Yol Yardım Hizmeti Nedir?

Güncelleme: 09.11.2022
Yayımlama: 27.04.2016
Paylaş
İçindekiler

Kasko sigortası aracın herhangi bir çarpma, çarpılma, çalınma, yanma gibi hem doğal hem de çevresel risklere karşı güvence altına alan sigorta çeşidi olarak tanımlanıyor. Kasko sigortası sayesinde araç teminat altına alırken dar kasko, geniş kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko olmak üzere farklı kasko paketlerinden yararlanılmasını da sağlıyor.

Yol yardım hizmetini içeren kasko paketi satın alındığında aracın aniden arızalanması, lastiğinin patlaması veya kazanın ardından aracın çalışmaması gibi haller meydana geldiğinde yarı yolda kalınmaz, bu gibi durumlar ön görülerek güvence altına alınmış oluyor. Her sigorta şirketi farklı yol yardım hizmeti paketleri sunuyor. Bazı sigorta şirketlerince hazırlanan yıl yardım hizmeti paketleri, sürücünün yalnızca ikametgâh bölgesini kapsarken, bazılarında ise böyle bir sınırlama bulunmuyor.

Kasko Sigortası Fiyatları - 28 Mayıs 2024

Aveon Sigorta

İstanbul

9156 TL

Ankara

8860 TL

Diğer iller

8617 TL

Koru Sigorta

İstanbul

9349 TL

Ankara

8804 TL

Diğer iller

8882 TL

Sompo Sigorta

İstanbul

11718 TL

Ankara

10642 TL

Diğer iller

8970 TL

20 sigorta şirketinden 1 dk. içinde trafik sigortası teklifi almak için trafik sigortası fiyatları, kasko teklifi almak için kasko sigortası fiyatları sayfamızı ziyaret edin.


Yol Yardım Hizmeti Hangi Teminatları İçerir?

Kasko yol yardım hizmeti genellikle çekme ve kurtarma teminatlarını kapsıyor. Bunlar;

  • Aracın kaza, arıza ya da herhangi bir sebeple yolda kalması halinde araç çekici yardımı ile en yakın anlaşmalı servise götürülüyor. Çekici yardımı hakkında daha fazla bilgiyi kasko çekici teminatı sayfamızdan edinin.
  • Aracın yakıtının bitmesi halinde araç en yakın benzin istasyonuna ulaştırılıyor.
  • Lastik patlaması halinde lastik değişimi yapılıyor.
  • Aracın açma ve kapama sistemi, anahtarı ile ilgili problemlerle karşılaşılması durumunda araca çilingir hizmeti götürülüyor.

Kasko sigortası lastik hasarları hakkında bilgi almak için kasko lastik hasarlarını karşılar mı sayfamızı ziyaret edin. 

Kasko Yol Yardım Teminatı

  • Kaza ya da arıza yaşanmasının ardından aracın serviste tutulması gereken durumlarda sigortalıya kendi aracının yerine geçici olarak kullanabilmesi için bir araç sağlanıyor.
  • Seyahatin sorunsuz şekilde tamamlanması, otel ayarlanması, tıbbi yardım gibi sigortalı olana kişisel yardım imkanları sağlanıyor.
  • Araç sürücüsünün kazadan dolayı yaralanması veya vefatı halinde araçta bulunan diğer kişilerin seyahatlerini tamamlamaları için profesyonel bir sürücü temin ediliyor.
  • Aracın tamiri için gereken yedek parçaların aracın çekildiği servis bölgesinde temine dilememesi halinde yedek parçaların servise ulaştırılması sağlanıyor.

Tamamlayıcı trafik sigortası hakkında detaylı bilgi almak için tamamlayıcı trafik sigortası sayfamızı ziyaret edin. Mini onarım teminatı hakkında detaylı bilgiyi mini onarım teminatı  sayfamızdan ulaşın.

Yol Yardım Hizmeti Hangi Hallerde Sağlanmaz?

Yol yardım hizmeti, Türkiye sınırları içinde ve kara yolu olarak tanımlanan yollar dahilinde geçerli olan bir hizmet olarak tanımlanıyor.

Sürücünün narkotik madde veya ilaç etkisinde olması, kullanmış olduğu alkol oranının yasaların öngördüğü limitin üstünde olması gibi hallerde yol yardım hizmeti sağlanmıyor.

Doğal afetlerden ve savaş, iç savaş, ayaklanma, grev, tehlikeli hobiler, volkanik patlamalar, meteor düşmesi gibi sebeplerden kaynaklanan durumlarda da trafik yol yardım hizmeti sağlanmıyor.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu Yorumlar

Yorumlar (0)

Çıkış
Gönder
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.