En Hesaplı İnternet Bağlantı Tarifeleri

Lütfen istediğiniz bağlantı hızını seçin:
Şirket Ürün Adı Hız Kota AKN (GB)* Telefon Paketi Bağlantı Ücreti Fiyat Taahüt Süresi Ürün Açıklaması
millenicommillenicom Avantajlı İnternet Kampanyası 4 mbps Yok 20 Yok Yok 39.90 TL 24 Ay Millenicom'dan Avantajlı İnternet Kampanyası! Her Şey Dahil '39,90 TL'! Modem, Aktivasyon Ücreti ve Evde Kurulum Hediyedir..! Kolay Başvuru »
TurkNet Taahütsüz Özgür İletişim 100 mbps* Yok Yok Dahil Yok 64,99 TL Yok 100 Mbps'e Kadar Sınırsız, Taahhütsüz İnternet ve Her Yöne 1.000 Dk Konuşma. Üstelik Taahhüt Bozma Bedelinizin 120 TL’si TurkNet'ten! Kolay Başvuru »
DSmart D-Smart Herşey Dahil Limitsiz İnternet 8 mbps Sınırsız 50 Yok Yok 68.00 TL 12 Ay D-Smart’ta herşey dahil limitsiz internet keyfiniz, 12 ay kullanım sözünüz ile! Kolay Başvuru »
Uydunet Uydunet Konuşturan HD ve Sınırsız 25 mbps Sınırsız 50 Dahil Yok 39.99 TL 24 Ay 24 ay boyumca TV+Sınırsız İnternet+Telefon Paketi! Kolay Başvuru »
SuperonlineSuperonline Işık Hızında Fiber İnternet 25 mbps Sınırsız 50 Hariç Yok 59.90 TL 24 Ay Fatura sürprizi yok, net fiyat tek fiyat! Kolay Başvuru »
VodafoneVodafone Süpernet İnternet 16 mbps Sınırsız 50 Hariç Yok 62.90 TL 24 Ay 16 Mbps ADSL internet ile ilk ay internet Ücretsiz! Kolay Başvuru »
Digiturk Digiturk Limitsiz İnternet + Film 8 mbps Sınırsız 50 Yok Yok 69.99 TL 24 Ay 24 ay boyunca Film + İnternet keyfi sınırsız yaşayın ! Kolay Başvuru »
millenicommillenicom Engel Yok Kampanyası 10 mbps Yok 50 Yok Yok 45.90 TL 27 Ay Millenicom'dan Engelli Vatandaşlarımıza Özel Gün Boyunca Sınırsız İnternet! Aktivasyon Ücreti ve Evde Kurulum Hediyedir. 200 TL'ye Kadar Taahhüt Karşılama Bedeliniz Bizden..! Kolay Başvuru »
millenicommillenicom Fiber İnternet Kampanyası 24 mbps Yok 35 Yok Yok 54.90 TL 27 Ay Millenicom'da Sınırsız Fiber İnternet! Aktivasyon Ücreti ve Evde Kurulum Hediyedir. 200 TL'ye Kadar Taahhüt Karşılama Bedeliniz Bizden..! Kolay Başvuru »
millenicommillenicom Üniversite Kampanyası 10 mbps Yok 50 Yok Yok 55.90 TL 12 Ay Millenicom'dan Üniversite Öğrencilerine Özel Gerçek Sınırsız İnternet! Aktivasyon Ücreti ve Evde Kurulum Hediyedir. 200 TL'ye Kadar Taahhüt Karşılama Bedeliniz Bizden..! Kolay Başvuru »
millenicommillenicom AKN'li İnternet Kampanyası 8 mbps Yok 50 Yok Yok 56.90 TL 27 Ay Gün boyunca Sınırsız İnternet! Aktivasyon Ücretiz ve Evde Kurulum Hediyedir. 200 TL'ye Kadar Taahhüt Karşılama Bedeliniz Bizden..! Kolay Başvuru »
millenicommillenicom Gerçek Sınırsız İnternet Kampanyası 8 mbps Yok Yok Yok Yok 61.90 TL 27 Ay Millenicom'da Gerçek Sınırsız İnternet! AKN Yok! Aktivasyon Ücreti ve Evde Kurulum Hediyedir. 200 TL'ye Kadar Taahhüt Karşılama Bedeliniz Bizden..! Kolay Başvuru »
VodafoneVodafone Süpernet Fiber İnternet 50 mbps Sınırsız 100 Hariç Yok 79.90 TL 24 Ay Ev telefonu ve hat ücreti olmadan sınırsız fiber internet Kolay Başvuru »
Digiturk Digiturk Limitsiz Fiber İnternet + Film 25 mbps Sınırsız 25 Yok Yok 79.99 TL 24 Ay 24 ay boyuncaFiber İnternetin keyfini çıkarın! Kolay Başvuru »
SuperonlineSuperonline Hızlı İnternet 8 mbps Sınırsız 50 Dahil Yok 44.90 TL 24 Ay Limitsiz ev internet paketi Kolay Başvuru »
DSmart D-Smart Standart İnternet 16 mbps Sınırsız 50 Yok 36.00 79.00 TL 12 Ay D-Smart İnternet tarifelerinden taahhüt olmadan dilediğiniz süre faydalanın Kolay Başvuru »
DSmart D-Smart Engelli, gazi ve şehit yakınlarına özel İnternet 16 mbps Sınırsız 50 Yok 36.00 55.00 TL 12 Ay Engelli, gazi ve şehit yakınınlarına özel internet tarifesi Kolay Başvuru »
DSmart D-Smart Limitsiz İnternet 8 mbps Sınırsız 50 Yok Yok 54.00 TL 12 Ay 24 ay boyunca sabit fiyat.Yalın internet ücreti, aktivasyon bedeli ve damga vergisi hediye! Üstelik abone olduğunuz ayın bedeli bizden! Kolay Başvuru »
TurkTelekom Türk Telekom Yalın İnternet 24 mbps Sınırsız 35 Hariç 96.00 TL 59.90 TL 24 Ay Yalın internetle ev telefonu ve telefon hattı olmadan internet sahibi olabilirsiniz Kolay Başvuru »
TurkTelekom Türk Telekom Fiber Hızlı Hepsi Dahil Kampanyası 24 mbps Sınırsız 50 Hariç 96.00 TL 65.90 TL 24 Ay Hem hızlı hem mutlu olmak isteyenler için dolu dolu fiber internet Kolay Başvuru »
Uydunet Uydunet Günde 1 TL'ye Sınırsız Fiber İnternet 25 mbps Sınırsız 25 Yok Yok 29.99 TL 24 Ay 24 ay boyunca sınırsınz internet keyfi! Kolay Başvuru »
adsl internet paketleri

