Kasko Sigortası Fiyatları 2019

Sigorta Şirketi 2015
Toyota Corolla Kasko Teklifi
2012
Chevrolet Aveo Kasko Teklifi
2011
Fiat Linea Kasko Teklifi
Doğa Sigorta 929 TL 1.555 TL 745 TL
ERGO Sigorta 1.236 TL 1.130 TL 674 TL
Groupama Sigorta 1.128 TL - 861 TL
HDI Sigorta 1.249 TL 828 TL 481 TL
Mapfre Sigorta - 818 TL 975 TL
Ray Sigorta 668 TL - 721 TL
Türk Nippon Sigorta 762 TL 530 TL -

İstanbul’da kullanılan, kasko hasarsızlık kademesi 2 olan otomobiller için son üç aylık ortalama fiyatlardır.

Sigorta şirketlerinin teklifleri araca ve hasar geçmişine göre farklılık gösterir. Tablodaki örnekler Hesapkurdu'ndan en çok teklif alan araçlara göre oluşturulmuştur.

Hasar geçmişinizi bilmiyorsanız, TC kimlik numarası ve plaka ile hasarsızlık indirimi sorgulayın.

Hesapkurdu ile Kasko

Hızlı, kolay ve ücretsiz satın al

Kasko sigortası poliçeni sorgula

Hızlı, kolay ve ücretsiz satın al

Kasko sigortası fiyatlarını karşılaştır

Hızlı, kolay ve ücretsiz satın al

Hızlı, kolay ve ücretsiz satın al

3 milyon mutlu Hesapkurdu ne diyor?

"Faiz oranlarını araştırmak için güvendiğim adres."
Hesapkurdu YorumlarKaan S.
"İhtiyacım olan krediye sayenizde kolayca ulaştım.
Teşekkürler"
Hesapkurdu YorumlarFatma K.
"Tüketici için oldukça faydalı bir iş yapıyorsunuz.
Teşekkürler Hesapkurdu!"
Hesapkurdu YorumlarBeril E.
"Bankaları karşılaştırıp en uygun krediye başvurdum ve ertesi gün krediyi kullandım."
Hesapkurdu YorumlarMert G.
"Sitenize girdiğimde aklımdaki faiz oranından daha iyisini bulabileceğimi gördüm. Tavsiye ederim."
Hesapkurdu YorumlarBurak Ş.

2018 Yılında En Çok Satan İlk 5 Araç Kasko Değer Listesi

Araç MarkasıKasko Değeri
FIAT EGEA100.650 TL
RENAULT MEGANE153.338 TL
RENAULT CLIO96.570 TL
VOLKSWAGEN PASSAT221.204 TL
TOYOTA COROLLA120.577 TL
Tüm araçlar için kasko değer listesi

İş Ortaklarımız

Axa Sigorta Ergo Sigorta Generali Sigorta Groupama Sigorta HDI Sigorta Koru Sigorta Mapfre Sigorta Quick Sigorta Ray Sigorta Türk Nippon Sigorta Unico Sigorta

Diğer Şirketler

Aksigorta Allianz Sigorta Eureko Sigorta Güneş Sigorta Liberty Sigorta Neova Sigorta Sompo Japan Sigorta Zurich Sigorta

Ödül ve Başarılarımız

2017 Deloitte Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 50 Teknoloji Şirketi

2017 Deloitte Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 50 Teknoloji Şirketi

Türkiyenin En Hızlı Büyüyen Şirketleri

Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 7. Şirketi

Endeavor Girisimi Odul

Endeavor Girişimi

Borsa Istanbul En Hızlı Büyüyen 2. Yeni Girişim Şirketi

En Hızlı Büyüyen 2. Yeni Girişim Şirketi

International Hackathon 2016

BNP Paribas Uluslararası Hackathon Kazananı

Hesapkurdu Güvencesi

256 bit SSL ile şifreleme

256 bit SSL ile şifreleme

 100% şeffaflık politikası

100% şeffaflık politikası

BDDK tarafından denetlenen kurum

BDDK tarafından denetlenen kurum

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko sigortası sigortalı aracın trafik kazası, yanma, çalınma vb. durumlarda oluşabilecek zararlarını teminatı kapsamında güvence altına alan ve isteğe bağlı olarak yapılan bir sigorta türüdür. Ayrıca poliçe kapsamına göre ücretsiz çekici, hukuki hizmetler, mini onarım gibi ek teminatlar da sunmaktadır. Detaylı bilgi için Kasko Sigortası Nedir yazımızı inceleyin.

