Işık Sigorta, 1996 yılında 200.000 TL ödenmiş sermaye ile İstanbul’da kurulmuştur.

Işık Sigorta Trafik Sigortası

Gerçekleşmesi muhtemel olan kazalarda oluşabilecek risklere karşı kaza sırasında bulanan herkesi güvence altına alan, yasalar gereğince yapılması zorunlu olan sigorta çeşididir.

Işık Sigorta Trafik Sigortası Çeşitleri

Işık Sigorta kapsamında üç adet trafik sigortası ürünü mevcuttur.

Bu ürünler:

- Yeşil Kart Sigortası

- İşletenin Trafik (Zorunlu Mali Sorumluluk) Sigortası

- Motorlu Araçlarla İlgili Mesleki Faaliyette Bulunanlar Mali Sorumluluk Sigortası

Yeşil Kart Sigortası: Yeşil Kart Sigortası ile aracınızı yurt dışında kullanırken bir kazaya sebebiyet vermeniz halinde güvence altına alınmış olursunuz.Yeşil kart sigortası, zorunlu mali sorumluluk sigortasının yurt dışında geçerli olan şeklidir. Bu sigortanın yaptırdığınız takdirde her ülke sınırında, o ülkenin mecburi trafik sigortasını yaptırma zorunluluğu kalmaz. Kaza yaptığınız ülkenin yasal limitleri dahilinde tazminat ödenir. Poliçe üzerinde yazılı olan ülkelerde geçerli olmaktadır.

İşletenin Trafik (Zorunlu Mali Sorumluluk) Sigortası: Zorunlu yaptırılması gereken bir sigortadır. Trafik poliçesinin primleri ve limitleri ile uygulama esasları Hazine Müsteşarlığı'nca belirlenip resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmektedir. Sigorta aracın sahibi adına düzenlenir ve Türkiye sınırları içinde geçerlidir.

Motorlu Araçlarla İlgili Mesleki Faaliyette Bulunanlar Mali Sorumluluk Sigortası: Bu sigorta oto galerileri, otopark, garaj ve tamirhanelerin yaptırmak zorunda olduğu Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası'dır.
Diğer Sigorta Şirketleri

Aksigorta Güneş Sigorta Sompo Japan Sigorta
Allianz Sigorta HDI Sigorta Türk Nippon Sigorta
Axa Sigorta Işık Sigorta Zurich Sigorta
Ergo Sigorta Liberty Sigorta Unico Sigorta
Eureko Sigorta Mapfre Sigorta
Generali Sigorta Neova Sigorta
Groupama Sigorta Ray Sigorta