Audi Kasko Sigortası

*Tüm taşıtların kasko değer listesine ulaşın.

kasko teklifleri

Audi ve diğer araç markaları için taşıt kredisi hesaplayın, anında başvuru yapın.

Audi Hakkında

Audi'nin geçmişi aslında 1899 yılına dayanmaktadır. August Horch'un 1901 yılında tasarladığı ilk otomobil ile başlayan şirketin asıl ismi ise 1910 yılında oluşmuştur. August Horch, kendi soy ismi ile aynı anlama gelen “dinle” kelimesinin Latincesi olan “Audi” kelimesini kendi markasını oluşturmak için kullanmıştır. 1932 yılında Auto Union şirketlerini oluşturmak isteyen Horch, DKWve Wanderer şirketleri ile birleşmiştir. Markanın logosu olan 4 halka bu şekilde ortaya çıkmıştır. 1964 yılında Volkswagen'in satın aldığı grup, 1965'te dünyanın en modern motorlarından biri ile piyasaya giriş yaptı.1980 yılında bütün otomobil dünyasını değiştiren bir model üreten Audi, dünyanın ilk 4 çeker binek otomobilini üretmiştir. Audi Quattro adı verilen bu model, Audi'nin günümüzdeki 4 çeker sistemlerinin atası olmuştur. 1994 yılında tamamen alüminyumda üretilen otomobili olan A8 ile piyasayı şaşırtan Audi, 90'lı yılların ortasında dünyanın en kaliteli otomobilleri arasında yerini almıştır. 

Audi Modelleri

Audi A1

Audi'nin en ekonomik ve en küçük aracı olan A1, 2010 yılında Cenevre Otomobil Fuar'ında tanıtılmıştır. Volkswagen Polo, Seat Ibiza gibi rüştünü kanıtlamış otomobillerin platformu üzerinde geliştirilen Audi A1, 2012 yılına kadar 3 kapılı olarak satışta kaldı. Audi'nin sportback adını verdiği 5 kapılı modeline ise 2012 yılında kavuşan Audi A1, ülkemizde sadece 5 kapı versiyonu, 2 benzinli ve 1 dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği ile satışa sunulmaktadır. 1.0 litre 95 HP ve 1,4 litre 125 HP seçeneğine sahip olan benzinli motorlar, sadece S-Tronic otomatik şanzıman ile tercih edilebiliyor. 1.6 litre 116 HP güç üreten dizel motorda sadece S-Tronic otomatik şanzıman ile tercih edilebiliyor. Basic ve Sport isminde iki farklı donanıma sahip olan A1, düşük yakıt tüketimine sahip motor seçenekleri ve kompakt yapısı ile küçük aileleri hedefliyor.

Audi A3

Audi'nin 1996 yılında ilk nesli ile karşımıza çıkan C Hatchback modeli A3, 3. nesli ile günümüze ulaşıyor. Volkswagen grubunun kompakt platformu olan MQB platformu üzerinde şekillenen Audi A3, ilk neslinde 3 ve 5 kapılı hatchback olarak tanıtılmıştı. 2. Nesli ile cabrio karosere de kavuşan A3, 3. nesli ile sedan karosere de sahip olmuştur. 2012 yılında tanıtılan yeni nesli ile karşımızda olan A3, ülkemize Sportback, Sedan ve Cabrio olarak getirilmektedir. 4 farklı benzinli ve 1 dizel motor ile satışta olan model, 1,2 litre 110 HP motor seçeneğinde manuel şanzıman seçeneğine yer vermektedir. 1.4 litre benzinli motor 125 ve 150 HP güç seçeneklerine sahipken S-Tronic otomatik şanzıman ile satın alınabiliyor. 2.0 litre 300 HP güç seçeneğine sahip olan S3 modeli ile A3'ün spor modeli olarak satışa sunuluyor. Quattro sistemi ile satın alınabilen bu otomobil, 4,9 saniyelik 0-100 km/s hızlanmasına sahip. 110 HP güç üreten 1,6 litrelik dizel seçeneği ise 3,9 litrelik ortalama tüketim değeri ile segmentindeki en düşük yakıt tüketimlerinden birini sunuyor. Sadece S-Tronic otomatik şanzıman ile sunulan bu motor, sınıfının en verimli motorlarından olarak tanıtılıyor.  Attraction, Ambition, Ambiente ve S-Line donanım seçeneklerine sahip olan A3, birçok opsiyonu ile çok geniş bir fiyat listesine sahiptir.

