DASK Başvurusu İçin Gereken Belgeler

Güncelleme: 31.05.2022 Yayımlama: 02.07.2019 | Okuma Süresi: 4 dk.
Sigorta SahibininSigortalanacak Binanın
Dairenin (Meskenin)
Adı-soyadı
Açık adresi (adres kodu)
Brüt yüz ölçümü (m2)
Adresi
Tapu bilgileri
Kullanım şekli
Cep telefonu
İnşaat yılı
-
T.C. kimlik numarası
Yapı tarzı
-
Vergi kimlik numarası (Tüzel kişiler için)
Toplam kat sayısı
-
-Hasar durumu
-

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) poliçesininin düzenlenebilmesi için gerekli bilgi ve belgelerin doğru ve eksiksiz şekilde bildirilmesi gerekir. 

DASK için istenen bilgilerin sorumluluğu tamamen sigortalıya aittir. Bu nedenden dolayı sigortalı, bilgilerini beyan ederken dikkatli davranmalıdır. 

Deprem Sigortası Fiyatları

DASK İçin Tapu Gerekli mi?

Evet, DASK yaptırmak için tapu bilgileri gereklidir. 

DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) Nasıl Yaptırılır?

DASK yaptırmak isteyen tapu sahibi şahıs veya kurum temsilcileri yukarıdaki bilgiler ile birlikte;

 • Banka şubelerine,
 • Sigorta şirketlerine/acentelerine,
 • Online DASK başvuru yapabileceğiniz web sitelerine

Başvuruda bulunabilir. 

DASK yeni başvuru ve poliçe yenileme işlemlerini yukarıdaki yollar ile yapabilirsiniz. DASK yenileme yapmak ve bu konuda bilgi almak için DASK poliçe yenileme  sayfamızı ziyaret edin. 


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
DenizBank Bonus Gold
Ödül Para/Puan 5000 TL
Yıllık Ücret 255 TL

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için online kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Online DASK Başvurusu Nasıl Yapılır?

Online Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) yaptırmak artık çok kolay! Aşağıdaki adımlarla DASK başvurusu yapmak için online DASK başvurusu sayfamızı ziyaret edin. 

Adım 1

T.C. kimlik ya da vergi numaranız ile adres bilgilerini sorgulamalısınız. Ardından “kullanıcı sözleşmesini okudum” seçeneğini tıklayarak işleme devam etmelisiniz. 

İnternetten DASK başvurusu yapma konusunda daha detaylı bilgi almak için internetten DASK nasıl yapılır sayfamızı ziyaret edin. 

Online DASK Başvurusu Adımları

Adım 2

Verilen bilgiler doğrultusunda vergi ya da T.C. kimlik numaranıza kayıtlı adresiniz sisteme yansıyacaktır. Adres bilgileriniz doğru ise; “Görünen adres” butonunu işaretleyip “yukarıdaki bilgilerin doğruluğunu kabul ediyorum” seçeneğini seçmelisiniz. 

Online DASK Başvurusu Adım 2

Farklı adres için DASK başvurusu yapmak istiyorsanız eğer “başka adres seçmek istiyorum” seçeneğini işaretlemelisiniz. Ardından DASK poliçesi yaptırmak istediğiniz adresin bulunduğu il ve ilçe bilgilerini doğru olarak girmelisiniz.


Online DASK Başvurusu Adım Başka Adres

Not: Cadde adı, sokak adı ya da apartman ve daire numarası gibi detaylı bilgiler sonraki ekranlarda karşınıza gelecektir.  

Adım 3

Poliçenin hazırlanabilmesi için bu adımda daire bilgilerini doğru ve eksiksiz bir şekilde girmelisiniz. Hem “görünen adres” seçeneği ile devam edenler hem de “başka adres seçmek istiyorum” seçeneği ile bu adıma geldiyseniz ortak olarak aşağıdaki bilgileri doldurmalısınız.

Gerekli olan bilgiler aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi; 

 • Binanın yapı tarzı, 
 • Binanın inşa edildiği yıl,
 • Binadaki toplam kat sayısı,
 • Dairenin kullanım şekli,
 • Dairenin yüz ölçümü (brüt metrekare)

  Gibi bilgileri doldurmanız ve “DASK Priminizi Öğrenin” butonunu tıklamalısınız. 

  DASK Online Başvurusu Adımları

  Not: Bir önceki adımda başka adres bilgileri seçtiyseniz eğer, priminiz hesaplandıktan sonra, son adımda detaylı adres bilgileri bölümü karşınıza çıkacaktır. 

  Adım 4

  Bu adımda hesaplanmış olarak poliçe priminizi göreceksiniz. 

  Not: DASK (zorunlu deprem sigortası) için ödenmesi gereken prim tutarı, "Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliği" ile belirlendiğinden, sigorta şirketine göre değişiklik göstermez. Bu nedenle yalnızca bir sigorta teklifi göreceksiniz.

  “Rehinli alacak var mı?” sorusuna “hayır” cevabını veriyorsanız “ poliçenizi satın alın” butonunu tıklayarak devam etmelisiniz.

  Online DASK Yaptırma

  “Rehinli alacak var mı?” sorusuna “evet” cevabını veriyorsanız eğer, aşağıdaki bilgileri doldurduktan sonra “ poliçenizi satın alın” butonunu tıklayarak devam etmelisiniz.

  Online DASK Yaptırma Rehinli

  Adım 5

  Görünen Adres Seçeneği ile İlerleyenler İçin

  Son adımda ise; iletişim bilgilerini, kredi kartı bilgilerini ve daire ek bilgilerini eksiksiz doldurarak poliçenizi tamamlayabilirsiniz. 

  Başka Adres Seçeneği ile İlerleyenler İçin 

  2. Adımda seçmiş olduğumuz il ve ilçe bilgilerine ek olarak detaylı adres bilgilerini girmelisiniz. Bu kısımda UAVT (Adres) kodunuzu biliyorsanız, adres kodunuzu gerekli yere yazdığınız takdirde detaylı adres bilgileriniz otomatik olarak doldurulacaktır. UAVT adres kodunuzu öğrenmek için DASK UAVT adres kodu sayfamızı ziyaret edin. 

  Online DASK Yaptırma Rehinli
  Online DASK Yaptırma Rehinli

  UAVT adres kodunuzu bilmiyorsanız eğer detaylı adres bilgilerini kendiniz doldurmanız gerekir. 

  Gerekli bilgileri doldurduktan sonra “satın al” butonuna tıklayarak; iletişim ve kredi kartı bilgilerini doldurduktan sonra DASK poliçenizi online olarak satın almış olursunuz.

  Kaynak:

  Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Zorunlu Deprem Sigortası Gerekli Bilgi ve Belgeler 


  Yazar Hakkında

  Hesapkurdu Finans Danışmanları

  Hesapkurdu Finans Danışmanları

  Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

  Hesapkurdu
  Toplam Maliyet 1.029 TL
  Toplam Faiz %1,47
  Aylık Taksit 1.029 TL
  Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
  Kabul Et