En Hesaplı İnternet Bağlantı Tarifeleri

Lütfen istediğiniz bağlantı hızını seçin:
Şirket Ürün Adı Hız Kota AKN (GB)* Telefon Paketi Bağlantı Ücreti Fiyat Taahüt Süresi Ürün Açıklaması
TurkNet Taahütsüz Özgür İletişim 100 mbps Sınırsız 150 Dahil Yok 59.99 TL Yok 150 Adil Kullanımlı Sınırsız İnternet ve Her Yöne 1.000 Dk Konuşma, Üstelik Taahhüt Yok! Kolay Başvuru »
DopingDoping İndirimli Telefonsuz İnternet 16 mbps Sınırsız 50 Yok Yok İlk 12 Ay 52,90 TL, sonra 59,90 TL 24 Ay Yeni müşterilere özel, 24 ay boyunca telefonsuz sınırsız internet hizmeti. Üstelik 120 TL’ye kadar taahhüt karşılama hediyedir! Kolay Başvuru »
VodafoneVodafone Sınırsız Yalın İnternet 16 mbps Sınırsız 60 Hariç Yok 49.90 TL 24 Ay Ev telefonu bağlatmadan sınırsız internet Kolay Başvuru »
VodafoneVodafone Sınırsız Yalın İnternet 32 mbps Sınırsız 60 Hariç Yok 54.90 TL 24 Ay Ev telefonu ve hat ücreti olmadan sınırsız fiber internet Kolay Başvuru »
SuperonlineSuperonline ADSL Yaz Fırsatı 16 mbps Sınırsız 50 Hariç Yok 54.00 TL 24 Ay İlk 3 ay ücretsiz, sonraki 24 ay sabit fiyat Kolay Başvuru »
DopingDoping Fiber Hızlı Telefonsuz İnternet 24 mbps Sınırsız 25 Yok Yok İlk 12 Ay 49,90 TL, sonra 56,90 TL 24 Ay Fiber hızında telefonsuz sınırsız internet. Üstelik 120 TL’ye kadar taahhüt karşılama hediyedir! Kolay Başvuru »
Digiturk Digiturk Limitsiz İnternet 8 mbps Sınırsız 50 Yok Yok 59.99 TL 24 Ay 24 ay boyunca Digiturk + İnternet keyfini sınırsız yaşayın ! Kolay Başvuru »
DopingDoping İndirimli Telefonsuz İnternet 8 mbps Sınırsız 50 Yok Yok İlk 12 Ay 49,90 TL, sonra 56,90 TL 24 Ay Telefonsuz limitsiz internet çok özel fiyatlarla Doping'de! Üstelik 192 TL değerinde İnternet Aktivasyon ücreti ve 120 TL’ye kadar taahhüt karşılama hediyedir! Kolay Başvuru »
SuperonlineSuperonline Avantajlı Yalın ADSL 16 mbps Sınırsız 50 Dahil Yok 64.00 TL 24 Ay Limitsiz internet ve ev telefonu paketi Kolay Başvuru »
TTnetTTnet Tam Zamanında 16 mbps Sınırsız 50 Hariç 48.00 TL 46.00 TL 24 Ay Sınırsız internet paketi Kolay Başvuru »
TTnetTTnet Fatura Net 16 mbps 16 25 Hariç 48.00 TL 29.90 TL 24 Ay 16 kotalı internet, ücretsiz modem, 48 TL bağlantı ücreti Kolay Başvuru »
DopingDoping Doping'de Engel Yok Telefonsuz İnternet 24 mbps Sınırsız 25 Yok Yok 46,90 TL 24 Ay Engelli, Gazi ve Şehit Yakınlarına çok özel fiyatlarla sınırsız internet. Kolay Başvuru »
TTnetTTnet Fiberin Kralı 24 mbps Sınırsız 75 Hariç Yok 49.90 TL 24 Ay Fiber farkıyla sınırsız internet ve ücretsiz hızlı modem Kolay Başvuru »
VodafoneVodafone Telefonsuz Fiber 30 mbps Sınırsız 75 Hariç Yok 59.90 TL 24 Ay Ev telefonu ve hat ücreti olmadan 100 Mbps’ye varan sınırsız fiber internet Kolay Başvuru »
DSmart D-Smart Herşey Dahil Limitsiz İnternet 8 mbps Sınırsız 50 Yok Yok 68.00 TL 12 Ay D-Smart’ta herşey dahil limitsiz internet keyfiniz, 12 ay kullanım sözünüz ile! Kolay Başvuru »
DSmart D-Smart Limitsiz İnternet 8 mbps Sınırsız 50 Yok Yok 49.00 TL 12 Ay 24 ay boyunca sabit fiyat.Yalın internet ücreti, aktivasyon bedeli ve damga vergisi hediye! Üstelik abone olduğunuz ayın bedeli bizden! Kolay Başvuru »
TurkTelekom Türk Telekom Fiberin Kralı 24 mbps Sınırsız 35 Hariç 96.00 TL 46.90 TL 24 Ay 24 Ay boyunca sabit fiyatla hiper hızlı internet keyfi için Fiberin Kralı Kampanyası’na gelin! Kolay Başvuru »
TurkTelekom Türk Telekom Yalın İnternet Kampanyası 16 mbps Sınırsız 50 Hariç 96.00 TL 59.90 TL 24 Ay Şimdi evinizde telefon olmasa da internetiniz olacak Kolay Başvuru »
TurkTelekom Türk Telekom Fiber Hızlı Yeni Yıl Kampanyası 24 mbps Sınırsız 75 Hariç 96.00 TL 59.90 TL 24 Ay Hem hızlı hem mutlu olmak isteyenler için dolu dolu fiber internet Kolay Başvuru »