Audi A4

1994 Yılında satışa sunulan Audi A4, sınıfına getirdiği yenilikler ile ön plana çıkmaktadır. Sınıfında ilk defa tiptronic seçeneğine sahip otomatik şanzıman ile satışa sunulan A4, Volkswagen grubunun 1,8 litre 20V motorunu ilk kullanan model olma özelliğine de sahiptir. 5. nesli ile günümüze ulaşan A4, ilk neslinde sadece Sedan ve Stationwagon seçeneği ile satışa sunulmuştur. İkinci ve üçüncü neslinde Cabrio versiyona da kavuşan A4, 4. neslinde bu görevi Audi A5'e vermiştir. 2015 yılında tamamen yenilenen tasarımı ve teknolojileri ile satışa sunulan A4, ülkemizde 2 benzinli bir dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneği ile satışa sunulmuştur. İlk defa 1,4 TFSI benzinli motor ile satışa sunulan A4, ülkemizde düşük vergi dilimi avantajlarını kullanmayı hedeflemektedir. 150 HP güç üreten 1,4 litrelik benzinli motor, S-Tronic otomatik şanzıman ile tercih edilebilmektedir. 2.0 litrelik benzinli seçenek ise 252 HP güç üretmektedir ve S-Tronic otomatik şanzıman ile gücünü 4 tekerleğine aktarmaktadır.  2.0 litrelik dizel motor 190 HP güç üretmektedir. Önden çekiş ve Quattro seçeneği ile satın alınabilen bu seçenek, S-Tronic otomatik şanzımana sahiptir. 3 Farklı donanıma sahip olan bu otomobil, A4, A4 Design ve A4 Sport seçenekleri ile satın alınabilmektedir. Audi'nin karakteristiğini oluşturan kişiselleştirilebilir otomobil olma özelliğini taşıyan A4, geniş bir opsiyon listesine sahiptir. 

Audi A5

Audi'nin A4 modelinin Coupe versiyonu olarak 2007 yılında tanıttığı A5, tasarımı ve sportif çizgileri ile birçok kişi tarafından beğenilmektedir. Bu beğeni ile ürün gamını genişletmek isteyen Audi, A5'i 3 farklı kasa tipi ile üretmektedir. Coupe, Cabriolet ve Sportback. 3 kapılı modelinin beğenilmesi üzerine, 2009 yılında 5 kapılı versiyonu ile de tanıtılan A5, günümüzde 2. nesli ile karşımıza çıkmaktadır. 2016 yılında tanıtılan A5, RS ve S modelleri ile spor otomobil hissini en üst seviyede sunmaktadır. Ülkemizde 2 benzinli 1 dizel seçeneği ile satışta olan A5, tüm motor seçeneklerinde otomatik şanzımanı standart olarak sunmaktadır. 3.0 litre 333 HP benzinli motoru ile yüksek performans vaat eden A5, 4,2 litrelik 450 HP güç üreten motoru ile spor otomobil zevkine ulaşmanızı sağlıyor. 2.0 litrelik dizel seçenek ise 190 HP güç üretiyor. Önden çekişli ve Quattro 4 çeker sistemi ile satın alınabilen bu model, spor otomobil görünümlü güçlü otomobil almak isteyenlerin ilk sırasında yer alıyor. Coupe, Cabrio, Sportback için ortak donanım listesine sahip olan A5, tüm Audi modelleri gibi opsiyonlar ile tercih edilebiliyor. 

