Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Estetiği Kapsar mı?

Güncelleme: 27.07.2022 Yayımlama: 31.07.2019 | Okuma Süresi: 2 dk.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK’lı kişilerin ödemeleri gereken katılım paylarını ödeyerek, bu kişilerin özel hastanelerden sağlık hizmeti almasına imkan tanır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında merak edilenler ve bu sigorta türü ile estetik tedavisi hizmeti alınabilir mi? Sorularının cevabına bu yazımızda sizler için değineceğiz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları  

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir, Kimler Yaptırabilir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK’lı şahısların özel hastanelerden ekonomik bir şekilde yararlanabilmesini amaçlar. Bu sigorta türü isteğe bağlı olmakla birlikte, yararlanabilmek için SGK’lı olunması yeterlidir. SGK’sı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı uyruklu vatandaşlar Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırabilir.

Yaş kriteri sigorta şirketlerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Genellikle sigorta şirketleri 59 yaşına kadar Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yapabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 21600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
QNB Finansbank CardFinans GO
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Estetik Tedavileri Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında mıdır?

Estetik tedavileri, kişilerin en çok tercih ettiği sağlık hizmetleri arasında yer alır. Kişiler estetik tedavi hizmetlerini Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında karşılamak isteyebilir.

Ancak estetik tedavileri ne yazık ki Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamı dışında yer alır. Her türlü estetik ve kozmetik amaçlı girişimler, plastik cerrahi, burun küçültme, yağ aldırma yani kısaca estetik amaçlı olan tüm cerrahi girişimler teminat kapsamı dışındadır. 

Fakat bazı sigorta şirketleri ek teminat kapsamında sigorta paketine estetik tedavileri de dahil edebilirler. Bu konuyla ilgili gerekli bilgi sağlık sigortasını yaptırmadan önce sigorta firması yetkilisine danışarak alınabilir.

Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası diş tedavisi konusunda daha detaylı bilgi almak için tamamlayıcı sağlık sigortası diş tedavisini karşılıyor mu başlıklı yazımızı inceleyin. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primleri Nasıl Belirlenir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası primleri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Primler belirlenirken aşağıdaki unsurlar göz önünde bulundurulmaktadır;

  • Sigortalı yaşı
  • Sigortalı cinsiyeti
  • Sigortalı ikametgah adresi
  • Sigortalı eşi ve/veya çocuklarının olması

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, ayakta tedavi ve yatarak tedavi kapsamında farklı teminatlar sunar. Yatarak tedavi kapsamı, sigorta başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen, tıbben gerekli olan cerrahi ve/veya dahili yatışlar ve sigortalının hayati bir tehlikeye neden olan acil sağlık giderleri ile küçük müdahale giderleri yatarak tedavi kapsamında karşılanır.

Ayakta tedavi kapsamı ise muayene, tahlil, radyoloji, fizik tedavi, rehabilitasyon ve modern teşhis yöntemleri giderlerini kapsar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, poliçenin yaptırıldığı sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarında kullanılabilir. Sağlık Sigortası yaptırmadan önce bu detayı göz önünde bulundurarak, sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarını incelemekte yarar vardır.


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et