Fiat Kasko Sigortası

*Tüm taşıtların kasko değer listesine ulaşın.

En Uygun Fiat Kredi Faiz Oranları

Fiat ve diğer araç markaları için taşıt kredisi hesaplayın, anında başvuru yapın.

Fiat Hakkında

İtalya'nın en büyük otomobil üreticisi olan Fiat, 1899 yılında Torino'da kurulmuştur. Kurulduğu ilk yıldan beri küçük sınıftaki otomobilleri üreten Fiat, 2013 yılına kadar Avrupa'daki satış payının %79'unu bu sınıftan sağlamakta. 2014 yılında FCA adı verilen Fiat Chrysler Automobiles adındaki şirketi kuran Fiat grubu, Amerika'daki pazar payını bu şekilde yükseltmeye çalışmaktadır. Geliştirdiği uzun ömürlü motorlar ve her segmentte yer alan modeli ile ekonomik otomobiller üreten Fiat, rallilerde de adından çokça bahsettirmeyi başarmıştır. 

Fiat Modelleri

Fiat Egea

Fiat'ın yeni C segmenti otomobili olan Egea, Avrupa'da Fiat Tipo olarak satışa sunulmuştur. 2015 yılında İstanbul Auto Show'da ilk gösterimi yapılan otomobil, ilk olarak sedan karoser seçeneği ile satışa sunulmuştur. 2016 yılında HB ve Stationwagon seçeneklerini de ekleyen Egea'nın Arge çalışmaları Türkiye'de yapılmıştır. Tasarım süreci dışında tamamen Türk emeği ile üretilen Egea, Fiat'ın Bursa fabrikasında üretilmektedir. Meksika'da Dodge Neon olarak satılan Egea, birçok motor seçeneği sunmaktadır. 2 Benzinli 2 Dizel olmak üzere 4 farklı motor seçeneği sunan Egea, sadece 1,6 litre 110 HP gücündeki benzinli motorunda otomatik şanzıman seçeneği sunmaktadır. 95 HP gücündeki 1,4 litrelik benzinli motor ile giriş seviyesini oluşturan Egea, ekonomik dizel motorlar sunmaktadır. 95 HP gücündeki 1.3 litre dizel ve 120 HP gücündeki 1.6 litre dizel motor seçeneklerine sahip olan Egea, sedan versiyonunda opsiyon sunmazken, HB versiyonunda birçok güvenlik ekipmanını standart olarak sunmaktadır

Fiat Punto

Fiat'ın 1993 yılında piyasaya sürdüğü Punto, ilk neslinde 3 kapılı, 5 kapılı hatchback ve 2 kapılı cabrio seçenekleri ile satışa sunulmuştur. Oldukça basit ve sıradan görünen Punto, 2. neslinde daha modern çizgilere kavuşmuştur. 3. neslinde isimi değişen otomobil, Grande Punto olarak piyasaya sürülmüştür. 2009 yılında geçirdiği makyaj operasyonunun ardından Punto Evo olarak tekrar isim değiştiren otomobil, ikinci nesil multijet teknolojisi ve Fiat'ın geliştirdiği 1,4 Turbo benzinli motoru ile satışa sunulmuştur. Günümüzde tekrar Punto olarak satışta olan otomobil ülkemizde sadece tek motor seçeneği ve tek donanım ile satın alınabiliyor. 77 HP güç üreten 1,4 litre benzinli motor ve Popstar donanımı ile satın alınabilen otomobilin üretimden kalkması planlanıyor. 

