HesapKurdu logo

İnternetten Trafik Sigortası Nasıl Alınır?

Güncelleme: 12.04.2023
Yayımlama: 27.03.2020
Paylaş
İçindekiler

Trafik Sigortası Fiyatları - 29 Mayıs 2023

Ankara Sigorta

İstanbul

3468 TL

Ankara

3377 TL

Diğer iller

3247 TL

Sompo Sigorta

İstanbul

3866 TL

Ankara

3626 TL

Diğer iller

3637 TL

HDI Sigorta

İstanbul

3971 TL

Ankara

3850 TL

Diğer iller

3655 TL

20 sigorta şirketinden 1 dk. içinde trafik sigortası teklifi almak için trafik sigortası fiyatları, kasko teklifi almak için kasko sigortası fiyatları sayfamızı ziyaret edin.


Online Trafik Sigortası için Gerekli Bilgiler

 • ad-soyad
 • cep telefonu
 • T.C. kimlik numarası
 • mail adresi
 • aracın plakası
 • ruhsat seri no ve ruhsat no*

*Ruhsat numarası; sigorta şirketleri, araçların geçmiş kayıtlarına bakarak en iyi, en güncel ve en doğru fiyatlandırılmış teklifi sunabilmesi için gereklidir. 

Eğer aracın ruhsatı yoksa gerekli bilgiler: 

 • aracın plakası 
 • ASBİS numarası*
 • aracın markası
 • aracın model yılı
 • aracın modeli

*ASBİS referans numarasına, 2. el aracınızın ruhsat hazırlanana kadar verilen "Araç Tesciline İlişkin Geçici Belge’den ulaşabilirsiniz. 2. el aracınıza en uygun tekliflere, bu numarayı kullanarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca ASBİS no hakkında detaylı bilgi almak için ASBİS numarası nedir yazımızı ziyaret edin. 

Araç eğer sıfır kilometre ise ASBİS numarası ve aracın plakasını girmenize gerek kalmadan zorunlu trafik sigortası teklifleri alabilirsiniz. 

Online sigorta teklifleri konusunda daha detaylı bilgi almak için online trafik sigortası sayfamızı ziyaret edin. 

Online Trafik Sigortası Nasıl Alınır?

Online Trafik Sigortası Nasıl Alınır?

 • Hesapkurdu.com zorunlu trafik sigortası sayfamıza gidin.
 • “Trafik sigortası teklifleri al” butonunu tıklayın.
 • Ad, soyad, e-mail ve cep telefonu numaranızı girin ve devam et butonuna tıklayın.
 • T.C. kimlik numarası veya vergi numarasını girin.
 • Aracınızın ruhsatı varsa aracın plakasını ve ruhsat seri no ile ruhsat numarasını girin, ardından “tekliflerini göster” butonunu tıklayın.
 • Aracın ruhsatı yoksa ve araç sıfır kilometre ise, “aracın markasını, model yılını ve modelini” seçip “teklifleri göster” butonunu tıklayın.
 • Aracın ruhsatı yoksa ve araç sıfır kilometre değilse, “aracın plakasını ve asbis numarasını” girin, ardından teklifleri göster butonunu tıklayın.

Sigorta şirketlerinden gelen teklifleri detaylı bir şekilde inceleyerek Hesapkurdu.com’un sigorta iştiraki olan Koalay aracılığıyla zorunlu trafik sigortası poliçesi satın alın. Trafik sigortasının fiyatını neler etkiler öğrenmek için trafik sigortasının fiyatını neler etkiler sayfamızı ziyaret edin. Trafik sigortasının nasıl ödendiğini öğrenmek için trafik sigortası nasıl ödenir sayfamızı inceleyin.

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların araç kredisi faizlerine ulaşmak için araç kredisi başvurusu sayfamızı ziyaret edin.

Kasko Sigortası Fiyatları - 29 Mayıs 2023

Koru Sigorta

İstanbul

7294 TL

Ankara

7176 TL

Diğer iller

6811 TL

Aveon Sigorta

İstanbul

7528 TL

Ankara

7201 TL

Diğer iller

7332 TL

Ankara Sigorta

İstanbul

10619 TL

Ankara

10247 TL

Diğer iller

9386 TL

İnternetten Hangi Tür Araçların Trafik Sigortası Yaptırılabilir?

Hesapkurdu.com trafik sigortası sayfasından bireysel araç türlerini online olarak satın alabilirsiniz. Kamyonet trafik sigortası fiyatları hakkında bilgi almak için kamyonet trafik sigortası sayfamızı ziyaret edin. Traktör trafik sigortası fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için traktör trafik sigortası sayfamızı, taksi trafik sigortası sayfamızı ve minibüs trafik sigortası fiyatları için minibüs trafik sigortası sayfamızı  ziyaret edin. 

İnternetten Trafik Sigortası Yaptırmak Güvenli mi?

Evet, zorunlu trafik sigortası poliçesini güvenilir, bilinen ve SSL sertifikası sahibi olan web sitelerinden yaptırmak güvenlidir. 

İnternet Üzerinden Trafik Sigortası Aldığımda Çıktısını Almalı mıyım?

Zorunlu trafik sigortası poliçenizi online satın aldığınız zaman, verilen mail adresine poliçe iletilir. Her ne kadar trafik kontrolleri sırasında trafik sigortası poliçesi gerekmese de kaza sırasında ihtiyaç duyulabileceği için bir çıktı alıp yanında bulundurulması gerekir. 

İnternetten Trafik Sigortası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

 • Zorunlu trafik sigortası için doğru fiyat araştırması yapın.
 • Sigorta şirketi seçerken ilgili şirketlerin poliçe satışı sonrası hizmet memnuniyetini de araştırmaya dikkat edin.
 • Trafik sigortası alırken sigorta şirketinin anlaşmalı araç servis ağının genişliğine dikkat edin. 
 • Online olarak satın aldığınız poliçeyi kaydetmeyi unutmayın.

Trafik Sigortası Hasar Durumunda Kimin Hasarını Öder?

Trafik sigortası herhangi bir kaza durumunda karşı tarafa verilen zararı karşılar. Ayrıca karşı tarafta aracın içerisinde bulunan kişi veya kişilerin bedeni zararlarını, ilk yardım, muayene gibi ücretlerini de karşılar. Hasar durumunda kimin hasarının ödendiği hakkında detaylı bilgi için trafik sigortası kimin hasarını öder sayfamızı ziyaret edin.

Trafik Sigortası Limitleri Yetersiz Kalırsa Ne Olur?

Trafik sigortası teminat limitlerinin yetersiz kalması durumunda İMM sigortası büyük riskleri önler. İMM, Sigortalanan taşıtın kusurlu bulunduğu trafik kazası sonucunda “üçüncü kişilere” verdiği maddi ve bedeni zararlar sonucunda tazminat taleplerinin zorunlu trafik sigortası teminat limitlerinin üzerinde kalan kısmını, sigorta poliçesinde yazılı şart ve limitler dâhilinde teminat altına alır. 

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.