Alışveriş Kredisi

Güncelleme: 23.03.2021 Yayımlama: 13.11.2018 | Okuma Süresi: 3 dk.

Alışveriş kredisi, son dönemlerde bankalar ve özellikle de e-ticaret sitelerinde karşımıza çıkan bir kredi seçeneğidir. Kredi kartı için yapılan taksit sınırlama düzenlemesinden sonra, binlerce liralık ürünleri nakit alma gücü olmayan veya nakit parasını bu ürünlere bağlamak istemeyen tüketiciler satın almak istedikleri ürünler için alışveriş kredisine başvurabiliyor. 


En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

20.000 TL 12 Ay Vade

Toplam Maliyet 22.633 TL
Faiz Oranı %1,63
Aylık Taksit 1.886 TL
Toplam Maliyet 22.921 TL
Faiz Oranı %1,74
Aylık Taksit 1.901 TL
Toplam Maliyet 22.750 TL
Faiz Oranı %1,64
Aylık Taksit 1.887 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için ihtiyaç kredisi sayfamızı ziyaret edin.


Alışveriş Kredisi Veren Bankalar

BankaKredi Tutarı (TL)VadeAnlaşmalı E-Ticaret Sitesi
İş Bankası750 TL-15.000 TL3-36 AyN11, Genpa.com.tr
Yapı Kredi750 TL-15.000 TL
3-36 Ay
Hepsiburada
Garanti750 TL-15.000 TL
3-36 Ay
Genpa.com.tr, Gittigidiyor, Hepsiburada, N11
Aktif Bank500 TL-30.000 TL3-36 Ay
Anlaşmalı bayiler

*Cep telefonu, tablet alışverişlerinde maksimum kredi vadesi 6 aydır. Telefon kredisi hakkında detaylı bilgi için ilgili sayfamızı ziyaret edin.

Alışveriş kredisi veren bankalarda yukarıdaki tabloda da görülebileceği gibi kullandırılan kredi tutarı 750 TL ile 15.000 TL arasında olup vade de tüm bireysel kredilerde olduğu gibi maksimum 36 ay ile sınırlandırılmıştır. Ancak kredi kartları ile yapılan düzenlemede olduğu gibi bu kredi türünde de cep telefonu, tablet alışverişlerinde maksimum vade 6 ay, bilgisayar alışverişlerinde ise 12 ay olarak belirlenmiştir.

Ayrıca bankaların sunduğu alışveriş kredisinin bir avantajı da kredi kullanımlarında genel olarak herhangi bir sigorta, tahsis ücreti veya gelir belgesi talep edilmemesidir. Kredinin onayı tüm banka kredilerinde olduğu gibi kredi notunuza göre olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırılıyor.

İhtiyaç kredisi mi yoksa nakit avans mı avantajlı öğrenmek için ihtiyaç kredisi mi nakit avans mı sayfamızı ziyaret edin. 

Alışveriş Kredisi Veren İnternet Siteleri

Hepsiburada Alışveriş Kredisi

 • 750-15.000 TL kredi tutarı
 • 36 aya kadar vade imkânı
 • Online başvuru 

Hepsiburada alışveriş kredisini; İş Bankası, Garanti, Yapı Kredi ve Fibabanka üzerinden kullanabilirsiniz. Sepet tutarınız kadar ihtiyaç krediniz gerekli kontroller yapıldıktan sonra anında onaylanarak hesabınıza geçecektir. Kredi kullandırım koşulları ve kredi değerlendirmesi tamamıyla bankalara aittir.

Genpa Alışveriş Kredisi

 • 750-15.000 TL kredi tutarı
 • 36 aya kadar vade imkânı
 • Kolay başvuru 

Genpa alışveriş kredisini, genpa.com.tr üzerinden yapacağınız alışverişler için kullanabilirsiniz. İş Bankası ve Garanti Bankası seçeneklerinden dilediğinizi seçerek 36 aya varan vadelerle kredinizi kullanmanız mümkün. Yapacağınız online başvurunun ardından sepet tutarınız kadar ihtiyaç krediniz gerekli kontroller yapıldıktan sonra anında onaylanarak hesabınıza geçecektir. Kredi kullandırım koşulları ve kredi değerlendirmesi tamamıyla bankalara aittir.

N11 Alışveriş Kredisi

 • 750-15.000 TL kredi tutarı
 • 6 aya kadar vade imkânı
 • Online başvuru 

N11 alışveriş kredisini Garanti Bankası üzerinden kullanabilirsiniz. Bunun için ürünü aldıktan sonra ödeme yaparken Garanti Alışveriş Kredisi’ni seçerek ilerlemeniz yeterlidir. Ödeme sırasında Garanti Bankası müşteri numarası veya TCKN girerek, internet bankacılığı parola ve şifreniz ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

EPttAVM Alışveriş Kredisi

 • 750-15.000 TL kredi tutarı
 • 2-36 ay arası vade imkânı
 • Online başvuru

EPttAVM’nin Anında Alışveriş kredisinden sadece İş Bankası müşterileri faydalanabiliyor. Anında Alışveriş kredisinden faydalanabilmeniz için siteye üyelik zorunluluğu yoktur, misafir müşteri olarak da bu imkândan faydalanmanız mümkündür.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 21600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
QNB Finansbank CardFinans GO
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Alışveriş Kredisi ile Hangi Ürünler Alınabilir?

Alışveriş kredisi, e-ticaret sitelerinden alınan tüm ürünler için kullanılabiliyor. Market alışverişinden teknolojik ürünlere, giyimden kozmetiğe, küçük ev aletlerine ve bunun gibi pek çok ihtiyacınıza yönelik ürünleri alışveriş kredisi ile alabiliyorsunuz. 

Alışveriş kredisinde en fazla kaç taksit yapıldığını öğrenmek için ihtiyaç kredisi taksit sayısı sayfamızı ziyaret edin.

Alışveriş Kredisi Şartları

Alışveriş kredisi kullanabilmek için gereken şartlar şunlardır:

 • Kişisel bilgileriniz banka sistemlerinde bulunduğundan alışveriş kredisi için size sadece kimlik doğrulama soruları yöneltilir, herhangi bir belge istenmez.
 • Alışveriş Kredisi’nde kredi tahsis (dosya) masrafı alınmaz.
 • Sigorta zorunluluğu yoktur.
 • Kredi kullandırım koşulları ve kredi değerlendirmesi tamamen başvurulan bankalara aittir. 
 • Alışveriş Kredisi başvurusunda kefil göstermenize gerek yoktur. Müşterisi olduğunuz bankaya başvuru yaptığınız için kişisel bilgileriniz banka sistemlerinde kayıtlıdır.
 • Kredi için başvuru yapmanızın hemen ardından bankadan kredi notunuza göre anında onay ya da ret dönüşü yapılır. Siparişiniz onaylandıysa krediyi kullanmışsınız demektir.
 • Alışveriş kredisi ödemelerinizi diğer tüketici kredilerinde olduğu gibi şubelerden, ATM’lerden ya da online bankacılık hizmetlerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et