En İyi Sigorta Şirketi Hangisi?

Güncelleme: 09.11.2022
Yayımlama: 15.04.2016
Paylaş
İçindekiler

TÜİK 2016 Şubat ayı verilerine göre ülkemizde yaklaşık olarak 20 milyon motorlu kara taşıtı bulunmaktadır. Yasal olarak bilindiği üzere her motorlu kara taşıtı zorunlu olarak üçüncü kişilere karşı verebilecekleri zararların tazmini için trafik sigortası yaptırmak zorundandır. Bu kadar aracın trafiğe çıkması ve trafik sigortası yapılmasının zorunlu olması ise sigorta şirketleri açısından büyük bir pazar oluşturmaktadır. Öte yandan trafik sigortasının yanında, kasko, hayat, ferdi kaza, BES gibi ülkemizde sigorta şirketleri birçok alanda faaliyet gösterdiği için sigorta pazarı oldukça büyüktür. Bu büyük pazardan dolayı ülkemizde birçok sigorta şirketi faaliyet göstermekte olup, müşterilerine çeşitli teklifler sunmaktalar. Bu sebeple, yazımızda en uygun sigorta şirketini nasıl bulacağınızı araştırdık.  

Aracınız yasal olarak güncel değerini öğrenmek Kasko Değer Listesi sayfamızdaki aracımızı kullanın.

Trafik Sigortası Fiyatları - 15 Nisan 2024

İstanbul

-

Ankara

-

Diğer iller

-

İstanbul

-

Ankara

-

Diğer iller

-

İstanbul

-

Ankara

-

Diğer iller

-

20 sigorta şirketinden 1 dk. içinde trafik sigortası teklifi almak için trafik sigortası, kasko teklifi almak için kasko sigortası sayfamızı ziyaret edin.


En İyi Sigorta Şirketi Nasıl Bulunur?

Sigorta şirketlerinin neredeyse tüm ürünleri için prim belirleme yöntemlerinden serbest usul kullanılmaktadır. Yani, sigorta şirketleri istediği şekilde sigorta primi belirlemektedir. Bunun yanında ülkemizde ise hayat ve emeklilik sigortaları hariç, 39 sigorta şirketi faaliyet gösteriyor. Yani, fiyatlamaların tamamen serbest olduğu bir piyasada 39 sigorta firma bir şekilde rekabet içerisinde yer alıyor. Hal böyle olunca, fiyatlama özelinde en iyi sigorta şirketi dönemsel olarak değişkenlik gösteriyor.

Sigorta işlemi yapacağınız dönem en iyi prim teklifini hangi sigorta şirketinin vereceğini aslında bulmanın tek yolu, sigorta şirketlerinin aynı kapsamdaki ürünlerini kıyaslamaktır. Bunun için de birden fazla sigorta acentesini kullanabilir ya da internet üzerinden sigorta şirketlerinin tekliflerini kıyaslayabilirsiniz. Ancak, burada trafik sigortası gibi kapsamları net olarak belirlenmemiş sigorta ürünlerini doğru kıyaslamak gereklidir. Örneğin, kasko sigortasından kapsamları ayrı olan 4 temel kasko sigortası çeşidi bulunmaktadır. Sigorta şirketlerini kıyaslarken doğru bir sonuç elde etmek için, aynı kapsamdaki sigorta ürünlerini kıyasladığınıza emin olmanız gerekmektedir. 

Bir sigorta şirketi nasıl seçilmeli öğrenmek için sigorta şirketi nasıl seçilmeli sayfamızı ziyaret edin. Bankaların ortak çalışma yürüttüğü sigorta şirketleri tablosuna ulaşmak için hangi banka hangi sigorta şirketiyle çalışıyor yazımızı inceleyin.

Tüm sigorta şirketlerinin çağrı merkezi numaralarına ulaşmak için ilgili sayfamıza gidin.

Sigortanın Yaptırılacağı Sigorta Şirketinin Bir Önemi Var mı?

Bu sorunun cevabı yapılacak sigorta türüne göre değişik göstermektedir. Eğer trafik sigortası gibi kapsamı devlet tarafından belirlenen bir sigorta yaptıracaksınız, sigorta şirketinin herhangi bir önemi yoktur. Ancak, sağlık sigortası veya ferdi kaza gibi daha çok kapsamı sigorta şirketinin elinde olan bir sigorta türü yaptıracaksanız, sigortanın yapılacağı şirketin önemi artmaktadır. Çünkü sigorta kapsamındaki risk gerçekleştiğinde, sigorta şirketinin müşterisinin yanında olarak, bürokrasi ile fazla uğraştırmadan mağduriyetini gidermesi, sigorta şirketinin müşteri memnuniyetine verdiği önemle alakalı bir konudur.

 Trafik Sigortası Yapılırken Şirket Önemli mi yazımıza ulaşmak için tıklayın.

İnternetten Sigorta Alınması Güvenli mi?

Günümüz dünyasında artık İnternet üzerinden yapılamayacak finansal işlem sayısı çok azaldı. İnternet üzerinden yapılması güvenli ve uygun olan finansal işlemlerden biri de, sigorta işlemleridir. Her ne kadar sigorta şirketlerinin geneli İnternet siteleri veya çağrı merkezleri üzerinden sigorta işlemi yapmak yerine acentelerine yönlendiriyor olsa dahi, özel olarak karşılaştırma yapan İnternet siteleri mevcut. Bu İnternet siteleri birçok sigorta şirketine özel olarak anlaşmalar yaparak, müşterilerine anında sigorta teklifleri sunabiliyor.

İnternet üzerinden sigorta poliçesi almanın, İnternet üzerinden kıyafet veya teknolojik ürün almaktan aslında bir farkı yoktur. Bu ürünleri alırken nasıl bir İnternet sitesinin güvenilirliğine ve mevcut sertifikalarına bakıyorsanız, aynı şekilde bu sigorta poliçeleri için de aynı şartlar geçerlidir. 

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.