MINI Kasko Sigortası

*Tüm taşıtların kasko değer listesine ulaşın»

kasko teklifleri

En Uygun MINI Kredi Faiz Oranları

MINI ve diğer araç markaları için taşıt kredisi hesaplayın, anında başvuru yapın.

MINI Hakkında

British Motor Corporation (BMC) tarafından halka küçük otomobil sunmak için 1969 yılında kurulan MINI, 1988 yılında Rover grubu tarafından satın alınmıştır. İkonik olan yapısı ile aynı tipte ve küçük boyutlarda otomobil üreten MINI, 2000 yılında BMW'ye satılmıştır. 2000 yılına kadar değişmeyen tasarımı ile dikkat çeken MINI günümüz standartlarını karşılayamayınca, BMW tarafından aslına sadık kalınarak tekrardan tasarlanmıştır. 2000 yılında yeni yüzüyle karşımıza çıkan MINI, günümüzde ufak değişiklikler ile aslını korumaktadır. 

MINI Modelleri

MINI Cooper

MINI'nin BMW'nin eline geçmesi ile tasarımı yenilenen Cooper, 2000 yılından 2006 yılına kadar değişiklik olmadan gelmiştir. Bu dönem arasında Cabrio ve S modellerine kavuşan MINI, en güçlü versiyonu olan John Cooper Works'ü de bu değişimle birlikte tanıtmıştır. 2006 yılında çok ufak değişiklikler ile yenilenen otomobil, PSA grubundan satın alınan yeni motorları kullanmaya başlamıştır. 2013 yılında üçüncü nesline kavuşan MINI Cooper, artık daha modern ve daha teknolojik görünmektedir. Aslına sadık kalınarak yapılan tasarım değişiklikleri ve yeni modellerin gelmesi MINI Cooper'ı daha zevkli bir otomobil haline getirmiştir. Bu nesille ürün gamına eklenen 5 kapılı MINI, tarihte bir ilk olmuştur. MINI'nin BMW ile ortaklaşa geliştirdiği yeni motor seçeneklerine kavuşan MINI Cooper, Cabrio, Cooper 5 kapı ve JCW olmak üzere 3 farklı versiyona sahiptir. Cooper versiyonunda sunulan 1,5 litre 136 HP 3 silindirli benzinli motor, ilk defa MINI'lerde kullanılmaya başlamıştır. Cooper D adına sahip olan dizel motorlu versiyon ise 1.5 litre 115 HP gücündedir. Cooper S'te yer alan 2,0 litrelik motor, 192 HP güç üretmektedir. JCW versiyonunda ise MINI'nin en güçlü motoru yer almaktadır. 2.0 litrelik motor 231 HP güç üretmektedir. 

MINI Countryman

MINI'nin 2010 yılında kompakt crossover olarak tanıttığı Contryman, yerden yüksek yapısına rağmen sunduğu MINI hissi ile ön plana çıkmaktadır. 5 Kapılı olan model, 4x4 sistemine de sahiptir. 2015 yılında geçirdiği güncelleme ile daha modern olan otomobil, ülkemizde 1,6 litre 190 HP motor ve 1,6 litre 218 HP motor seçenekleri ile sunulmaktadır. 

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et