilecek kişi, bir bakıma borcun ödenmediği durumda ödemeyi kabul etmiş sayıldığından kredinin ödenmeme riskini azaltmaktadır. Tabii bankaların bir kişiyi kefil olarak kabul etmesi için kefilin de kredi uygunluk şartlarını taşıması gereklidir.

Krediye kefil olacak kişilerde aranan şartlar:

 • Kredi notunun kredi kullanmak için yeterli olması (Kredi notu değerlendirmesi bankalara göre değişiklik gösterebilir.),
 • SGK kaydının mevcut olması ve kredi tutarına göre yeterli gelirinin olması,
 • Kefil olacak kişi evli ise kefillik için eşin yazılı olarak rızasının (eş muvafakatnamesi ) alınması (Bankada imzalanması gereklidir.)

Belirtmiş olduğumuz bu şartlar bankaların genel olarak kefilden istemiş olduğu şartlardır. Bunların haricinde bankalar özel şartlar da öne sürebilir.(Örneğin, kefilin memur olması gibi)

Krediye kefil olmak ile ilgili daha detaylı bilgi için ilgili sayfamızı ziyaret edin.

3- Gelir Yüksek İse Düşük Tutarlı Kredi Kullanılması

Geliri yüksek olan kişilerin düşük limitli kredi talep etmeleri, gelir gider dengesinin gelirden yana olmasından dolayı, bankaların krediyi daha kolay onaylamalarını sağlar. Bunun için kayıtlı olan tüm gelirlerinizi ve gerek olması durumunda hane halkı gelirinizi de beyan etmelisiniz. Bankaların ufak limitli birçok kredi kampanyası mevcuttur. Bu kampanyalara başvurmanız durumunda krediniz daha kolay onaylanabilir.

Bu yöntemin bir diğer faydası da çektiğiniz krediyi düzenli ödediğiniz takdirde kredi notunuzun yükselmesini sağlar. Çünkü, kredi notunuzu oluşturan bileşenler arasındaki en büyük pay düzenli ödemedir.

Kredi Notu Olmayan (0 Olan) Kişiler Kredi Kullanabilir mi?

Kredi notu, 1 ile 1.900 puan arasında hesaplanır. Eğer kredi notu sıfır (0) veya oluşmamış olarak ifade ediliyorsa bu daha önce bankalar ile kredi veya kredi kartı çalışmasının hiç olmadığı veya aktif olarak çok uzun zamandır çalışılmadığı anlamına gelir. Kredi notunun sıfır olması kredi işlemleri için “riskli” seviyede olunduğu anlamına gelmez. Ancak bankalar çalışma düzenini göremediği için bu durumu bir risk olarak görür.

Kredi notu sıfır olan bir kişinin kredi kullanabilmesi için öncelikle bankalar ile aktif ve düzenli bir çalışma başlatması gerekir. Bunun yanında hemen bir kredi kartı alarak düzenli bir şekilde kullanılması kredi notunun oluşması için en hızlı yoldur. Ayrıca kişinin hesabından otomatik fatura ödeme talimatları az da olsa kredi notuna olumlu etki eder.

Konu hakkında ayrıntılı bilgi için kredi notum yok, ne yapmam lazım yazımızı inceleyin.


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et