HesapKurdu logo

Hangi Banka Hangi Sigorta Şirketiyle Çalışıyor?

Güncelleme: 20.01.2023
Yayımlama: 26.06.2019
Paylaş
İçindekiler

Trafik Sigortası Fiyatları - 8 Şubat 2023

Ankara Sigorta

İstanbul

3088 TL

Ankara

2901 TL

Diğer iller

2751 TL

HDI Sigorta

İstanbul

3319 TL

Ankara

3197 TL

Diğer iller

3043 TL

Ray Sigorta

İstanbul

3620 TL

Ankara

3549 TL

Diğer iller

2982 TL

20 sigorta şirketinden 1 dk. içinde trafik sigortası teklifi almak için trafik sigortası, kasko teklifi almak için kasko sigortası sayfamızı ziyaret edin.


Bankalar her zaman aynı sigorta şirketiyle çalışmayabiliyor. Bu nedenle sigorta yaptırırken son kararı vermeden önce bankaların resmî sitesinden ya da bankaların kendi müşteri hizmetlerinden bilgi almakta fayda var. 

Bankalar ve anlaşmalı oldukları sigorta şirketleri ise şu şekilde;

Banka Adı Çalıştığı Sigorta Şirketi
Akbank Ak Sigorta, AXA Sigorta, Işık Sigorta, AvivaSA Emeklilik,Hayat
Albaraka Katılım Bankası Securance Sigorta, Işık Sigorta, Güneş Sigorta
Denizbank MetLife
Finansbank Sompo Sigorta A.Ş, CIGNA Finans Emeklilik, Hayat
Garanti Bankası Eureko Sigorta
Halkbank Halk Sigorta
HSBC Allianz Sigorta
ING NN Hayat ve Emeklilik
Kuveyt Türk Katılım Bankası Neova Sigorta
Odeabank MetLife
Şekerbank SBN Sigorta
Ziraat Bankası Ziraat Sigorta
TEB EB Zurich Sigorta ve BNP Paribas Cardif Türkiye Hayat Sigorta
İş Bankası Anadolu Sigorta
Vakıfbank Güneş Sigorta
Yapı Kredi Allianz Sigorta

Sigorta Neden Bu Kadar Önemli?

Devlet vatandaşların sigortalar hakkında daha da bilinçlenmesi için kanuni düzenlemelere giderek, düzenlenen kanunlar ile bazı sigorta kalemleri zorunlu hale getirdi. Zorunlu olan kalemlerin sayısı ise her geçen gün artarak devam ediyor.

Sigortanın neden bu kadar önemli olduğu konusuna gelindiğinde, yaşanan hayatın ne getireceği hiçbir zaman bilinemediği için önlem almakta her zaman fayda vardır. Zorunlu sigortalardan örnek verip devam etmek gerekirse bunların başında araçlar için trafik sigortası, evler için ise DASK örnekleri verilebilir. Bir sigorta şirketi nasıl seçilmeli detaylı bilgi almak için sigorta şirketi nasıl seçilmeli sayfamızı ziyaret edin. 

Bankadan Kredi Çektiğimde Sigortalı Olur Muyum?

Sorunun cevabı, evet. Bankalardan ev ve araba almak için kredi çekmek istendiğinde, kredi işlemleri esnasında sigorta yaptırma zorunluluğu bulunmaktadır. Sizi sigortalı yaparken de bankalar genel olarak anlaşmalı oldukları sigorta şirketine yönlendirirler. Fakat şunu da bilmek gerekir ki bankalar, anlaşmalı oldukları sigorta şirketini seçmenizi isterken size daha cazip faiz oranları sunabilirler.

Bankaların anlaşmalı oldukları sigorta şirketlerini seçerken, sigorta şirketlerinin hesaplamış olduğu sigorta prim bedelini göz önünde bulundurmanız gerekir. Sigorta prim bedeli sizin toplam maliyetinize etki edecektir.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor

Adres: İçerenköy Mah., Değirmen Yolu Cad. Nuh Plaza 37/2 34752 Ataşehir/İstanbul
MERSİS Numarası: 0577050290800014
Tel: 0(216) 570-0707 E-posta: bilgi@hesapkurdu.com

Hesapkurdu logo

Copyright © 2021 - Konut Kredisi Com Tr Dan. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.