Trafik Sigortası Fiyatları 2019

Sigorta ŞirketleriİstanbulAnkaraDiğer İller
HDI Sigorta 702 TL 680 TL 812 TL
Koru Sigorta 738 TL 745 TL 703 TL
Anadolu Sigorta 760 TL 793 TL 760 TL
Sompo Japan Sigorta 762 TL 801 TL 788 TL
Ray Sigorta 805 TL 843 TL 768 TL
Quick Sigorta 814 TL 849 TL 770 TL
Türk Nippon Sigorta 818 TL 847 TL 752 TL
Mapfre Sigorta 840 TL 889 TL 805 TL
Doğa Sigorta 866 TL 805 TL 790 TL
Bereket Sigorta 879 TL 901 TL 818 TL
Güneş Sigorta 922 TL 1.182 TL 810 TL
Ortalama Fiyat 810 TL 849 TL 780 TL

Tablodaki fiyatlar, Hesapkurdu’ndan son 1 ay içerisinde tüm hasar basamakları ve sadece otomobiller için alınmış prim tekliflerinin illere göre ortalamalarıdır. Aracınıza verilecek teklifler hasar basamağı, araç grubu ve kullanım iline göre farklılık gösterir.

Hesapkurdu ile Trafik Sigortası

Hızlı, kolay ve ücretsiz satın al

Trafik sigortası poliçeni sorgula

Hızlı, kolay ve ücretsiz satın al

Trafik sigortası fiyatlarını karşılaştır

Hızlı, kolay ve ücretsiz satın al

Hızlı, kolay ve ücretsiz satın al

3 milyon mutlu Hesapkurdu ne diyor?

"Çok karışık olduğunu düşündüğüm için daha önce internetten hiç sigorta almamıştım ama hesapkurdu.com üzerinden en uygun fiyatlı trafik sigortasını bulunca fikrimi değiştirdim. İnternetten sigorta almanın bu kadar karlı ve kolay olması harika. Hesapkurdu’na teşekkürler."
Hesapkurdu YorumlarSinem B.
"Yoğun bir iş gününde trafik sigortamın yenilemesinin geldiğini fark ettim. Çalıştığım acente çok yoğun olduğu için yenilemeyi unutmuş, ben de Hesapkurdu sitesine girip 3 dakikada yeni poliçemi aldım."
Hesapkurdu YorumlarMurat K.
"Telefonumdan kredi oranlarını karşılaştırırken en uygun sigorta tekliflerine ulaştım ve bitmeye az kalmış poliçemi kolayca yeniledim."
Hesapkurdu YorumlarSabri A.
Çita gibi hızlı teklif almak varken niye keçilerle uğraşayım. Benim için sigortada en iyisi Hesapkurdu! :)
Hesapkurdu YorumlarLevent B.

İş Ortaklarımız

Aksigorta Allianz Sigorta
Anadolu Sigorta
Ankara Sigorta
Bereket Sigorta
Demir Hayat Sigorta
Doğa Sigorta
Ergo Sigorta Eureko Sigorta Groupama Sigorta
Gulf Sigorta
Güneş Sigorta HDI Sigorta Koru Sigorta Mapfre Sigorta NN Hayat Emeklilik Quick Sigorta Ray Sigorta Sompo Japan Sigorta Türk Nippon Sigorta Unico Sigorta Zurich Sigorta

