Skoda Kasko Sigortası

*Tüm taşıtların kasko değer listesine ulaşın»

kasko teklifleri

En Uygun Skoda Kredi Faiz Oranları

Skoda ve diğer araç markaları için taşıt kredisi hesaplayın, anında başvuru yapın.

Skoda Hakkında

1895 yılında Çek Cumhuriyeti’nde kurulan Skoda, komünist rejim ile ortaya çıkan bir markadır. Dünya'da otomobil üretimi yapan en eski 5 şirketin arasında yer alan Skoda, üretimine bisikletler ile başlamıştır. 1898 yılında Laurin & Klament'in girişimleri ile ilk motosikletini üreten Skoda, 1900 yılında 150 yeni makine satın alarak, otomobil üretimine geçmiştir. 1905 yılında ilk otomobilini üreten Skoda, Dünya Savaşı'nda kamyon üretimine geçen üreticilerden olmuştur. 1960 yılında Amerika'ya otomobillerini ilk kez ithal eden Skoda, 1980'lere kadar bu işi sürdürmüştür. 1987 yılında Favorit adını verdiği modeli ile Avrupa pazarında kendinden söz ettiren Skoda, Rus Vaz firması ile anlaşmış ve lisanslarını onlara vermiştir. Lada Samara adında üretim yapan firma, bu aracı geliştirmiştir ve doğu kullanımı için uygun hale getirmiştir. 

Skoda Modelleri

Skoda Fabia

Skoda'nın Felicia modelinin yerini alan Fabia, 1999 yılında ilk kez yollara çıkmıştır. Hatchback ve Stationwagon seçeneğine sahip olan model, Volkswagen tarafından geliştirilen ilk modeldir. Volkswagen Polo ve Seat Ibiza ile aynı alt yapıya sahip olan otomobil, 2003 yılında sedan karoser ile de satışa sunulmuştur. 2007 yılında tamamen yenilenen tasarımı ile ortaya çıkan Fabia, çift renk seçeneği sunarak, rakiplerinden ayrılmıştır. Hatchback ve stationwagon karoser seçeneğine sahip olan Fabia, 2015 yılında tamamen yenilenmiştir. İlk üretildiği yıldan beri Volkswagen Polo ile aynı platformu kullanan Fabia, bu neslinde de geleneğini bozmamıştır. Daha köşeli hatları ile rakiplerine benzeyen otomobil, ülkemizde 1,0 litre 75 HP benzinli manuel, 1,2 litre 90 HP benzinli manuel, 1,2 litre 110 HP benzinli otomatik ve 1,4 litre 90 HP dizel otomatik motor seçenekleri sunuyor. 

Skoda Octavia

1996 yılının Kasım ayında satışa sunulan Skoda Octavia, 1998 yılında İngiltere'de satışa sunulmuştur. Başarılı satış rakamları yakalayan Octavia, 2000 yılında makyaj operasyonu geçirmiştir. 2004 yılında tamamen yenilenen Octavia, ikinci neslinde Volkswagen Grubunun teknolojilerini ve alt yapısını kullanmaya başlamıştır. 4X4 ve Scout adındaki iki yeni versiyona da kavuşan otomobil, 2013 yılında günümüzdeki haline kavuşmuştur. Bagaj açılış sistemi nedeniyle hatchback olarak adlandırılan otomobil, stationwagon karosere de sahiptir. Audi A3 ile aynı alt yapıya sahip olan otomobil, 585 litrelik bagaj hacmi ile sınıfının en iddialı modellerindendir. Birçok güvenlik ekipmanına sahip olan Octavia, RS adındaki güçlü versiyona da sahiptir. Ülkemizde 1,2 litre 110 HP benzinli manuel ve otomatik, 1,4 litre 150 HP benzinli otomatik, 1,6 litre 110 HP dizel manuel ve otomatik seçenekleri ile satın alınabiliyor. 1,6 litre dizel motor seçeneğinde 4x4 çekiş sistemi de sunuluyor. 

Skoda Yeti

Skoda'nın 2009 yılında tanıttığı Crossover'ı Yeti, hafif ticari otomobil çizgilerine sahiptir. Audi Q3 ile aynı platform üzerinde geliştirilen model, sırtlığı ayarlanabilir arka koltuğu ile değiştirilebilir iç mekan hacmi sunmaktadır. 2013 yılında geçirdiği makyaj operasyonu ile markanın yeni yüzüne adapte olan Yeti, ülkemizde 1,2 litre 110 HP manuel ve 1,4 litre 125 HP otomatik olmak üzere 2 farklı benzinli motor seçeneği ile satın alınabiliyor. 

Skoda SuperB

Skoda'nın büyük aile otomobili olan Superb, 2001 yılında Volkswagen tarafından geliştirilmiştir. Volkswagen Passat ile aynı alt yapıyı kullanan otomobil, Passat'a göre daha uzun bir yapıya sahiptir. İsmini 1934-1949 yıllarında üretilen Skoda Superb modelinden alan model, ilk neslinde sadece sedan karoser seçeneği ile üretilmiştir. 2008 yılında yeni haliyle çıkan Superb, Skoda'nın makam otomobili olarak tanıtılmış ve uzun aks mesafesi ile sınıfında olmayan diz mesafesini sunuyordu. Stationwagon karosere de bu neslide kavuşan Superb, 2015 yılında tamamen yenilenen versiyonu ile satışa sunulmuştur. Volkswagen'in MQB platformu üzerinde inşa edilen yeni Superb, Türkiye'de yılın otomobili seçilmiştir. Dünya basınında da büyük başarı yakalayan Superb, Stationwagon karosere de sahiptir. Ülkemizde 1,4 litre 125 HP benzinli manuel, 1,4 litre 150 HP benzinli otomatik, 1,6 litre 120 HP dizel manuel ve otomatik, 2,0 litre 190 HP dizel otomatik ve 2,0 litre 280 HP benzinli otomatik seçenekleri ile satın alınabilirsiniz.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et