Kasko Sigortası Ürün Çeşitleri

Kasko sigortasının temelde 4 ana teminat grubu (ürün çeşidi) mevcut. Bunlar:

 • Dar Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan ana teminat grubunun bir kısmı için teminat verildiği kasko sigortası türüdür. Sigorta şirketleri ve kullanıcılar tarafından sık tercih edilmeyen bir üründür.
 • Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan ana teminat grubunun tamamı için teminat verildiği kasko sigortası türüdür. Sigorta şirketleri ve tüketiciler tarafından sık tercih edilen bir üründür.
 • Genişletilmiş Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan ana teminat grubunun tamamı ve bazı ek riskler için teminat verildiği kasko sigortası türüdür. Sigorta şirketleri ve tüketiciler tarafından sık tercih edilen bir üründür.
 • Tam Kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan ana teminat grubunun tamamı ile tüm ek risklerin teminat altına alındığı kasko sigortası türüdür. En yüksek prim tutarlı ürün olduğu için sigorta şirketleri ve tüketiciler tarafından sık tercih edilmez.
Kasko sigortası genel şartları içerisinde olan ana teminat grubunun içeriği aşağıdaki “kasko ana teminatları” başlığı altında yer alıyor. Detaylı bilgi almak için Kasko Ürün Çeşitleri yazımızı inceleyin.

Kasko Ana Teminatları

Kasko sigortası aşağıdaki ana teminatları ürün çeşidine göre karşılar.

 • Aracın karayolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz taşıtlarla çarpışması,
 • Hareket veya durma halindeyken araca ani ve harici etkiler sonucunda sabit veya hareketli bir cismin çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması,
 • Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler,
 • Aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi.

Kasko Sigortası Fiyat Hesaplama

Kasko sigortası prim fiyatı hesaplamasında en önemli etkenler:

 • Araç sahibinin kaza geçmişi,
 • Aracın kasko değeri,
 • Aracın bulunduğu il,
Bu etkenlerin yanında her sigorta şirketinde ağırlığı sürekli olarak değiştirilen onlarca farklı ölçüt ile kasko sigortası prim fiyatı hesaplanır.

Kasko Değer Listesi Nedir?

Motorlu kara taşıtlarının Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından model ve üretim yıllarına göre değerinin belirlendiği listeye, kasko değer listesi denir. Kullanılmış araç değeri için iyi bir gösterge olması sebebiyle sigorta şirketleri tarafından referans olarak alınır. Detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için Kasko Değer Listesi sayfamızı ziyaret edin.

En Uygun Kasko Sigortası

Her sigorta şirketinin kasko sigortası fiyatı belirlemek için değerlendirmeye aldığı temel ölçütler benzer olmakla birlikte, temel ölçütlerin fiyat belirlemedeki ağırlığı değişir. Ayrıca bu ölçütler ve fiyat belirlemedeki ağırlıkları sigorta şirketleri tarafından dönemsel olarak da değiştirilir. Bunun için en uygun kasko sigortası teklifini bulmak için her yenileme döneminde tekrardan sigorta şirketlerini kıyaslamak gereklidir.

Kasko Sigortası Sorgulama

Mevcut kasko ve trafik sigortası poliçelerinizin bitiş tarihlerini ve poliçelerin hangi şirketten olduğunu, bu sayfadaki karşılaştırma formunu doldurarak veya Araç Sigorta Sorgulama sayfamızda sadece TCKN ve plaka bilgisi girerek öğrenebilirsiniz.

Trafik Sigortası Nedir?

Kapsamı ve teminatları Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen, trafiğe çıkan her motorlu aracın yaptırması zorunlu olan sigorta türü “zorunlu trafik sigortası” olarak nitelendirilir. Diğer sigorta türlerinden temel farkı ise sigortalının kendisini veya taşıtını değil, üçüncü kişilere ve taşıtlarına verebileceği zararları teminat altına almasıdır. Bu sebeple ilgili bakanlık tarafından zorunlu tutulur. Detaylı bilgi ve teklif almak için Trafik Sigortası sayfamızı ziyaret edin.

Kasko ile Trafik Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Kasko sigortası, sigortalının kendi aracını teminat altına alan ve isteğe bağlı olan bir sigortadır. Trafik sigortası ise aracın karşı tarafa vereceği zararları Hazine ve Maliye Bakanlığının belirlediği teminat tutarlarına kadar karşılayan ve yaptırılması zorunlu bir sigortadır. Detaylı bilgi için Kasko ve Trafik Sigortası Farkı yazımızı inceleyin.

Kasko Sigortası Hasarsızlık İndirimi

Süreİndirim Oranı
İlk 12 aylık sigorta süresi sonundaki kazasız yenilemede% 30
İkinci 12 aylık sigorta süresi sonundaki kazasız yenilemede% 40
Üçüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki kazasız yenilemede% 50
Dördüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki kazasız yenilemede% 60

İndirimler hesaplanan kasko sigortası prim tutarı üzerine uygulanır. Detaylı bilgi için Hasarsızlık İndirimi yazımızı inceleyin.

Kasko Sigortası Yaptırmalı mıyım?

Kasko sigortası yaptırmak zorunlu değildir ancak kazalarda maddi zararları teminat altına almanın yanında, hırsızlık, yangın, deprem vb. risklere karşı da poliçe kapsamına göre sigortalı aracı teminat altına alır. Bunların yanında kazaya karışan araçların trafik sigortasının olmaması gibi hukuki anlamda sıkıntı yaşanacak durumlara karşı da teminatlar sağlar. Bu teminat kapsamlarından dolayı özellikle araç yoğunluğu olan bölgelerde ikamet eden sürücülere kasko sigortası yapılması tavsiye edilir.

