Alışveriş Kredisi

Güncelleme: 06.03.2019

Alışveriş kredisi, son dönemlerde bankalar ve özellikle de e-ticaret sitelerinde karşımıza çıkan bir kredi seçeneğidir. Kredi kartı için yapılan taksit sınırlama düzenlemesinden sonra, binlerce liralık ürünleri nakit alma gücü olmayan veya nakit parasını bu ürünlere bağlamak istemeyen tüketiciler satın almak istedikleri ürünler için alışveriş kredisine başvurabiliyor. 

Mobilya ve beyaz eşya kredisi ile ilgili ayrıntılı bilgi için ilgili sayfamızı ziyaret edin»

Alışveriş Kredisi Veren Bankalar

BankaKredi Tutarı (TL)VadeAnlaşmalı E-Ticaret Sitesi
İş Bankası750 TL-15.000 TL3-60 AyEPttAVM, Genpa.com.tr, Hepsiburada
Yapı Kredi750 TL-15.000 TL
3-60 Ay
Hepsiburada
Garanti750 TL-15.000 TL
3-60 Ay
Genpa.com.tr, Gittigidiyor, Hepsiburada, N11
Aktif Bank500 TL-30.000 TL3-60 Ay
Anlaşmalı bayiler

*Cep telefonu, tablet alışverişlerinde maksimum kredi vadesi 6 aydır. Telefon kredisi hakkında detaylı bilgi için ilgili sayfamızı ziyaret edin.

10.000 TL 60 ay vade için en uygun alışveriş kredisi faiz oranları:

Toplam Maliyet16.438 TL
Faiz Oranı%1,49
Aylık Taksit273 TL
Toplam Maliyet17.681 TL
Faiz Oranı%1,75
Aylık Taksit295 TL
Toplam Maliyet17.885 TL
Faiz Oranı%1,79
Aylık Taksit298 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

Alışveriş kredisi veren bankalarda yukarıdaki tabloda da görülebileceği gibi kullandırılan kredi tutarı 750 TL ile 15.000 TL arasında olup vade de tüm bireysel kredilerde olduğu gibi maksimum 60 ay ile sınırlandırılmıştır. Ancak kredi kartları ile yapılan düzenlemede olduğu gibi bu kredi türünde de cep telefonu, tablet alışverişlerinde maksimum vade 6 ay, bilgisayar alışverişlerinde ise 12 ay olarak belirlenmiştir.

Ayrıca bankaların sunduğu alışveriş kredisinin bir avantajı da kredi kullanımlarında genel olarak herhangi bir sigorta, tahsis ücreti veya gelir belgesi talep edilmemesidir. Kredinin onayı tüm banka kredilerinde olduğu gibi kredi notunuza göre olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırılıyor.

Alışveriş Kredisi Veren İnternet Siteleri

Hepsiburada Alışveriş Kredisi

 • 750-15.000 TL kredi tutarı
 • 60 aya kadar vade imkânı
 • Online başvuru 

Hepsiburada alışveriş kredisini; İş Bankası, Garanti, Yapı Kredi ve Fibabanka üzerinden kullanabilirsiniz. Sepet tutarınız kadar ihtiyaç krediniz gerekli kontroller yapıldıktan sonra anında onaylanarak hesabınıza geçecektir. Kredi kullandırım koşulları ve kredi değerlendirmesi tamamıyla bankalara aittir.

Genpa Alışveriş Kredisi

 • 750-15.000 TL kredi tutarı
 • 60 aya kadar vade imkânı
 • Kolay başvuru 

Genpa alışveriş kredisini, genpa.com.tr üzerinden yapacağınız alışverişler için kullanabilirsiniz. İş Bankası ve Garanti Bankası seçeneklerinden dilediğinizi seçerek 60 aya varan vadelerle kredinizi kullanmanız mümkün. Yapacağınız online başvurunun ardından sepet tutarınız kadar ihtiyaç krediniz gerekli kontroller yapıldıktan sonra anında onaylanarak hesabınıza geçecektir. Kredi kullandırım koşulları ve kredi değerlendirmesi tamamıyla bankalara aittir.

N11 Alışveriş Kredisi

 • 750-15.000 TL kredi tutarı
 • 6 aya kadar vade imkânı
 • Online başvuru 

N11 alışveriş kredisini Garanti Bankası üzerinden kullanabilirsiniz. Bunun için ürünü aldıktan sonra ödeme yaparken Garanti Alışveriş Kredisi’ni seçerek ilerlemeniz yeterlidir. Ödeme sırasında Garanti Bankası müşteri numarası veya TCKN girerek, internet bankacılığı parola ve şifreniz ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

EPttAVM Alışveriş Kredisi

 • 750-15.000 TL kredi tutarı
 • 2-60 ay arası vade imkânı
 • Online başvuru

EPttAVM’nin Anında Alışveriş kredisinden sadece İş Bankası müşterileri faydalanabiliyor. Anında Alışveriş kredisinden faydalanabilmeniz için siteye üyelik zorunluluğu yoktur, misafir müşteri olarak da bu imkândan faydalanmanız mümkündür.

Tüm bankaların güncel oranlarını görmek için ihtiyaç kredisi sayfamızı ziyaret edin.

Kolay onaylanan kredi kartları:

QNB Finansbank CardFinans
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret117 TL
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret109 TL
Yapı Kredi Worldcard
Ödül Para/Puan 250 TL
Yıllık Ücret104 TL

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Sayfamızdaki tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

Alışveriş Kredisi ile Hangi Ürünler Alınabilir?

Alışveriş kredisi, e-ticaret sitelerinden alınan tüm ürünler için kullanılabiliyor. Market alışverişinden teknolojik ürünlere, giyimden kozmetiğe, küçük ev aletlerine ve bunun gibi pek çok ihtiyacınıza yönelik ürünleri alışveriş kredisi ile alabiliyorsunuz. 

Alışveriş Kredisi Şartları

Alışveriş kredisi kullanabilmek için gereken şartlar şunlardır:

 • Kişisel bilgileriniz banka sistemlerinde bulunduğundan alışveriş kredisi için size sadece kimlik doğrulama soruları yöneltilir, herhangi bir belge istenmez.
 • Alışveriş Kredisi’nde kredi tahsis (dosya) masrafı alınmaz.
 • Sigorta zorunluluğu yoktur.
 • Kredi kullandırım koşulları ve kredi değerlendirmesi tamamen başvurulan bankalara aittir. 
 • Alışveriş Kredisi başvurusunda kefil göstermenize gerek yoktur. Müşterisi olduğunuz bankaya başvuru yaptığınız için kişisel bilgileriniz banka sistemlerinde kayıtlıdır.
 • Kredi için başvuru yapmanızın hemen ardından bankadan kredi notunuza göre anında onay ya da ret dönüşü yapılır. Siparişiniz onaylandıysa krediyi kullanmışsınız demektir.
 • Alışveriş kredisi ödemelerinizi diğer tüketici kredilerinde olduğu gibi şubelerden, ATM’lerden ya da online bankacılık hizmetlerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır