İnternet Paketlerini Karşılaştırın!

Nasıl bir internet paketi arıyorsunuz?

En Uygun İnternet Paketleri

Şirket Paket Aylık Ücret
Millenicom
239,90 TL Başvur
Digiturk
+
279,00 TL Başvur
Dsmart
+ +
389,00 TL Başvur
Dsmart
369,00 TL Başvur
Superonline
320,00 TL Başvur
Millenicom
279,90 TL Başvur
Turksat
+ +
355,00 TL Başvur
Dsmart
+
499,00 TL Başvur
Dsmart
+
469,00 TL Başvur
Digiturk
+
439,00 TL Başvur
Superonline
280,00 TL Başvur
Digiturk
+ +
509,00 TL Başvur
Millenicom
259,90 TL Başvur
Turksat
+ +
355,00 TL Başvur
Superonline
+
420,00 TL Başvur
Digiturk
+
259,00 TL Başvur
Superonline
320,00 TL Başvur

ADSL Nedir?


ADSL, standart telefon hatlarını kullanarak, yüksek hızlı internet bağlantısı sağlayan özel internet bağlantısı türüdür. Bu teknoloji, veri ve ses şebekelerini aynı anda kullanmamıza olanak sağlar. Bu teknolojiyle beraber internet hızı megabitler seviyesine yükselmiş, kullanıcıların bağlantı hızları artmıştır. Gelişen uydu ve fiber teknolojileriyle beraber hızlı internet teknolojileri çeşitlenmekte ve rekabet ortamında kullanıcıların tercih edebileceği farklı kombinasyonlarda tarifeler şirketlerce piyasaya sürülmektedir.

Fiber İnternet Nedir?


Fiber internet, standart kablolar yerine, “Fiberoptik” malzemeden yapılmış hatlar üzerinden verilerin aktarıldığı yeni bir bağlantı ve veri akışı teknolojisidir. Kullanıcılarına daha hızlı bağlantı imkanı ve veri akışında avantajlar sunmaktadır.Fiber İnterneti kullanabilmeniz için oturduğunuz bölgede fiberoptik kablo alt yapısının olması gereklidir.

Download Nedir?


Download Türkçe karşılığı indirme, internet ağında yer alan bir bilgisayardan (sunucudan) kendi bilgisayarımıza veri transfer edilmesidir. Web siteleri üzerinden yapılan aramalarda metin ve resim indirdiğinizden dolayı download (indirme) kapsamına girmektedir. İnternet hızında bahsedilirken genelde kast edilen en önemli unsur dowload hızınızdır.

Upload Nedir?


Upload’ın Türkçe karşılığı “yükleme” olan, bilgisayarınızdan başka bir bilgisayara (genellikle sunuculara) program, belge veya web sayfası gibi dosyaları göndermeniz ya da yüklemenizdir. Özellikle çeşitli dosya ve veri yüklemesi yapıyorsanız Upload önemli olmaktadır. Fakat bireysel kullanıcılar için çoğunlukla önemli olan upload değil download’dır.

Adil Kullanım Kotası Nedir?


Adil kullanım kotası tüm kullanıcılara adil hizmet vermek için aylık belirli bir indirme (download) kotasını geçen kullanıcın hızının düşürülmesidir. Adil kullanım kotası standart olarak servis sağlayıcılar tarafından sunulmaktadır. Belir bir ücret karşılığında adil kullanım kotasını yükseltebilir veya tamamen kaldırabilirsiniz. Fakat bunun için aylık internet kullanımınıza denk gelen en avantajlı tarifeyi kullanmanızı öneririz. Aksi halde gereksiz maliyete katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

Yalın ADSL Nedir?


Sabit bir telefona ihtiyaç duymadan internete girmenizi sağlayan genel internet kampanyasının ismidir. Yalın ADSL ile ev telefonu faturası ödemeden internete bağlanmış olursunuz. Fakat çeşitli ek ücretler ve taahhütler karşılığında yapılan bir hizmet olup, bu hizmeti kullanmadan önce şartlarını ve ek ücretlerini öğrenmeniz faydanıza olacaktır. Detaylı bilgi için yalın internet sayfamızı ziyaret edin.

