Mini Onarım Nedir, Neleri Kapsar?

Güncelleme: 09.11.2022 Yayımlama: 27.12.2018 | Okuma Süresi: 3 dk.

Mini onarım, araçlarda oluşabilecek küçük ölçekli hasarların, ufak göçükler, iç döşeme tamiri, araçta çizilme gibi durumlarda, kasko poliçesinin içerisinde yer alan poliçe süresince geçerli olan teminattır. 


Kasko Sigortası Fiyatları - 01 Aralık 2022

İstanbul 7012 TL
Ankara 7054 TL
Diğer İller 6535 TL
İstanbul 7741 TL
Ankara 7025 TL
Diğer İller 6857 TL
İstanbul 9082 TL
Ankara 8616 TL
Diğer İller 7683 TL

Tüm Kasko Sigortası Tekliflerini Listele


20 sigorta şirketinden 1 dk. içinde trafik sigortası teklifi almak için trafik sigortası fiyatları, kasko teklifi almak için kasko sigortası fiyatları sayfamızı ziyaret edin.


Mini Onarım Teminatları Nelerdir?

Mini onarım teminatları aşağıdaki gibidir:

  • Aracın boya yüzeyini temizleme ve parlatma,
  • Kaportasında göçük meydana gelen aracın boyasız göçük düzeltme,
  • Kaportasında göçük, çizik, aşınma meydana gelen aracın tamiri,
  • Aracın iç plastik aksamlarında (torpido, vb.) meydana gelen hasarların tamiri,
  • Araç döşemesi tamir, (sigara yanığı, deri, kumaş yırtılması, plastik parça kopukları),
  • Ön cam tamir işlemi,
  • Leke çıkarma işlemi (iç döşeme kumaş ve halılar),
  • Plastik tampon tamiri (Ön ve arka tamponlardaki teknik olarak onarılabilir her türlü göçük, yırtık, kopuk vs. gibi plastik hasarları) 
Mini Onarım Nedir, Neleri Kapsar?
Mini Onarım Nedir, Neleri Kapsar?

Hasarlarda Mini Onarım Tercih Edilmeli mi?

Mini onarım sayesinde aracınızın aldığı küçük hasarlardan dolayı sigorta hasarsızlığınız bozulmaz. Daha küçük hasarlara karşı alınan fazla ücretler yerine mini onarım teminatı ile para ve zaman kaybını önlemiş olursunuz. Aracınızın orijinalliği bozulmaz ve ilk halini korur. Aracınızın onarımı sökülmeden yapıldığı için ileride de herhangi bir sorun çıkarmaz. Aracınızın tamiri sigorta şirketinizin belirlediği servis istasyonlarında güvenle yapılır. Özellikle trafik yoğunluğunun fazla olduğu büyük şehirler gibi riskli yerlerde herhangi bir mini hasarda sürücüler için oldukça avantajlıdır. Mini onarım sayesinde hem aracınızın konforlu çalışmasını sağlayabilir hem de estetik açısından aracınızın daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kasko araçta meydana gelen arızayı karşılar mı öğrenmek için kasko araçtaki arızayı karşılar mı sayfamızı inceleyin. Yol yardım hizmeti hakkında detaylı bilgiye ulaşın.

Kaskoda Mini Onarım

Mini onarımdan faydalanmak için kasko poliçenizin olması yeterlidir. Kasko sahibi, kasko yapan sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu servislerde aracının mini onarımını yaptırabilir. Mini onarım dahilinde yapılan hasar tamirlerinden ekstra bir ücret alınmaz. Bazı sigorta şirketleri mini onarım teminatını poliçelerinde belirtmeyebilir. Bu gibi durumlarda ortaya hasarsızlık indirimi çıkar. Hasarsızlık indirimi sayesinde, aracınızda meydana gelen mini onarım dahilindeki hasarları kaskonuz bozulmadan belirli bir limit dahilinde sigorta şirketiniz karşılar.

Trafik Sigortası Mini Onarım

Trafik sigortası tüm araçlara yapılması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Trafik sigortası olası bir kaza anında sizi değil, karşı tarafın hasarını karşılar. Aynı şekilde karşı tarafın sigortası da sizin hasarınızı karşılar. Böylelikle her iki taraf da mağdur olmadan hasarlarını gidermiş olur. Ancak trafik sigortası bu hasarı karşıladıktan sonra poliçe yenilenmesinde hasarsızlık indirimini ortadan kalkacağından bu indirimden faydalanamazsınız. Burada mini onarım teminatı sayesinde hem hasarsızlık indirimini kaybetmezsiniz hem de ufak hasarlardan sorunsuzca kurtulmuş olursunuz. 

Zorunlu trafik sigortalarında mini onarım teminatı çoğu sigorta şirketi tarafından poliçeye eklenmez. Fakat artık son zamanlarda sigorta şirketlerinin sıkça uyguladıkları Tam Bakım Trafik Sigortası sayesinde kasko yaptırmadan da oluşabilecek bazı hasarlara karşı mini onarım teminatı kullanılabilir. Bu sayede kasko yaptırmak istemeyen fakat mini onarım teminatında da faydalanmak isteyen sürücüler bu haktan yararlanabilirler. 

Kasko sigortası avantajları hakkında daha detaylı bilgi almak için kasko sigortası teminat sayfamızı ziyaret edin. 


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et