Evlilik Kredisi

 
TL
 
   

Evlilik Kredisi Hesaplama ve Başvuru | 10.000 TL 48 Ay Vade

Banka Kredileri Kredi Adı Aylık Taksit Faiz Oranı Toplam Maliyet
İş Bankası İhtiyaç Kredisi 297 TL %1,29 14.297 TL Başvur »
QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi 304 TL %1,39 14.661 TL Başvur »
Burgan Bank İhtiyaç Kredisi 306 TL %1,41 14.684 TL Başvur »
CEPTETEB İhtiyaç Kredisi 313 TL %1,50 15.019 TL Başvur »
Akbank İhtiyaç Kredisi 309 TL %1,45 14.883 TL Başvur »
Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi 328 TL %1,69 15.790 TL Başvur »

Evlilik Kredisi, evlenmeyi planlayan çiftlerin masraflarını karşılamak için verilen bir ihtiyaç kredisi türüdür. Özellikle düğün sezonunda yeni evlenecek çiftlerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun olarak tercih edilen bir kredidir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Gerekli şartları taşıdığınız takdirde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sunmuş olduğu “Devlet Destekli Evlilik Kredisi” paketinden yararlanabilirsiniz.

Bu destek kredisinden faydalanabilmek için evlenecek kişilerin her ikisi de aşağıdaki şartları sağlamalıdır:

 • En az 18 en çok 24 yaşında olmalı (üniversite mezunları için en fazla 26),
 • Sicilinde kayıtlı herhangi bir ağır suç bulunmamalı,
 • Kurulan komisyona maddi imkansızlığını anlatacak nitelikte olmalı,
 • Daha önce evlenmemiş olmalıdır.

Bu şartları taşıyan ve evlenmek isteyen çiftler, ilk yıl geri ödemesiz en fazla 10.000 TL ve 48 ay vade ile düşük faizli kredi alabiliyor. Evliliğin ilk yılında çocuk olması durumunda, kredinin ödemesini bir yıl daha erteleme imkânı da mevcut.

Çeyiz Hesabı

Devletin yeni evlenecekler ve kısa sürede evlenmeyi düşünenler için teşvik ettiği çeyiz hesabı uygulaması 18 Nisan 2016’da başladı. Çeyiz hesabı kapsamında toplam birikiminizin maksimum %20’si kadar devlet katkısı sağlanıyor. Devlet katkısını hak etmek için açtığınız hesabı en az 3 yıl devam ettirmeniz gerekiyor. Bunun sonucunda örneğin 25 bin TL birikim yaptığınız takdirde devlet tarafından 5 bin TL ek destek sağlanıyor.

Çeyiz hesabını açtırabileceğiniz bankalar şunlardır:

 • Kamu bankaları: Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank
 • Özel bankalar: TEB, İş Bankası, Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Fibabanka
 • Katılım Bankaları: Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Türkiye Finans ve Ziraat Katılım

Daha detaylı bilgi için Çeyiz Hesabı yazısını inceleyin.

Bankaların 2017 Evlilik ve Düğün Kredisi Kampanyaları

Bankalar standart ihtiyaç kredisi ürünlerini çeşitli indirim ve kampanyalarla destekleyerek müşterilerine evlilik kredisi adı altında sunuyor.

 • Yapı Kredi: 48 aya kadar farklı vade seçenekleri ve masraf yapısıyla oluşturulan Yapı Kredi evlilik kredisi başvurunuzu Hesapkurdu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Vakıfbank: Vakıfbank Evlilik Kredisi ürününde 20.000 TL’ye kadar krediyi 18 aya kadar vadelerde almanız mümkün. Ayrıca kampanya kapsamında başvurulardan kefil istenmiyor.
 • Akbank: Akbank Düğün Kredisi ile 48 aya kadar taksit seçeneklerinden yararlanarak bütçenize uygun hazırlayabileceğiniz ödeme tablolarıyla yararlanmanız mümkün.
 • Diğer bankalar: Evlilik Kredisi Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Finansbank, İş Bankası gibi birçok bankada dönemsel olarak kampanyalı ürün olarak sunulmakta.
 • Faizsiz evlilik kredisi: Türkiye Finans, Kuveyt Türk, Ziraat Katılım ve Albaraka Türk bankalarının faizsiz düğün kredisi ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

Bankaların evlilik kredisi ürünlerine Hesapkurdu üzerinden başvurabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Hesaplama

Evlilik kredisi evlenirken maddi endişelerden kurtulmak için basit ve etkili bir yol olabilir, ancak krediyi almadan önce tüm düğün bütçenizi planlamanız ve buna göre başvuru yapmanız gerekir.

Evlilik ve düğün kredisi ürünlerinden dilediğiniz tutarda 48 aya varan vadelerde yararlanmanız mümkün. Evlilik kredisi hesaplamanızı Hesapkurdu ile yaparak hangi bankanın ihtiyacınıza en uygun kampanyayı düzenlediğini öğrenebilirsiniz.

Kredi hesaplama sayfamızda kredi tutarı ve vade girerek istediğiniz faiz oranı için hesaplama yapabilirsiniz.

Finansman ihtiyacınız için sadece evlilik kredisi ürünleri yerine tüm bankaların genel ihtiyaç kredisi seçeneklerini de karşılaştırın, böylece daha avantajlı olabilecek fırsatları kaçırmayın.

Evlilik Kredisi Başvurusu

Örnek kredi hesaplama tablolarını inceleyip tüm banka kampanyalarını oturduğunuz yerden karşılaştırdıktan sonra evlilik kredisi başvurunuzu Hesapkurdu üzerinden hızlıca tamamlayabilirsiniz. Başvurunuzu online olarak yaptığınızda anında kredi onayı almanız ve krediyi daha hızlı kullanmanız mümkün olacaktır.

Evlilik kredilerinde, bankaların kampanyalarına göre ufak değişiklikler olmakla birlikte genel olarak aşağıdaki şartlar sunulur:

 • En fazla 48 ay vade ile kullanılabilir,
 • Kredi tutarı kişinin gelirine ve bankanın belirlediği kampanya şartlarına bağlıdır,
 • İhtiyaç kredilerinden alınan KKDF ve BSMV vergilerine tabidir,
 • Eşler ayrı ayrı veya birlikte evlilik kredisi çekebilir,
 • Kefil istenip istenmeyeceği kişin gelir durumuna ve geçmiş kredi performansına (örn. kredi notuna) bağlıdır,
 • Çoğu bankada taksit erteleme (3 ay erteleme gibi) imkânları mevcuttur.

Bankalardan Her Türlü İhtiyacınıza Yönelik Almış Olduğumuz İndirimli Kredi Ürünleri

Kredi Maliyet Tablosu

Minimum Tutar Maximum Tutar Vade Süresi Min. Yıllık Maliyet Oranı Max.Yıllık Maliyet Oranı
500 TL 500.000 TL 3-48 Ay %18,84 %25,44
İhtiyaç kredisi yıllık maliyet oranları %18,84 ile %25,44 arasında, vade aralığı ise 3 ay ile 48 ay arasında değişmektedir.
Örneğin; Hesapkurdu.com'daki en hesaplı faiz oranı ile 48 ay vade ve 15.000 TL ihtiyaç kredisi sonucunda ödeyeceğiniz toplam faiz tutarı 3.119,12 ₺, yıllık maliyet oranı %18,84, toplam sigorta masrafı 300 TL, ödeyeceğiniz toplam tutar ise 13.171,12 ₺'dir.