Ödül ve Başarılarımız

2017 Deloitte Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 50 Teknoloji Şirketi

2017 Deloitte Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 50 Teknoloji Şirketi

Türkiyenin En Hızlı Büyüyen Şirketleri

Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 7. Şirketi

Endeavor Girisimi Odul

Endeavor Girişimi

Borsa Istanbul En Hızlı Büyüyen 2. Yeni Girişim Şirketi

En Hızlı Büyüyen 2. Yeni Girişim Şirketi

International Hackathon 2016

BNP Paribas Uluslararası Hackathon Kazananı

Hesapkurdu Güvencesi

256 bit SSL ile şifreleme

256 bit SSL ile şifreleme

 100% şeffaflık politikası

100% şeffaflık politikası

BDDK tarafından denetlenen kurum

BDDK tarafından denetlenen kurum

Trafik Sigortası Tavan Fiyatları 22 Kasım 2019

Araç Türü1. Basamak4. Basamak7. Basamak
Otomobil3.490 TL1.396 TL768 TL
Kamyonet4.563 TL1.825 TL1.004 TL
Traktör714 TL285 TL157 TL
Motosiklet1.423 TL569 TL313 TL
Kamyon9.766 TL3.906 TL2.149 TL
Minibüs (9-15 koltuk)6.133 TL2.453 TL1.349 TL
Çekici16.366 TL6.546 TL3.601 TL
Otobüs (16-30 koltuk)8.741 TL3.496 TL1.923 TL
Taksi9.035 TL3.614 TL1.988 TL

İstanbul’da kullanılan, hasar basamakları 1-4-7 olan araçlar için tavan fiyatlardır. Tavan fiyat teklifleri, aracın kullanıldığı il, araç türü ve hasar geçmişine göre farklılık gösterir.

Detaylı bilgi almak ve hasar basamağına göre hesaplama yapmak için sigorta tavan fiyat hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

Zorunlu Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi

YılBasamak NoHasarsızlık İndirimi (%)Prim Arttırımı (%)
4745-
3630-
2515-
14--
23-50
32-100
41-150

İlk kez trafik sigortası yaptıran kişi 4. basamaktan başlar, hasarsız geçirdiği her yıl için bir üst basamağa, hasarlı geçirdiği her yıl için ise bir alt basamağa düşer. Detaylı bilgi için Hasarsızlık İndirimi yazımızı inceleyin.

En Uygun Trafik Sigortası

Sigorta şirketleri tarafından aracınıza sunulacak prim tutarı teklifi, araç türü, il ve hasar basamağına göre belirlenen tavan fiyatı geçmemesi koşulu ile serbest olarak belirlenir. Belirleme ölçütleri ise her sigorta şirketinde farklılık gösterir ve belirli aralıklar ile değiştirilir. Bu sebeple en uygun trafik sigortası teklifini bulmak için her yenileme döneminde sigorta şirketlerinin tekliflerini tekrar karşılaştırmak gerekir.

Trafik Sigortası Hesaplama

Trafik sigortası hesaplaması kişinin bulunduğu hasarsızlık basamağına, araç türüne ve iline göre belirlenen tavan fiyat temel alınarak belirlenir. Bu hesaplamada sigorta şirketleri en fazla tavan fiyatı sigorta poliçesi teklifi olarak sunabilir. Bunun yanında her sigorta şirketinin değerlendirme ölçütleri farklı ve sürekli olarak güncellenen bir yapıdadır.

Trafik Sigortası Tavan Fiyat

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 15 farklı araç türü için araç sahibinin bulunduğu hasar basamağı ve araç iline göre ayrı ayrı belirlenen, sunulabilecek en yüksek trafik sigortası prim tutarına tavan fiyat denir. İstisna artışlar hariç 2017 Eylül ayından itibaren, aylık %1,5 artış ile enflasyon düzenlemesi yapılan tavan fiyatlara, ülkemiz 8 bölgeye ayrılarak ayrıca kaza risk artışı/azalışı da yapılır. Örneğin, İstanbul’un tavan fiyatları risk artışı yüzünden diğer bölgelere kıyasla %6 daha yüksektir. Detaylı bilgi için Trafik Sigortası Tavan Fiyat yazımızı inceleyin.

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik sigortası, kapsamı ve teminatları Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen, trafiğe çıkan her motorlu aracın yaptırması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Diğer sigortalardan temel farkı ise sigortalının kendisini veya taşıtını değil, üçüncü kişilere ve taşıtlarına verebileceği zararları teminat altına almasıdır. Detaylı bilgi için Trafik Sigortası Nedir yazımızı inceleyin.

Trafik Sigortası Sorgulama

Trafik sigortası poliçe bitiş tarihinizi ve sigorta şirketinizi sayfamızdan bulunan formu doldurarak veya sadece TCKN ve plaka bilgisi ile Araç Sigorta Sorgulama sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca sigorta sorgulama sayfamızdan sadece kendi aracınızın değil, kaza durumunda diğer araçların da trafik ve kasko sigortalarının aktif olup olmadığını sadece TCKN ve plaka bilgisi ile görebilirsiniz.

Trafik Sigortası Neden Zorunlu?

Trafik sigortası herhangi bir motorlu aracın 3 kişilerin mallarına ve canlarına verilebilecek zararları teminat altına aldığı için zorunludur. Teminat tutarları ise ilgili mevzuat kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığının bağlı bulunduğu bakan tarafından tespit edilir.

Trafik Sigortası Olmayan Araçlar Muayeden Geçebilir mi?

Trafik sigortası olmayan araç ağır kusurlu sayılır. Ağır kusurlu sayılmasından dolayı da trafiğe çıkamaz ve muayeneden geçemez. Ayrıca trafiğe çıkması durumunda cezai yaptırım uygulanır ve sigorta poliçesi yaptırılana kadar araç trafikten men edilir. Bu konuda daha detaylı bilgi için Araç Muayenesi yazımızı inceleyin.

Kasko ile Trafik Sigortası Arasındaki Fark

Kasko ve trafik sigortası arasındaki en temel fark, kasko sigortasının sadece sigortalı araç ve içindekileri teminat altına alması, trafik sigortasının ise sigortalı aracın üçüncü kişilerin mal ve can varlığına verebileceği zararları teminat altına almasıdır.

Kasko Sigortası Yaptırmak Mantıklı mı?

Kasko sigortası, sigortalının kusurundan kaynaklanan kazalarda maddi zararları teminat altına almakla birlikte, hırsızlık, yangın, deprem vb. risklere karşı da poliçe kapsamına göre sigortalı aracı teminat altına alır. Bunların yanında kazaya karışan araçların trafik sigortasının olmaması gibi hukuki anlamda sıkıntı yaşanacak durumlara karşı da teminatlar sağlar. Bu teminat kapsamlarından dolayı özellikle araç yoğunluğu olan bölgelerde ikamet eden sürücülere kasko sigortası yapılması tavsiye edilir. Daha detaylı bilgi ve teklif almak için kasko sigortası sayfamızı ziyaret edin.

Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin kurmuş olduğu sistem ile tüm operatörlerden 5664’e plaka bilgisinin SMS ile gönderilmesi durumunda aracın geçmiş kaza bilgilerine ulaşılabiliyor. 2018 yılı için her bir SMS 7 TL olarak ücretlendiriliyor. Ayrıca aracın hasar kaydı yanında değişen parça, aracın kaç el değiştirdiği gibi 8 farklı kriterde sorgulama yapılabiliyor. Daha detaylı bilgi için Plakadan Sorgulama yazımızı inceleyin.

Trafik Cezalarının Trafik Sigortası Fiyatına Etkisi

24.04.2019 tarihli yönetmelik değişikliği ile trafik sigortası primlerinin belirlenmesinde, sürücülere kural ihlalleri dolasıyla uygulanan ceza puanları, ehliyetlerine el konulma süreleri ve nedenleri de etkili olacak. Yapılan düzenleme sonrasında trafik kurallarına uyan sürücüler uymayanlara göre daha az sigorta primi ödemiş olacak.

Satılan Araç İçin Trafik Sigortası Prim İadesi

Sigorta ettirilen aracın sigortası bitmeden önce satılması durumunda satışın yapıldığına dair noter belgesi ile kalan sigorta gününün prim iadesi, hem trafik sigortası hem kasko sigortası için alınabiliyor. Detaylı bilgi için Araç Satış İşlemleri yazımızı inceleyin.

Trafik Sigortası Poliçe Kapsamına Giren Teminat Türleri

Zorunlu trafik sigortası poliçelerinin kapsadığı teminatlar ana teminatlar ve ek teminatlar olarak ayrılıyor. Ana teminatlar ilgili mevzuat kapsamında her trafik sigortasında bulunurken, ek teminatlar isteğe göre eklenebiliyor.

Ana teminatlar:

  • Maddi Zararlar Teminatı,
  • Sağlık Giderleri Teminatı,
  • Sürekli Sakatlık Teminatı,
  • Ölüm Teminatı,

Risk grubuna ve kullanım tarzına bağlı olarak seçilebilen ek teminatlar:

  • Asistans Teminatı
  • Mini Onarım Hizmeti,
  • Sigara Yanığı,
  • Hukuksal Koruma,

Hesapkurdu Aracılığı ile Zorunlu Trafik Sigortası Teklifi Alabileceğiniz Başlıca Sigorta Şirketleri

Hesapkurdu, hâlihazırda Axa, Doğa, Ergo, Generali, Groupama, HDI, Koru, Mapfre, Quick, Ray, Türk Nippon ve Unico Sigorta’nın anlaşmalı acentesidir. Diğer sigorta şirketlerinin ürünlerini de platformumuzda karşılaştırmaya sunabilmek için olanca hızımızla çalışıyoruz.

Ana teminatlar:

Axa Sigorta: Uluslararası Fransız yatırım, emekpk ve sigorta grubudur. AXA Grubu, finansal koruma ve fon yönetimi alanında pder konumda ve A.M Best'e göre dünyanın en büyük sigorta grubudur.

Doğa Sigorta: 6 Bölge Temsilcipği ve 1000’in üzerinde acentesiyle Türk sigorta sektörünün önde gelen firmalarından biridir.

Ergo Sigorta: ERGO Grubu'nun dünya pazarındaki gücüyle Türkiye sigortacılık sektöründe iddialı bir şekilde yerini aldı.

Generap Sigorta: 1831 yılında İtalya’da kurulan, 1863 yılından beri Türkiye’de faapyet gösteren uluslararası bir sigorta şirketidir.

Groupama Sigorta: Türkiye pazarına Başak Sigorta, Başak Emekpk, Güven Sigorta ve Güven Hayat şirketlerini satın alarak girmiştir. Fransa’nın en büyük sigorta şirketlerinden biridir.

HDI Sigorta: Almanya’nın 3. büyük sigorta şirketi olan Talanx International AG’nin üyesi olarak 2006 yılında ülkemizde faapyetlerine başlamıştır. Talanx International AG, Alman Sınai Şirketleri tarafından 1903 yılında Sorumluluk Sigortaları Birpği olarak kurulmuş olup, günümüzde dünya üzerinde yaklaşık 150 ülkede faapyet göstermektedir.

Koru Sigorta: Türkiye’nin ilk sigorta kooperatifidir. Faapyetleri, başta kooperatifler, sendikalar, dernek ve vakıflar olmak üzere geniş tabanlı bir ortak ağına hızla yayılmaktadır.

Mapfre Sigorta: Başta İspanya, Avrupa ve Amerika olmak üzere dünya çapında sigortacılık, reasürans, asistans ve finansal hizmetler alanlarında faapyet gösteren uluslararası bir şirkettir.

Quick Sigorta: Dijital satış kanalı, yurt çapında acente ve broker ağı ile hayat dışındaki tüm branşlarda faapyet gösteren, 50 Milyon TL sermaye ile kurulmuş, %100 yerp sermayep bir şirkettir.

Ray Sigorta: Ray Sigorta, Türk Hava Yolları, Denizcipk işletmeleri, Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT), Devlet Demiryolları girişimleri ile 1958 yılında ülkemizde kurulmuştur. Doğan Holding tarafından 1992 yılında özelleştirildikten sonra hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladı.

Türk Nippon Sigorta: Türkiye Kalkınma Bankası ve Japonya’nın en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Nippon Fire & Marine ortaklığı ile 25 milyar TL sermaye konularak, 1 Mayıs 1991 yılında ana faapyetlerini gerçekleştirmeye başlamıştır.

Unico Sigorta: Unico Sigorta, Commercial Union A.Ş. unvanı ile Türkiye’de faapyet göstermeye başladı. Commercial Union A.Ş. 2004 yılında unvanını değiştirerek Aviva Sigorta A.Ş oldu. Aviva Sigorta A.Ş. 2008 yılında en yenipkçi sigorta şirketi ödülünü alarak, oldukça başarılı çalışmalara imza atmıştır.

Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.