Kasko Sigortası Transferi Nasıl Yapılır?

Güncelleme: 25.02.2019

Nadir olarak yapılan bir işlem olsa da kasko sigortalarında transfer işlemi mevcuttur. Aslında bir transfer işleminden daha çok mevcut kasko sigortası iptal edilerek, yeni kasko poliçesi kesilmesi durumudur. Bundan dolayı transfer işleminin kendisinin vermiş kârdan daha çok, varsa yeni kasko poliçesinin kârı ve ek avantajları için kasko sigortası transferi yapılmaktadır.

Kasko Sigortası Transfer İşleminde Kâr Elde Ediliyor mu?

Kasko transferinin aslında çok fazla yapılmaması ve sigorta şirketleri tarafından da fazla öne sürülmemesinin nedeni, fazla kârlı bir işlem olmamasından kaynaklanıyor. Ayrıca kâr haricinde, sigorta şirketinin sunmuş olduğu ek seçeneklerden dolayı da transfer işlemi yapılmaktadır.

Yeni Sigorta Şirketinde Hasarsızlık İndirimim Devam Ediyor mu?

İster trafik sigortası ister kasko sigortasında hasarsızlık indirimi kullanıcının kazanmış olduğu bir hak olmasından dolayı, kaza haricinde kaybolmamaktadır. Aslında hasarsızlık indirimi tabiri bir yerde müşteriye hoş görünmek için kullanılan bir sözdür. Yani, müşteriye hasarsızlık indirimi uygulanmayacak olsa da prim tutarı aynı çıkacaktır. Bu bir yerde araç kullanıcısına dikkatli şoför olmanın avantajlarını daha elle tutulur bir şekilde anlatmanın farklı bir yolu olarak da görülebilir.

10 yıllık yakıt masrafınızı hesaplamak için Yıllık Yakıt Masrafı Hesaplama aracımıza bakabilirsiniz.

Kasko Sigortası İptal İşleminde Ücreti Nasıl Geri Alabilirim?

Kasko sigortası iptal işlemi için sadece sigorta şirketiniz ile görüşerek, kasko sigortanızı iptal etmek istediğinizi beyan etmeniz yeterlidir. Bu durumda sigorta şirketi kalan gün sayınızı hesap ederek, hak edişinizi iade edecektir. Kaskonuzu kredi kartına taksit ile aldıysanız, taksitleriniz iptal edilerek kalan paranız varsa iade edilecektir.

Kasko sigortası ürün çeşitleri  hakkında bilgi almak istiyorsanız ilgili sayfamızı ziyaret edin.

Kaskomu İptal Ettiğim Gün Yeni Kaskomu Başlatabilir miyim?

Yasal olarak araç sigortaları, aksi kararlaştırılmadığı sürece öğlen 12’de başlar ve yine öğlen 12’de biter. Ancak, anlaşıldığı üzere sigorta poliçenizde özel olarak bir saat ve tarih belirlemeniz durumunda, yasal olarak da geçerli sayılacaktır. Bu durum sadece saat ve tarih için değil, neredeyse diğer tüm özel durumlar için geçerlidir. Yani, kanuna aykırı olmadığı sürece sigorta poliçenizde belirtmiş olduğunuz tüm durumlar, hukuken geçerli sayılmaktadır.