DASK Ödeme Nasıl Yapılır?

Güncelleme: 29.12.2023
Yayımlama: 18.11.2021
Paylaş
İçindekiler

DASK sigortası ödemesi nereden yapılacağına bağlı olarak farklı ödeme imkânları sunar:

  • İnternetten DASK yaptırılacaksa kredi kartı ile ödeme yapılır.
  • Sigorta şirketleri, banka ve acentalar aracılığıyla yapılanlarda ise nakit, banka ve kredi kartıyla ödenebilir
DASK Teklifi Al

DASK Sigortası Nedir?

Zorunlu deprem sigortası (ZDS), konutları deprem ve deprem kaynaklı yer kayması, yangın, infilak ve tsunaminin neden olabileceği hasarlara karşı limitler dâhilinde güvence altına alan zorunlu bir sigorta türüdür. 

DASK Nedir, Nasıl Yapılır?
DASK Nedir, Nasıl Yapılır?

DASK Nereden Yapılır?

Hesapkurdu.com DASK sigortası sayfasından “DASK Sigortası Teklifleri Al” butonunu tıklayarak gerekli bilgileri doldurduktan sonra, online olarak DASK poliçenizi satın alabilirsiniz.

Ayrıca, DASK poliçesi düzenleyen sigorta şirketlerinden ve bankalardan da zorunlu deprem sigortası poliçesi düzenleyebilirsiniz.

DASK İnternetten Yapılır mı?

Evet, zorunlu deprem sigortası internetten yapılabilir. Sigorta yaptıracak kişinin, sigortalanacak binanın ve meskenin bilgileri verilip online DASK ödemesi yapılabilir. DASK sigortası nasıl yapılır öğrenmek için internetten DASK nasıl yapılır yazımızı ziyaret edin. 

DASK Sigortası Primi Kredi Kartıyla Ödenir mi?

Evet, DASK sigortası primi kredi kartıyla ödenebilir. Ayrıca, prim tutarının taksitler kuruma yansıtılmamak koşuluyla kredi kartı ile veya başka şekilde finansal kuruluşlarca taksitlendirilmesi mümkündür. Taksit seçenekleri banka ve sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. 

DASK İçin Hangi Banka?

Çoğu banka DASK poliçesi düzenliyor. Zorunlu deprem poliçesi düzenleyen kamu ya da özel bankalardan poliçe alabilirsiniz. 

DASK Yenileme Nasıl Yapılır?

DASK yenileme işlemi yine online olarak Hesapkurdu.com DASK sayfasından yapılabilir. İnternetten DASK poliçesi yenileme işlemi yeni bir poliçe satın alınabildiği gibi yapılır.

PTT DASK Yapıyor mu?

Evet, zorunlu deprem sigortası poliçenizi en yakın PTT şubesinden kestirebilirsiniz. 

DASK Ne Kadar Ödeme Yapar?

DASK hasar sonucunda ödenilen prim tutarı yani evin değerine göre ödeme yapar. 2024 yılı için DASK azami teminat tutarı 1 milyon 272 bin TL’dir. 

Kaynaklar:

Hesapkurdu.com DASK Hasar Ödemesi

Doğal Afet Sigortalar Kurumu Sıkça Sorulan Sorular

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.