DASK Ödeme Nasıl Yapılır?

Güncelleme: 28.11.2022 Yayımlama: 18.11.2021 | Okuma Süresi: 2 dk.

DASK sigortası ödemesi nereden yapılacağına bağlı olarak farklı ödeme imkânları sunar:

  • İnternetten DASK yaptırılacaksa kredi kartı ile ödeme yapılır.
  • Sigorta şirketleri, banka ve acentalar aracılığıyla yapılanlarda ise nakit, banka ve kredi kartıyla ödenebilir
DASK Teklifi Al

DASK Sigortası Nedir?

Zorunlu deprem sigortası (ZDS), konutları deprem ve deprem kaynaklı yer kayması, yangın, infilak ve tsunaminin neden olabileceği hasarlara karşı limitler dâhilinde güvence altına alan zorunlu bir sigorta türüdür. 

DASK Nedir, Nasıl Yapılır?
DASK Nedir, Nasıl Yapılır?

DASK Nereden Yapılır?

Hesapkurdu.com DASK sigortası sayfasından “DASK Sigortası Teklifleri Al” butonunu tıklayarak gerekli bilgileri doldurduktan sonra, online olarak DASK poliçenizi satın alabilirsiniz.

Ayrıca, DASK poliçesi düzenleyen sigorta şirketlerinden ve bankalardan da zorunlu deprem sigortası poliçesi düzenleyebilirsiniz.

DASK İnternetten Yapılır mı?

Evet, zorunlu deprem sigortası internetten yapılabilir. Sigorta yaptıracak kişinin, sigortalanacak binanın ve meskenin bilgileri verilip online DASK ödemesi yapılabilir. DASK sigortası nasıl yapılır öğrenmek için internetten DASK nasıl yapılır yazımızı ziyaret edin. 

DASK Sigortası Primi Kredi Kartıyla Ödenir mi?

Evet, DASK sigortası primi kredi kartıyla ödenebilir. Ayrıca, prim tutarının taksitler kuruma yansıtılmamak koşuluyla kredi kartı ile veya başka şekilde finansal kuruluşlarca taksitlendirilmesi mümkündür. Taksit seçenekleri banka ve sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. 

DASK İçin Hangi Banka?

Çoğu banka DASK poliçesi düzenliyor. Zorunlu deprem poliçesi düzenleyen kamu ya da özel bankalardan poliçe alabilirsiniz. 

DASK Yenileme Nasıl Yapılır?

DASK yenileme işlemi yine online olarak Hesapkurdu.com DASK sayfasından yapılabilir. İnternetten DASK poliçesi yenileme işlemi yeni bir poliçe satın alınabildiği gibi yapılır.

PTT DASK Yapıyor mu?

Evet, zorunlu deprem sigortası poliçenizi en yakın PTT şubesinden kestirebilirsiniz. PTT sigorta nedir detaylı bilgi için PTT sigorta sayfamızı ziyaret edin. 

DASK Ne Kadar Ödeme Yapar?

DASK hasar sonucunda ödenilen prim tutarı yani evin değerine göre ödeme yapar. 2023 yılı için DASK azami teminat tutarı 640 bin TL’dir. 

Kaynaklar:

Hesapkurdu.com DASK Hasar Ödemesi

Doğal Afet Sigortalar Kurumu Sıkça Sorulan Sorular


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et