ADSL Nedir?

ADSL, standart telefon hatlarını kullanarak, yüksek hızlı internet bağlantısı sağlayan özel internet bağlantısı türüdür. Bu teknoloji, veri ve ses şebekelerini aynı anda kullanmamıza olanak sağlar. Bu teknolojiyle beraber internet hızı megabitler seviyesine yükselmiş, kullanıcıların bağlantı hızları artmıştır. Gelişen uydu ve fiber teknolojileriyle beraber hızlı internet teknolojileri çeşitlenmekte ve rekabet ortamında kullanıcıların tercih edebileceği farklı kombinasyonlarda tarifeler şirketlerce piyasaya sürülmektedir.

Fiber İnternet Nedir?

Fiber internet, standart kablolar yerine, “Fiberoptik” malzemeden yapılmış hatlar üzerinden verilerin aktarıldığı yeni bir bağlantı ve veri akışı teknolojisidir. Kullanıcılarına daha hızlı bağlantı imkanı ve veri akışında avantajlar sunmaktadır.Fiber İnterneti kullanabilmeniz için oturduğunuz bölgede fiberoptik kablo alt yapısının olması gereklidir.

Download Nedir?

Download Türkçe karşılığı indirme, internet ağında yer alan bir bilgisayardan (sunucudan) kendi bilgisayarımıza veri transfer edilmesidir. Web siteleri üzerinden yapılan aramalarda metin ve resim indirdiğinizden dolayı dowload (İndirme) kapsamına girmektedir. İnternet hızında bahsedilirken genelde kast edilen en önemli unsur dowload hızınızdır.

Upload Nedir?

Upload’ın Türkçe karşılığı “yükleme” olan, bilgisayarınızdan başka bir bilgisayara (genellikle sunuculara) program, belge veya web sayfası gibi dosyaları göndermeniz ya da yüklemenizdir. Özellikle çeşitli dosya ve veri yüklemesi yapıyorsanız Upload önemli olmaktadır. Fakat bireysel kullanıcılar için çoğunlukla önemli olan upload değil download’dır.

*Adil Kullanım Kotası Nedir?

Adil kullanım kotası tüm kullanıcılara adil hizmet vermek için aylık belirli bir indirme(dowload) kotasını geçen kullanıcın hızının düşürülmesidir. Adil kullanım kotası standart olarak servis sağlayıcılar tarafından sunulmaktadır. Belir bir ücret karşılığında adil kullanım kotasını yükseltebilir veya tamamen kaldırabilirsiniz. Fakat bunun için aylık internet kullanımınıza denk gelen en avantajlı tarifeyi kullanmanızı öneririz. Aksi halde gereksiz maliyete katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

Yalın ADSL Nedir?

