En Uygun Arsa Kredisi Hesapkurdu'nda!

Arsan İçin Kredin Hazır

 • Arsa Kredisi Hesapla
 • Güncel Faiz Oranlarını İncele
 • Anında Arsa Kredisi Başvurusu
ICBC Turkey Arsa Kredisi
QNB Finansbank Arsa Kredisi
Akbank Arsa Kredisi
DenizBank Arsa Kredisi
Garanti BBVA Arsa Kredisi
İş Bankası Arsa Kredisi
TEB Arsa Kredisi
Yapı Kredi Arsa Kredisi
Halkbank Arsa Kredisi
ING Arsa Kredisi
Vakıfbank Arsa Kredisi
Ziraat Bankası Arsa Kredisi

İmarlı ya da imarsız arsa alımı için kullanılan bireysel bir kredi türü olan arsa kredisi, bankaların sıklıkla kullandırdıkları kredilerden biri.

Arsa kredisi iki farklı şekilde kullandırılıyor: 

 1. Satın alınmak istenen arsanın imarlı olması durumunda arsaya ipotek konularak kredi alabilirsiniz.
 2. Arsanın imarı yok ise sahip olduğunuz başka bir gayrimenkule ipotek koydurarak arsa kredisi kullanabilirsiniz.

Satın alacağınız arsanın ekspertiz değerinin yüzde kaçına kredi verileceği ise bankadan bankaya değişiyor.

Arsa Kredisi

Arsa Kredisi Veren Bankalar

Banka Adı Maksimum Vade Kredilendirme Oranı
TEB 60 Ay Ekspertiz değerinin %60'ı
Ziraat Bankası 60 Ay
Ekspertiz değerinin %50'si
İş Bankası 60 Ay
Ekspertiz değerinin %50'si
Albaraka 60 Ay
Ekspertiz değerinin %100'ü
Şekerbank 120 Ay Ekspertiz değerinin %45'i

Arsa kredisi faiz oranları, genellikle konut kredi oranlarıyla benzerlik göstermekle birlikte bu kredi türü için her bankanın farklı uygulamaları mevcut.

TEB: Arsa almak için sahip olduğunuz evi teminat göstererek, evinizin ekspertiz değerinin %60’ına kadar Arsa Kredisi kullanabilirsiniz. Arsa kredisi için 60 aya kadar vade imkânından yararlanabilirsiniz. 

Ziraat Bankası: Ziraat Bankası arsa kredisi ürününde 60 aya varan vade imkânı bulunmakta. Satın alınacak arsanın ekspertiz değerinin en fazla %50'si kadar kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca arsa belediye sınırları içerisinde ve imarlı olmalı.

İş Bankası: Satın alacağınız arsanın acil satış değerinin azami %50’sine kadar kredi kullanmanız mümkün. 60 aya kadar vade imkanı da bulunuyor.

Şekerbank: Şekerbank arsa kredisi için maksimum vade 120 ay olarak sunuluyor. Teminat olarak kredilendirilen arsa imarlı ise ipotek alınabilir, satın alınan arsanın imarlı olmaması halinde teminata başka bir gayrimenkulün ipoteği alınabilir. Teminata alınan gayrimenkulün ekspertiz değerinin, % 45’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.

Albaraka: Albaraka şubelerinin yer aldığı belediye sınırları içinde satın alacağınız imarlı arsalar için finansal destek imkânı sunuluyor. Arsa ekspertiz değerinin %100'üne kadar TL olarak kullanabileceğiniz finansmanı 60 aya kadar taksitlendirmeniz mümkün.


Belirtmiş olduğumuz bu bankalardan tarla almak için arsa kredisi kullanmanız da mümkün. Ancak bu konuda çiftçilerle yönelik daha çok ürünü bulunan Ziraat Bankası öne çıkıyor ve tarla kredisi için daha esnek ve cazip teklifler sunuyor.

Arsa Tapusu Örneği

                            Kredi Başvurusu Yapacaklara 10 Tavsiye


Hangi Arsalar Krediye Uygun?

Arsa kredisi veren bankaların sayısı artmakta olup; kredi koşulları da bankadan bankaya değişiyor. Bazı bankalar yalnızca imarlı arsaya kredi verirken; bazı bankalarda imarlı olmayan arsalara da kredi imkânı sunuluyor. Bunun dışında kredi kullanılacak arsada olması gerekenler şunlar:

 • Alınacak olan arsanın belediye sınırları içerisinde ve imarlı olması
 • Alınacak olan arsa hisseli tapuya sahip ise tek bir hissesi değil, tüm hisselerin satılıyor olması 

Yatırımınızı arsa yerine konuta yapmak isterseniz konut kredisi hesaplama sayfamızdan tüm bankaları karşılaştırabilirsiniz.

Arsa Kredisi Başvuru Şartları

Günümüzde bankalar, tüketicilerinin hemen hemen her finansman ihtiyacına yönelik destek verebiliyor.  Bu tüketici kredilerinden biri de arsa kredisidir. Arsa sahibi olmak isteyenler belli şartlar altında arsa kredisi alarak yatırım yapabiliyorlar.

Arsa kredisi kullanabilmek için;

 • Arsa kredisi, gerçek kişilerin, ticari nitelikte olmayan “arsa” alımlarının finansmanına yönelik olarak kullanılabiliyor.
 • Kredi kullanılacak arsanın birden fazla hisseli olması durumunda tüm hisselerin alınması gerekiyor. 
 • Gerekli görülmesi hâlinde ek teminat istenilebiliyor.
 • Teminat olarak kredilendirilen arsa imarlı ise ipotek alınabiliyor, satın alınan arsanın imarlı olmaması halinde ise, teminata başka bir gayrimenkulün (imarlı arsa, konut, işyeri) ipoteği alınabiliyor.
 • Kredi miktarı, bazı bankalarda ekspertiz değerinin %50’si; bazı bankalarda ise %60’ına kadar çıkabiliyor.
 • Bazı bankalar 36 aya kadar vade yaparken; bazı bankalarda ise 120 aya kadar vade yapabiliyorlar.

Arsa Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Arsa kredisi kullanmak için istenen evraklar:

 • Nüfus Cüzdanı veya ehliyet fotokopisi
 • Gelir Belgesi
 • Ücretli çalışan kişiler için maaş bordrosu veya antetli kağıda imzalı şirket yazısı (Şirket yazısı alınıyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir) 
 • Serbest meslek sahipleri için son 3 yıllık bilanço, Vergi Levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi
 • İpotek alınacak gayrimenkule ait tapu fotokopisi (Kat irtifakı / Kat mülkiyeti tesis edilmiş)

Arsa Kredisi Hesaplama

Arsa kredisi kullanarak alacağınız taşınmaz yatırımlarınızı değerlendirmek için ya da farklı hayallerinizi gerçekleştirmek için etkili bir yol olabilir, ancak krediyi almadan önce tüm bütçenizi planlamanız ve buna göre başvuru yapmanız gerekir. Arsa kredisi ürününde dilediğiniz tutarda 36 ay ile 120 aya varan vadelerde yararlanmanız mümkün. Tüm kredilerde olduğu gibi arsa kredisinde de Findeks kredi notu önem taşır. 

Arsa kredisi için kredi hesaplama sayfamızda tutar ve vade girerek istediğiniz faiz oranı için hesaplamanızı yapabilirsiniz.

Tüm kredi hesaplamalarınızı yapmak için kredi hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

Arsa kredisi hesaplaması yapmak ve bankaların arsa kredilerini karşılaştırmak için http://www.bankalar.org/krediler/konut-kredileri/arsa-kredisi/ adresini de ziyaret edebilirsiniz.

Arsa Vergisi

Arsa sahipleri de konut ve arazi sahipleri gibi her yıl emlak vergisi ödemekle mükelleftir. Arsa için ödenecek emlak vergisi diğer taşınmazlarda olduğu gibi yıl içinde 2 taksitte ödenebiliyor. 

Arsa vergisi oranları, arsanın konumuna göre değişir. Buna göre ödenecek vergi miktarlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Emlak Türü Büyükşehir Sınırları İçinde Büyükşehir Sınırları Dışında
Arsa Binde 6 Binde 3
Arazi Binde 2 Binde 1

Emlak Vergisi ile ayrıntılı bilgi alıp ne kadar vergi ödeyeceğinizi hesaplamak için Emlak Vergisi Hesaplama sayfamızı inceleyin.