Kasko Sigortası Fiyat Hesaplama ve Karşılaştırma

En Uygun Teklifleri Gör, Poliçeni Satın Al

Teklif görmeden aracınızın kasko sigorta durumunu öğrenmek için mevcut sigorta poliçenizi sorgulayın.
3 Adımda Kasko

Kasko Sigortası Poliçeni Sorgula

Kasko Sigortası Fiyatlarını Karşılaştır

Hızlı, Kolay ve Ücretsiz Satın Al

2 milyon mutlu Hesapkurdu ne diyor?

Verdiğiniz bu hizmet için teşekkür ederim. Her aşama oldukça güvenilirdi. Hızlı bir şekilde başvurumu yaptım ve kredimi şuan kullanıyorum.

AYKUT K. / İstanbul
Bütün kredi sürecim sorunsuz gerçekleşti. Sitenizdeki uygun oranlarla kârlı çıktım. Başarılarınızın devamını dilerim.

GÜLŞAH D. / Manisa
Krediler hakkında bilgi sahibi olmayan birisi dahi sitenizi kolaylıkla kullanıp kredi başvurusunda bulunabilir, tebrikler.

ZEYNEP D. B. / Kocaeli
Sizler gibi profesyoneller ile çalışmak gerçekten çok rahatlatıcı ve güven verici, çalışmalarınızın ve başarılarınızın devamı dileği ile saygılarımla

GÜVENÇ B. / Ankara
Krediler hakkında bilgi sahibi olmayan birisi olarak sitenizi kolaylıkla kullandım ve başvurumu yaptım. Teşekkürler.

İSMAİL H. / Isparta
Tümünü Göster

Kasko kendi aracınızı teminat altına alan ve isteğe bağlı olan bir sigortadır. Trafik sigortası ise aracınızın karşı tarafa vereceği zararları sigorta limitine kadar karşılar ve yaptırılması zorunludur.

Özetle, kendi maddi ve bedeni zararlarınızı kasko, üçüncü kişilere verilecek zararı ise trafik sigortası karşılamaktadır.

Daha fazla detay için inceleyin: kasko ve trafik sigortası arasındaki farklar

Eğer aradığınız trafik sigortası ise: trafik sigortası fiyatlarını hesaplayın

Kasko sigortası zorunlu olmamakla birlikte trafik sigortasının kapsamı dışında kalan birçok teminatı kapsar. Trafik sigortasında herhangi bir kaza durumunda sadece karşı tarafın hasarı kapsam altındadır. Karıştığınız kazada hatalı taraf siz iseniz masraflarınız trafik sigortası tarafından karşılanmaz. Kasko sigortasında ise kaza durumunda kendi risklerinizi güvence altına almış olursunuz.

Kasko sigortası yaptırarak aracınızı kaza risklerinin yanında hırsızlık, yangın, deprem gibi kontrolünüz dışında gerçekleşebilecek olaylara karşı da güvence altına alırsınız. Bu yüzden trafiğe çıkarken mutlaka kasko sigortası da yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Maliyeti aşağı çekmek için dar kapsamlı kasko ürün çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Aracınız için kasko sigortası yaptırmadan önce ön araştırma yapıp doğru teminatları hesaba katmanız, istediğiniz teminatlar için en uygun kasko primine ulaşmanız önemlidir.

Hesapkurdu olarak amacımız, aklınıza takılanları cevaplayarak piyasada öne çıkan sigorta şirketini karşılaştırmak ve en doğru kapsamla en ucuz kasko hesaplamanızı yaparak poliçenizi satın almanızı sağlamaktır. Bunun için:

 • o Size özel kasko tekliflerini araştırıp prim tutarlarına göre sıralarız,
 • o Farklı şirketlerin teminat kapsamlarını karşılaştırabileceğiniz sadelikte listeleriz,
 • o Seçtiğiniz en uygun kasko poliçesini en hızlı şekilde satın alabilmenizi sağlarız.

Kasko Sigorta Genel Şartları’nda yapılan değişiklikler sonucunda kasko ürünleri şu şekilde sınıflandırılmıştır:

Dar kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan ana teminat gruplarının bir kısmı için teminat verir.

Genişletilmiş kasko: Kasko sigortası genel şartlarında yer alan ana teminat gruplarının tamamını kapsar ve bazı ek riskler için de teminat verir.

Tüm kasko ürünleri hakkında detaylı bilgi için: Kasko Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Kasko ana teminatı sigortalının aşağıdaki tehlikeler dolayısıyla uğrayacağı maddi zararları karşılar:

 • o Aracın karayolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz taşıtlarla çarpışması
 • o Hareket veya durma halindeyken araca ani ve harici etkiler sonucunda sabit veya hareketli bir cismin çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması
 • o Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler
 • o Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler
 • o Aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi

Tüm sigorta türlerinde olduğu gibi kasko sigortalarında genel ve özel şartlar bulunur. Belirlenen genel şartlar kanun tarafından düzenlenmiş olup sigortanın kapsamı, teminat dışı haller, hasar ve tazminat ödemelerine ilişkin birçok konuyu kapsar.