Kasko Değeri Nasıl Belirlenir?

Sıfır araçlarda kasko bedeli aracın liste satış fiyatıdır. İkinci el araçlarda ise kasko değerini Türkiye Sigortalar Birliği (TSB) belirler. Kasko değeri belirlemede TSB, Doğuş Otomotiv (DOD), ikinci el araç satan internet siteleri, araç satan firmaların internet siteleri ve gazete ilanlarını temel alır. Aracın en güncel kasko değeri içinse bu tutarlar aylık hatta bazı dönemlerde haftalık olarak yenilenir.

Sigorta Tavan Fiyat Nedir?

Araç türü, hasar basamağı ve aracın bulunduğu ile göre sigorta şirketleri tarafından sunulabilecek en yüksek “trafik sigortası” prim tutarına tavan fiyat denir. Kasko sigortası fiyat değerlendirmesinde ise tavan fiyat yoktur. Yani sigorta şirketleri tamamen kendi inisiyatiflerinde kasko sigortası fiyatı hesaplar. Bu sebeple en uygun kasko sigortasını bulmak için her yenileme dönemimde tekrardan sigorta şirketlerini kıyaslamak büyük önem taşır. Detaylı bilgi için Trafik Sigortası Tavan Fiyat yazımızı inceleyin.

Motosiklet İçin Kasko Sigortası

Motosikletler için de kasko sigortası otomobillere benzer teminatlar ile mevcut. Ancak motosiklet kaskosu genel olarak riskli görüldüğü için çoğu sigorta şirketleri teklif sunmayabilir. Sunan sigorta şirketleri de (kapalı park yeri gibi.) ek koşul öne sürebilir. Detaylı bilgi için motosiklet kaskosu yazımız inceleyin.

Kasko Sigortası Prim İadesi

Araç satışı yapıldığı andan itibaren kasko sigortası feshedilir. Satışın yapıldığına dair noter belgesi ile sigorta şirketine başvurulması durumunda ise kalan kasko prim tutarı gün esasına göre hesaplanır ve iade edilir. Sigortalının vefat etmesi durumunda kasko teminatı aynı şekilde devam eder ve sözleşmeden doğan bütün hak ve borçlar mirasçılara geçer. Mirasçı 15 gün içerisinde sigorta şirketini bu durum hakkında bilgilendirmelidir.

Kasko Sahibinin Kaza Sonrası Yapması Gerekenler

 • Kaza durumunda sigortalı 5 iş günü içerisinde kazayı sigorta şirketine bildirmekle yükümlüdür.
 • Kaza tespit tutanağı veya resmi belge yoksa zararın tahmini miktarı ve zarara neden olan olayın yazılı bir şekilde bildirilmesi gerekir.
 • Aracın çalınması durumunda yetkili makamlara bu durumu bildirerek alınan belge ile sigorta şirketine başvuruda bulunulması gerekir. Bu süreçte sigorta şirketi ek belge talep edebilir.
Detaylı bilgi içi Kaza Sonrası Yapılması Gerekenler yazımızı inceleyin.

Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları

Tüm sigorta türlerinde olduğu gibi kasko sigortası için de genel ve özel şartlar bulunur. Belirlenen genel şartlar ilgili mevzuat kapsamında düzenlenir ve sigortanın kapsamı, teminat dışı haller, hasar ve tazminat ödemelerine ilişkin birçok konuyu kapsar.
Kara taşıtları için de özel olarak belirlenen şartlar Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından yayımlanmaktadır. Sigorta kapsamı, hasar ve tazminat, çeşitli hükümler diye üç ana başlık altında toplanan kasko sigortası genel şartlarını incelemek için tıklayın.

Kasko Teklifi Veren Sigorta Şirketleri

2018 yılı ortalama prim üretimine göre kasko sigortasında önde gelen sigorta şirketleri:

 • Generali Sigorta
 • Mapfre Sigortası
 • Aksigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Ziraat Sigorta
 • Ray Sigorta
 • HDI Sigorta
 • Halk Sigorta
 • Sompo Japan Sigorta
 • Eureko Sigorta
 • Bereket Sigorta
 • Ankara Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Doğa Sigorta
 • Allianz Sigorta

Kasko Teklifi Veren Sigorta Şirketleri

Kasko sigortası yaptırmadan önce ön araştırma yapıp doğru teminatların hesaba katılması, istenilen teminatlar için en uygun kasko primine ulaşmak önemli. Hesapkurdu olarak amacımız, aklınıza takılanları cevaplayarak piyasada öne çıkan sigorta şirketini karşılaştırmak ve en doğru kapsamla en ucuz kasko hesaplamanızı yaparak poliçenizi satın almanızı sağlamaktır. Bunun için:

 • Size özel kasko tekliflerini araştırıp prim tutarlarına göre sıralarız,
 • Farklı şirketlerin teminat kapsamlarını karşılaştırabileceğiniz sadelikte listeleriz,
 • Seçtiğiniz en uygun kasko poliçesini en hızlı şekilde satın alabilmenizi sağlarız.