Kia Kasko Sigortası

*Tüm taşıtların kasko değer listesine ulaşın

kasko teklifleri

En Uygun Kia Kredi Faiz Oranları

Kia ve diğer araç markaları için taşıt kredisi hesaplayın, anında başvuru yapın.

Kia Hakkında

1944 yılında Kyungsung Hassas Sanayi olarak kurulan KIA, Güney Kore'nin ikinci en büyük otomobil üreticisidir. İlk üretimine bisiklet parçaları ve bisiklet üreterek başlayan Kia, otomobil üretimine 1953 yılında Honda'nın motosikletlerini ve Mazda'nın kamyonetlerini ve otomobillerini üreterek başlamıştır. 1973 yılında ilk entegre otomobil montaj fabrikasını kuran Kia, bu tesiste Fiar 132 ve Peugeot 604 modellerini üretmeye başlamıştır. 1986 yılında Ford tarafından %51'i satın alınan Kia, Ford Festiva ve Ford Aspire modellerinin üretimini yapmaya başlamıştır.

Kia Modelleri

Kia Picanto

Kia'nın küçük şehir otomobili olarak 2004 yılında tanıtılan Picanto, Hyundai Getz ile aynı platform üzerinde üretilmiştir. 5 kapılı olmasına karşın küçük yapısı ile dikkat çeken Picanto, küçük motorları ve uygun fiyatı ile Avrupa'da büyük satış rakamlarına ulaşmıştır. 2011 yılında yenilenen Picanto, Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılmıştır. Daha modern görünen otomobil kompakt yapısını korumuştur. Bu yenilenme ile biraz daha geniş iç hacim sunan Picanto ülkemizde 1,25 litre 85 HP gücündeki motor ile satılmaktadır. 

Kia Rio

Kia'nın B segmentindeki temsilcisi olan Rio, 2000 yılında ilk defa piyasaya sürülmüştür. Sedan ve Stationwagon olarak üretimine başlanan Rio, 2005 yılında ikinci nesline stationwagon yerine HB karoser seçeneğine kavuşmuştur. Günümüzde 3. nesli ile satışta olan Rio, sedan ve HB olmak üzere iki farklı kasa tipine sahiptir. HB seçeneğinde 3 farklı motor tipine sahip olan Rio, 1,25 litre 85 HP ve 1,4 litre 109 HP benzinli olmak üzere iki benzinli motor seçeneğine sahiptir. 1.4 litre 90 HP dizel seçeneğine de sahip olan Rio, sadece 1,4 litre benzinli seçeneğinde otomatik şanzıman sunmaktadır. 

Kia Cee'd

Kia'nın 2006 yılında piyasaya sürdüğü, hatchback modeli Cee'd, Kia'nın Avrupa'da tasarlanan ilk otomobilidir. Hyundai i30 ile aynı platformu paylaşan Cee'd, stationwagon karosere de sahiptir. 2012 yılında tamamen yenilenerek son haline kavuşan Cee'd daha donanımlı, daha verimli bir otomobil olduğunu gösterdi. Station karoserinin üretimine devam eden Cee'd ülkemizde sadece 1,6 litre CRDi 136 HP motor seçeneği ile satın alınabiliyor. 7 İleri otomatik şanzıman opsiyonu da bulunan otomobil düşük yakıt tüketim vaat ediyor.

Kia Sportage

Kia'nın 1993 yılında Mazda Bongo üzerinde geliştirdiği modeli olan Sportage, 4. nesli ile günümüze ulaşıyor. İlk neslinde çarpışma testlerinden kalan otomobil, ikinci neslinde Hyundai Tucson ile aynı platformu ve teknolojileri kullandı. ABD'de de satışına başlanan Sportage, çarpışma testlerinden de geçerli not almayı başardı. Günümüzde güncel Hyundai Tucson ile aynı alitre yapıyı kullanan Sportage, Red Dot tasarım ödülüne de sahip olmuştur. Ülkemizde 3 farklı motor seçeneğine sahip olan Sportage, 1,6 litre 132 HP benzinli motorunda otomatik şanzıman opsiyonu da sunmaktadır. 1.6 litre 177 HP gücündeki Turbo benzinli motorda 4 çeker sistemi ve 7 ileri otomatik şanzıman sunan Sportage, 2,0 litre 185 HP gücündeki dizel motora da sahiptir. 

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et