HesapKurdu logo

Boyasız Göçük Düzeltme

Güncelleme: 09.11.2022
Yayımlama: 27.12.2018
Paylaş
İçindekiler

Boyasız Göçük Düzeltme Nedir?

Boyasız göçük düzeltme; aracın dış yüzeyinde meydana gelen, dolu yağmasında oluşan göçükler gibi hasarların ve boyanın hasar almadığı göçüklerin aracın orijinal boyasına zarar vermeden belirli ekipmanlarla düzeltilmesi işlemidir. 

Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır?

Boyasız göçük düzeltme işlemi, hasar alan yüzeyin arkasına özel ekipmanlarla ulaşılıp dışarıya doğru masaj yöntemiyle yapılır. Bu sayede aracın orijinalliği bozulmayacak herhangi bir değer kaybı yaşamayacaktır. 

Trafik Sigortası TeklifleriKasko Sigortası Teklifleri

Boyasız Göçük Düzeltmenin Avantajları Nelerdir?

Boyasız göçük düzeltme işlemi aracın küçük çaplı hasarlarında hasar alan yüzeyin boyasının zarar görmemesinden dolayı ekstra boyama işlemi yapılmadığından orijinalliğini bozmaz. Bu sayede ikinci el satış işlemlerinde araç değer kaybına uğramaz.

Bu işlemin avantajları şunlardır:

  • Boya veya macun gerektirmediği için aracın rengini tutmama veya aracın orijinalliğini düşürmeme,
  • Tamir işlemi servislerde daha kısa ve kolay bir şekilde tamamlanmasıdır.
Boyasız Göçük Düzeltme

Boyasız Göçük Düzeltme Hangi Araçlara Uygulanır?

Boyasız göçük düzeltme işlemi, çoğunlukla sıfır km ve orijinalliği bozulmamış araçlara uygulanması tercih edilse de diğer tüm araçlara da uygulanabilir. Daha önce hasar görmüş, boyanmış panellerin düzenlenmesinde bu işlem uygulanamaz çünkü böyle durumlarda daha önceden yapılmış boyanın çatlatılma ihtimali yüksektir. Boyasız göçük düzeltme işlemi;

  • Çoğunlukla yeni model araçlarda,
  • Yumruk kadar hasar almış küçük veya futbol topu kadar büyüklükte hasar almış göçüklerde,
  • Göçük bölgesindeki hasarın aracın boyasına zarar vermemiş olduğu durumlarda,
  • Göçük alan kısım daha önce boyanmamış veya macunlanmamış olması durumlarında uygulanır.

Trafik ve kasko sigortası yaptırırken önemli olan hasarsızlık indirimi hakkında detaylı bilgiyi  hasarsızlık indirimi sayfamızdan alın.

Kasko ile Boyasız Göçük Düzeltme

Trafikte, küçük dikkatsizliklerden dolayı yaşanan göçüklerin düzeltilmesi işleminde kasko poliçeniz size teminat vermektedir. Mini onarım kapsamında yer alan boyasız göçük düzeltme işlemi sayesinde hiçbir ücret vermenden aracınız tamir edilebilmektedir. Boya veya macunlama işlemi gereğinden uzun sürdüğü için aracınız 2-3 gün boyunca serviste kalacaktır fakat boyasız göçük düzeltme sayesinde aracınızın onarımı gün içerisinde tamamlanacak, kasko poliçenizde hasarınızı karşılayacaktır.

Kasko sigortası eşdeğer parça uygulaması hakkında detaylı bilgiyi eşdeğer parça uygulaması sayfamızdan edinin. Mini onarım teminatı hakkında detaylı bilgiyi mini onarım teminatı sayfamızdan ulaşın.

Trafik Sigortası ile Boyasız Göçük Düzeltme

Kaskosu olmayan yalnızca zorunlu trafik sigortasına sahip olan araç sürücüleri de hasarın oluşması süresince haklı ise, boyasız göçük düzeltme işlemini ücretsiz bir şekilde yaptırabilirler. Bu sayede hem aracın orijinalliği bozulmaz hem de aracı ikinci el olarak satarken değerinden kaybetmez. Kaza sonrası trafik sigortası tazminat ödemesi hakkında detaylı bilgi almak için kaza sonrası trafik sigortası tazminat ödemesi sayfamızdan edinin.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor

Adres: İçerenköy Mah., Değirmen Yolu Cad. Nuh Plaza 37/2 34752 Ataşehir/İstanbul
MERSİS Numarası: 0577050290800014
Tel: 0(216) 570-0707 E-posta: bilgi@hesapkurdu.com

Hesapkurdu logo

Copyright © 2021 - Konut Kredisi Com Tr Dan. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.