Evde Telefon Hattım Yok, İnternet Bağlatabilir miyim?

27.07.2016 Güncelleme: 01.08.2016
Evde Telefon Hattım Yok, İnternet Bağlatabilir miyim??

Günümüzde artık internet her evde olmazsa olmaz bir hal almış durumda. Bilindiği üzere artık insanlar eskisi gibi ev telefonu kullanmıyor. Kullanmadığı telefonun parasını sadece ADSL hizmeti almak için de ödemek istemiyor. Peki, evinize internet bağlatabilmeniz için telefon hattınızın olması gerekli mi? 

Sabit Telefon Hattına Gerek Olmayan Tarifeler

Artık internet şirketleri sabit hatlı telefonlar olmadan da internet hizmeti vermektedir. Ancak internet ücretinin içinde her firmanın kendi politikasına göre düzenlediği belirli miktarda sabit hat ücreti talep edilmektedir. Telefon olmadan da ADSL hizmeti alabileceğiniz kurumlar aşağıdaki gibidir;

TürkNet - Sadece İnternet: Sabit telefon hattı kullanmak istemeyen müşteriler için hesaplı internet.

UyduNet - KabloNet: Telefon hattı yerine Kablo TV hattınızın olması gerekmektedir.

Doping - Sade İnternet: Aynı şekilde bu internet için de telefon hattına ihtiyaç yoktur.

TTNET - Yalın İnternet: NDSL(Yalın DSL) bu da TTNET’in sabit hatsız hizmetidir.

SuperOnline - Yalın ADSL: SuperOnline’ın yalın internet hizmetidir. Ancak fiber internet hizmetinden faydalanmak istiyorsanız bulunduğunuz yerde fiber optik altyapı olması gerekmektedir.

Spesifik Bir Özellik Gerekli mi?

Bu internet hizmetinden yararlanmak isteyenler için herhangi spesifik bir özellik aranmamaktadır. Tüm bireysel ve kurumsal müşteriler telefon hatları olmadan da kendileri için uygun tarife ve paketi seçerek internet hizmeti alabilir. 

Ayrıca finansal hesaplamalarınızı kolayca yapmak istiyorsanız, hesaplama sayfamız üzerinde yer alan araçlarımızı kullanabilirsiniz. Araçlarımıza ulaşmak için tıklayın.

Kablolu ve Kablosuz İnternet Tarife Ücretleri Arasında Büyük Fark Yok

Tarife ücretleri her şirket için farklılık göstermekle birlikte, genel anlamda kablolu ve kablosuz internet arasında çok büyük farklar bulunmuyor. Genelde kablosuz internetin fiyatı daha yüksek ancak kablolu bağlatacak olursanız; aynı zamanda telefon ücreti de paketinizin içine dahil olacaktır. Eğer telefon kullanmak istemiyorsanız kablosuz internet kullanmanız daha mantıklı olacaktır.

Modemimi Nereden ve Nasıl Alabilirim?

Modeminizi internet için başvuru yaptığınız şirketin şubesinden alabilirsiniz. Zaten internet başvurusu yaptığınız zaman yetkili kişiler modeminizin kurulumuna yardımcı olacaktır. Bazı kurumlar, modeminizin kurulumunu ücretsiz yaparken bazıları ise kurulum ücreti talep etmektedir. Ücreti de taksitlendirerek aylık internet ücretinizin içinde ödeyebilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar 

Bireysel Başvuru:

  • Başvuru yapacağınız internet şirketinin abonelik sözleşmesi,
  • T.C. vatandaşları için kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi,
  • Yabancı uyruklu vatandaşlar için pasaport, gemi adamı belgesi, yabancı görev kimlik kartı veya NATO kimlik belgesi

Kurumsal Başvuru:

  • Vergi levhası,
  • Ticaret sicil belgesi(avukat,doktor ve muhasebeciler hariç),
  • Kimlik belgesi aslı ve fotokopisi,
  • Şirket kaşesi
"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

4 Puan