HesapKurdu logo

Araç Sigortası Cam Kırılmasını Karşılar mı?

Güncelleme: 19.01.2023
Yayımlama: 28.12.2018
Paylaş
İçindekiler

Zorunlu trafik sigortası, herhangi bir kaza durumunda karşı tarafın hasarını karşılayarak, araç sahiplerine maddi olarak destek olur. Bu sebeple kaza esnasında cam kırılması gibi zararlar karşı tarafın trafik sigortası tarafından karşılanır. Fakat trafik kazaları her zaman iki araç arasında gerçekleşmediğinden cam hasarı da sadece kaza esnasında meydana gelmez.

Trafik sigortası yalnızca karşı araçta oluşan zararlara karşı maddi destek sağlar. Sigorta sahibine, kendi aracında terör, yangın, çalınma gibi hallerde oluşacak zararlara karşı koruma sağlayan sigorta ise kasko sigortasıdır.   

Kasko Sigortası Fiyatları - 8 Şubat 2023

Aveon Sigorta

İstanbul

7595 TL

Ankara

7136 TL

Diğer iller

7047 TL

Koru Sigorta

İstanbul

8162 TL

Ankara

7337 TL

Diğer iller

7421 TL

Zurich Sigorta

İstanbul

8249 TL

Ankara

7244 TL

Diğer iller

6652 TL

20 sigorta şirketinden 1 dk. içinde trafik sigortası teklifi almak için trafik sigortası fiyatları, kasko teklifi almak için kasko sigortası fiyatları sayfamızı ziyaret edin.

Cam Kırılması Halinde Kasko Sigortası 

Kasko, çeşitli kazalara ve hesapta olmayan hallere karşı aracı koruma altına alır. Yangın, yangın söndürme ve kurtarma gibi durumlarda meydana gelen hasarlar, bina ve mahallede bulunan inşaat, tadilat gibi sebeplerle oluşan zararlar, toplumsal hareketler, grev veya lokavt halinde araçta oluşabilecek her çeşit zarar ile terör olayları veya bu olaylara müdahale esnasında güvenlik güçlerinin aldığı önlemlerden ve müdahale sırasında oluşacak zararlara karşı kasko sigortası araç sahiplerini korur. 

Aracın çalınmasından, araba camı zararına kadar oluşabilecek türlü maddi kayıplara karşı hazırlıklı olmak için kasko sigortası yaptırılması gerekiyor.

Cam Hasarı Durumunda Yapılması Gerekenler

  1. Meydana gelen kaza sonrasında önce can güvenliği sağlandıktan sonra araçta oluşan zararın fotoğrafı çekilmeli, hasar ihbarı için kayıt altında tutulmalı 
  2. Araba cam hasarı için sigorta firması ile iletişime geçilmeli, hasarın hızlı şekilde giderilmesi için gereken belgelerin kısa sürede hazırlanarak sigorta firmasına ulaştırılmalı.

       Ulaştırılması gereken belgeler: 

  • Kasko poliçesinin aslı veya fotokopisi, 
  • Sigortalı beyanı, 
  • Kasko primi makbuzu,
  • Kırılan camın detayları, 
  • Zararın fotoğrafları 

Gerekli belgelerin sigorta firmasına eksiksiz ve hızlı bir şekilde ulaştırılmasının ardından hasar karşılama işlemleri daha hızlı ve sorunsuz biçimde gerçekleşir.

Araç camı çatlaklarına müdahale yöntemleri ile ilgili sayfamızı ziyaret edin.

Kasko Fiyatı

Kasko bedeli hesaplanırken ilk önce, aylık olarak bütün araç modellerine göre yayınlanan araç kasko değer listesine bakılır. Bunun yanında sigorta firmalarının ek teminatları ilave edilerek sigorta bedeli hesaplanır. Önceki sigorta dönemlerinde hasar tazminatı olmayan sigorta sahiplerine türlü indirimler yapılmasının yanında araçta yer alan ekstra güvenlik donanımları ve aracın yaşı da şirket tarafından istenebilecek bedelden iskonto yapılmasını sağlayabilir. 

Özetle firmaların sunduğu tekliflere, aracın yaşına ve güvenlik donanımlarına, talep edilen ek teminatlara göre kasko sigortası fiyatı farklılık gösterebilir.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor

Adres: İçerenköy Mah., Değirmen Yolu Cad. Nuh Plaza 37/2 34752 Ataşehir/İstanbul
MERSİS Numarası: 0577050290800014
Tel: 0(216) 570-0707 E-posta: bilgi@hesapkurdu.com

Hesapkurdu logo

Copyright © 2021 - Konut Kredisi Com Tr Dan. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.