Audi A6

Audi'nin A serisinin ilk modeli olan A6, Audi 100 modelinin yerini almıştır. Sedan ve Stationwagon karoser seçenekleri ile üretilen model, Amerika'da büyük satış rakamlarına ulaştı. 2010 yılındaki değişim ile günümüzdeki haline kavuşan A6, 4. nesli ile Almanya, Hindistan ve Çin'de üretilmektedir. 2015 yılındaki makyaj operasyonu ile daha modern bir hale bürünen A6, el yazısı tanıyan MMI sistemi ve Matrix LED farları ile lüks sınıftaki iddiasını güçlendirmiştir. Ülkemizde Sedan, Stationwagon ve RS6 adı verilen Stationwagon spor otomobili ile satışta olan model, 3 dizel 3 benzinli olmak üzere 6 farklı motor seçeneği ile satıştadır. 190 HP güç üreten 2.0 litrelik dizel motor, baz motor olarak sunulmaktadır ve S-Tronic otomatik şanzımana sahiptir. 3.0 litrelik dizel motor ise 272 ve 320 HP güç seçeneklerine sahiptir. S-Tronic otomatik şanzıman ile sunulan bu motorlar gücünü Quattro 4 çeker sistemi ile yere aktarmaktadır. 3.0 litrelik benzinli motor ise 333 HP güç üretmektedir. RS6'da ise iki farklı güç seçeneği sunulmaktadır. 4.0 litrelik benzinli motor 560 ve 605 HP güç seçeneklerine sahip. Dünyanın en performanslı stationwagon otomobil olarak binilen RS6, 0-100 km/s hızlanmasını 3,9 saniyede tamamlamaktadır. S-Line, Exclusive Line, Exclusive ve Design Selection donanım seçenekleri ile satın alınabilen Audi A6, geniş opsiyon listesi ile kişiselleştirilebilmektedir. 

Audi A7

Audi'nin 2009 yılında ilk defa Detroit Otomobil Fuar'ında konsept versiyonu ile tanıtılan A7, 2010 yılında seri üretime geçmiştir.  2.8 FSI, 3,0 TFSI benzinli ve 3,0 TDI motor seçenekleri ile satışa sunulan otomobil, 2012 yılında Amerika'da 8 ileri otomatik şanzımanlı olarak satışa sunulmuştur. Audi'nin coupe çizgilerine sahip olan A7, spor otomobil isteyen ailelerin bir numaralı tercihi olmayı başarmıştır. 2012 yılında motor ve farlarındaki değişiklik ile daha güncel hale getirilen Audi A7, ülkemizde 2 Dizel ve 2 Benzinli motor seçenekleri ile satışa sunulmuştur. 272 HP güç üreten 3,0 litre dizel motor 7 ileri S-Tronic otomatik şanzıman ile gücünü 4 tekerleğine aktarmaktadır. 3.0 litre 320 HP güç üreten dizel motor ise 8 ileri S-Tronic şanzımana sahip ve gücünü Quattro sistemi ile 4 tekerleğine aktarmaktadır. RS7 adı verilen A7'nin spor modeli ise 4,0 TFSI benzinli motor ile 560 HP ve 605 HP güç üreten iki seçeneğe sahip. 8 İleri otomatik şanzımana sahip olan RS7'nin 560 HP güç üreten seçeneği 0-100 km/s hızlanmasını 3,9 saniyede tamamlamaktadır. Üç farklı donanım seçeneğine sahip olan A7, S-Line, Exclusive ve Exclusive serisi seçeneklerine sahiptir. 