Verilen Taahhütlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Taahhüt karşılığında internet almanız durumunda çeşitli indirimlerden yararlanabilirsiniz. Taahhütler genellikle 12 ve 24 ay üzerinden verilmekte olup süre uzadıkça daha fazla indirim sunulmaktadır. Taahhütlerde indirim oranının fazla olmasının nedeni bireysel kullanıcıya yönelik rekabetin firmalar arasında fazla olmasıdır. Taahhüt süresi dolmadan internet aboneliğinden çıkmak istemeniz durumunda yapılan indirimler internet sağlayıcı firma tarafından geri talep edilebilir ve/veya çeşitli cezalar uygulanabilir. Bazen verilen taahhüttü bozdurmak yerine, kullanmasanız dahi faturalarınızı ödemeniz daha avantajlı olabiliyor. Bundan dolayı verilecek taahhüt sürelerini dikkatli seçilmelisiniz.

Ülkemizde Faaliyet Gösteren İnternet Sağlayıcıları


  • TurkNet, 1996 yılında kurulan TurkNet, kurumsal telekom pazarında bireylere ve işletmelere, kendilerine özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan, telefon, toplu internet, veri merkezi ve barındırma hizmetleri sunan bir şirkettir. Detaylı bilgi için Turknet sayfamızı ziyaret edin.

  • TTNET, Türk Telekom iştiraki olarak 26 Nisan 2006 tarihinde kurulmuş ve 14 Mayıs 2006 tarihinde 'İnternet Servis Sağlayıcı Lisansı' alarak faaliyetlerine başlamıştır.

  • Turkcell, Superonline, Türkiye'nin yenilikçi telekom operatörü olarak kendi altyapısını kurmak üzere kendi kurduğu altyapı üzerinden fiber optik internet başta olmak üzere çeşitli telekomünikasyon hizmetleri veren bir Turkcell grup şirketidir.

  • Vodafone, Newbury merkezli uluslararası bir İngiliz cep telefonu şirketidir. Dünya'nın 30 ülkesinde GSM operatörlüğü yapmaktadır. Ülkemizde Vodafone Net ismi ile konutlara da ADSL hizmeti sunmaya da başlamıştır.

  • D-Smart, Doğan TV Holding bünyesinde 2007 yılından bu yana faaliyet gösteren ve ülkemizin önde gelen dijital yayın platformlarındandır. D-Smart dijital yayın platformunun yanında evlere ADSL hizmeti de sunmaya başlamıştır.

  • UyduNet, Kablo TV altyapısı üzerinden bilgisayarınıza bağlanan bir modem vasıtasıyla telefon hattına ihtiyaç duymadan internete bağlanmanızı sağlayan bir sistemdir.

  • Doping, Millenicom Türkiye iştiraki olarak 2004 yılından itibaren Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Bireysel müşterilere ADSL ve sabit telefon hizmetleri sağlamaktadır.

  • Digitürk, 1999 yılında kurulan Digitürk, 2000 yılından itibaren bünyesinde yer alan televizyon, radyo, müzik ve interaktif kanallarıyla müşterilerine hizmet vermektedir.

İnternet Sağlayıcıları Nasıl Seçilmelidir?


Son dönemlerde internet sağlayıcıları bireysel kullanıcılara yönelik çeşitli kampanyalar yürütmektedirler. GSM firmalarının da konutlar için internet kampanyaları başlatmaları ile birlikte son kullanıcı için internet seçenekleri artmış, piyasadaki rekabet de sağlayıcıları yeni ürünlere yöneltmiştir. Doğru internet sağlayıcısını seçmeniz için öncelikli olarak ihtiyacınızın ne olduğu ve aylık ayırabileceğinizin bütçe tutarını belirlemelisiniz. Belirlenen bütçe ve ihtiyaca göre internet sağlayıcılarının kampanyalarını değerlendirmelisiniz.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi Close Policy
Kabul Et Close Policy