ADSL Nedir?

ADSL, standart telefon hatlarını kullanarak, yüksek hızlı internet bağlantısı sağlayan özel internet bağlantısı türüdür. Bu teknoloji, veri ve ses şebekelerini aynı anda kullanmamıza olanak sağlar. Bu teknolojiyle beraber internet hızı megabitler seviyesine yükselmiş, kullanıcıların bağlantı hızları artmıştır. Gelişen uydu ve fiber teknolojileriyle beraber hızlı internet teknolojileri çeşitlenmekte ve rekabet ortamında kullanıcıların tercih edebileceği farklı kombinasyonlarda tarifeler şirketlerce piyasaya sürülmektedir.

Fiber İnternet Nedir?

Fiber internet, standart kablolar yerine, “Fiberoptik” malzemeden yapılmış hatlar üzerinden verilerin aktarıldığı yeni bir bağlantı ve veri akışı teknolojisidir. Kullanıcılarına daha hızlı bağlantı imkanı ve veri akışında avantajlar sunmaktadır.Fiber İnterneti kullanabilmeniz için oturduğunuz bölgede fiberoptik kablo alt yapısının olması gereklidir.

Download Nedir?

Download Türkçe karşılığı indirme, internet ağında yer alan bir bilgisayardan (sunucudan) kendi bilgisayarımıza veri transfer edilmesidir. Web siteleri üzerinden yapılan aramalarda metin ve resim indirdiğinizden dolayı dowload (İndirme) kapsamına girmektedir. İnternet hızında bahsedilirken genelde kast edilen en önemli unsur dowload hızınızdır.

Upload Nedir?

Upload’ın Türkçe karşılığı “yükleme” olan, bilgisayarınızdan başka bir bilgisayara (genellikle sunuculara) program, belge veya web sayfası gibi dosyaları göndermeniz ya da yüklemenizdir. Özellikle çeşitli dosya ve veri yüklemesi yapıyorsanız Upload önemli olmaktadır. Fakat bireysel kullanıcılar için çoğunlukla önemli olan upload değil download’dır.

*Adil Kullanım Kotası Nedir?

Adil kullanım kotası tüm kullanıcılara adil hizmet vermek için aylık belirli bir indirme(dowload) kotasını geçen kullanıcın hızının düşürülmesidir. Adil kullanım kotası standart olarak servis sağlayıcılar tarafından sunulmaktadır. Belir bir ücret karşılığında adil kullanım kotasını yükseltebilir veya tamamen kaldırabilirsiniz. Fakat bunun için aylık internet kullanımınıza denk gelen en avantajlı tarifeyi kullanmanızı öneririz. Aksi halde gereksiz maliyete katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

Yalın ADSL Nedir?