Audi A8

Audi'nin ürettiği ilk tamamı Alüminyum otomobil olma özelliğine sahip olan A8, 1994 yılında ilk defa satışa sunulmuştur. Audi V8 adı verilen otomobil sonradan A8 ismine kavuşmuş ve dünya üzerinde ilklerin önderi olmuştur. Dünya'da ilk kez Alüminyum Uzay Kafesi teknolojisi ile üretilen otomobil unvanını elinde taşıyan A8, 1997 Yılında dünyanın ilk standart olarak ESP sunan seri üretim otomobili ve yan hava yastıklarını kullanan ilk otomobil olma özelliğine de sahip oldu. 2002 yılında tanıtılan 2. nesli de bu yeniliklerin sürmesini sağladı. 6 ileri çift kavrama otomatik şanzıma sahip ilk Audi olan A8, 2005 yılında sunmaya başladığı Bang & Olufsen ses sistemi ile dünyanın ilk 1000 W 14 kanallı müzik sistemini sunan otomobil olmayı başardı. 2007 yılında geçirdiği makyaj sonrasında güvenlik sistemleri gelişen A8, adaptif cruise control, şerit kontrol sistemi, çarpışma uyarı sistemi ve kör nokta uyarı sistemine sahip oldu. 3. Nesli ile de otomobil dünyasının ilklerini sunan A8, 2010 yılında satışa sunuldu. Tam LED farları, gece görüş sistemi ve yaya algılama sistemi sunmaya başlayan A8, iki farklı karoser seçeneğine sahiptir. Standart ve Long seçeneği ile satışa sunulan A8, Long versionunda 138 mm daha geniş aks mesafesine sahiptir. 2014 Yılında geçirdiği güncelleme ile ilklerini devam ettiren A8, dünyanın ilk LED Matrix farlara sahip seri otomobili olma özelliği gösterir. 4 Benzinli ve 2 dizel seçeneği ile ülkemizde satışta olan A8, S8 adındaki güçlü versiyona da sahiptir. 4.0 litrelik TFSI benzinli motora sahip olan S8, 520 ve 605 HP gücündeki iki farklı motor seçeneği ile satın alınabilmektedir. 4.0 TFSI 435 HP benzinli ve 6,3 FSI W12 500 HP seçeneği ile güçlü benzinli motorlar sunan A8, W12 seçeneğinde B7 zırh seçeneği de sunmaktadır. 3.0 262 HP ve 4,2 385 HP gücündeki iki dizel motora sahip olan A8, 8 ileri S-Tronic otomatik şanzıman ile gücünü yere aktarmaktadır. Exclusive, Ultra ve S-Line donanım seçenekleri sunan A8, hem sürücü hem de makam otomobili olmayı hak eden bir otomobil

Audi A8

Audi'nin ürettiği ilk tamamı Alüminyum otomobil olma özelliğine sahip olan A8, 1994 yılında ilk defa satışa sunulmuştur. Audi V8 adı verilen otomobil sonradan A8 ismine kavuşmuş ve dünya üzerinde ilklerin önderi olmuştur. Dünya'da ilk kez Alüminyum Uzay Kafesi teknolojisi ile üretilen otomobil unvanını elinde taşıyan A8, 1997 Yılında dünyanın ilk standart olarak ESP sunan seri üretim otomobili ve yan hava yastıklarını kullanan ilk otomobil olma özelliğine de sahip oldu. 2002 yılında tanıtılan 2. nesli de bu yeniliklerin sürmesini sağladı. 6 ileri çift kavrama otomatik şanzıma sahip ilk Audi olan A8, 2005 yılında sunmaya başladığı Bang & Olufsen ses sistemi ile dünyanın ilk 1000 W 14 kanallı müzik sistemini sunan otomobil olmayı başardı. 2007 yılında geçirdiği makyaj sonrasında güvenlik sistemleri gelişen A8, adaptif cruise control, şerit kontrol sistemi, çarpışma uyarı sistemi ve kör nokta uyarı sistemine sahip oldu. 3. Nesli ile de otomobil dünyasının ilklerini sunan A8, 2010 yılında satışa sunuldu. Tam LED farları, gece görüş sistemi ve yaya algılama sistemi sunmaya başlayan A8, iki farklı karoser seçeneğine sahiptir. Standart ve Long seçeneği ile satışa sunulan A8, Long versionunda 138 mm daha geniş aks mesafesine sahiptir. 2014 Yılında geçirdiği güncelleme ile ilklerini devam ettiren A8, dünyanın ilk LED Matrix farlara sahip seri otomobili olma özelliği gösterir. 4 Benzinli ve 2 dizel seçeneği ile ülkemizde satışta olan A8, S8 adındaki güçlü versiyona da sahiptir. 4.0 litrelik TFSI benzinli motora sahip olan S8, 520 ve 605 HP gücündeki iki farklı motor seçeneği ile satın alınabilmektedir. 4.0 TFSI 435 HP benzinli ve 6,3 FSI W12 500 HP seçeneği ile güçlü benzinli motorlar sunan A8, W12 seçeneğinde B7 zırh seçeneği de sunmaktadır. 3.0 262 HP ve 4,2 385 HP gücündeki iki dizel motora sahip olan A8, 8 ileri S-Tronic otomatik şanzıman ile gücünü yere aktarmaktadır. Exclusive, Ultra ve S-Line donanım seçenekleri sunan A8, hem sürücü hem de makam otomobili olmayı hak eden bir otomobil

