HesapKurdu logo

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Estetiği Kapsar mı?

Güncelleme: 18.01.2023
Yayımlama: 31.07.2019
Paylaş
İçindekiler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK’lı kişilerin ödemeleri gereken katılım paylarını ödeyerek, bu kişilerin özel hastanelerden sağlık hizmeti almasına imkan tanır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında merak edilenler ve bu sigorta türü ile estetik tedavisi hizmeti alınabilir mi? Sorularının cevabına bu yazımızda sizler için değineceğiz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları  

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir, Kimler Yaptırabilir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK’lı şahısların özel hastanelerden ekonomik bir şekilde yararlanabilmesini amaçlar. Bu sigorta türü isteğe bağlı olmakla birlikte, yararlanabilmek için SGK’lı olunması yeterlidir. SGK’sı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı uyruklu vatandaşlar Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırabilir.

Yaş kriteri sigorta şirketlerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Genellikle sigorta şirketleri 59 yaşına kadar Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yapabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Estetik Tedavileri Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında mıdır?

Estetik tedavileri, kişilerin en çok tercih ettiği sağlık hizmetleri arasında yer alır. Kişiler estetik tedavi hizmetlerini Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında karşılamak isteyebilir.

Ancak estetik tedavileri ne yazık ki Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamı dışında yer alır. Her türlü estetik ve kozmetik amaçlı girişimler, plastik cerrahi, burun küçültme, yağ aldırma yani kısaca estetik amaçlı olan tüm cerrahi girişimler teminat kapsamı dışındadır. 

Fakat bazı sigorta şirketleri ek teminat kapsamında sigorta paketine estetik tedavileri de dahil edebilirler. Bu konuyla ilgili gerekli bilgi sağlık sigortasını yaptırmadan önce sigorta firması yetkilisine danışarak alınabilir.

Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası diş tedavisi konusunda daha detaylı bilgi almak için tamamlayıcı sağlık sigortası diş tedavisini karşılıyor mu başlıklı yazımızı inceleyin. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primleri Nasıl Belirlenir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası primleri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Primler belirlenirken aşağıdaki unsurlar göz önünde bulundurulmaktadır;

  • Sigortalı yaşı
  • Sigortalı cinsiyeti
  • Sigortalı ikametgah adresi
  • Sigortalı eşi ve/veya çocuklarının olması

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, ayakta tedavi ve yatarak tedavi kapsamında farklı teminatlar sunar. Yatarak tedavi kapsamı, sigorta başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen, tıbben gerekli olan cerrahi ve/veya dahili yatışlar ve sigortalının hayati bir tehlikeye neden olan acil sağlık giderleri ile küçük müdahale giderleri yatarak tedavi kapsamında karşılanır.

Ayakta tedavi kapsamı ise muayene, tahlil, radyoloji, fizik tedavi, rehabilitasyon ve modern teşhis yöntemleri giderlerini kapsar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, poliçenin yaptırıldığı sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarında kullanılabilir. Sağlık Sigortası yaptırmadan önce bu detayı göz önünde bulundurarak, sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarını incelemekte yarar vardır.

Benzer Yazılar

Tamamlayıcı Sağlık ile Özel Sağlık Sigortası FarklarıTamamlayıcı Sağlık Sigortası Alerji Tedavisini Kapsıyor mu?Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diş TedavisiSağlık Sigortası Ömür Boyu Yenileme GarantisiSağlık Sigortası Doktor Muayene Teminatı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hesaplama Araçları

Kredi HesaplamaErken Ödeme HesaplamaNe Kadar Kredi Çekebilirim HesaplamaEmekli Ne Kadar Kredi Çekebilir?Kredi Ödeme Planı HesaplamaMemur Ne Kadar Kredi Çekebilir?

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Adres: İçerenköy Mah., Değirmen Yolu Cad. Nuh Plaza 37/2 34752 Ataşehir/İstanbul
MERSİS Numarası: 0577050290800014
Tel: 0(216) 570-0707 E-posta: bilgi@hesapkurdu.com

Hesapkurdu logo

Copyright © 2021 - Konut Kredisi Com Tr Dan. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.