Seyahat Sigortası Fiyatları - 20 Haziran 2024

Gün Sayısı Avrupa Ülkeleri Tüm Dünya
3 Gün 336 TL 353 TL
5 Gün 359 TL 493 TL
7 Gün 295 TL 353 TL
10 Gün 483 TL 595 TL
20 Gün 956 TL 961 TL
365 Gün 2061 TL 2827 TL

Tabloda yer alan seyahat sigortası fiyatları, Hesapkurdu'ndan son 1 ay içerisinde alınan ve “günlük olarak güncellenen” prim tekliflerinin ortalamasıdır. Seyahat sigortanız için verilecek teklifler yaşınız ve seyahat sürenize göre farklılık gösterebilir.

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat sağlık sigortası yurt içi ve yurt dışı seyahatlerde karşılaşılabilecek herhangi bir sağlık sorunu, kaza, bagaj kaybı, yolculuk iptalleri ya da uçak seferlerinin gecikmesi gibi riskleri teminat limitleri dâhilinde güvence altına alan bir sigorta türüdür. Seyahat sigortası özellikle yurt dışı seyahatlerinde vize başvurusu öncesinde zorunlu olarak istenen sigortadır.

Seyahat sigortası alırken, poliçenin başlangıç ve bitiş tarihi ziyaret edilecek ülkenin vize şartlarına dikkat etmek gerekir.

Seyahat Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Seyahat sağlık sigortası fiyatları temel olarak aşağıdaki kriterlere göre belirlenir:

 • Sigorta gün sayısı
 • Seyahat edecek kişi sayısı
 • Seyahat edecek kişilerin yaşı
 • Gidilecek kıta/ülke
 • Poliçede yer alan ek teminatlar

Seyahat Sağlık Sigortasının Süresi

Seyahat sağlık sigortasının süresi planlanan seyahatin süresi veya gidilecek ülkenin kriterlerine göre ayarlanabilir. En az üç gün en çok ise bir yıllık olarak düzenlenebilir. Sigortanın ücretlendirilmesi de seyahatin süresine göre değişiklik gösterir.

Seyahat Sağlık Sigortası Teminatları

Seyahat sağlık sigortasının ana teminatları şunlardır:

 • Kaza sonucu vefat giderleri
 • Kaza sonucu sürekli sakatlık masrafları
 • Yurt dışında seyahat süresince hastalık veya yaralanma durumunda tıbbi tedavi ve nakil masrafları
 • Acil ilaç getirilmesi veya gönderilmesi masrafları
 • Yurt dışı seyahati sırasında yaşanan hastalık veya yaralanmadan kaynaklanan konaklama süresinin uzamasına bağlı masraflar
 • Konaklama süresinin uzaması durumunda aile üyelerinden birinin hastanenin bulunduğu yere seyahat masrafları
 • Seyahat halindeyken sigortalının evinde meydana gelebilecek bir hasar nedeniyle eve dönüş masrafları
 • Seyahat esnasında yakın bir aile üyesinin vefatı sebebiyle acil geri dönüş masrafları
 • Yolculuk süresinde vefat durumunda cenazenin yurda nakli ve eşlik edenlerin geri dönüş masrafları
 • Teminat konusu tüm durumlar ile ilgili acil mesajların gönderilmesi masrafları
 • Seyahat esnasında kaybolan bagajın bulunması durumunda sigortalının evine veya seyahat için tasarlanan varış noktasına gönderilmesi masrafları
 • Tarifeli uçuşlarda gecikmeli bagajın tazmini

Seyahat Sigortası Sunan Şirketler

Neden Hesapkurdu?

Tüm Banka ve Sigorta Şirketleri Bir Arada
40+ banka ve sigorta şirketinden teklif alın, özgürce karşılaştırın
En İyi Oranlar ve Fiyatlar
Size özel indirimli faiz oranlarından ve tekliflerinden yararlanın
Hızlı
Kredi ve sigorta tekliflerine kolayca ulaşın, anında sonuçlandırın
Ücretsiz
Hesapkurdu müşterilerinden hiçbir zaman ücret talep etmez

Hesapkurdu Güvencesi

Türkiye'nin en çok yatırım alan Fintech şirketi - Fintech Forum 2019
Türkiye'nin en hızlı büyüyen ilk 50 teknoloji şirketi - Deloitte 2017
BDDK tarafından denetlenen kurum
256 bit SSL ile şifreleme

Seyahat Sağlık Sigortası Kullanıcı Soruları

Yurt İçi Seyahat Sigortası Nedir?

Yurt içi seyahat sigortası, ülkemiz sınırları içerisinde yapılacak olan seyahatlerde karşılaşılabilecek olası risklere karşı sağlık giderlerini karşılayan bir sigorta türüdür.