Fiat Panda

Fiat'ın şehir otomobili olarak tasarlanan ve 1980 yılında satışa sunulan Panda, 36 yıldır 7 milyonun üzerindeki satış rakamı ile Fiat'ın en çok satılan otomobillerindendir. 1980 yılından 2003 yılına kadar ufak değişimler ile piyasada kalan otomobil, 2003 yılında Frankfurt Otomobil Fuar'ın yeni haliyle tanıtılmıştır. Tamamen özgünleşen tasarımı ile karşımıza çıkan Panda, 23 yıldan beri ilk köklü değişimini geçirmiştir. 4X4 modeli de bulunan Panda, sınıfında ilk kez 4x4 çekiş sistemi sunan otomobil olmayı başarmıştır. 2005 yılına kadar ABS ve airbag gibi güvenlik donanımlarını opsiyon olarak sunan Fiat Panda, 2011 yılında yenilenmiştir. 3. nesli ile hala satışta olan Panda, Fiat'ın İtalya fabrikasında üretilmektedir. Ülkemizde 4 farklı motor seçeneği ile satışta olan Panda, 2 benzinli ve 1 dizel motor seçeneği sunmaktadır. 1.2 litre 69 HP ve 0,9 litre 85 HP benzinli motor seçeneklerine sahip olan Panda, 0,9 litre benzinli motor seçeneğinde otomatik şanzımanla satın alınabilir. Dizel seçeneğini 4x4 olarak sunan otomobil, 1,3 litre 80 HP’lik dizel motora sahiptir. 

Fiat Linea

Fiat'ın 2007 yılında üretimine başladığı Linea, Fiat'ın Bursa'da bulunan fabrikasında üretilmektedir. Grande Punto ile aynı platformda geliştirilen Linea, Albea'nın yerini almıştır. İlk olarak 1,4 TurboJet 120 HP ve 1,3 Multijet motor ile satışa sunulan Linea, zamanla birçok yeni motora kavuşmuştur. Fiat'ın yeni modeli olan Egea'nın üretimine geçilmesinden sonra üretimi durdurulan model, ülkemizde 1,4 77 HP benzinli ve 1,3 95 HP dizel seçenekleri ile satın alınabilmektedir. 

Fiat 500L

Fiat'ın ikonik modeli 500'ün genişletilmiş versiyonu olan 500L, mini MPV sınıfında başarılı bir temsilci olmayı başarıyor. 2012 yılında Cenevre Otomobil Fuar'ında tanıtılan 500L, Fiat'ın eski modeli Idea'nın yerini almıştır. Fiat 500'ü andıran tasarımı, iki farklı renk seçeneği ile oldukça farklı görünen 500L, Trekking versiyonu ile de hafif arazide koruma sağlamayı hedeflemiştir. Renkleri değiştirilebilen iç mekân kaplamaları ile kişiselleştirme seçenekleri de sunan 500L, ülkemizde 3 farklı motor seçeneği ile satışa sunulmuştur. Tek benzinli seçenek olan 1,4 litre 95 HP gücündeki motor, 500L'nin giriş seviyesini oluşturmaktadır. 1,3 95 HP gücündeki dizel motor ise hem manuel hem de otomatik şanzıman seçeneği ile alınabilmektedir. En güçlü seçenek olan 1,6 litre 120 HP dizel motor ise sadece manuel şanzımana sahiptir. 

Fiat Fiorino

Geçmişi 1977 yılında Fiat'ın pikaplarına dayanan Fiorino günümüzde tamamen farklı bir model olarak karşımıza çıkıyor. 2008 yılında tanıtılan ve mini Cargo segmentinde yer alan Fiorino, Fiat'ın Bursa fabrikasında üretilmektedir. Avrupa'da QUBO adı ile satışta olan Fiorino, Grand Punto temelleri üzerinde geliştirilmiştir. Bu sayede bir binek otomobil kadar iyi bir yol tutuşuna sahip olan Fiorino, PSA Grubunun Fiat ile ortaklığı ile Peugeot Bipper ve Citroen Nemo olarakta ufak değişiklikler ile üretilmektedir. 2016 yılında geçirdiği makyaj ile ufak değişikliklere ve teknolojik detaylara kavuşan Fiorino, ülkemizde 2 farklı dizel motor seçeneği ile satılmaktadır. 1.3 litre 75 HP ve 1,3 Litre 90 HP motor seçeneklerine sahip olan Fiorino, sadece manuel şanzıman ile satın alınabilmektedir. 

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et