TÜM KREDİ KARTLARINI KARŞILAŞTIR

Kredi kartı tekliflerine göz atmak ister misiniz?

Taksit Hesaplama

Güncelleme: 28.02.2019

Hesapkurdu

*Gelirinize göre kredi kartı limitinizin ne kadar olabileceğini öğrenmek için kredi kartı limit hesaplama sayfamızı, kredi kartlarını aidat ve puanlarına göre karşılaştırarak anında başvurmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin.


Güncel faiz oranları ile hesaplama yaparak ödeme planı oluşturmak için kredi hesaplama sayfamızı ziyaret edin. 


Kredi Kartı Nakit Çekim İşlemi Taksit

Kredi kartı üzerinden nakit çekilmesi durumunda en fazla 12 ay taksit yapılabiliyor. Ayrıca bankalar kendi inisiyatifinde daha düşük bir taksit sayısı da uygulayabiliyor. Öte yandan kredi kartı üzerinden doğrudan nakit çekim işlemlerinde en fazla Merkez Bankası tarafından açıklanan akdi faiz uygulanabiliyor. Daha detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için taksitli nakit avans aracımızı kullanın.

Kredi Kartı Mal ve Hizmet Alımı Taksit

Yukarıdaki tabloda taksit sayısı özel olarak belirtilenler dışında tüm mal ve hizmet alımlarında 12 ay taksit imkânı bankalar tarafından sunulabiliyor. Ancak 12 ay taksit seçeneği sunmak banka inisiyatifinde olduğu için alışveriş yapılan kuruma daha düşük taksit seçenekleri de sunulabiliyor.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları (15.000 TL 12 ay vadeli nakit avans kullanma fırsatı ile)

Yapı Kredi Worldcard
Ödül Para/Puan 250 TL
Yıllık Ücret104 TL
QNB Finansbank CardFinans
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret117 TL
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret109 TL

Tüm Kredi Kartları


* Tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

Kredi Kartı Taksit Sayısı

Kredi Kartı ile Yapılan İşlem
Taksit Sayısı
Nakit çekim, mal ve hizmet alımı
12
Havayolları, seyahat acenteleri, konaklama
12
Sağlık, sağlık ürünü ve sosyal hizmetler
12
Kulüp, dernek ve vergi ödemeleri
9
Bilgisayar alımı
12
Elektronik eşya alımı
3
3 bin liraya kadar olan televizyon alımı
9
Kuyumculukla ilgili harcamalar
0
Telekomünikasyon (cep telefonu)
0
Yurt dışında yapılan harcamalar
0
Gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik
0
Hediye kart, hediye çeki vb.
0

Kredi kartları hakkında yönetmelikte yapılan değişiklikle birlikte kredi kartı üzerinden yapılan alışveriş yukarıdaki tabloda olduğu gibi taksitlendiriliyor. Ayrıca ticari kredi kartlarına alınan ürün fark etmeden 9 taksit imkânı sunuluyor.

Kredi Kartı MTV Ödeme Taksit

Kredi kartı üzerinden yapılan vergi ödemelerine ilgili mevzuat gereğince 9 ay taksit yapılabiliyor. Kredi kartı üzerinden yapılan MTV ödemesine ise 3 ila 6 ay taksit yapan bankalar mevcut. Elbette bu taksitler genel olarak bir faiz karşılığında yapılıyor. MTV hakkında detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için ise MTV hesaplama aracımızı kullanın. 

Kredi Kartı Peşin Alışverişleri Taksitlendirme

Kredi kartı üzerinden yapılan peşin alışverişler yukarıdaki tabloda yer alan taksit sayılarına göre bankalar tarafında kendi inisiyatiflerinde taksitlendirilebiliyor. Genel olarak bankalar bu taksitlendirmeyi “öteleme” adı ile yapmakla birlikte, karşılığında belirli bir faiz uyguluyor.

Bankaların 10 bin TL 60 ay vade için en uygun güncel faiz oranları ise şekilde:

Toplam Maliyet20.034 TL
Faiz Oranı%2,19
Aylık Taksit333 TL
Toplam Maliyet20.088 TL
Faiz Oranı%2,20
Aylık Taksit334 TL
Toplam Maliyet20.306 TL
Faiz Oranı%2,25
Aylık Taksit338 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için ihtiyaç kredisi sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Kartı Cep Telefonu Alımı Taksit

Cep telefonu alımında ticari kredi kartı haricinde herhangi bir karttan taksit uygulaması yapılamıyor. Ayrıca hediye çeki, hediye kartı vb. uygulamalar üzerinden cep telefonu alımları taksitlendirilemiyor. Detaylı bilgi için telefon kredisi yazımızı inceleyin. 

Kredi Kartı Elektronik Eşya ve Bilgisayar Alımı Taksit

Tablet vb. elektronik eşya kapsamına giren ürünlerin kredi kartı üzerinden alınması durumunda en fazla banka tarafından 6 taksit uygulanabiliyor. Tablet dışındaki laptop veya masaüstü bilgisayar alışverişlerinde ise 12 aya varan taksit imkanı mevcut.

Kredi Kartı Altın Alımı Taksit

Kredi kartı üzerinden kuyumla ilgili yapılan altın, takı vb. harcamalarda en fazla 4 taksit yapılabiliyor. Bankalar üzerinden yapılan öteleme işlemlerinde bile kuyumla ilgili yapılan harcamalarda 4 taksit sayısı geçilemiyor. Ayrıca altın alımlarında peşin almak yerine taksit istenmesi durumunda genel olarak satıcılar tarafından vade farkı da alınıyor.

Ticari (Kurumsal) Kredi Kartı Taksit Sayısı

Ticari kredi kartlarında nakit çekim dâhil, mal ve hizmet alımlarında bir ayrım yapılmaksızın 9 ay taksit banka tarafından ilgili mevzuat kapsamında sunulabiliyor. Bunun yanında ticari kredi kartı edinebilmek için vergi levhalı olarak çalışılan aktif işletmenin mevcut olması gerekiyor. 

"Bu yazının tüm kullanım haklarıHesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

"Hata Bildir veya Yorum Yap"

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

3,3 Puan