Yurt içi seyahat sigortası hakkında daha detaylı bilgi almak için yurt içi seyahat sigortası nedir sayfamızı ziyaret edin.

Yurt Dışı Seyahat Sigortası Nedir?

Yurt dışı seyahat sağlık sigortası, yurt dışına çıkacak Türk vatandaşlarının vize zorunluluğu olan ülkelerde mutlaka yaptırması gereken ve bunun yanı sıra seyahatleri sırasında, olası sağlık risklerine karşı koruyan özel sigorta türüdür.

Avrupa ülkeleri, İngiltere ve Amerika vize başvurusunda bulunacak kişilerden, seyahat sağlık sigortası talep etmektedir. Schengen vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Schengen vizesi sayfamızı, Amerika vizesi hakkında detaylı bilgi almak için Amerika vizesi sayfamızı ve İngiltere vizesi hakkında detaylı bilgi almak için İngiltere vizesi sayfamızı ziyaret edin.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu mu?

Seyahat sağlık sigortası, vize başvurusu için zorunlu sayılan evraklar arasındadır. Yani, devlet tarafından zorunlu tutulmasa da yurt dışında vize ile bir yere gidecek Türk vatandaşları için seyahat süresi boyunca, yurt dışı seyahat sağlık sigortası yaptırması zorunludur.

Vizesiz gidilecek ülkelerde böyle bir zorunluluk aranmaz. Türkiye’den vizesiz gidilebilecek ülkeler hakkında daha detaylı bilgi almak için vize istemeyen ülkeler sayfamızı ziyaret edin.

30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Schengen vizesi başvurusunda istenen seyahat sağlık sigortası için poliçede en az 30.000 Euro sigorta teminatı olması gerekir. Bu yüzden, Schengen seyahat sigortası 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası olarak da bilinir.

Schengen vizesi almak için daha detaylı bilgiyi Schengen vizesi nasıl alınır sayfamızdan edinin.

Erasmus İçin Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Yurt dışına Erasmus programı ile giden öğrencilerin, orada yaşayacakları süre boyunca acil hastalık ve kaza sonucunda oluşabilecek hastane masraflarını, belirtilen limitler doğrultusunda karşılayan seyahat sigortası türüdür.

Schengen bölgesindeki ülkelere gidecek öğrencilerin vize başvurusunda seyahat sürelerini kapsayan Schengen seyahat sigortası yaptırmaları gerekir. 25 yaş altı, Erasmus programı ile yurt dışına çıkan öğrenciler pasaport harç bedelinden muaftır, bu konuda daha detaylı bilgi almak için harçsız öğrenci pasaportu sayfamızı ziyaret edin.

Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Alınır?

Sayfa başında yer alan “seyahat sağlık sigortası teklifleri al” butonunu tıklayarak gideceğiniz ülkeye göre, online ve ücretsiz bir şekilde seyahat sağlık sigortası alabilirsiniz.

Ayrıca seyahat sağlık sigortası poliçesini, seyahat sigortası yapan sigorta acenteleri aracılığıyla ya da bankalardan satın alabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Geçerlilik Süresi

Seyahat sağlık sigortası; pasaport ile yurt dışına çıkıldığı an başlar, Türkiye sınırları içerisine girildiği an ise sonlanır.

Seyahatten erken dönülmesi durumunda, seyahat sağlık sigortası poliçe bitim tarihinden kalan süre için ödenen ücret iade edilmez. Seyahat sigortası geçerlilik süresi hakkında daha detaylı bilgi almak için seyahat sigortası geçerlilik süresi sayfamızı ziyaret edin.

Seyahat Sağlık Sigortası 92 Gün Kuralı Nedir?

Satın alınan seyahat sağlık sigortası poliçesinde 92 gün kuralı varsa ve bu sigorta geçerliyken yurt dışına çıkarsanız yurt dışına çıktığınız günden itibaren 92 gün içinde vatandaşı olduğunuz ülkeye giriş yapmanız gerekir. Bu işlem yapılmadığı takdirde sigorta poliçesi geçerliliğini yitirir. 92 günden daha fazla süre yurt dışında kalacak bireylerin 92 gün ibaresinin yer almadığı poliçe yaptırmaları gerekir.

Seyahat Sağlık Sigortası İptal Edilebilir mi?

Poliçe sahibi herhangi bir nedenden dolayı seyahate gidememesi durumunda, poliçenin başlamasından 24 saat önce sigorta şirketine, seyahatinin iptal olduğunu bildirerek ödediği primi geri alabilir.

Seyahat sigortası iptali konusunda daha detaylı bilgi almak için seyahat sigortası iptal edilebilir mi sayfamızı ziyaret edin.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et