Sabit bir telefona ihtiyaç duymadan internete girmenizi sağlayan genel internet kampanyasının ismidir. Yalın ADSL ile ev telefonu faturası ödemeden internete bağlanmış olursunuz. Fakat çeşitli ek ücretler ve taahhütler karşılığında yapılan bir hizmet olup, bu hizmeti kullanmadan önce şartlarını ve ek ücretlerini öğrenmeniz faydanıza olacaktır.

Verilen Taahhütlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taahhüt karşılığında internet almanız durumunda çeşitli indirimlerden yararlanabilirsiniz. Taahhütler genellikle 12 ve 24 ay üzerinden verilmekte olup süre uzadıkça daha fazla indirim sunulmaktadır. Taahhütlerde indirim oranının fazla olmasının nedeni bireysel kullanıcıya yönelik rekabetin firmalar arasında fazla olmasıdır. Taahhüt süresi dolmadan internet aboneliğinden çıkmak istemeniz durumunda yapılan indirimler internet sağlayıcı firma tarafından geri talep edilebilir ve/veya çeşitli cezalar uygulanabilir. Bazen verilen taahhüttü bozdurmak yerine, kullanmasanız dahi faturalarınızı ödemeniz daha avantajlı olabiliyor. Bundan dolayı verilecek taahhüt sürelerini dikkatli seçilmelisiniz.

Ülkemizde Faaliyet Gösteren İnternet Sağlayıcıları

  • TurkNet, 1996 yılında kurulan TurkNet, kurumsal telekom pazarında bireylere ve işletmelere, kendilerine özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan, telefon, toplu internet, veri merkezi ve barındırma hizmetleri sunan bir şirkettir.
  • TTNET, Türk Telekom iştiraki olarak 26 Nisan 2006 tarihinde kurulmuş ve 14 Mayıs 2006 tarihinde 'İnternet Servis Sağlayıcı Lisansı' alarak faaliyetlerine başlamıştır.
  • Turkcell Superonline, Türkiye'nin yenilikçi telekom operatörü olarak kendi altyapısını kurmak üzere kendi kurduğu altyapı üzerinden fiber optik internet başta olmak üzere çeşitli telekomünikasyon hizmetleri veren bir Turkcell grup şirketidir.
  • Vodafone, Newbury merkezli uluslararası bir İngiliz cep telefonu şirketidir. Dünya'nın 30 ülkesinde GSM operatörlüğü yapmaktadır. Ülkemizde Vodafone Net ismi ile konutlara da ADSL hizmeti sunmaya da başlamıştır.
  • D-Smart, Doğan TV Holding bünyesinde 2007 yılından bu yana faaliyet gösteren ve ülkemizin önde gelen dijital yayın platformlarındandır. D-Smart dijital yayın platformunun yanında evlere ADSL hizmeti de sunmaya başlamıştır.
  • UyduNet, Kablo TV altyapısı üzerinden bilgisayarınıza bağlanan bir modem vasıtasıyla telefon hattına ihtiyaç duymadan internete bağlanmanızı sağlayan bir sistemdir.
  • Doping, Millenicom Türkiye iştiraki olarak 2004 yılından itibaren Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Bireysel müşterilere ADSL ve sabit telefon hizmetleri sağlamaktadır.
  • Digitürk, 1999 yılında kurulan Digitürk, 2000 yılından itibaren bünyesinde yer alan televizyon, radyo, müzik ve interaktif kanallarıyla müşterilerine hizmet vermektedir.

İnternet Sağlayıcıları Nasıl Seçilmelidir?

Son dönemlerde internet sağlayıcıları bireysel kullanıcılara yönelik çeşitli kampanyalar yürütmektedirler. GSM firmalarının da konutlar için internet kampanyaları başlatmaları ile birlikte son kullanıcı için internet seçenekleri artmış, piyasadaki rekabet de sağlayıcıları yeni ürünlere yöneltmiştir. Doğru internet sağlayıcısını seçmeniz için öncelikli olarak ihtiyacınızın ne olduğu ve aylık ayırabileceğinizin bütçe tutarını belirlemelisiniz. Belirlenen bütçe ve ihtiyaca göre internet sağlayıcılarının kampanyalarını değerlendirmelisiniz.

Hesapkurdu olarak, son kullanıcıya yönelik ürünleri ücretsiz olarak kıyaslamanız için platformlar oluşturmaktayız. Yakında bu platformlar içine kıyaslamanız için internet sağlayıcılarını da dahil etmiş olacağız.