Kasko Sigortası Transferi Nasıl Yapılır?

Güncelleme: 25.12.2023
Yayımlama: 23.10.2018
Paylaş
İçindekiler

Kasko sigortası transfer işlemi; bir transfer işleminden daha çok mevcut kasko sigortası iptal edilerek başka bir sigorta şirketinin yeni kasko poliçesi kesmesi durumudur. Bundan dolayı transfer işleminin kendisinin vermiş kârdan daha çok varsa yeni kasko poliçesinin kârı ve ek avantajları için kasko sigortası transferi yapılmaktadır.

Kasko Sigortası Fiyatları - 28 Mayıs 2024

Aveon Sigorta

İstanbul

9156 TL

Ankara

8860 TL

Diğer iller

8617 TL

Koru Sigorta

İstanbul

9349 TL

Ankara

8804 TL

Diğer iller

8882 TL

Sompo Sigorta

İstanbul

11718 TL

Ankara

10642 TL

Diğer iller

8970 TL

Kasko Sigortası Transferi Nasıl Yapılır?

Araç sigortasının poliçe süresi dolmadan ve poliçe yenileme süresi gelmeden iptal talebinde bulunulur. Eğer sigorta şirketi kasko sigortası ödemesini önceden sigortalıdan aldıysa ödenen tutar kullanılmadığından kalan prim tekrar kullanıcıya iade edilir. 

Kasko Sigortası Transfer İşleminde Kâr Elde Ediliyor mu?

Kasko transferinin aslında çok fazla yapılmaması ve sigorta şirketleri tarafından da fazla öne sürülmemesinin nedeni, fazla kârlı bir işlem olmamasından kaynaklanıyor. Ayrıca kâr haricinde, sigorta şirketinin sunmuş olduğu ek seçeneklerden dolayı da transfer işlemi yapılmaktadır.

Yeni Sigorta Şirketinde Hasarsızlık İndirimim Devam Ediyor mu?

İster trafik sigortası ister kasko sigortasında hasarsızlık indirimi kullanıcının kazanmış olduğu bir hak olmasından dolayı, kaza haricinde kaybolmamaktadır. Aslında hasarsızlık indirimi tabiri bir yerde müşteriye hoş görünmek için kullanılan bir sözdür. Yani, müşteriye hasarsızlık indirimi uygulanmayacak olsa da prim tutarı aynı çıkacaktır. Bu bir yerde araç kullanıcısına dikkatli şoför olmanın avantajlarını daha elle tutulur bir şekilde anlatmanın farklı bir yolu olarak da görülebilir.

Kasko Sigortası İptal İşleminde Ücreti Nasıl Geri Alabilirim?

Kasko sigortası iptal işlemi için sadece sigorta şirketiniz ile görüşerek, kasko sigortanızı iptal etmek istediğinizi beyan etmeniz yeterlidir. Bu durumda sigorta şirketi kalan gün sayınızı hesap ederek, hak edişinizi iade edecektir. Kaskonuzu kredi kartına taksit ile aldıysanız, taksitleriniz iptal edilerek kalan paranız varsa iade edilecektir.

Kasko sigortası ürün çeşitleri  hakkında bilgi almak istiyorsanız ilgili sayfamızı ziyaret edin.

Kaskomu İptal Ettiğim Gün Yeni Kaskomu Başlatabilir miyim?

Yasal olarak araç sigortaları, aksi kararlaştırılmadığı sürece öğlen 12’de başlar ve yine öğlen 12’de biter. Ancak, anlaşıldığı üzere sigorta poliçenizde özel olarak bir saat ve tarih belirlemeniz durumunda, yasal olarak da geçerli sayılacaktır. Bu durum sadece saat ve tarih için değil, neredeyse diğer tüm özel durumlar için geçerlidir. Yani, kanuna aykırı olmadığı sürece sigorta poliçenizde belirtmiş olduğunuz tüm durumlar, hukuken geçerli sayılmaktadır.

Kasko Sigortası Hesaplama Araçları

Kasko Sigortası Hesaplama Araçları

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu Yorumlar

Yorumlar (0)

Çıkış
Gönder
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.