Sabit bir telefona ihtiyaç duymadan internete girmenizi sağlayan genel internet kampanyasının ismidir. Yalın ADSL ile ev telefonu faturası ödemeden internete bağlanmış olursunuz. Fakat çeşitli ek ücretler ve taahhütler karşılığında yapılan bir hizmet olup, bu hizmeti kullanmadan önce şartlarını ve ek ücretlerini öğrenmeniz faydanıza olacaktır.

Verilen Taahhütlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taahhüt karşılığında internet almanız durumunda çeşitli indirimlerden yararlanabilirsiniz. Taahhütler genellikle 12 ve 24 ay üzerinden verilmekte olup süre uzadıkça daha fazla indirim sunulmaktadır. Taahhütlerde indirim oranının fazla olmasının nedeni bireysel kullanıcıya yönelik rekabetin firmalar arasında fazla olmasıdır. Taahhüt süresi dolmadan internet aboneliğinden çıkmak istemeniz durumunda yapılan indirimler internet sağlayıcı firma tarafından geri talep edilebilir ve/veya çeşitli cezalar uygulanabilir. Bazen verilen taahhüttü bozdurmak yerine, kullanmasanız dahi faturalarınızı ödemeniz daha avantajlı olabiliyor. Bundan dolayı verilecek taahhüt sürelerini dikkatli seçilmelisiniz.

Ülkemizde Faaliyet Gösteren İnternet Sağlayıcıları

  • TurkNet, 1996 yılında kurulan TurkNet, kurumsal telekom pazarında bireylere ve işletmelere, kendilerine özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan, telefon, toplu internet, veri merkezi ve barındırma hizmetleri sunan bir şirkettir.
  • TTNET, Türk Telekom iştiraki olarak 26 Nisan 2006 tarihinde kurulmuş ve 14 Mayıs 2006 tarihinde 'İnternet Servis Sağlayıcı Lisansı' alarak faaliyetlerine başlamıştır.
  • Turkcell Superonline, Türkiye'nin yenilikçi telekom operatörü olarak kendi altyapısını kurmak üzere kendi kurduğu altyapı üzerinden fiber optik internet başta olmak üzere çeşitli telekomünikasyon hizmetleri veren bir Turkcell grup şirketidir.
  • Vodafone, Newbury merkezli uluslararası bir İngiliz cep telefonu şirketidir. Dünya'nın 30 ülkesinde GSM operatörlüğü yapmaktadır. Ülkemizde Vodafone Net ismi ile konutlara da ADSL hizmeti sunmaya da başlamıştır.
  • D-Smart, Doğan TV Holding bünyesinde 2007 yılından bu yana faaliyet gösteren ve ülkemizin önde gelen dijital yayın platformlarındandır. D-Smart dijital yayın platformunun yanında evlere ADSL hizmeti de sunmaya başlamıştır.
  • UyduNet, Kablo TV altyapısı üzerinden bilgisayarınıza bağlanan bir modem vasıtasıyla telefon hattına ihtiyaç duymadan internete bağlanmanızı sağlayan bir sistemdir.
  • Doping, Millenicom Türkiye iştiraki olarak 2004 yılından itibaren Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Bireysel müşterilere ADSL ve sabit telefon hizmetleri sağlamaktadır.
  • Digitürk, 1999 yılında kurulan Digitürk, 2000 yılından itibaren bünyesinde yer alan televizyon, radyo, müzik ve interaktif kanallarıyla müşterilerine hizmet vermektedir.

İnternet Sağlayıcıları Nasıl Seçilmelidir?

Son dönemlerde internet sağlayıcıları bireysel kullanıcılara yönelik çeşitli kampanyalar yürütmektedirler. GSM firmalarının da konutlar için internet kampanyaları başlatmaları ile birlikte son kullanıcı için internet seçenekleri artmış, piyasadaki rekabet de sağlayıcıları yeni ürünlere yöneltmiştir. Doğru internet sağlayıcısını seçmeniz için öncelikli olarak ihtiyacınızın ne olduğu ve aylık ayırabileceğinizin bütçe tutarını belirlemelisiniz. Belirlenen bütçe ve ihtiyaca göre internet sağlayıcılarının kampanyalarını değerlendirmelisiniz.

Hesapkurdu olarak, son kullanıcıya yönelik ürünleri ücretsiz olarak kıyaslamanız için platformlar oluşturmaktayız. Yakında bu platformlar içine kıyaslamanız için internet sağlayıcılarını da dahil etmiş olacağız.