HesapKurdu logo

Araç Sigortası Cam Kırılmasını Karşılar mı?

Güncelleme: 19.01.2023
Yayımlama: 28.12.2018
Paylaş
İçindekiler

Zorunlu trafik sigortası, herhangi bir kaza durumunda karşı tarafın hasarını karşılayarak, araç sahiplerine maddi olarak destek olur. Bu sebeple kaza esnasında cam kırılması gibi zararlar karşı tarafın trafik sigortası tarafından karşılanır. Fakat trafik kazaları her zaman iki araç arasında gerçekleşmediğinden cam hasarı da sadece kaza esnasında meydana gelmez.

Trafik sigortası yalnızca karşı araçta oluşan zararlara karşı maddi destek sağlar. Sigorta sahibine, kendi aracında terör, yangın, çalınma gibi hallerde oluşacak zararlara karşı koruma sağlayan sigorta ise kasko sigortasıdır.   

Kasko Sigortası Fiyatları - 31 Mayıs 2023

Koru Sigorta

İstanbul

7292 TL

Ankara

7145 TL

Diğer iller

6770 TL

Aveon Sigorta

İstanbul

7536 TL

Ankara

7151 TL

Diğer iller

7370 TL

Ankara Sigorta

İstanbul

10609 TL

Ankara

10149 TL

Diğer iller

9435 TL

20 sigorta şirketinden 1 dk. içinde trafik sigortası teklifi almak için trafik sigortası fiyatları, kasko teklifi almak için kasko sigortası fiyatları sayfamızı ziyaret edin.

Cam Kırılması Halinde Kasko Sigortası 

Kasko, çeşitli kazalara ve hesapta olmayan hallere karşı aracı koruma altına alır. Yangın, yangın söndürme ve kurtarma gibi durumlarda meydana gelen hasarlar, bina ve mahallede bulunan inşaat, tadilat gibi sebeplerle oluşan zararlar, toplumsal hareketler, grev veya lokavt halinde araçta oluşabilecek her çeşit zarar ile terör olayları veya bu olaylara müdahale esnasında güvenlik güçlerinin aldığı önlemlerden ve müdahale sırasında oluşacak zararlara karşı kasko sigortası araç sahiplerini korur. 

Aracın çalınmasından, araba camı zararına kadar oluşabilecek türlü maddi kayıplara karşı hazırlıklı olmak için kasko sigortası yaptırılması gerekiyor.

Cam Hasarı Durumunda Yapılması Gerekenler

  1. Meydana gelen kaza sonrasında önce can güvenliği sağlandıktan sonra araçta oluşan zararın fotoğrafı çekilmeli, hasar ihbarı için kayıt altında tutulmalı 
  2. Araba cam hasarı için sigorta firması ile iletişime geçilmeli, hasarın hızlı şekilde giderilmesi için gereken belgelerin kısa sürede hazırlanarak sigorta firmasına ulaştırılmalı.

       Ulaştırılması gereken belgeler: 

  • Kasko poliçesinin aslı veya fotokopisi, 
  • Sigortalı beyanı, 
  • Kasko primi makbuzu,
  • Kırılan camın detayları, 
  • Zararın fotoğrafları 

Gerekli belgelerin sigorta firmasına eksiksiz ve hızlı bir şekilde ulaştırılmasının ardından hasar karşılama işlemleri daha hızlı ve sorunsuz biçimde gerçekleşir.

Araç camı çatlaklarına müdahale yöntemleri ile ilgili sayfamızı ziyaret edin.

Kasko Fiyatı

Kasko bedeli hesaplanırken ilk önce, aylık olarak bütün araç modellerine göre yayınlanan araç kasko değer listesine bakılır. Bunun yanında sigorta firmalarının ek teminatları ilave edilerek sigorta bedeli hesaplanır. Önceki sigorta dönemlerinde hasar tazminatı olmayan sigorta sahiplerine türlü indirimler yapılmasının yanında araçta yer alan ekstra güvenlik donanımları ve aracın yaşı da şirket tarafından istenebilecek bedelden iskonto yapılmasını sağlayabilir. 

Özetle firmaların sunduğu tekliflere, aracın yaşına ve güvenlik donanımlarına, talep edilen ek teminatlara göre kasko sigortası fiyatı farklılık gösterebilir.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.