Uydu internet

Güncelleme: 23.10.2018

Uydu üzerinden internet hizmeti almaya yarayan sisteme uydu internet deniyor. Uydu bağlantısı, çanak antene benzer bir anten ile uydudan yüksek hızla veri alıp gönderilmesini sağlıyor. İki çeşit udu sistemi bulunuyor. Bunlar; çift yönle ve tek yönlü olarak adlandırılıyor. 

Uydu internet

Uydu İnternet Nedir?

Uydu üzerinden çift yönlü hizmet almak için geliştirilen uydu internet, karasal altyapıdan bağımsız bir şekilde çalışıyor. Uydu internet kullanmayı düşünenler için uydu internetin avantajlarını aşağıda listeleniyor.

Uydu İnternet Avantajları Nelerdir?

Uydu internetin diğer internet bağlantılarına nazaran öne çıkan avantajları mevcut. Bunlar;

  • Kolay ve esnek kurulum imkânı sunması
  • Altyapıya gerek duyulmaması
  • Hızlı taşınabilme olanağının olması
  • Limitsiz ve kotasız kullanım imkânı olması 
  • Kesintisiz iletişim imkânı oluşturuyor olması (%99,95 kullanılabilirlik)

Uydu İnternetin Diğer İnternet Bağlantılarından Farkı Nedir?

ADSL bağlantısı için bulunduğunuz bölgede bir altyapı olması şartı bulunuyor. 4G sistemleri için de yaşadığınız bölgede bu hizmetin bulunması gerekiyor. Uydu internet için ise bu çeşit özel yatırım gerektiren bağlantılara gerek bulunmuyor. Uydu internet için başvurunuzu yaptıktan sonra, size uygun çözümlerle kısa zaman içinde bağlantınız gerçekleştirilir. 

Bağlantınızı yaptıktan sonra uydu internet ile beraber VoIP, TV yayınları ve canlı yayın geçişleri gibi hizmetler de sunuluyor. Bu durum da uydu internetin telekomünikasyon altyapısı kötü olan ya da bu altyapının bulunmadığı bölgelerde kullanımını kolaylaştırıyor. Bunların yanı sıra, doğal afet durumlarında da karasal hatların kullanımı imkânsızlaşabiliyor. Bu hallerde udu internet kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor. Böylelikle uydu internetin tercih sebebi olması da bir kat daha artmış oluyor.

Yalın internet ile ilgili ayrıntılı bilgi için ilgili sayfamızı ziyaret edin»

Uydu İnternet Paketleri

Uydu internet, ihtiyaç durumuna göre ister kotalı ister kotasız paketler sunuyor. Kotasız internet genel olarak çok kullanıcının bulunduğu bölgelerde tercih ediliyor. Kotasız internetin bağlantı ücretleri de daha yüksek oluyor. 

Aşağıda uydu internet paketleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

  • Bringo
  • İşnet
  • Uzaynet
  • Sonet

Tooway Nedir?

Tooway, uydu üzerinden yüksek hızda ve çift yönlü internet bağlantısı sağlayan bir servis olarak biliniyor. Kolay kuruluma sahip olan küçük uydu anteni (77 cm), bilgisayarınızı, evinizde veya ofisinizde bulunan lokal ağ şebekenizi, karasal kablo ya da 4,5G bağlantısına gereksinim olmadan doğrudan uydu üzerinden internete bağlıyor.


"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

0,0 Puan