Renault Kasko Sigortası

*Tüm taşıtların kasko değer listesine ulaşın»

kasko teklifleri

En Uygun Renault Kredi Faiz Oranları

Renault ve diğer araç markaları için taşıt kredisi hesaplayın, anında başvuru yapın.

Renault Hakkında

1898 yılında ilk otomobili üreten Renault, 1903 yılında kendi motorunu üretmeye başlamıştır. 1905 yılında Fransız hükümetine makam aracı üreterek, kendini büyütmeye başlayan Renault, 1907 yılında Londra ve Paris'teki taksileri de üretmeye başlamıştır. 1907 ve 1908 yıllarında Amerika'da en çok satan ithal otomobil olan Renault, dünya savaşlarında Fransız askeriyesine de otomobil üretmiştir. 1906 yılında askeri amaçlı üretilen ilk kamyonunu ve otobüsünü tanıtan Renault, 1970'lerden sonra hızla büyümüştür.  Volvo ve Peugeot'la teknoloji birliği anlaşması imzalayan Renault, Romanya'da Dacia fabrikası ile anlaşır ve kendi otomobillerini orada ürettirmeye başlar. 1996 yılında halka açılan hisseleri ile birçok hissedara sahip olan şirket, 2015 yılının sonunda hisse değerini %19.73 arttırmıştır. 

Renault Modelleri

Renault Talisman

Renault'un yeni tasarım felsefesinin ilk ürünü olan Talisman, Renault'un şimdiye kadar ürettiği en lüks Sedanlardan biridir. Renault Laguna'ya göre daha geniş iç mekânı sunan Talisman, 4Control adındaki dört tekerlekten yönlendirme sistemine de sahiptir. Çarpışma önleyici gibi güvenlik donanımlarına sahip olan Talisman, ülkemizde 1,6 litre dCi 130 HP ve 160 HP seçenekleri ile satılmaktadır. EDC isimli çift kavramalı otomatik şanzıman ise standart yer almaktadır.  

Renault Captur

Renault'un 2013 yılında tanıttığı Captur, Clio temelleri üzerinde yükselmektedir. B Crossover segmentine rakip olması için üretilen Captur, çekmece tipi torpido gözü gibi birçok fonksiyonel özellik ile ön plana çıkar. Samsung adı altında da üretilen Captur, 2016 yılında daha uzun şasili ve 4x4 çekiş sistemine sahip olan Kaptur modelini de Rusya pazarına özel olarak üretmiştir. Ülkemizde 0,9 litre 90 HP manuel benzinli, 1,2 litre 115 HP benzinli otomatik, 1,5 litre 90 HP dizel manuel ve otomatik seçeneklerine sahip olan Captur, Touch, Icon ve Outdoor adındaki 3 farklı donanım ile tercih edilebiliyor.

Renault Clio

Renault'un günümüze gelen en eski modellerinden olan Clio, üretildiği ilk yıldan bu yana Avrupa'nın en çok satan otomobilleri arasında yer almayı başarmıştır. 1990 yılında Renault 5 modelinin yerine geçen Clio, Williams adındaki güçlü versiyonu ile herkesi şaşırtmayı başarmıştır. Renault'un F1 yarışlarındaki başarıları üzerine geliştirilen otomobil, standart haliyle dahi yarışlara girmeye uygundur. İkinci neslinde tasarımı tamamen değişen Clio, alışılmadık parçaların kullanımı ile yedek parça maliyetini düşürüyordu. Plastik olan çamurluklar bu ilginç parçalardan biridir. 1999 yılında Sedan versiyonuna kavuşan Clio, ülkemizde Symbol, Avrupa'da ise Thalia adıyla satılmıştır. Günümüzde 4. nesli ile satışta olan Clio, 2016 yılında makyaj operasyonu geçirmiştir. Far ve stop tasarımı değişen otomobil, Renault'un yeni tasarım felsefesine uyum sağlamıştır. Ülkemizde 1,2 litre 75 HP benzinli manuel, 1,2 litre 120 HP benzinli otomatik ve 1,5 litre 75 HP dizel manuel seçenekleri ile satışta olan Clio, düşük yakıt tüketimi ile ön plana çıkmaktadır. 

Renault Megane

1995 yılında satışa sunulan Megane, yıllar boyunca karoser seçeneklerini arttırmıştır. İlk hatchback olarak piyasaya sürülen otomobil, sedan, cabrio, coupe ve stationwagon karoser seçeneklerine sahip olmuştur. Renault'un ilk kez Avrupa güvenlik standartları çerçevesinde ürettiği otomobil, günümüzde 4. nesli ile bizi karşılıyor. Renault'un yeni tasarım felsefesine sahip olan yeni Megane, tamponlara kadar uzanan LED gündüz farları ile dikkat çekiyor. 5 Kapılı Hatchback ve Sedan modelleri olan otomobilde, şimdilik hatchback model satın alınabiliyor. Ülkemizde 1,2 litre 130 HP benzinli manuel, 1,5 litre 110 HP dizel otomatik, 1,6 litre 130 HP dizel manuel seçenekleri ile satın alınabiliyor. 

Renault Kadjar

Renault'un Crossover segmentindeki başarılı temsilcisi Kadjar, 2015 yılında satışa sunuldu. Temellerinde Nissan'ın başarılı modeli Qashqai'yi barındıran Kadjar, bazı parçalarını da Qashqai'den almıştır. Otomatik park sistemi, Renault R-Link 2 gibi donanımlar sunan Kadjar, ülkemizde 1,2 litre 130 HP benzinli, 1,5 litre 110 HP dizel manuel ve otomatik, 1,6 litre 130 HP manuel seçenekleri ile satın alınabiliyor. 

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et