Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Nasıl Kredi Çekebilir?

Güncelleme: 05.12.2018

Kredi notunuz düşük olduğu için kredi kullanamıyorsanız kredi kartı edinerek 12 ay nakit nakit avans kullanabilirsiniz. Ayrıca kredi notunu yükseltmenin en hızlı ve aktif yolu da düzenli kredi kartı kullanmaktır.

Kolay onaylanan kredi kartları

QNB Finansbank CardFinans
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret103 TL
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret109 TL
Garanti Bankası Bonus Card
Ödül Para/Puan 55 TL
Yıllık Ücret103 TL

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

Kredi Notu Düşük Olan Nasıl Kredi Çekebilir

Kredi notu düşük olan bir kişinin kredi kullanması belirli durumlarda mümkün olabilir. Daha açık olması için öncelikle kredi notu düşük kişi tanımını net olarak yapalım.

En Riskli Orta Riskli Az Riskli İyi Çok İyi
0-699 700-1099 1100-1499 1500-1699 1700-1900

*Puan aralıkları genelleme olarak verilmiştir. Bazı bankaların puan aralığı değerlendirmesinde farklılıklar olabilir.

Örneğin, bu tablo üzerindeki aralıklardan “En Riskli” olarak belirtilen grupta yer alan kişiler kredi notlarını yükseltmedikleri sürece hangi şartları taşıyor olursa olsunlar, kredi kullanmaları çok zordur. Çünkü, bu kişilerin yüksek ihtimalle kredileri idari takipte ya da iki ay ve üzeri kredi gecikmeleri mevcut. (Kredi notunun nasıl hesaplandığı hakkında daha detaylı bilgiye, "Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?" yazımızdan ulaşabilirsiniz.)

Konuyla ilgili sunacağımız yöntemler daha çok tabloda yer alan ,“Orta Riskli” ve “Az riskli” grupta olan kişilerin uygulayabilecekleri yöntemlerdir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kolay Kredi Veren Bankalar

N Kolay Kredi (Aktif Bank)
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor
CEPTETEB Kredi
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor
Enpara.com Kredi
Evrak talep edilmiyor
Kefil istenmiyor
ING Bank E-Kredi
Değerlendirme sonucu istenebiliyorKefil istenmiyor

Tabloda belirtmiş olduğumuz bankalar, evrak ve kefil talep etmemelerinde ve süreçlerinin tamamen online olmasından dolayı diğer bankalara göre nispeten daha kolay kredi kullanıdırımı yapıyor. Ayrıca düşük kredi notu olan müşterilerimize kredi kullandırma oranları da verilerimize göre daha yüksek. Bu konuda daha detaylı bilgi için Kolay Kredi yazımızı inceleyin. 

Kredi Notu Düşük Kişilerin Uygulayabileceği Yöntemler

 • Teminat gösterilebilir,
 • Kefil gösterebilir,
 • Gelirine göre düşük tutarlı kredi kullanılabilir.
Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Nasıl Kredi Çekebilir?

1- Teminat Gösterilmesi

Kullanılacak kredi için teminat gösterilmesi, kredinin ödenmeme riskini azaltması veya ödenmediği zaman kredi tutarının geri alınabilmesi açısından başvurunun onaylanma ihtimalini yükseltir. Tabii bu durumda krediye teminat olarak verilmek istenen taşınır veya taşınmaz malların da krediye uygunluk şartlarını taşıması gerekir.

Taşınmaz malların krediye uygunluk şartlarını taşıyıp taşımadığını anlamak için bankalar tarafından gayrimenkul değerleme uzmanı (eksper) gönderilmekte. Uzmanın vereceği krediye uygunluk raporu ve fiyat bilgilerine göre bankalar teminatın kabul edilip edilmeyeceğine karar vermekteler.


Gelirinize göre güncel faiz oranları üzerinden ne kadar kredi çekebileceğinizi, Ne Kadar Kredi Çekebilirim hesaplama aracımızdan anında öğrenin. Ayrıca kredi kullanmadan senetle araba sahibi olmak için senetle araç başvurusu sayfamızı inceleyin.


