Mini Onarım Nedir, Neleri Kapsar?

Güncelleme: 09.11.2022
Yayımlama: 27.12.2018
Paylaş
İçindekiler

Mini onarım, araçlarda oluşabilecek küçük ölçekli hasarların, ufak göçükler, iç döşeme tamiri, araçta çizilme gibi durumlarda, kasko poliçesinin içerisinde yer alan poliçe süresince geçerli olan teminattır. 

Kasko Sigortası Fiyatları - 19 Temmuz 2024

Koru Sigorta

İstanbul

8470 TL

Ankara

7924 TL

Diğer iller

8088 TL

Aveon Sigorta

İstanbul

8517 TL

Ankara

8007 TL

Diğer iller

7661 TL

Sompo Sigorta

İstanbul

11878 TL

Ankara

10650 TL

Diğer iller

9363 TL

20 sigorta şirketinden 1 dk. içinde trafik sigortası teklifi almak için trafik sigortası fiyatları, kasko teklifi almak için kasko sigortası fiyatları sayfamızı ziyaret edin.


Mini Onarım Teminatları Nelerdir?

Mini onarım teminatları aşağıdaki gibidir:

  • Aracın boya yüzeyini temizleme ve parlatma,
  • Kaportasında göçük meydana gelen aracın boyasız göçük düzeltme,
  • Kaportasında göçük, çizik, aşınma meydana gelen aracın tamiri,
  • Aracın iç plastik aksamlarında (torpido, vb.) meydana gelen hasarların tamiri,
  • Araç döşemesi tamir, (sigara yanığı, deri, kumaş yırtılması, plastik parça kopukları),
  • Ön cam tamir işlemi,
  • Leke çıkarma işlemi (iç döşeme kumaş ve halılar),
  • Plastik tampon tamiri (Ön ve arka tamponlardaki teknik olarak onarılabilir her türlü göçük, yırtık, kopuk vs. gibi plastik hasarları) 
Mini Onarım Nedir, Neleri Kapsar?
Mini Onarım Nedir, Neleri Kapsar?

Hasarlarda Mini Onarım Tercih Edilmeli mi?

Mini onarım sayesinde aracınızın aldığı küçük hasarlardan dolayı sigorta hasarsızlığınız bozulmaz. Daha küçük hasarlara karşı alınan fazla ücretler yerine mini onarım teminatı ile para ve zaman kaybını önlemiş olursunuz. Aracınızın orijinalliği bozulmaz ve ilk halini korur. Aracınızın onarımı sökülmeden yapıldığı için ileride de herhangi bir sorun çıkarmaz. Aracınızın tamiri sigorta şirketinizin belirlediği servis istasyonlarında güvenle yapılır. Özellikle trafik yoğunluğunun fazla olduğu büyük şehirler gibi riskli yerlerde herhangi bir mini hasarda sürücüler için oldukça avantajlıdır. Mini onarım sayesinde hem aracınızın konforlu çalışmasını sağlayabilir hem de estetik açısından aracınızın daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kasko araçta meydana gelen arızayı karşılar mı öğrenmek için kasko araçtaki arızayı karşılar mı sayfamızı inceleyin. Yol yardım hizmeti hakkında detaylı bilgiye ulaşın.

Kaskoda Mini Onarım

Mini onarımdan faydalanmak için kasko poliçenizin olması yeterlidir. Kasko sahibi, kasko yapan sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu servislerde aracının mini onarımını yaptırabilir. Mini onarım dahilinde yapılan hasar tamirlerinden ekstra bir ücret alınmaz. Bazı sigorta şirketleri mini onarım teminatını poliçelerinde belirtmeyebilir. Bu gibi durumlarda ortaya hasarsızlık indirimi çıkar. Hasarsızlık indirimi sayesinde, aracınızda meydana gelen mini onarım dahilindeki hasarları kaskonuz bozulmadan belirli bir limit dahilinde sigorta şirketiniz karşılar.

Trafik Sigortası Mini Onarım

Trafik sigortası tüm araçlara yapılması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Trafik sigortası olası bir kaza anında sizi değil, karşı tarafın hasarını karşılar. Aynı şekilde karşı tarafın sigortası da sizin hasarınızı karşılar. Böylelikle her iki taraf da mağdur olmadan hasarlarını gidermiş olur. Ancak trafik sigortası bu hasarı karşıladıktan sonra poliçe yenilenmesinde hasarsızlık indirimini ortadan kalkacağından bu indirimden faydalanamazsınız. Burada mini onarım teminatı sayesinde hem hasarsızlık indirimini kaybetmezsiniz hem de ufak hasarlardan sorunsuzca kurtulmuş olursunuz. 

Zorunlu trafik sigortalarında mini onarım teminatı çoğu sigorta şirketi tarafından poliçeye eklenmez. Fakat artık son zamanlarda sigorta şirketlerinin sıkça uyguladıkları Tam Bakım Trafik Sigortası sayesinde kasko yaptırmadan da oluşabilecek bazı hasarlara karşı mini onarım teminatı kullanılabilir. Bu sayede kasko yaptırmak istemeyen fakat mini onarım teminatında da faydalanmak isteyen sürücüler bu haktan yararlanabilirler. 

Kasko sigortası avantajları hakkında daha detaylı bilgi almak için kasko sigortası teminat sayfamızı ziyaret edin. 

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu Yorumlar

Yorumlar (0)

Çıkış
Gönder
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.