İnternet Faturası Ödeme Yöntemleri

Güncelleme: 10.01.2022 Yayımlama: 21.10.2019 | Okuma Süresi: 3 dk.
İnternet Kampanyaları

 İnternet faturası ödemenin birçok yolu bulunur. Fatura tutarının ödenmemesi durumunda,

 • İnternet sağlayıcı firma günlük olarak gecikme faizi uygular,
 • Hizmet alımına kısıtlama koyar,
 • Yine ödeme yapılmaması durumunda kısıtlama yapılan ayın sonunda hizmet sonlandırılır.

Kısıtlanma süresince kullanıcılar hizmetlerini en düşük hız seviyesinde almaya devam eder. Fatura ödenmesi durumunda kısıtlama kalkarak mevcut hızları ile erişim sağlamaya devam ederler. Hizmet alımı kısıtlanan/durdurulan kullanıcılar, hatları için açma/kapama ücreti ödeyerek tekrar hizmet almaya başlayabilir.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 21600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
QNB Finansbank CardFinans GO
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Nerelerden İnternet Hizmeti Sağlanabilir?

İnternet hizmeti genel olarak telefon operatörleri aracılığıyla sağlanmaktadır. Telefon operatörlerinin yanı sıra altyapı hizmetini operatörlerden satın alan firmalar da müşterilerine internet hizmeti sunabilir. Böylelikle kurumların kampanyalarından yararlanmak mümkün olur. Eskiden yalnızca ev telefonu hattı sahipleri internet hizmeti satın alabilirken günümüzde internet bağlatmak için ev telefonu engeli bulunmuyor.

İnternet Hizmeti Veren Firmalarİnternet Hizmeti Veren Telefon Operatörleri
TurkNetVodafone
MillenicomTürk Telekom
DigiturkTurkcell Superonline
D-Smart
Kablonet

Hesaplı internet paketleri hakkında detaylı bilgi almak için internet paketleri  sayfasını ziyaret edin. 

İnternet Faturası Nerelerde Ödenir?

İnternet faturasını ödemek için birçok alternatif bulunuyor. Fatura tutarı öğrenilen kanallardan aynı zamanda ödeme de yapılabilir. Ancak internet faturası ödemek için başka seçenekler de bulunuyor.

 • İnternet bağlantısının sağlandığı firmanın internet sitesinden fatura işlemleri başlığından kolaylıkla fatura ödemesi yapılabilir.
 • Hizmet alınan firmanın yetkili servisinden ya da bayisinden hem nakit hem de kredi kartı ile internet faturası ödenebilir.
 • Banka şubesinden havale yapılarak internet faturası ödenebileceği gibi internet bankacılığı aracılığıyla kurum ödemeleri sekmesinden direkt olarak internet fatura borcu kapatılabilir. 
 • İnternet fatura ödeme otomatik ödeme talimatı verilerek sonraki aylarda otomatik olarak ödenmesi sağlanır.

İnternet Fatura Sorgulaması

 • Geleneksel yöntem olarak tanımlanan internet hizmeti alınan firmanın yetkili servisine ya da bayisine gidilerek internet fatura tutarını öğrenilebilir.
 • İkinci yol ise telefon aracılığıyla fatura tutarını öğrenmektir. Bu yolu izleyecek kişilerin internet hizmeti aldığı kurumu arayarak borç tutarını öğrenmeleri mümkündür. Sisteme kayıtlı olan telefon numarasından arandığında hızlı bir şekilde bilgi alınabileceği gibi fatura sahibinin T.C. kimlik numarası, internet abone numarası tuşlandığında da aynı bilgiye sahip olunabilir.
 • Fatura tutarı hakkında bilgi olmanın üçüncü yolu ise internet bağlantısının sağlandığı kurumun internet sitesi ya da mobil uygulamasından fatura sahibinin T.C. kimlik numarası, internet abone numarası, sistemde kayıtlı olan telefon numarası, adsl numarası girilerek internet borcunu sorgulamaktır. 

En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

20.000 TL 12 Ay Vade

Toplam Maliyet 22.633 TL
Faiz Oranı %1,63
Aylık Taksit 1.886 TL
Toplam Maliyet 22.921 TL
Faiz Oranı %1,74
Aylık Taksit 1.901 TL
Toplam Maliyet 22.750 TL
Faiz Oranı %1,64
Aylık Taksit 1.887 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor.

İnternet Faturası Öderken Bilinmesi Gerekenler

İnternet faturası ödenirken ödeme esnasında bazı bilgiler gereklidir. Geleneksel yöntemlerle ödeme yapmak isteyen kişiler evlerine gelen faturaları ile ödeme noktalarına giderek kolaylıkla ödeyebilir. Fatura ödemelerini internet sitesi üzerinden, internet bankacılığı üzerinden veya müşteri hizmetlerini arayarak ödeme yapmak isteyenlerin kullanıcı bilgilerini gereken yerlere vermesi gerekir. Bu bilgiler şunlardır;

 • İnternet hizmeti alan kişinin T.C. kimlik numarası
 • Sisteme kayıtlı olan telefon numarası
 • İnternet abone numarası / kullanıcı kodu / müşteri no
 • ADSL numarasıdır

İnternet Faturası Ödenmediğinde Ne Olur?

İnternet faturasının da son ödeme tarihi bulunmaktadır. Son ödeme tarihi geçen faturalarda öncelikle kişiye tebliğ yapılarak borç hatırlatılır. Hala ödenmediği takdirde ise kişinin internet bağlantısı kısıtlanır ya da internet erişimi kesilir. Tüm bu kısıtlama, kesilme durumlarında öncelik fatura sahibini bilgilendirmektir. Bu nedenle internet faturalarının son kullanma tarihine dikkat etmek ve vaktinde ödemek oldukça büyük öneme sahiptir.


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et