Kara taşıtları için de özel olarak belirlenen şartlar Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından yayımlanmaktadır. Sigorta kapsamı, hasar ve tazminat, çeşitli hükümler diye üç ana başlık altında toplanan şartları detaylı inceleyebilirsiniz:

Kara taşıtları kasko sigortası genel şartlarını indirin»

Prim üretimine göre kasko konusunda önde gelen sigorta şirketleri şu şekildedir:

 • • Allianz Sigorta
 • • Generali Sigorta
 • • Mapfre Sigorta
 • • Anadolu Sigorta
 • • Axa Sigorta
 • • Halk Sigorta
 • • Unico Sigorta
 • • Ergo Sigorta
 • • Groupama Sigorta
 • • HDI Sigorta

Kasko sigortası prim hesaplaması yapılırken en önemli etken aracın modeli ve yılıdır. Araca sonradan yapılan küçük ekleme ve değişiklikler gibi birçok farklı konu da kasko ücretini etkiler. Kasko hesaplamada ana etkenler dışındaki diğer maddeler firmalara göre değişiklik gösterebilir.

Kasko primi hesaplanırken size sunulan ana teminatlar dışında dilerseniz seçeceğiniz yan teminatlar da prim hesaplamasına eklenir. Yan teminatlar kasko fiyatını değiştirebilir.

Sigortalının geçmiş hasar veya hasarsızlık durumu da kasko prim tutarını etkiler.

Son yapılan değişikliklerle birlikte kasko poliçeleri aracın sahibine bağlı olarak düzenlenir. Ne kadar az hasar kaydınız varsa kasko sigorta priminiz de o kadar düşük hesaplanır. Hiç kaza yapmayan bir kişi yıllık %30 ile %60 arasında kasko hasarsızlık indirimi alabilir.

Hasarsızlık indirimi her sigorta şirketlerinde farklılık gösterebilir. Araç sahibinin yaşı ve araç modeli de sigorta şirketinin uygulayacağı hasarsızlık indirimini etkiler.

Sıfır araçlarda kasko bedeli aracı satın aldığınız markanın belirlediği bedeldir, ikinci el araçlarda ise piyasa değerini Türkiye Sigortalar Birliği (TSB) belirler. Aracın en güncel kasko ücretinin hesaplanabilmesi için bu tutarlar sürekli yenilenir. Ayrıca araç piyasa bedelleri Türkiye Sigortalar Birliği’nin internet sitesi üzerinden de paylaşılır.

Motorlu kara taşıtlarının marka, model ve üretim yıllarına göre değerini belirten listeye kasko değer listesi denir. Kullanılmış araç değeri için iyi bir gösterge olması sebebiyle sigorta şirketleri tarafından referans olarak alınır.

Kendi aracınıza özel kasko değerini hesaplamak için Kasko Değer Listesi ve Araç Kasko Değeri Hesaplama aracını kullanın.

Kasko poliçenizin geçerli olup olmadığını, ne zaman sona ereceğini plaka bilgilerinizi yazarak sorgulamak için Plakadan Kasko Sigortası Sorgulama aracımızı kullanın.

Motosikletlere de otomobillerde olduğu gibi kasko sigortası yapılabilir, ancak motosiklet için zorunlu olan sigorta kasko değil trafik sigortasıdır. Ayrıca, her sigorta şirketi motosikletlere kasko yapmayabilir ya da sadece belirli ölçütlere sahip motosikletleri tercih edebilir.

Motosiklet kasko fiyatları belirlenirken genel olarak motosikletin bulunduğu il, sahibinin ve motosikletin yaşı, sahibinin kaza geçmişi, motosiklet modeline bakılarak hesaplama yapılır.

Daha detaylı bilgi için: Motosiklet kasko sigortası

Kasko sigorta poliçenizin süresi içinde aracınızın satışını yaptığınız tarihten itibaren kaskonuz kendiliğin feshedilir. Sigorta şirketine başvurunuz sonrasında poliçenin fesih edildiği tarihten sonra kalan kasko prim tutarı gün esasına göre hesaplanır ve iade edilir.

Sigortalının vefat etmesi durumunda kasko teminatı aynı şekilde devam eder ve sözleşmeden doğan bütün hak ve borçlar mirasçılara geçer. Mirasçı 15 gün içerisinde sigorta şirketini bu durum hakkında bilgilendirmelidir.

Yeni veya ikinci el bir araba almayı planlıyorsanız taşıt kredisi için bankaları karşılaştırın başvurunuzu kolayca yapın.

 • o Kaza durumunda sigortalı 5 iş günü içerisinde sigorta şirketine bildirmekle yükümlüdür.
 • o Elinizde kaza tespit tutanağı veya resmi belge yoksa zararın tahmini miktarını ve zarara neden olan olayı yazılı bir şekilde bildirmesi gerekir.
 • o Aracın çalınması durumunda yetkili makamlara bu durumu bildirerek alınacak belge ile sigorta şirketine başvuruda bulunmalısınız. Sigorta şirketi sizden ek belge talep edebilir.

Kaza sonrası yapmanız gereken şeyleri daha detaylı öğrenin.

Diğer Sigortalar

2017 Yılında En Çok Satan İlk 5 Araç Kasko Değer Listesi

 1. 1. FIAT EGEA 74.360 TL
 2. 2. RENAULT MEGANE 106.605 TL
 3. 3. RENAULT CLIO 72.455 TL
 4. 4. VOLKSWAGEN PASSAT 138.960 TL
 5. 5. TOYOTA COROLLA 97.234 TL

İş Ortaklarımız

Diğer Şirketler

Devamını Gör