TSS Evde Bakım Hizmeti

Güncelleme: 22.03.2024
Yayımlama: 13.07.2022
Paylaş
İçindekiler

TSS Evde Bakım Hizmeti Nedir?

Özel hastanelerde SGK desteği ile tedavi görülmesine olanak sağlayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ayakta ve yatarak tedavi teminatlarına sahiptir. Bazı durumlarda yatarak tedavi sonrası evde bakım hizmeti ile tedaviye devam etmek gerekebilir.

Aile tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında bilgi için aile tamamlayıcı sağlık sigortası sayfamızı ziyaret edin.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları  

Kimlere Evde Bakım Hizmeti Verilir?

Sigortalının yatarak tedavi sonrası, tedavisini yürüten doktoru tarafından gerekli görüldüğü durumda evde bakım hizmeti verilmektedir. Tedaviyi yürüten doktorun uygulanmasını istediği tıbbi tedavi planının hastaneden taburcu olurken sigortacı tarafından da onaylanması koşulu mevcuttur. 

Taburcu olunan tarihten itibaren sağlık personeli tarafından uygulanan evde bakım hizmeti giderleri, evde bakım hizmeti doktor raporu ile gerekliliği belgelenmiş olan tıbbi cihazlar ile gerçekleşirse bu cihazların kira bedeli sigorta tarafından karşılanacaktır. Bu hizmetten faydalanabilmek için sigorta şirketinin sözleşmede teminat altına aldığı hastalıklar ve yine sözleşmede yer alan evde bakım hizmetinde karşılanacak olan tıbbi malzeme ve cihazlar detaylı olarak bilinmelidir.

Sağlık Sigortası Ambulans Teminatı ile ilgili bilgi için sayfamızı ziyaret edin.

TSS Evde Bakım Hizmeti Kapsamı

Evde bakım hizmetinden yararlanabilmek için;

  • Trakeostomili
  • Sık orotrakeal aspirasyon gereksinimi
  • Entreal beslenme gereksinimi
  • TPN/IV sıvı desteği gereksinimi
  • Ventilatöre bağımlılık ve solunum yetmezliği
  • İleri dönem onkoloji hastaları
  • Ağrı protokolünün uygulanması gibi gereklilikler mevcuttur.

Hastanın günlük yaşam aktivitelerini tek başına gerçekleştirememesi, idrar kaçırma, hareket edememe, yemek yedirilme ihtiyacı, banyo için yardım ihtiyacı ya da tam banyo ihtiyacı, diyete uygun yemek temin etme, ağız yoluyla ilaç alıyor olması, evde yalnız yaşaması ve sosyal destek ihtiyacı gibi durumlar evde bakım hizmeti kapsamında değildir.

Evde Bakım Hizmetinden Faydalanma Koşulları

Sigortalının tedavisini gerçekleştiren doktorun evde bakım hizmeti alması gerektiğini bildiren raporunun ibraz edilmesi gerekir. Bununla birlikte evde bakım hizmeti ile ilgili organizasyonu sigorta şirketinin gerçekleştirmesi gerekir.

Evde Bakım Hizmetinin Faydaları

Evin konforlu ortamında hastaların daha hızlı iyileştiği bir gerçektir. Bazı durumlarda hastanede yatış süresi aşılabilir. Bu durumda oda kirası gibi yüksek giderler maddi olarak zorluğa sebep olabilir. Doktorun onay vermesi ile evde bakım hizmetinden yararlanılabilir. Ancak her sigorta şirketi evde bakım hizmeti sunmamaktadır. TSS yaptırırken evde bakım hizmeti teminatı olup olmadığı, varsa detayları dikkatlice incelenmelidir.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu Yorumlar

Yorumlar (0)

Çıkış
Gönder
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.