Audi Q3

Audi'nin 2011 yılında tanıttığı ve 2012 yılında satışa sunduğu Compact Crossover'ı olan Q3, ilk bakışta Audi A3'ün jip versiyonu gibi görünüyor. Geliştirildiği platform nedeni ile Audi A3'le platform kardeşi olan Q3, Audi'nin en küçük SUV'u olma özelliğini taşıyor. Birçok motor seçeneği ve quattro dört çeker sistemine sahip olan Q3, sınıfındaki en küçük hacimli motora da sahip olan bir model. Ülkemizde de çok fazla rağbet gören 1,4 TFSI benzinli motor, 150 HP güç üretiyor. S-Tronic otomatik şanzıman ile sunulan Q3, bu motor seçeneğinde sadece önden çekişli olarak satın alınabiliyor. 184 HP güç üreten 2,0 litrelik dizel seçeneği ise Quattro dört çeker sistemine sahip. S-Line ve Audi Exclusive Design Packages adında iki farklı donanım seçeneği ile sunulan Audi Q3, geniş opsiyon listesi ile kişiye özel bir hale getirilebiliyor. 

Audi Q5

Audi'nin 2008 yılında Pekin Otomobil Fuar'ında tanıttığı Q5, Audi'nin Crossover segmentindeki temsilcisi olarak karşımıza çıkıyor. 2.0 TFSI, 3,0 TDI ve 2,0 TDI olmak üzere üç farklı motor seçeneği ile satışa sunulan bu otomobil, Audi Q7'nin kardeşi olarak nitelendiriliyor. Kaliteli iç mekânı ve konfor ögeleri ile etkileyici olan Q5, sadece Quattro dört çeker sistemi ile satın alınabiliyor. Ülkemizde iki farklı motor seçeneği bulunan otomobil, 2,0 TFSI 230 HP benzinli ve 2,0 TDI 190 HP dizel seçenekleri ile satın alınabiliyor. Benzinli seçeneğinde 8 ileri tiptronic şanzıman sunan Q5, arazi kabiliyetleri yüksek olan bir Audi olarak öne çıkıyor. 

Audi Q7

Audi'nin lüks SUV segmentindeki ilk temsilcisi olan Q7, ilk olarak Kasım 2005 yılında satışa sunuldu. Büyük yapısı ile hem MPV hem SUV gibi görünen Q7, hafif offroad dışında büyük bir arazi kabiliyetine sahip değildir. On-Road olarak tasarlanan otomobil, yükseltilebilir süspansiyon, orta diferansiyel kilidi ve sürekli süspansiyon kontrolü sistemi ile konforlu bir sürüş sunuyor. IIHS ve EuroNCAP tarafından yapılan testlerde 2009 yılının en güvenli otomobil seçilen Q7, üretildiği ilk yıllarda Nissan tarafından dava edilmiştir. Infiniti tarafından kullanılan Q harfi nedeniyle davalık olan Audi, Nissan grubu ile anlaşmıştır. 2010 yılında geçirdiği makyaj operasyonu ile daha modern bir görüntüye kavuşan Q7, Euro 6 sertifikasına sahip 3,0 litrelik dizel motorunu da bu yeniliklerin arasına katmıştır.  2010 yılındaki makyajda 8 ileri otomatik şanzımanı da kullanmaya başlayan Q7, 2015 yılında köklü bir değişiklik geçirmiştir. Daha keskin tasarım çizgileri ile daha modern görünen otomobil, birçok ilki de beraberinde getirmiştir. Trafik işaretlerine göre hareket edebilen Aktif Cruise Control, motosiklet, bisiklet ve yayaların geçişinde uyaran kapı açma uyarısı ile dünyanın en hızlı araç içi multimedya işlemcisine sahip olan Q7, birçok güvenlik ekipmanına da sahip olmuştur.  Ülkemizde iki farklı motor seçeneği ile satışta olan Q7, tüm motor seçeneklerinde 8 ileri triptronic şanzıman ve quattro dört çeker sistemini sunmaktadır. 252 HP güç üreten 2,0 litrelik TFSI motor ile düşük motor hacmini sunan Q7, bu motor seçeneği ile ülkemizde vergi avantajına da sahip oluyor.  272 HP güç üreten 3,0 litre TDI motor ise 5,7 litrelik ortalama yakıt tüketimi ile ön plana çıkıyor. 

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et