Ray Sigorta, Türk Hava Yolları, Denizcilik işletmeleri, Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT), Devlet Demiryolları girişimleri ile 1958 yılında ülkemizde kurulmuştur.

Ray Trafik Sigortası

Yasal bir zorunluluk olan Trafik sigortası, poliçe kapsamında yer alan aracınız ile bir kazaya karıştığınız takdirde üçüncü şahısların uğradığı zararların karşılanmasını güvence altına almaktadır. Ray Sigorta aracılığıyla yaptıracağınız zorunlu trafik sigortası size özel birçok avantaj da sunmaktadır.

Ray zorunlu trafik sigortası kapsamı aşağıdaki gibidir;

Trafik sigortası, poliçede tanımlanan motorlu aracın işletilmesi sırasında, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına veya bir şeyin zarara uğramasına sebebiyet vermiş olmasından dolayı, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na göre işletene düşen hukuki sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin eder.

Araca bağlı olarak çekilmekte olan römork veya yarı römorkların (hafif römorklar dahil) veya çekilen bir aracın sebebiyet vereceği zararlar çekicinin sigortası kapsamındadır. Ancak, insan taşımada kullanılan römorklar, bunlar için poliçede özel şartları belirtilecek ek bir sorumluluk sigortası sağlanmış olması kaydıyla teminata dahil olur.

Meydana gelen bir kazada zararın önlenmesi veya azaltılması amacıyla, sigorta ettirenin yapacağı makul ve zorunlu masraflar sigortacı tarafından karşılanır. Bu sigorta, işletenin (sigorta ettirenin) haksız taleplere karşı savunmasını da temin eder ve Türkiye sınırları içinde geçerlidir.

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nca yaptırılması zorunlu olan, aracınızı kullandığınız sırada yapacağınız kazalar sonucunda kişi veya kişilerin hayatlarını kaybetmesi ve yaralanması durumlarını ana teminat olarak alan sigortalardır.

Ray Trafik Sigortası Çeşitleri

Ray Sigorta kapsamında aşağıdaki sigorta ürünü bulunmaktadır. 

Zorunlu Trafik Sigortası: Poliçede belirlemiş olduğunuz aracınızı kullanırken sebebiyet vermiş olduğunuz kazaların sonucunda üçüncü kişilere verdiğiniz zararlara karşı sigortalıya düşen hukuki sorumluluklarınızı güvence altına almaktadır. Elinizde var olan aracınızı satıp yerine aynı kullanım tarzına sahip yeni bir araç almanız durumunda sigortanız devam edecektir.


Trafik Sigortası Sunan Şirketler

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et