Trafik ve Kasko Yenileme Alarmı

Trafik ve kasko poliçelerinizin yenilemesi geldiğinde haberdar olmak ve en ucuz sigorta tekliflerini almak için bilgilerinizi girin.

Devam ederek üyelik sözleşmesini ve aydınlatma metnini okuyup kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Güncelleme: 13.10.2021 Yayımlama: 13.05.2016 | Okuma Süresi: 3 dk.

* Güncel benzin, dizel ve LPG fiyatlarına ulaşmak için akaryakıt fiyatları sayfamızı ziyaret edin. 

* 20 sigorta şirketinin trafik sigortası fiyatları görmek için trafik sigortası, kasko sigortası fiyatlarını görmek için kasko sigortası sayfamızı ziyaret edin. 


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Akbank Axess
Ödül Para/Puan 900 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
DenizBank Gold
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret 188 TL
Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan -
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu.


Yakıt Tüketimini Etkileyen Faktörler

  • Doğru lastik basıncı
  • Düzenli motor yağı bakımı yapılması
  • Doğru viteste araç kullanılması
  • Aracın sabit hızda kullanılması
  • Doğru yakıt kullanılması
  • Klimanız az kullanılması
  • Gereksiz yük taşıma yapılmaması

Yukarıda saydığımız faktörlere dikkat ederek aracınızın yakıt tüketimini azaltmanız mümkün. Yakıt tüketiminizin ne kadar olduğunu ise kilometre (km) başına yakıt harcamanız, alacağınız yakıtla gidebileceğiniz mesafe olarak hesaplama aracımızı üzerinden ayrı ayrı hesaplayabilirsiniz. 

Yakıt Tüketimi Hesaplama

En Çok Satılan İkinci El Araçlar

SıraMarka Model
1Volkswagen
Passat
2Renault 
Clio
3FordFocus
4RenaultMegane
5OpelAstra
6RenaultFluence
7ToyotaCorolla
8FiatEgea
9RenaultSymbol
10BMW3 Serisi

Tablo, Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından yayımlanan İkinci El Online Pazar Trend Raporu - Kasım 2020 verilerine göre düzenlendi.  


Trafik Sigortası Fiyatları - 23 Ekim 2021

İstanbul 852 TL
Ankara 912 TL
Diğer İller 855 TL
İstanbul 868 TL
Ankara 830 TL
Diğer İller 786 TL
İstanbul 905 TL
Ankara 851 TL
Diğer İller 803 TL

Tüm Trafik Sigortası Tekliflerini ListeleYakıt Tüketimi Hesaplaması Nasıl Yapılıyor?

Yakıt tüketimi hesaplaması, kat edilen mesafeye veya km başına yakıt tüketimine göre yapılabilir. Yakıt tüketimi kullanılan araç motoruna, yakıta, kullanım tarzına ve kullanılan yere göre değişkenlik gösterir. Bu sebeplerden dolayı yakıt tüketimi kişiye özel olarak yapılan bir hesaplama şeklinde düşünülebilir.  

Örneğin alınan yakıt 300 TL ve alınan yakıt ile gidilebilen mesafe 900 km olduğu bir durumda, 300 TL/900 km = 0,30 TL kilometre başına yakıt harcamasının TL karşılığı bulunmuş olur.

Araç Yakıt Tüketimi Hesaplama
Araç Yakıt Tüketimi Hesaplama

Örnek Yakıt Tüketimi Hesaplama

Satın Alınan Yakıt
Kat Edilen Mesafe
Kilometre Başına Tüketim
200 TL
600 km
0,33 TL
200 TL
750 km
0,27 TL
200 TL
1.000 km
0,20 TL

*Yakıt tüketiminde aracın bakımlı olması ve periyodik olarak muayenesinin yapılması da önemli bir etkendir. Araç muayene ve randevu işlemleri ile alakalı bilgi almak için ise araç muayenesi yazımızı inceleyin. 

Aracın Gösterdiği Yakıt Tüketimini Kilometre Başına Tüketime Çevirmek 

Çoğunlukla araçlarda standart olarak 100 km başına litre tüketimi gösterilmektedir. Ayrıca çoğu araç litre tüketiminin yanında alınan yakıt ile gidilebilecek olan ortalama mesafeyi göstermektedir. Bunu göstermek için araç litre olarak gösterdiği yakıt tüketimin kilometreye çevirmektedir. Biz bu işlemi daha basit olması için kilometre başına Türk Lirası (TL) tüketimi çevireceğiz. Şimdi bu işlemin nasıl yapıldığına bir bakalım:

100 km yakıt tüketimin 6 litre olarak gösterildiğini ve aracın dizel (diesel) olduğunu varsayalım. Bu durumda öncelikle kullanmış olduğunuz dizelin litre fiyatını öğrenmelisiniz. Örneğin, almış olduğunuz dizelin litre fiyatının 7 TL olduğu bir durumda, 6*7 TL = 42 TL olarak aracınızın 100 km’de harcamış olduğu yakıt tutarını bulmuş olursunuz. Bu tutarı 100 böldüğümüz zaman ise 42 TL/100 = 0,42 TL aracınızın km’de harcamış olduğu tutarı bulmuş olursunuz.

Kaynak:

Otomotiv Distribütörleri Derneği İkinci El Online Sektör Raporu Kasım 2020

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et