TSS Evde Bakım Hizmeti

Güncelleme: 13.07.2022 Yayımlama: 13.07.2022 | Okuma Süresi: 2 dk.

TSS Evde Bakım Hizmeti Nedir?

Özel hastanelerde SGK desteği ile tedavi görülmesine olanak sağlayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ayakta ve yatarak tedavi teminatlarına sahiptir. Bazı durumlarda yatarak tedavi sonrası evde bakım hizmeti ile tedaviye devam etmek gerekebilir.

Aile tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında bilgi için aile tamamlayıcı sağlık sigortası sayfamızı ziyaret edin.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları  

Kimlere Evde Bakım Hizmeti Verilir?

Sigortalının yatarak tedavi sonrası, tedavisini yürüten doktoru tarafından gerekli görüldüğü durumda evde bakım hizmeti verilmektedir. Tedaviyi yürüten doktorun uygulanmasını istediği tıbbi tedavi planının hastaneden taburcu olurken sigortacı tarafından da onaylanması koşulu mevcuttur. 

Taburcu olunan tarihten itibaren sağlık personeli tarafından uygulanan evde bakım hizmeti giderleri, evde bakım hizmeti doktor raporu ile gerekliliği belgelenmiş olan tıbbi cihazlar ile gerçekleşirse bu cihazların kira bedeli sigorta tarafından karşılanacaktır. Bu hizmetten faydalanabilmek için sigorta şirketinin sözleşmede teminat altına aldığı hastalıklar ve yine sözleşmede yer alan evde bakım hizmetinde karşılanacak olan tıbbi malzeme ve cihazlar detaylı olarak bilinmelidir.

Sağlık Sigortası Ambulans Teminatı ile ilgili bilgi için sayfamızı ziyaret edin.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
DenizBank Bonus Gold
Ödül Para/Puan 5000 TL
Yıllık Ücret 255 TL

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


TSS Evde Bakım Hizmeti Kapsamı

Evde bakım hizmetinden yararlanabilmek için;

  • Trakeostomili
  • Sık orotrakeal aspirasyon gereksinimi
  • Entreal beslenme gereksinimi
  • TPN/IV sıvı desteği gereksinimi
  • Ventilatöre bağımlılık ve solunum yetmezliği
  • İleri dönem onkoloji hastaları
  • Ağrı protokolünün uygulanması gibi gereklilikler mevcuttur.

Hastanın günlük yaşam aktivitelerini tek başına gerçekleştirememesi, idrar kaçırma, hareket edememe, yemek yedirilme ihtiyacı, banyo için yardım ihtiyacı ya da tam banyo ihtiyacı, diyete uygun yemek temin etme, ağız yoluyla ilaç alıyor olması, evde yalnız yaşaması ve sosyal destek ihtiyacı gibi durumlar evde bakım hizmeti kapsamında değildir.

Evde Bakım Hizmetinden Faydalanma Koşulları

Sigortalının tedavisini gerçekleştiren doktorun evde bakım hizmeti alması gerektiğini bildiren raporunun ibraz edilmesi gerekir. Bununla birlikte evde bakım hizmeti ile ilgili organizasyonu sigorta şirketinin gerçekleştirmesi gerekir.

Evde Bakım Hizmetinin Faydaları

Evin konforlu ortamında hastaların daha hızlı iyileştiği bir gerçektir. Bazı durumlarda hastanede yatış süresi aşılabilir. Bu durumda oda kirası gibi yüksek giderler maddi olarak zorluğa sebep olabilir. Doktorun onay vermesi ile evde bakım hizmetinden yararlanılabilir. Ancak her sigorta şirketi evde bakım hizmeti sunmamaktadır. TSS yaptırırken evde bakım hizmeti teminatı olup olmadığı, varsa detayları dikkatlice incelenmelidir.


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et