Trafik ve Kasko Yenileme Alarmı

Trafik ve kasko poliçelerinizin yenilemesi geldiğinde haberdar olmak ve en ucuz sigorta tekliflerini almak için bilgilerinizi girin.

Devam ederek üyelik sözleşmesini ve aydınlatma metnini okuyup kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Yayımlama: 13.05.2016 Güncelleme: 22.09.2020

* Aracınızın Motorlu Taşıtlar Vergisi hesaplamasını anında yapmak için MTV hesaplama ve MTV ödemesi konusunda detaylı bilgi için MTV ödeme sayfamızı ziyaret edin. 

Trafik Sigortası Fiyatları Eylül Ayı Ortalaması - En Uygun 3 Teklif

Sigorta ŞirketleriİstanbulAnkaraDiğer İller
Koru Sigorta753 TL662 TL625 TL
HDI Sigorta791 TL809 TL806 TL
Groupama Sigorta802 TL785 TL733 TL

* Trafik sigortası fiyatları tablosunun tamamına ulaşmak ve anında teklif almak için trafik sigortası sayfamızı, kasko sigortası fiyatları tablosunu görmek ve anında teklif almak için kasko sigortası sayfamızı ziyaret edin. 

Yakıt Tüketimini Etkileyen Faktörler

  • Doğru lastik basıncı
  • Düzenli motor yağı bakımı yapılması
  • Doğru viteste araç kullanılması
  • Aracın sabit hızda kullanılması
  • Doğru yakıt kullanılması
  • Klimanız az kullanılması
  • Gereksiz yük taşıma yapılmaması

Yukarıda saydığımız faktörlere dikkat ederek aracınızın yakıt tüketimini azaltmanız mümkün. Yakıt tüketiminizin ne kadar olduğunu ise kilometre (km) başına yakıt harcamanız, alacağınız yakıtla gidebileceğiniz mesafe olarak hesaplama aracımızı üzerinden ayrı ayrı hesaplayabilirsiniz. 

Yakıt Tüketimi Hesaplama

En Çok Satılan Online İkinci El Araçlar

SıraMarka Model
1Volkswagen
Passat
2Renault 
Clio
3FordFocus
4RenaultMegane
5RenaultFluence
6OpelAstra
7ToyotaCorolla
8RenaultSymbol
9BMW3 serisi
10VolkswagenGolf

Tablo, Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından yayımlanan İkinci El Online Pazar Trend Raporu - Mart 2020 verilerine göre düzenlendi.  

Kolay Onaylanan Kredi Kartları (20.000 TL 12 vadeli nakit avans kullanma fırsatı ile)

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan
Yıllık Ücret 00 TL
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret 150 TL
DenizBank Bonus
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret 87 TL

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu.


Yakıt Tüketimi Hesaplaması Nasıl Yapılıyor?

Kilometre başına yakıt tüketimi hesaplaması yapmak için “Alınan Yakıt” ve “Gidilen Mesafe” kısımlarını doğru bir şekilde girin. Bilgiler girildikten sonra, Hesapkurdu.com Yakıt Tüketimi hesaplama aracımız alınan yakıt kısmını, gidilen mesafe kısmına bölüyor ve “Kilometre (km) Harcama”yı buluyor.

Örneğin, alınan yakıt 200 TL, gidilen yolun ise 800 km olduğu bir durumda, 200 TL/800 km = 0,25 TL kilometre başına yakıt harcamasının TL karşılığı bulunmuş olur.

Gidilebilecek mesafe hesaplaması ise kilometre hesaplaması ile benzer şekilde yapılıyor. “Alınan Yakıt” kısmına girilen tutar,  “Kilometre (km) Harcama” kısmına girilen tutara bölünür.

Örneğin, 200 TL’lik bir yakıt alındığı ve aracında kilometrede 0,25 TL yaktığı durumunda, 200 TL/0,25 TL = 800 km gidilebilecek mesafe olarak hesaplama aracımız tarafından bulunmuş olur.

Örnek Yakıt Tüketimi Hesaplama

Satın Alınan Yakıt
Kat Edilen Mesafe
Kilometre Başına Tüketim
200 TL
600 km
0,33 TL
200 TL
750 km
0,27 TL
200 TL
1.000 km
0,20 TL

*Yakıt tüketiminde aracın bakımlı olması ve periyodik olarak muayenesinin yapılması da önemli bir etkendir. Araç muayene ve randevu işlemleri ile alakalı bilgi almak için ise Araç Muayenesi yazımızı inceleyin. 

Aracın Gösterdiği Yakıt Tüketimini Kilometre Başına Tüketime Çevirmek 

Çoğunlukla araçlarda standart olarak, 100 km başına litre tüketimi gösterilmektedir. Ayrıca çoğu araç litre tüketiminin yanında, alınan yakıt ile gidilebilecek olan ortalama mesafeyi göstermektedir. Bunu göstermek için araç, litre olarak gösterdiği yakıt tüketimin kilometreye çevirmektedir. Biz bu işlemi daha basit olması için kilometre başına Türk Lirası (TL) tüketimi çevireceğiz. Şimdi bu işlemin nasıl yapıldığına bir bakalım:

100 km yakıt tüketimin 6 litre olarak gösterildiğini ve aracın dizel (diesel) olduğunu varsayalım. Bu durumda öncelikle kullanmış olduğunuz dizelin litre fiyatını öğrenmelisiniz. Örneğin, almış olduğunuz dizelin litre fiyatının 3,75 TL olduğu bir durumda, 6*3,75 TL =  22,5 TL olarak aracınızın 100 km’de harcamış olduğu yakıt tutarını bulmuş olursunuz. Bu tutarı 100 böldüğümüz zaman ise 22,5 TL/100 = 0,225 TL aracınızın km’de harcamış olduğu tutarı bulmuş oldunuz. Bu tutarın daha anlaşılır olması için 5’i yukarı yuvarlarsak, aracınız 0,23 TL yani km’de yirmi üç kuruş yakmaktadır.

40.000 TL 60 ay vade için en uygun taşıt kredisi faiz oranları:

Toplam Maliyet 60.944 TL
Faiz Oranı %1,25
Aylık Taksit 1.016 TL
Toplam Maliyet 61.888 TL
Faiz Oranı %1,30
Aylık Taksit 1.031 TL
Toplam Maliyet 61.888 TL
Faiz Oranı %1,30
Aylık Taksit 1.031 TL

Tüm Taşıt Kredisi Faizlerini Listele

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" taşıt kredisi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Tüm bankaların faizlerini görmek için ise taşıt kredisi sayfamızı ziyaret edin.

Kaynak

Otomotiv Distribütörleri Derneği İkinci El Online Sektör Raporu Mart 2020

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et