Trafik Sigortalarını Karşılaştır

Araç Muayene Randevusu

Güncelleme: 24.10.2018

Araç muayene randevunuzu alabileceğiniz yetkili tek kurum TÜVTÜRK’tür.

Araba muayene randevusunu iki şekilde alabilirsiniz:

  • TÜVTÜRK internet sitesi üzerinden online olarak,
  • 0850 222 88 88 numaralı TÜVTÜRK çağrı merkezinden

Not: Randevu alırken ruhsatınızı mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

Konu ile ilgili tüm süreç hakkında ayrıntılı bilgi için Araç Muayenesi sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Başvurusu Yapacaklara 10 Tavsiye

Araç Muayene Randevusu İnternetten Nasıl Alınır?

TÜVTÜRK muayene randevunuzu 5 adımda ve 7/24 web sitesinden kolayca almanız mümkün. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

1-TÜVTÜRK Online Randevu Sayfasında Ücretsiz Randevu Alanına Tıkla

Bu ekrana geldiğinizde karşınıza çıkacak ekranda sizden plaka no, ruhsat seri no ve randevu almak istediğiniz şehir bilgilerini girmeniz istenecektir. Bir sonraki adıma geçmeden önce bu bilgileri doldurmanız gerekir.

2-Almak istediğin hizmet türünü seç

Ekranda karşınıza Genel Muayene ve Muayene Tekrarı ve Tespit Muayenesi olmak üzere iki seçenek çıkacaktır. Siz eğer genel muayene işleminizi yaptıracaksanız Genel Muayene ve Muayene Tekrarı seçeneğini seçerek ilerlemelisiniz. 

3-Randevu tarih ve istasyon seçimini yap

Bir sonraki adımda karşınıza randevu tarih ve istasyon için seçim ekranı çıkacaktır. Burada dilediğiniz istasyonu ve o istasyonda müsait olan tarihi seçebilirsiniz.

4-Randevu saatini seç

Randevu istasyon ve tarih seçiminden sonra ilerlediğinizde o tarihte müsait olan saatler ekrana gelecek. Size uygun saati seçerek randevunun son aşamasına ilerleyebilirsiniz.

5-İletişim bilgilerini girerek randevuyu onayla

Son adıma geldiğinizde ise seçmiş olduğunuz randevu bilgilerinin özetini görüntüleyerek kontrol edebilir ve istenen iletişim bilgilerinizi girerek randevu alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Randevunuz onaylandıktan sonra iletişim bilgilerinize girdiğiniz e-mail adresinize randevu bilgileriniz gönderilecektir.

Araç Muayene Randevusu Telefonla Nasıl Alınır?

Araç muayene randevunuzu online olarak almak istemiyorsanız 0850 222 88 88 numaralı TÜVTÜRK çağrı merkezinden de randevu almanız mümkün. Çağrı merkezi üzerinden randevunuzu pazar günü hariç haftanın 6 günü 08:00-20:00 arasında alabilirsiniz.

Araç Muayene Randevusu Ücretli mi?

TÜVTÜRK’ün resmî web sitesi üzerinden yapılacak randevu alma işlemi için herhangi bir ücret alınmıyor. Araç sahipleri randevu alma işlemlerini internet sitesi üzerinden online olarak ya da çağrı merkezinden ücretsiz olarak yapabilir. Ayrıca internette karşınıza çıkabilecek ve araç muayene randevusu için ücret istediğini belirten sitelerden uzak durulmasını tavsiye ederiz.

Araç Muayene Randevusu İptal Etme

Almış olduğunuz muayene randevunuzu güncellemeniz ya da iptal etmeniz mümkün. Bunun için randevu ekranından bilgilerinizi girerek mevcut randevunuzu görüntüleyebilir ve çıkan seçeneklerden güncelleme ve iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Randevu bilgilerinize, randevu tarihinize kadar erişmeniz ve bilgileriniz üzerinde değişiklik yapmanız mümkündür.

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

0,0 Puan