Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diş Tedavisi

Güncelleme: 13.09.2022 Yayımlama: 29.07.2019 | Okuma Süresi: 2 dk.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK’lı ya da BAĞ-KUR’lu olan vatandaşların, katılım payı farklarını ödeyerek özel hastanelerden yararlanabildikleri özel bir sağlık sigortası türüdür. SGK ile anlaşması olan hastanelerde tedavi masraflarından doğan ücreti Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sizin yerinize ödeyecektir. 

Diş Tedavileri Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında mı?

Diş sağlığı, hem estetik olarak hem de beden sağlığı açısından büyük önem arz eder. Bu nedenle diş tedavilerinin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tarafından karşılanıp karşılanmadığı merak edilir.

Sağlık sigortası denildiği zaman aklınıza, her türlü tedavi masrafının sigorta poliçesi tarafından karşılanacağı gelebilir. Bu bir bakımda doğru bir düşüncedir. Fakat şunu da unutmamak gerekir ki her sigorta şirketinin belirlemiş olduğu, teminat dışı kalan masraflar listesi vardır. Teminat dışı olan hallerden biri de diş tedavileridir. 

Diş hekimleri ve çene cerrahları tarafından yapılan muayene, tetkik, diş eti tedavileri, çene tedavileri, ortodonti ve ameliyatları, implant tedavilerine ait tüm masraflar teminat dışı haller kapsamında bulunmaktadır. Ancak trafik kazası sonucu dişler ile ilgili bir sorun yaşanırsa, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında tedavi talebinde bulunulabilir. Çünkü bu örnekte olduğu gibi acil durumlarda diş ile ilgili olan masraflar Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tarafından karşılanır.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 21600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
QNB Finansbank CardFinans GO
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında Diş Paketi Sunan Sigorta Şirketleri

Bazı sigorta şirketleri Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesine diş paketini de eklemektedir. Bu sayede poliçenize eklenen diş paketini, sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu özel hastaneler de kullanabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile diş paketi veren sigorta şirketlerinin listesini aşağıda bulabilirsiniz;

  • Mapfre Sigorta
  • Ray Sigorta
  • Sompo Sigorta
  • Türk Nippon Sigorta
  • Anadolu Sigorta
  • Axa Sigorta
  • Demir Hayat Sigorta
  • Doğa Sİgorta
  • Eureko Sİgorta 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile sunulmuş diş tedavi paketlerinin kapsamı, sigorta şirketine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

Ağız ve diş tedavisi teminatı detaylarına değinmeden önce, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminatlarına genel anlamda göz atmakta fayda var. Bu sigorta türü kapsamında teminatlar yatarak ve ayakta tedavi olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu teminatlara bağlı olarak alt teminatları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Yatarak Tedavi Teminatları

Yatarak tedavi, 24 saatten az olmamak şartıyla, hastanede yatmayı gerektiren durumlarda kullanılan teminat türüdür. Dahili ve/veya cerrahi yatışlar, hayati tehlikeye neden olan acil sağlık giderleri ve küçük müdahaleler yatarak tedavi teminatı kapsamında yer alır. Bu teminat türünün tek başına satın alınması da mümkündür.

Ayakta Tedavi Teminatları 

Ayakta tedavi, 24 saatten az olan, hastanede yatmayı gerektirmeyen durumlarda kullanılan teminat türüdür. Muayene, laboratuvar tetkikleri, tahlil ve röntgen teminat kapsamı içerisinde yer alır. Ayakta tedavi teminatı kapsamında olan bu hastane hizmetleri, poliçe kullanımı boyunca 9 veya 10 defa geçerlidir.


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et