Kobi Kredisi

En uygun kobi kredisi hakkında bilgi edinmek, avantajlı ürün ve hizmetlerden yararlanmak için formu doldurun.

Üyelik Sözleşmesi ve kullanım şartlarını kabul ediyorum.

KOBİ Kredisi, Küçük ve orta boy işletmlerin kullandıkları ticari nitelikli bir kredi türüdür. Niteliği ticari olduğundan dolayı, sadece vergi levhası olan işletmelere verilmektedir. Diğer kredi türlerine göre farklı seçenekleri ve faiz oranları mevcuttur.

KOBİ’ler Neden Kredi Kullanırlar?

KOBİ’ler personel, makine alım/bakım, sezonsal hazırlık, tadilat vb. sebeplerden dolayı nakit kredilere ihtiyaç duymaktadır. İhtiyaç duyulan sebebe göre bankalarda çeşitli kredi seçenekleri bulunmakla birlikte önemli olan bankanın faiz ve dolayısıyla maliyet oranı olduğundan, bankaları detaylı olarak araştırarak faiz oranları ve masrafları kıyaslamanız sizin için faydalı olacaktır.

KOBİ’ler Konut Kredisi Kullanabilir Mi?

KOBİ’ler işletme adına konut kredisi kullanamazlar. Konut kredileri bireysel krediler sınıfında olup yalnızca kişi adına kullanılabilir. Şirket adına kullanılacak krediler “Ticari Kredi” sınfında değerlendirildiğinden bireysel kredi türü olan konut kredisi ürünü şirketler tarafından kullanılamamaktadır.

KOBİ Kredilerine Bankaların Hangi Birimleri Bakmaktadır?

KOBİ kredileri ticari nitelikli kredi olduğundan dolayı bankaların ticari kredi birimleri ilgilenmektedir. Kredinin KOBİ kredisi kapsamana girebilmesi için, kredi işletme adına kullanılmalıdır. Kişilerin kendi adına kullanacağı her kredi bireysel kredi sınıfına girmektedir.İşletmeniz adına bir KOBİ kredisi kullanıyorsanız bireysel kredi türleri (ihtiyaç, konut, taşıt kredileri)’ne bakmanız uygun olmayacaktır. Bireysel krediler ve ticari krediler farklı yönetmeliklere tabi olup, kanuni olarak farklı statülerdedirler.

İşletmenin Verileri KOBİ Kredisi Kullanmak İçin Nasıl Olmalıdır?

Çoğunlukla bankalar vergi levhanızda kar gözükmesini ve en azından bir yıllık işletme olmanızı istemektedir. İşletmeye ait demirbaşlar, gayrimenkuller, taşıtlar bankalar tarafından değerlendirilerek alınabilecek kredi tutarını yükseltmektedir. Ticari nitelikli krediler risk faktöründen dolayı genellikle kısa vadeli kredilerdir. Uzun vadeli KOBİ kredisi almak istemeniz durumunda ise bankalar genellikle sizden teminat isteyecektir.

İşletme Sahiplerinin Kredi Notu KOBİ’lerin Kredi Çekmesini Etkiler Mi?

İşletmelerin verileri değerlendirildiği gibi işletme sahiplerinin kredi notu da değerlendirmektedir. İşletme ortaklarının tamamının rızası ile işletme adına kredi çekilebildiği için bütün ortakların kredi siciline banka tarafından bakılmaktadır. İşletme sahiplerinden birinin kredi notunda çeşitli aksamalar olması durumunda bankalar kredi işleminizi gerçekleştirmeyebilir veya çeşitli taşınmaz teminatlar isteyebilirler.

Kobi Kredisi Faiz Oranları Bankalar Arasında Çok Değişiklik Gösteriyor mu?

Diğer kredi türerine kıyasla, KOBİ kredilerinin faiz oranları bankalarda daha fazla değişiklik göstermektedir. Bunun nedeni ise ticari kredilerin diğer kredilere göre riskinin daha fazla olması ve bankaların risk faktörünü değerlendirmesinin farklılık göstermesidir. Bundan dolayı diğer bankaları araştırmadan sürekli aynı bankalardan kredi işlemi yapmanız durumunda daha yüksek bir maliyete katlanabilirsiniz. İzlenecek en doğru yol kendi çalıştığınız bankaların faiz oranlarını öğrenip diğer bankaların faiz oranları ile kıyaslamanızdır.

Hesapkurdu olarak, son kullanıcıya yönelik ürünleri kıyaslamanız ve ücretsiz olarak başvuru yapmanız için platformlar oluşturmaktayız. Yakında bu platformlar içine KOBİ kredilerini de dahil etmiş olacağız.

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada

Kredi Tutarı

Vade

Ev Arama Durumu

Kredi Tutarı

Vade

İhtiyaç Sebebi

Kredi Tutarı

Vade

Kredi Tipi

Hesapkurdu seni en güncel kredi haberlerinden haberdar etmek istiyor
  • - Haftanın En İyi Faiz Oranları
  • - Size Özel İndirimler
  • - En Güncel Bilgilendirme Yazılarımız
Daha Sonra
İzin Ver