Teminat olarak gösterilecek taşınmazlarda bulunması gereken özellikler

 • Teminat konut ise tapusunda niteliği “mesken” olarak geçmeli ve kat irtifakı veya mülkiyetine sahip olması gerekir.
 • Verilecek olan teminatın tapusu iş yeri ise kat irtifakı ve mülkiyetine sahip olmalıdır.
 • Teminat olarak gösterilecek olan tüm gayrimenkullerin, plan ve projeye aykırı ek yapıları ve tadilatları olmamalı veya sonradan yapılan işlemlerin konutun projesine işlenmesi gereklidir.(Bazı durumlarda istisnaları mevcuttur.)
 • Taşınmaz birden fazla kişinin üzerine kayıtlı ise tüm hak sahiplerinin ipotek işlemleri için tapuda imza atması veya vekâlet vermesi gereklidir.
 • Tüm hak sahipleri ve eşlerinin tapuya ipotek konulacağı için yasal olarak izinleri gereklidir. Aksi durumda ipotek işlemi yapılamaz.
 • İpotek verilmek istenen taşınmaz yapılmakta olan yeni bir yapı ise en az %80’i tamamlanmış olmalıdır.

10.000 TL 36 ay vade için en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları:

Toplam Maliyet15.524 TL
Faiz Oranı%2,15
Aylık Taksit430 TL
Toplam Maliyet15.927 TL
Faiz Oranı%2,29
Aylık Taksit441 TL
Toplam Maliyet16.394 TL
Faiz Oranı%2,45
Aylık Taksit454 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için kredi hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

2- Kefil Gösterilmesi

Kefil olarak gösterilecek kişi, bir bakıma borcun ödenmediği durumda ödemeyi kabul etmiş sayıldığından kredinin ödenmeme riskini azaltmaktadır. Tabii bankaların bir kişiyi kefil olarak kabul etmesi için kefilin de kredi uygunluk şartlarını taşıması gereklidir.

Krediye kefil olacak kişilerde aranan şartlar:

 • Kredi notunun kredi kullanmak için yeterli olması (Kredi notu değerlendirmesi bankalara göre değişiklik gösterebilir.),
 • SGK kaydının mevcut olması ve kredi tutarına göre yeterli gelirinin olması,
 • Kefil olacak kişi evli ise kefillik için eşin yazılı olarak rızasının (eş muvafakatnamesi ) alınması gereklidir. (Bankada imzalanması gereklidir.)

Belirtmiş olduğumuz bu şartlar bankaların genel olarak kefilden istemiş olduğu şartlardır. Bunların haricinde bankalar özel şartlar da öne sürebilir.(Örneğin, kefilin memur olması gibi)

3- Gelir Yüksek İse Düşük Tutarlı Kredi Kullanılması

Geliri yüksek olan kişilerin küçük limitli kredi talep etmeleri, gelir gider dengesinin gelirden yana olmasından dolayı, bankaların krediyi daha kolay onaylamalarını sağlar. Bunun için kayıtlı olan tüm gelirlerinizi ve gerek olması durumunda hane halkı gelirinizi de beyan etmelisiniz. Bankaların ufak limitli birçok kredi kampanyası mevcuttur. Bu kampanyalara başvurmanız durumunda krediniz daha kolay onaylanabilir.

Bu yöntemin bir diğer faydası da çektiğiniz krediyi düzenli ödediğiniz takdirde kredi notunuzun yükselmesini sağlar. Çünkü, kredi notunuzu oluşturan bileşenler arasındaki en büyük pay düzenli ödemedir.

100.000 TL 120 ay vade için en uygun konut kredisi faiz oranları:

Toplam Maliyet250.151 TL
Faiz Oranı%1,84
Aylık Taksit2.072 TL
Toplam Maliyet263.851 TL
Faiz Oranı%1,98
Aylık Taksit2.188 TL
Toplam Maliyet264.870 TL
Faiz Oranı%1,99
Aylık Taksit2.196 TL

Tüm Konut Kredisi Faizlerini Listele

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır