Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları - 19 Haziran 2024

Teminat Türü Yatarak Tedavi Kapsamı Ayakta Tedavi (Yıllık) Fiyat
Yatarak Limitsiz Yok 3486 TL
Yatarak+ Ayakta Limitsiz 10 Adet Muayene 12533 TL
Yatarak+ Ayakta+ Doğum Limitsiz 10 Adet Muayene 68923 TL

Tabloda yer alan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatları, Hesapkurdu'ndan son 1 ay içerisinde alınan ve “günlük olarak güncellenen” prim tekliflerinin ortalamasıdır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortanız için verilecek teklifler yaşınız ve sağlık durumunuza göre farklılık gösterebilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, sosyal güvenceye sahip genel sağlık sigortası sahiplerinin SGK ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında SGK’nın karşıladığı sağlık hizmet tutarı sonrasında kapsam dışı bıraktığı kısmının teminat limitleri dâhilinde karşılandığı özel sağlık sigortasıdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

 • SGK’lı olan kişiler
 • Sigorta şirketlerinin belirttiği yaş sınırının altında olan kişiler
 • T.C. vatandaşı olan kişiler

Ayrıca bu kriterlere sahip kişiler bakmak ile yükümlü oldukları aile fertlerine de ayrı sigorta yaptırabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

Yatarak Tedavi Teminatı

Yatarak tedavi teminatı, sağlık sigortası başlangıcından sonra sigortalının hayati bir tehlikeye sebep olan yatışları, cerrahi yatışlar ve oluşabilecek acil müdahaleler dâhil tüm yatarak tedavi gerektiren riskleri teminat limit ve şartları dâhilinde güvence altına alınmasıdır.

Ayakta Tedavi Teminatı

Ayakta tedavi teminatı, özel sağlık sigortalarının başlangıcından sonra oluşabilecek hastalıklara ilişkin doktor muayene, tahlil, radyoloji, fizik tedavi gibi yatış gerektirmeyecek teminatları, teminat limit ve şartları dâhilinde güvence altına alınmasıdır.

 • Ayakta tedavi kapsamındaki hizmetler (tahlil, röntgen, muayene) poliçe kullanımı sayısı ile sınırlıdır.
 • Poliçe kapsamında belirtilen tedavi kullanım sayısı limiti aşılması durumunda, aşılan her tedavi masrafını kişi kendi karşılar.
 • Her muayene ve muayene ilişkili işlemler 1 kez kullanım olarak değerlendirilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Prim Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Özel sağlık sigortalarında prim hesaplamaya etki eden temel unsurlar; yaş, cinsiyet, meslek ve yaşanılan ildir. Aynı zamanda SGK mensubu çalışan olunması veya eş/çocuk sahibi olunması da prim hesaplamasını etkileyen diğer faktörlerdir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sunan Şirketler

Neden Hesapkurdu?

Tüm Banka ve Sigorta Şirketleri Bir Arada
40+ banka ve sigorta şirketinden teklif alın, özgürce karşılaştırın
En İyi Oranlar ve Fiyatlar
Size özel indirimli faiz oranlarından ve tekliflerinden yararlanın
Hızlı
Kredi ve sigorta tekliflerine kolayca ulaşın, anında sonuçlandırın
Ücretsiz
Hesapkurdu müşterilerinden hiçbir zaman ücret talep etmez

Hesapkurdu Güvencesi

Türkiye'nin en çok yatırım alan Fintech şirketi - Fintech Forum 2019
Türkiye'nin en hızlı büyüyen ilk 50 teknoloji şirketi - Deloitte 2017
BDDK tarafından denetlenen kurum
256 bit SSL ile şifreleme

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) Kullanıcı Soruları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsam dışı kalan tedavileri için kişinin masraflarını kendi cebinden ödediği durumlarda devreye giren sigorta türüdür. SGK’lı kişilerin sağlık hizmetlerinden daha uygun fiyatlı ve daha kapsamlı hizmet almalarını sağlar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı

Tamamlayıcı sağlık sigortası ürününde poliçe satın alabilmek için bir yaş sınırı olmakla birlikte birçok sigorta şirketi için üst limit 55 yaştır. 60 yaş üstü için sigorta yapmayı kabul eden az sayıda sigorta şirketi de mevcuttur. Sigorta şirketi bazında yaş sınırlarına ulaşmak için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı yazımızı ziyaret edin.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tüm Hastanelerde Geçerli midir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının bir hastanede geçerli olması için;

Hastanenin ve doktorun SGK ile sözleşmesi olması, sigorta şirketi ile tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sözleşmesinin bulunması gerekmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Hastaneye Gittiğimde Herhangi Bir Ücret Ödeyecek miyim?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile anlaşmalı özel bir hastanede tedavi olunması halinde ödenecek tek ücret devlete ödemekle zorunlu olunan SGK katılım payıdır. SGK katılım payı 2024 yılı için 15 TL’dir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneleri, sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu özel hastanelere göre değişir. Bunun için tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerli olması öncelikle özel hastanenin SGK ile olan anlaşması olmasına bağlıdır. Daha sonra ise sağlık poliçenizi yaptırılan sigorta şirketinin hangi hastanelerle anlaşması olduğuna bakılmalıdır.

Emekliler Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Yararlanabilir mi?

Çalışan ya da emekli ayrımı olmaksızın SGK’lı olan ve sigorta şirketinin yaş sınırı altında kalan herkes poliçe teminatlarından yararlanabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğumu Kapsar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası satın alırken sunulan yatarak ve ayakta tedavi teminatlarının içinde doğum teminatı yoktur. Ancak istenmesi durumunda poliçeye ek olarak doğum teminatını ekletilmesi mümkündür. Ek prim ödeyerek bu teminatın alınabilmesinin tek şartı ise (birkaç istisna sigorta şirketi hariç) hamile olunmamasıdır. Detaylı bilgi için Doğum Teminatı yazımızı inceleyin.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diş Tedavisi Kapsar mı?

SGK tarafından karşılanmayan hiçbir tedavi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tarafından da karşılanmaz. Ancak bazı sigorta şirketleri sağlık poliçelerine diş paketi de eklemektedir.

Bunun dışında tamamlayıcı sağlık paketinde ek bir diş paketi olmasa da trafik kazası gibi durumlarda oluşan sıkıntılar için acil durum kapsamında Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından faydalanabilir. Detaylı bilgi için Diş Teminatı sayfamızı ziyaret edin.

Tamamlayıcı Sağlık ile Özel Sağlık Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası almak için SGK’lı olmak ön koşuldur. Özel Sağlık Sigortası’na ise SGK’lı olup olmamaya bakılmaksızın herkes sahip olabilir.
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda sadece SGK’nın anlaşmalı olduğu hastanelerden faydalanabilir. Özel Sağlık Sigortası’nda ise gidilmek istenen hastane grupları sigortalı tarafından belirlenebilir.
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sadece Türkiye sınırları içerisindeki tedavileri kapsar. Özel Sağlık Sigortası’nda isteğe bağlı olarak yurt dışı tedavileri de teminat kapsamına alınabilir.
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarında, 15 TL’lik katılım ücretini ödemek yeterlidir. Özel Sağlık Sigortalarında, katılım payı oranı isteğe bağlı olarak uygulanmaktadır.
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında anlaşmasız kurumlarda yapılan harcamalar sigorta şirketinden talep edilemez. Özel sağlık sigortalarında anlaşmasız olan hastanelerde görülen tedavi ücretlerinin belli bir kısmını sonradan sigorta şirketinden tahsil edilebilir.
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında ayakta tedavi limiti yıllık 8 ila 10 adet arasında değişmektedir. Yani TL bazında bir limit bulunmamaktadır. Özel sağlık sigortasında isteğe bağlı olarak ayakta tedavi limitlerini kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu limitler genelde TL olarak belli bir meblağ ile ölçülür.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Evde Bakım Teminatı

Hastane tedavisi bittikten sonra doktorun gerekli görmesi durumunda, sigorta şirketinin de onayı ile evde bakım hizmeti için bir sağlık personeli gönderilir ve tedavi teminat limitleri dâhilinde tamamlanır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Suni Uzuv Teminatı

Kişinin sigortalı olduğu sürede yaşadığı bir kaza veya hastalık sonucunda kaybettiği uzvu yerine koymak için takılan protezler ve bu protezlerin bakımlarını teminat limitleri dâhilinde kapsar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tıbbi Malzeme Teminatı

Kaza veya hastalık sonucunda yaşanan hasarların giderilebilmesi için, vücuda dıştan destek olacak, tıbbi amaçlarla kullanılan, taşınabilir ve kişiye özel aletler sigorta şirketleri tarafından teminat limiti dâhilinde karşılanır. Bunlar:

 • Atel,
 • Elastik bandaj,
 • Ortopedik bot,
 • Tabanlık,
 • Korse,
 • Boyunluk,
 • Dizlik,
 • Bileklik,
 • Dirseklik,
 • Kol askısı,
 • Oturma simidi,
 • Rom walker,
 • Walker,
 • Koltuk değneği,
 • Alçı terliği,
 • Ürostomi torbası,
 • Kolostomi torbası,
 • Yanık veya yara tedavisinde kullanılan örtücü malzemeler.
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et