Alışveriş Kredisi

Güncelleme: 15.11.2023
Yayımlama: 13.11.2018
Paylaş
İçindekiler

Alışveriş kredisi, son dönemlerde bankalar ve özellikle de e-ticaret sitelerinde karşımıza çıkan bir kredi seçeneğidir. Kredi kartı için yapılan taksit sınırlama düzenlemesinden sonra, binlerce liralık ürünleri nakit alma gücü olmayan veya nakit parasını bu ürünlere bağlamak istemeyen tüketiciler satın almak istedikleri ürünler için alışveriş kredisine başvurabiliyor. 


En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

Alışveriş Kredisi Veren Bankalar

BankaKredi Tutarı (TL)VadeAnlaşmalı E-Ticaret Sitesi
İş Bankası750 TL-50.000 TL3-36 AyN11, Genpa.com.tr
Yapı Kredi750 TL-50.000 TL
3-36 Ay
Hepsiburada
Garanti750 TL-50.000 TL
3-36 Ay
Genpa.com.tr, Gittigidiyor, Hepsiburada, N11
Aktif Bank500 TL-30.000 TL3-36 Ay
Anlaşmalı bayiler

Alışveriş kredisi veren bankalarda yukarıdaki tabloda da görülebileceği gibi kullandırılan kredi tutarı 750 TL ile 15.000 TL arasında olup vade de tüm bireysel kredilerde olduğu gibi maksimum 36 ay ile sınırlandırılmıştır. Ancak kredi kartları ile yapılan düzenlemede olduğu gibi bu kredi türünde de cep telefonu, tablet alışverişlerinde maksimum vade 6 ay, bilgisayar alışverişlerinde ise 12 ay olarak belirlenmiştir.

Ayrıca bankaların sunduğu alışveriş kredisinin bir avantajı da kredi kullanımlarında genel olarak herhangi bir sigorta, tahsis ücreti veya gelir belgesi talep edilmemesidir. Kredinin onayı tüm banka kredilerinde olduğu gibi kredi notunuza göre olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırılıyor.

İhtiyaç kredisi mi yoksa nakit avans mı avantajlı öğrenmek için ihtiyaç kredisi mi nakit avans mı sayfamızı ziyaret edin. 

Alışveriş Kredisi Veren İnternet Siteleri

Hepsiburada Alışveriş Kredisi

 • 1.000-50.000 TL kredi tutarı
 • 36 aya kadar vade imkânı
 • Online başvuru 

Hepsiburada alışveriş kredisini; Garanti BBVA, Yapı Kredi ve Fibabanka, ING, Akbank, Denizbank üzerinden kullanabilirsiniz. Sepet tutarınız kadar ihtiyaç krediniz gerekli kontroller yapıldıktan sonra anında onaylanarak hesabınıza geçecektir. Kredi kullandırım koşulları ve kredi değerlendirmesi tamamıyla bankalara aittir.

N11 Alışveriş Kredisi

 • 500-20.000 TL kredi tutarı
 • 36 aya kadar vade imkânı
 • Online başvuru 

N11 alışveriş kredisini Fibabanka, Yapı Kredi, Garanti Bankası, İş Bankası ve Akbank üzerinden kullanabilirsiniz. Bunun için ürünü aldıktan sonra ödeme yaparken Alışveriş Kredisi’ni seçerek ilerlemeniz yeterlidir. 

Trendyol Alışveriş Kredisi

 • 500-50.000 TL kredi tutarı
 • 36 aya kadar vade imkânı
 • Online başvuru 

Trendyol alışveriş kredisini Akbank, Fibabanka, QNB Finansbank, Vakıfbank ve TEB üzerinden kullanabilirsiniz. Trendyol'da alışveriş kredisi ile ödeme yapabilmek için anlaşmalı bankalar üzerinden daha önce Trendyol'da en az bir kez alışveriş yapmış olmak gerekir. Anlaşmalı bankalar üzerinden Trendyol'da ilk kez alışveriş yaptıysanız, alışveriş kredisi seçeneği en geç 10 gün içinde hesabınızda aktif olacaktır.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

Alışveriş Kredisi ile Hangi Ürünler Alınabilir?

Alışveriş kredisi, e-ticaret sitelerinden alınan hemen hemen tüm ürünler için kullanılabiliyor. Market alışverişinden teknolojik ürünlere, giyimden kozmetiğe, küçük ev aletlerine ve bunun gibi pek çok ihtiyacınıza yönelik ürünleri alışveriş kredisi ile alabiliyorsunuz. 

Altın, yemek, oyun pinleri, spor, dizi ve film yayın paketleri, etkinlikler, meditasyon ve eğlence uygulamaları, GSM kodları, hediye kartı, şans oyunları, ve online eğitim ürün kategorilerinde alışveriş kredisi ile ödeme yapılamamaktadır.

Alışveriş kredisinde en fazla kaç taksit yapıldığını öğrenmek için ihtiyaç kredisi taksit sayısı sayfamızı ziyaret edin.

Telefon Kredisi 

Telefon veya teknoloji ürünleri için verilen krediler de bir ihtiyaç kredisidir. Eğer bir firma aracılığı ile bankaya başvuruluyorsa, bazı şartlar biraz daha esnek olabilmekle birlikte temelde aynıdır. Bu şartlar:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • SGK olarak çalışmak veya düzenli olarak belgeli gelirin olması,
 • Bankalar ile çalışmaların düzenli olması,
 • Bankalara olan mevcut kredi ve kredi kartı borcunu gelirin karşılayabilmesi,

Cep Telefonu Kredileri İhtiyaç Kredilerinden Uygun mu?

Cep telefonu kredisi veren bankaların genel ihtiyaç kredisi faiz oranlarına kıyasla cep telefonu kredisi faiz oranlarında çok fazla bir değişiklik bulunmuyor. Ancak ülkemizde bireysel kredi alının aktif rekabet içerisinde 20’ye yakın banka bulunuyor. Bu bankaların faiz oranlarını da cep telefonu için kredi kullanırken değerlendirmekte aslında fayda var. Kullanılan telefon kredileri yüksek tutarlı olmadığı için toplam kredi ödemesinde yüksek bir fark çıkmamakla birlikte daha uygun bankaların bulunması da yüksek bir ihtimal. 

Alışveriş Kredisi Şartları

Alışveriş kredisi kullanabilmek için gereken şartlar şunlardır:

 • Kişisel bilgileriniz banka sistemlerinde bulunduğundan alışveriş kredisi için size sadece kimlik doğrulama soruları yöneltilir, herhangi bir belge istenmez.
 • Alışveriş Kredisi’nde kredi tahsis (dosya) masrafı alınmaz.
 • Sigorta zorunluluğu yoktur.
 • Kredi kullandırım koşulları ve kredi değerlendirmesi tamamen başvurulan bankalara aittir. 
 • Alışveriş Kredisi başvurusunda kefil göstermenize gerek yoktur. Müşterisi olduğunuz bankaya başvuru yaptığınız için kişisel bilgileriniz banka sistemlerinde kayıtlıdır.
 • Kredi için başvuru yapmanızın hemen ardından bankadan kredi notunuza göre anında onay ya da ret dönüşü yapılır. Siparişiniz onaylandıysa krediyi kullanmışsınız demektir.
 • Alışveriş kredisi ödemelerinizi diğer tüketici kredilerinde olduğu gibi şubelerden, ATM’lerden ya da online bankacılık hizmetlerinden gerçekleştirebilirsiniz.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu Yorumlar

Yorumlar (0)

Çıkış
Gönder
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.