Hangi Banka Hangi Sigorta Şirketiyle Çalışıyor?

Güncelleme: 13.09.2022 Yayımlama: 26.06.2019 | Okuma Süresi: 2 dk.

Trafik Sigortası Fiyatları - 28 Eylül 2022

İstanbul 2419 TL
Ankara 2276 TL
Diğer İller 2229 TL
İstanbul 2500 TL
Ankara 2357 TL
Diğer İller 2277 TL
İstanbul 2949 TL
Ankara 2775 TL
Diğer İller 2643 TL

Tüm Trafik Sigortası Tekliflerini Listele


20 sigorta şirketinden 1 dk. içinde trafik sigortası teklifi almak için trafik sigortası, kasko teklifi almak için kasko sigortası sayfamızı ziyaret edin.


Bankalar her zaman aynı sigorta şirketiyle çalışmayabiliyor. Bu nedenle sigorta yaptırırken son kararı vermeden önce bankaların resmî sitesinden ya da bankaların kendi müşteri hizmetlerinden bilgi almakta fayda var. 

Bankalar ve anlaşmalı oldukları sigorta şirketleri ise şu şekilde;

Banka AdıÇalıştığı Sigorta Şirketi
AkbankAk Sigorta, AXA Sigorta, Işık Sigorta, AvivaSA Emeklilik,Hayat
Albaraka Katılım BankasıSecurance Sigorta, Işık Sigorta, Güneş Sigorta
DenizbankMetLife
FinansbankSompo Sigorta A.Ş, CIGNA Finans Emeklilik, Hayat
Garanti BankasıEureko Sigorta
HalkbankHalk Sigorta
HSBCAllianz Sigorta
INGNN Hayat ve Emeklilik
Kuveyt Türk Katılım BankasıNeova Sigorta
OdeabankMetLife
ŞekerbankSBN Sigorta
Ziraat BankasıZiraat Sigorta
TEBEB Zurich Sigorta ve BNP Paribas Cardif Türkiye Hayat Sigorta
İş BankasıAnadolu Sigorta
VakıfbankGüneş Sigorta
Yapı KrediAllianz Sigorta

Sigorta Neden Bu Kadar Önemli?

Devlet vatandaşların sigortalar hakkında daha da bilinçlenmesi için kanuni düzenlemelere giderek, düzenlenen kanunlar ile bazı sigorta kalemleri zorunlu hale getirdi. Zorunlu olan kalemlerin sayısı ise her geçen gün artarak devam ediyor.

Sigortanın neden bu kadar önemli olduğu konusuna gelindiğinde, yaşanan hayatın ne getireceği hiçbir zaman bilinemediği için önlem almakta her zaman fayda vardır. Zorunlu sigortalardan örnek verip devam etmek gerekirse bunların başında araçlar için trafik sigortası, evler için ise DASK örnekleri verilebilir. Bir sigorta şirketi nasıl seçilmeli detaylı bilgi almak için sigorta şirketi nasıl seçilmeli sayfamızı ziyaret edin. 

Poliçe Yenileme Alarmına Kaydol

Bankadan Kredi Çektiğimde Sigortalı Olur Muyum?

Sorunun cevabı, evet. Bankalardan ev ve araba almak için kredi çekmek istendiğinde, kredi işlemleri esnasında sigorta yaptırma zorunluluğu bulunmaktadır. Sizi sigortalı yaparken de bankalar genel olarak anlaşmalı oldukları sigorta şirketine yönlendirirler. Fakat şunu da bilmek gerekir ki bankalar, anlaşmalı oldukları sigorta şirketini seçmenizi isterken size daha cazip faiz oranları sunabilirler.

Bankaların anlaşmalı oldukları sigorta şirketlerini seçerken, sigorta şirketlerinin hesaplamış olduğu sigorta prim bedelini göz önünde bulundurmanız gerekir. Sigorta prim bedeli sizin toplam maliyetinize etki edecektir.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 21600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
QNB Finansbank CardFinans GO
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et